Esileht Koolilaps Taskuraha gümnaasiumiealisele

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Taskuraha gümnaasiumiealisele

Postitas:

Vaatame, mida su laps peale 11. klassi ütleb. 11. klass on laste sõnul kõige keerulisem klass üldse ja oma lapse pealt nägin, et see tõesti nii on. Ta pole iial eriti kaua õppima kodus pidanud, aga sel aastal õppis teinekord öötundideni. 12. klass pidi jälle lihtne olema.

Ma ei pea ilmselt vaatama, vanem laps on selle tee juba läbinud ja alustab ülikoolis teist kursust. Usaldan oma lapsi ja jään oma arvamuse juurde.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 16:13; 06.08 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on 60 EUR kuus täiesti piisav, kui ta selle eest riideid ostma ei pea ja trenni tasu ka ise ei maksa. Miks peab igal kinoskäigul popkorn ja jook olema? Millal teismeline siis üldse rahaga ümberkäimist õppima hakkab? Ise valibki, kas käib kaks korda kinos ilma nänni ostmata, või üks kord koos joogi ja popkorniga.

Kas sõbrad tõesti käivad söömas mingites sushirestoranides ja muudes sellistes kohtades, kus iga kord 20 eur korraga läheb? Kas tänapäeva teismelisel enam sellisesse kohta ei kõlba minna, kus saiakest ja teed tellida saab nagu meie omal ajal käisime? Võibolla mitte, sest sellest teest ja saiakesest ei saa sama vinget instapilti kui kallist sushivaagnast…

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma pole küll veel gümnaasiumis, aga sai kokku lepitud juba esimeses klassis, et iga aastaga lisandub 10 euri taskuraha. Esimeses klassis sai 10 €, teises 20 € jne. Hetkel 6. klass ja saab 60.- € arvele. Kuna ta kõike ühes kuus ära ei kuluta, siis on päris korralikud säästud endale kogunud.
Kõik trennid, riided jms kulud tasun ise. Tema taskuraha on ainult talle endale kulutamiseks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma pole küll veel gümnaasiumis, aga sai kokku lepitud juba esimeses klassis, et iga aastaga lisandub 10 euri taskuraha. Esimeses klassis sai 10 €, teises 20 € jne. Hetkel 6. klass ja saab 60.- € arvele. Kuna ta kõike ühes kuus ära ei kuluta, siis on päris korralikud säästud endale kogunud.

Kõik trennid, riided jms kulud tasun ise. Tema taskuraha on ainult talle endale kulutamiseks.

Need korralikud säästud kaotavad iga aastaga väärtust. Mina arvan, et kui laps on harjunud, et esimese klassi lõpetamisel sissetulek kahekordistub, neljanda klassi järel lisandub veerand sissetulekust jne, siis juba enne põhikooli lõppu algab nurin, sest 10 euro lisandumine ei anna enam samaväärset lisaväärtust, eriti gümnaasiumis, kus 110 eurole 10 lisamine tundub üsna mõttetuna. Ja säästude väärtus on selleks ajaks ka kahanenud vähemalt poole võrra (kui need säästud muidugi alles on). Soovitaksin süsteemi ümber korraldada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 03.08 10:32; 03.08 11:12; 05.08 14:19; 05.08 18:45; 06.08 11:11; 06.08 16:16; 08.08 14:48; 15.08 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1/2 sinu kuupalgast.

Ei. Pubekate meelest oleks õiglane summa 2/3 mõlema vanema kuupalgast. Brutosummast.

Mis õige summa on, oleneb sõpradest ka. Minu meelest on 60 € täiesti mõistlik summa, aga kui sõpradel on palju raha ja nad armastavad laristada, siis on vähe. Variant on leida vähem kulutavad sõbrad.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 12:43; 12.08 12:51; 16.08 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

200 eur saab meie gümnasist kuus.

See on tema taskuraha, millega käib näiteks kinos ja sõpradega söömas, osaliselt ka kogub ja ostab siis neid edevaid tehnikavidinaid, mida mina pole nõus ostma, või kasvatab lihtsalt pangaarvet. Näiteks klassiekskursioone finantseerime ikka veel meie, aga oma spontaansed välisreisid sõpradega maksab kinni ise omast taskust.

Kooliga ja trennidega seotud kulutused kanname ikka ise, seljariided ostame ka meie ja igapäevane söömine käib ka vanemate kulul.

Nii et see 200 on puhtalt lõbu ja meelelahutuse jaoks.

Kenasti tuleb toime, juurde ei küsi, ei nurise ka.

Kadedaks teeb – saaks ise 200 € kuus meelelahutuse peale kulutafa …

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 12:43; 12.08 12:51; 16.08 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

200 eur saab meie gümnasist kuus.

See on tema taskuraha, millega käib näiteks kinos ja sõpradega söömas, osaliselt ka kogub ja ostab siis neid edevaid tehnikavidinaid, mida mina pole nõus ostma, või kasvatab lihtsalt pangaarvet. Näiteks klassiekskursioone finantseerime ikka veel meie, aga oma spontaansed välisreisid sõpradega maksab kinni ise omast taskust.

Kooliga ja trennidega seotud kulutused kanname ikka ise, seljariided ostame ka meie ja igapäevane söömine käib ka vanemate kulul.

Nii et see 200 on puhtalt lõbu ja meelelahutuse jaoks.

Kenasti tuleb toime, juurde ei küsi, ei nurise ka.

Kadedaks teeb – saaks ise 200 € kuus meelelahutuse peale kulutafa …

Jah… mul eraldi teises linnas (st Tallinnas) elav tudeng saab 300 (+ elamispinna üür), ning sellest peab tal jaguma nii söögi, riiete kui meelelahutuse jaoks. Vahel harva mõne suurema väljamineku jaoks saab veel eraldi toetust. Väike tööots on tal ka, aga sealt on sissetulek ebühtlane ja sellest katab oma (sportliku) hobiga seotud kulud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnasist teenib taskuraha ise, riideid, sööki jms ostan mina.
Selleks, et tütarlast kinno viia, tuleb ikka ise teenida. Ega ema tütarlast kinno vii!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 09:31; 14.08 09:37; 14.08 09:42; 14.08 11:57; 15.08 09:51; 15.08 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks kinos käik sõpradega on u 20€, tahavad veel enne koos näiteks söömas käia siis tõenäoliselt ongi 30-40€ läinud.

?? Milline kinoskäik sõpradega on 20€? Ja üks söögikord ei maksa ometi teist 20€, ei pea ju käima eliitrestoranides, kus praad 20€??

Ma meelega ei toonud seda dimensiooni sisse, et kui palju ma anda suudaks. Minu arust see pole oluline, summa ei peaks sõltuma mitte minu sissetulekust, vaid millestki muust, noore enda eluga seotud asjadest.

Ja mingi paarsada saab vähemalt tallinnas ka ise juurde teenida.

Milliseid töid sa silmas pead? Ma küll ei tea, et Tallinnas noorte töökohti väga vedeleks, aga äkki ma lihtsalt pole kursis?

mäkid võtavad õpilasi tööle

kauplustesse abitööliseks, nt kaupu välja panema

söögikohtadesse laudu koristama

gümnasist leiab soovi korral kiiresti koha. iseasi, kas soovi on ja kas selline lihttöö au pihta ei käi

Lihttöö käib au pihta, aga tütarlast võib vanemate raha eest kinno viia, see ei käi au pihta? Loomulikult alustavad hariduseta inimesed lihttööst. Minu poeg näiteks pani juba 12-aastaselt kohalikku lehte kuulutuse, et teeb kõiki töid: koristab, rohib, jalutab koeri, hoiab lapsi jne. Pakkumisi tuli rohkem kui teha jõudis!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 09:31; 14.08 09:37; 14.08 09:42; 14.08 11:57; 15.08 09:51; 15.08 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üks kinos käik sõpradega on u 20€, tahavad veel enne koos näiteks söömas käia siis tõenäoliselt ongi 30-40€ läinud.

?? Milline kinoskäik sõpradega on 20€? Ja üks söögikord ei maksa ometi teist 20€, ei pea ju käima eliitrestoranides, kus praad 20€??

Ma meelega ei toonud seda dimensiooni sisse, et kui palju ma anda suudaks. Minu arust see pole oluline, summa ei peaks sõltuma mitte minu sissetulekust, vaid millestki muust, noore enda eluga seotud asjadest.

Ja mingi paarsada saab vähemalt tallinnas ka ise juurde teenida.

Milliseid töid sa silmas pead? Ma küll ei tea, et Tallinnas noorte töökohti väga vedeleks, aga äkki ma lihtsalt pole kursis?

Sina ei peagi olema kursis. Gümnastist otsib ise. Harjutus iseseisvaks elyks.

Sa oled üks neist mammidest, kes arvab, et kui gümnasist on koolis 8.00-15.45, teeb kodutöid, valmistub eksamiteks ja edukaks kõrgkooli saamiseks, käib trennis, tahab ehk ka pisut magada, siis on igati normaalne, kui tema päeva sisse surutakse veel 5-tunnine tööpäev? Äkki mamma võtab ise teise, kasvõi poole kohaga, töö lisaks- tal ei ole vaja kodus õppida, unevajadus on väiksem ja oskused-kogemused suuremad.

Minu gümnasist õppis (nüüd ülikoolis) neljadele-viitele ja käis kahes trennis. Lisaks töötas nädalavahetustel ja koolivaheaegadel. Milleks 5 tundi päevas? Taskurahaks piisab, kui töötada mõned tunnid nädalas, vaheaegadel siis rohkem. Seda tegin ka ise juba enne gümnaasiumi.
Samas on siit teemast näha, et taskuraha mõiste on erinev. Mina pidasin gümnasisti täielikult ülal, ehk siis toit (ka kooli ja trenni vaheline), riided (muidugi mitte viies paar eriti moekaid tosse), huviringid, ekskursioonid jms olid ikka minu poolt.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 09:31; 14.08 09:37; 14.08 09:42; 14.08 11:57; 15.08 09:51; 15.08 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks 5 tundi päevas? Taskurahaks piisab, kui töötada mõned tunnid nädalas, vaheaegadel siis rohkem.

tsiteerin seda konkreetset postitust, aga sama mõtet on siin väljendanud mitmed. mul tekib küsimus, et kui kõrge on sellise mõni tund nädalas töö puhul töötasu või teistpidi, kui väike on taskurahavajadus, et mõni tund töötamist nädalas selle katab? nii palju kui ma oma laste pealt olen näinud (teevadki lihttöid, sest mingeid erialaseid oskusi neil ei ole), siis üle 5€ ei taha keegi tunnis maksta. omaette teema on veel see, et neid mõni tund nädalas tööotsi on ikka väga piiratud hulk ja keeruline leida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks 5 tundi päevas? Taskurahaks piisab, kui töötada mõned tunnid nädalas, vaheaegadel siis rohkem.

tsiteerin seda konkreetset postitust, aga sama mõtet on siin väljendanud mitmed. mul tekib küsimus, et kui kõrge on sellise mõni tund nädalas töö puhul töötasu või teistpidi, kui väike on taskurahavajadus, et mõni tund töötamist nädalas selle katab? nii palju kui ma oma laste pealt olen näinud (teevadki lihttöid, sest mingeid erialaseid oskusi neil ei ole), siis üle 5€ ei taha keegi tunnis maksta. omaette teema on veel see, et neid mõni tund nädalas tööotsi on ikka väga piiratud hulk ja keeruline leida.

Mõni tund nädalas teeb umbes paarkümmend eurot. Siin kirjutati, et kuu taskuraha on umbes 60€. Seega umbes sama. Koolivaheaegadel saab ju rohkem teenida, see tuleb lisaks.
Ei ole keeruline leida, soovitan kuulutada, juhutöid on piisavalt. Lapsehoid ka näiteks, gümnaasiumineidudele sobib hästi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 09:31; 14.08 09:37; 14.08 09:42; 14.08 11:57; 15.08 09:51; 15.08 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen gümnasist. Elan eraldi ja vanemad katavad korteriüüri, muudeks kulutusteks saan iga kuu veel 180 € oma arvele, millest püsivalt maksan trenniraha 30 € kuus. Ülejääk kulub enamasti transpordile ja toidule, oma eksursioonid, riided ja lõbustused peaksin samuti sellest rahastama, aga ausalt, raske on kohati küll ja olen pidanud paljust loobuma. Käin tugevas koolis ja ausalt ei jõua kooliaasta sees veel õppimise kõrvalt tööl käia, väga kadestan neid, kes seda suudavad. Minu klassis on neid küll üksikud ja medaliga keegi neist kindlasti ei lõpeta. Suvel valisin klenditeeninduse asemel teadlikult tasustamata praktikakoha firmas, mis tegusteb mind huvitaval alal. Seega eks nüüd oli oma viga ka, et talvel pisut virelema pean, aga õppisin palju juurde ja küllap siis paistab, kas kahtsen 🙂 üldiselt olen siiski vanematele tänulik, et mulle niigi palju võimaldatakse. Tean, et nad teevad seda kohati enda püksirihma arvelt ja seda matslikum tundub vigiseda või juurde nõuda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen gümnasist. Elan eraldi ja vanemad katavad korteriüüri, muudeks kulutusteks saan iga kuu veel 180 € oma arvele, millest püsivalt maksan trenniraha 30 € kuus. Ülejääk kulub enamasti transpordile ja toidule, oma eksursioonid, riided ja lõbustused peaksin samuti sellest rahastama, aga ausalt, raske on kohati küll ja olen pidanud paljust loobuma. Käin tugevas koolis ja ausalt ei jõua kooliaasta sees veel õppimise kõrvalt tööl käia, väga kadestan neid, kes seda suudavad. Minu klassis on neid küll üksikud ja medaliga keegi neist kindlasti ei lõpeta. Suvel valisin klenditeeninduse asemel teadlikult tasustamata praktikakoha firmas, mis tegusteb mind huvitaval alal. Seega eks nüüd oli oma viga ka, et talvel pisut virelema pean, aga õppisin palju juurde ja küllap siis paistab, kas kahtsen ???? üldiselt olen siiski vanematele tänulik, et mulle niigi palju võimaldatakse. Tean, et nad teevad seda kohati enda püksirihma arvelt ja seda matslikum tundub vigiseda või juurde nõuda.

Ennast ise mitte ülal pidava inimese eraldi elamine on luksus, seega tulebki mujalt kokku tõmmata, kui tegu pole rikka perega.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 09:31; 14.08 09:37; 14.08 09:42; 14.08 11:57; 15.08 09:51; 15.08 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ennast ise mitte ülal pidava inimese eraldi elamine on luksus, seega tulebki mujalt kokku tõmmata, kui tegu pole rikka perega.

Tõenäoliselt ei ela ta mitte luksusejanu pärast eraldi, vaid selleks, et käia tugevas gümnaasiumis – ju pere elab kuskil kaugemal ning laps koolile lähemal. Üsna harilik, et Tallinna ja Tartu eliitkoolide gümnaasiumiosas õpivad lapsed, kelle päriskodu on kuskil teises linnas.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 03.08 10:32; 03.08 11:12; 05.08 14:19; 05.08 18:45; 06.08 11:11; 06.08 16:16; 08.08 14:48; 15.08 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ennast ise mitte ülal pidava inimese eraldi elamine on luksus, seega tulebki mujalt kokku tõmmata, kui tegu pole rikka perega.

Tõenäoliselt ei ela ta mitte luksusejanu pärast eraldi, vaid selleks, et käia tugevas gümnaasiumis – ju pere elab kuskil kaugemal ning laps koolile lähemal. Üsna harilik, et Tallinna ja Tartu eliitkoolide gümnaasiumiosas õpivad lapsed, kelle päriskodu on kuskil teises linnas.

Muidugi, aga sellegipoolest on paljudele peredele lisaks oma eluasemele veel ühe korteri üürimine kallis lõbu. Siin kirjutav noor on sellest õnneks ise aru saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.08 09:31; 14.08 09:37; 14.08 09:42; 14.08 11:57; 15.08 09:51; 15.08 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ennast ise mitte ülal pidava inimese eraldi elamine on luksus, seega tulebki mujalt kokku tõmmata, kui tegu pole rikka perega.

Tõenäoliselt ei ela ta mitte luksusejanu pärast eraldi, vaid selleks, et käia tugevas gümnaasiumis – ju pere elab kuskil kaugemal ning laps koolile lähemal. Üsna harilik, et Tallinna ja Tartu eliitkoolide gümnaasiumiosas õpivad lapsed, kelle päriskodu on kuskil teises linnas.

Muidugi, aga sellegipoolest on paljudele peredele lisaks oma eluasemele veel ühe korteri üürimine kallis lõbu. Siin kirjutav noor on sellest õnneks ise aru saanud.

Tuleb meelde riigigümnaasiumite teema – pannakse maakoolid kinni ja sunnitakse seega lapsi maakonnakeskuses gümnaasiumis käima. Ehk siis lisanduvad kulutused sõidule ja elamispinnale linnas. Isegi kui koolil on õpilaskodu, on see pere jaoks kallim kui last kodus pidada. See on meie kiidetud regionaalpoliitika (ennetades praeguse valitsuse vaenajate ja pooldajate sõnavõtte – see asi läks käima hulk aega enne viimaseid parlamendivalimisi).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 12:43; 12.08 12:51; 16.08 15:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb meelde riigigümnaasiumite teema – pannakse maakoolid kinni ja sunnitakse seega lapsi maakonnakeskuses gümnaasiumis käima. Ehk siis lisanduvad kulutused sõidule ja elamispinnale linnas. Isegi kui koolil on õpilaskodu, on see pere jaoks kallim kui last kodus pidada. See on meie kiidetud regionaalpoliitika (ennetades praeguse valitsuse vaenajate ja pooldajate sõnavõtte – see asi läks käima hulk aega enne viimaseid parlamendivalimisi)

bussisõit on ju õpilastele tasuta (ajakulu muidugi jääb)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 17:14; 05.08 20:17; 18.08 08:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väiksemate klasside lapsed saavad statistika järgi ikka tunduvalt vähem, kui siin on välja pakutud. Artikkel siin:
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/uuring-kui-palju-maksavad-pohjamaades-vanemad-lastele-taskuraha?id=87162595

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg lõpetas gümnaasiumi ja sai 50€ kuus. Kool oli kodu lähedal, koolis toit tasuta, kodus puuviljad ja maiustused alati laual. Kui juhtus kinno minema, siis selle raha sai siis hiljem lisaks. Sai selle rahaga kenasti hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nii kujunenud, et klassi nr. x 5€, hetkel põhikoolilaps. Võib-olla gümnaasiumi kolmeks aastaks anname pisut rohkem, eks näis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Koolilaps Taskuraha gümnaasiumiealisele