Esileht Koolilaps Taskuraha suurus

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Taskuraha suurus

Postitas:

Mis oleks normaalne taskuraha suurus esimeses klassis? Kas mõistlikum oleks see kohe kuu alguses anda või osadena iga nädal? Palun kogemusi. Aitäh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli esimeses klaasis 2eur nädalas, nüüd teises klassis 3eur. Koolis puhvetit pole ja see on raha, mille laps võib kulutada enda äranägemise järgi.
Teinekord kulub juba nädala slguses kõik ära, seepärast arvan, et esialgu nädalakaupa planeerimist õppida on hea.
Sügisest võibolla lähme kuupõhisele rahale üle, aga arvan, et pangakaarti veel ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 13:47; 01.06 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kuidas kunagi. Mõni nädal küsis taskuraha kaasa ja siis ei tahtnud mitu kuud midagi kaasa.
2-3 eurot nädalas on minu arvates ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 10 EUR kuus pangaarvele. Kulu on sisuliselt null ja saab paar korda aastas omale suuremaid mänguasju osta.

Sularaha ei oma ma ise kunagi ja lastele koguneb seda nagunii sünnipäevadelt ja vanavanematelt liiga palju. Selle pärast pangakaart.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil sai 1.-2.klassis 2 eurot nädalas. Sularaha just sellepärast, et õpiks raha lugema, arvutama jne. 3.klassis saab nüüd 5 eurot nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on alates 1.klassist 10 eurot nädalas (st 2 eurot päevas). Selle eest ostab omale piruka ja pudeli vett, vahel jäätise, mõni päev õuna või tihti ei osta midagi. Ühel korral on mulle shokolaadi toonud. Päevad on lapsel pikad ja mul pole midagi selle vastu, et ostab. Pangakaardiga ei armasta laps maksta, sest a ütles, et siis ta ei näe, palju kulutab ja ei oska nii arvestada. Praegu käib II klassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et võimalused on erinevad, aga no tõesti- 2 eurot nädalas? Üks saiake või üks jäätis maksab juba 2 eurot. Või kui see on rämps, mida laps nagunii süüa ei tohi, siis mida ta teeb selle ca 27 sendiga päevas? Selle eest ei ole ju võimalik mitte midagi osta, isegi pudelit vett ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et võimalused on erinevad, aga no tõesti- 2 eurot nädalas? Üks saiake või üks jäätis maksab juba 2 eurot. Või kui see on rämps, mida laps nagunii süüa ei tohi, siis mida ta teeb selle ca 27 sendiga päevas? Selle eest ei ole ju võimalik mitte midagi osta, isegi pudelit vett ei saa.

mu esimese klassi laps ei saa isegi seda raha – pole vaja lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et võimalused on erinevad, aga no tõesti- 2 eurot nädalas? Üks saiake või üks jäätis maksab juba 2 eurot. Või kui see on rämps, mida laps nagunii süüa ei tohi, siis mida ta teeb selle ca 27 sendiga päevas? Selle eest ei ole ju võimalik mitte midagi osta, isegi pudelit vett ei saa.

see on tegelikult nii individuaalne …. mul näiteks selline naljakas poiss (11a) et võib 2 nädalat või kauemgi käia ringi 5euri taskus. kusjuures ma lausa utsitan teist takka, et ostaks enne trenni kasvõi mingi koolilapseeine R-kioskist, aga tema eelistab kodus külmkappi tühjendada 🙂 pangaarvele on ka endale päris korraliku summa juba hoiustanud (sinna laekub mh minu lapseraha). mõni vist kohe on loomult selline kokkuhoidlik 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli 1. klassis kokkulepe, et lapsed ei käi kooli kohvikus. Lapsevanemad leppisid nii kokku ja mu meelest väga ok. Seega laps koolis raha ei vajanud.
Õnneks pole ka koduteel või lähedal poodi. Laps sai poest asju kui ütles, mida soovib või tuli kaasa. Seega polnudki igapäevast taskuraha vaja. Vanaema ja me ise siiski aeg-ajalt andsime, laps kogus.
2. klassis suht sama süsteem. Taskuraha saab vastavalt vajadusele. Küsib, kui on otsas või soovib midagi. Bussipiletiraha on igaks juhuks koguaeg olemas.
(Veepudel on korduvkasutatav ja pole vaja raha ka vee ostmisele raisata).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mul on selline 13-aastane, kellel taskuraha peab hiigelpika aja vastu. Vesi on pudeliga koti küljes kogu aeg. Juba esimese klassi kotiga oli veepudel kaasas. Jäätist ei osta – peaks selle enne bussi tulekut ruttu ära sööma. Kodus sööb küll – meil eraldi riiul sügavkülmikus selle jaoks. Kommi jms jaoks on oma toas üks kindel koht – sinna lähevad sünnipäevaks saadud maiustused, mina ostan sinna tavaliselt soodukatelt asju – nt Kalevi poest korraga suurema valiku asju. Ka küpsiseid-krõpse on seal. Võib ka nädal mööduda nii, et ta varudest midagi ära ei söö, aga ilmselt vähendab see isu midagi lihtsalt ostmise pärast osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 10-aastase lapse arvele laekub juba 5 aastat igakuiselt lasteraha ja seda saab ta siis kasutada nii, et nädalane pangakaardi limiit on 5€ sularahas ja 1€/päev kaardimaksena (viimane on seetõttu, et ta 2 puukklassivenda teda tühjaks ei kotiks: ta selline, kes hea meelega teistele kõik ära jagaks). Lisaks on kokkulepe, et sellest rahast maksab septembrist maini muusikakooli osaluse, sellel suvel lubas oma rahast finantseerida selle suvelaagri, kuhu kõige enam minna soovib.
Kui tal limiite kaardil sedasi peal ei oleks, siis ilmselt oleks see juba esimese paari päevaga tühi: ta küll teab, mis on raha väärtus ja, et see ei tule niisama, aga kulutada meeldib ikkagi korralikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli 1. klassis taskuraha 0,00 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et võimalused on erinevad, aga no tõesti- 2 eurot nädalas? Üks saiake või üks jäätis maksab juba 2 eurot. Või kui see on rämps, mida laps nagunii süüa ei tohi, siis mida ta teeb selle ca 27 sendiga päevas? Selle eest ei ole ju võimalik mitte midagi osta, isegi pudelit vett ei saa.

Meil pole koolis puhvetit, poodi peab ekstra minema ja laps igapäev sinna ei satu. Vee ostmist pean ma üheks mõttetumaks asjaks ja selleks 2-3 eurot ongi, et ta õpiks tundma raha väärtust (ei kulutaks vee peale, mida saab kodust tasuta). Näen aeg-ajalt küll, millise kräpi peale raha kulub ja kui seda oleks 10 eurot, siis laps vist midagi korralikku kodus ei söökski.
Ühe jäätise või ühe saiakese saab kätte ka 50-70 sendi eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 13:47; 01.06 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sai 1.klassi laps iga nädala alguses 5 eurot taskuraha (sularahas). Ma arvan, et nii on tal oma rahast parem ülevaade ja ei teki kiusatust kõike korraga ära kulutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil laps nüüd esimest klassi lõpetamas, konkreetset taskuraha pole. Ta teab, et tal on ikka mingi raha alati rahakotis olemas. Vahel ei osta mitu päeva midagi, siis jälle ostab puhvetist väikese ampsu. Raha raiskamist ei ole täheldanud. Kuna tal on kaaluga veidi probleeme, siis oleme kokku leppinud, et puhvetist ostab vaid vett, pähkleid, porgandit, aga mitte kommi ega jäätist. Kui kuskile klassiga lähevad, saab ka raha kaasa, aga midagi eriti pole ostnud. Sünnipäevadeks jne kingitud raha hoiab ilusti alles, sünnipäev oli novembris, siiani kogu raha alles. Aga talle nagu meeldib see tunne, et tal on oma raha ja saab sellega vajadusel teha, mida ta ise tahab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me eraldi taskuraha pole andnud, pole vajadust olnud. Vanavanemad annavad umbes kord kuus 5 eurot puude tassimise, riisumise, lume lükkamise, marjade korjamise vm töö eest. Kodus on tal omad kohustused, nende eest raha ta ei saa.
Kooli on kodust 15 minutit jalutada. Koolis puhvetit ei ole. Toidupoes on vahest käinud, on ostnud oma raha eest ka koju piima või hapukoort, kui on olnud otsakorral. Kodus on muidu alati söök olemas, mida laps saab soojendada. Aeg-ajalt ostan ka jäätist, kommi poest, teeme kooki. Kui laps endale poest magusat ostab, siis jagab alati ise ka kogu perele.
Kui laps tahab kinno minna ja endal tal parajasti raha pole, siis olen hea meelega andnud niipalju, kui vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese klassi lapsel konkreetselt taskuraha ei ole. Aga meil on münditops. Aeg-ajalt käib laps kodulähedases poes ning siis ise võtab topsist nii palju kui tal vaja on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Taskuraha suurus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.