Esileht Koolilaps tasuta koolilõuna jagamine

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: tasuta koolilõuna jagamine

Postitas:

Ma ei ole eriline kokkaja. Nüüd, kui lapsed kodus, muud teha ei jõuagi, kui nendega õppida või süüa teha. Teen 4korda päevas süüa, aga oma tööd oleks ka vaja vahepeal teha.

Ma ei saa aru sellest 3-4 korda päevas söögitegemise jutust, mis nüüd järsku lahti läinud.

Hommikul võileivad või puder, mis suur söögitegemine see ikka on? Koolilapsed pealegi saavad enamasti sellega ise hakkama.

Lõunaks kõlbab eelmise päeva õhtusöögi soojendamine, vajadusel mingi amps kõrvale/lisaks vahelduseks ja õhtusöögiks ehk siis uus suurem tegemine.

Mida sa kokkad seal nii hirmsasti 4 korda päevas, liiatigi kui “pole eriline kokkaja”?

Mulle jääb ka arusaamatuks. Kui on rahalised probleemid, siis nii ütlegi, selleks see koolilõuna jagamine mõeldud ongi ja häbeneda pole siin midagi. See, kui lapsevanem ütleb, et ta lihtsalt ei oska/viitsi lapsele mitmekesist toitu pakkuda (nagu hakklihakaste ja toorsalat oleks mingi imevigur), käib mul üle mõistuse. Mina pean ennast küll üsna suureks kokkajaks, aga üle 1 toidukorra ma päevas naljalt ei vaarita, eriti sellises olukorras. Hommikuks võileivad ja müsli, lõunaks eilne õhtusöök ja õhtuks soe toit, mis siin nii rasket on? Ja kui õhtuks ei oska midagi mõistlikku teha, et lapsel koolitoidu puudumisest toidulaud kohe vähem mitmekesine on, siis on viimane aeg toidutegemist õppima hakata. Kui lased lastel endale pähe istuda, et neile on vaja neli korda päevas sooja toitu, siis ei ole ka mõtet siin viriseda.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on rahaline probleem. Keda see huvitab. Seni oli abiks lõuna koolis, nüüd saab laps hommikul ja õhtul süûa natuke, igasugu värske kraam unustagu ära, sest selleks raha pole. Koolis sai vähemalt korralikku toitu.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 17:17; 23.03 09:28; 23.03 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on rahaline probleem. Keda see huvitab. Seni oli abiks lõuna koolis, nüüd saab laps hommikul ja õhtul süûa natuke, igasugu värske kraam unustagu ära, sest selleks raha pole. Koolis sai vähemalt korralikku toitu.

sotsiaalosakonda huvitab kindlasti. kui on väike koht, hajaasustus ja vähe abivajajaid, nii et koolist toitu ei pakuta, siis saab kindlasti sotsosakonna kaudu. aga teada tuleb endast anda ise. igas omavalitsuses tehakse kellegi jaoks sooja toitu, sa ei oleks kindlasti ainus.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 11:34; 21.03 13:00; 21.03 13:03; 23.03 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole eriline kokkaja. Nüüd, kui lapsed kodus, muud teha ei jõuagi, kui nendega õppida või süüa teha. Teen 4korda päevas süüa, aga oma tööd oleks ka vaja vahepeal teha.

Ma ei saa aru sellest 3-4 korda päevas söögitegemise jutust, mis nüüd järsku lahti läinud.

Hommikul võileivad või puder, mis suur söögitegemine see ikka on? Koolilapsed pealegi saavad enamasti sellega ise hakkama.

Lõunaks kõlbab eelmise päeva õhtusöögi soojendamine, vajadusel mingi amps kõrvale/lisaks vahelduseks ja õhtusöögiks ehk siis uus suurem tegemine.

Mida sa kokkad seal nii hirmsasti 4 korda päevas, liiatigi kui “pole eriline kokkaja”?

Mulle jääb ka arusaamatuks. Kui on rahalised probleemid, siis nii ütlegi, selleks see koolilõuna jagamine mõeldud ongi ja häbeneda pole siin midagi. See, kui lapsevanem ütleb, et ta lihtsalt ei oska/viitsi lapsele mitmekesist toitu pakkuda (nagu hakklihakaste ja toorsalat oleks mingi imevigur), käib mul üle mõistuse. Mina pean ennast küll üsna suureks kokkajaks, aga üle 1 toidukorra ma päevas naljalt ei vaarita, eriti sellises olukorras. Hommikuks võileivad ja müsli, lõunaks eilne õhtusöök ja õhtuks soe toit, mis siin nii rasket on? Ja kui õhtuks ei oska midagi mõistlikku teha, et lapsel koolitoidu puudumisest toidulaud kohe vähem mitmekesine on, siis on viimane aeg toidutegemist õppima hakata. Kui lased lastel endale pähe istuda, et neile on vaja neli korda päevas sooja toitu, siis ei ole ka mõtet siin viriseda.

Kas te söötegi ainult 3korda päevas? Ilmselt käite vahepeal lihtsalt midagi näksimas? Meie jaoks on 3söögikorda vähe. Hommikusöök on enne 9, kella 12/13ks on raudselt kõigil kõhud tühjad, järgmine toidukord kell 17/18 ja siis kell 21.00.söövad lapsed veelkord. Minu ainevahetus pole nii kiire, aga ju siis kasvaval organismil on. Ka kooliajal oli samamoodi. Hommikusöök kodus, kell 11/12 koolis, kell 15/16 kodus ja siis õhtul õhutsöök. Ainult 3 korraga ei tule nagu kuidagi välja. Või siis käivad kõik ükshvaaval külmkapi kallal näkitsemas ja isu rikkumas. Lisaks on nooremal lapsel soov tühja kõhuga kommi süüa ja kuna tal suhkrutasemega probleemid, siis seda ei tohi lasta juhtuda. Kommi võib ainult peale söögikorda võtta ja nii ma siis kokkangi 3-4korda päevas.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 19.03 19:54; 20.03 20:03; 20.03 21:24; 21.03 11:16; 21.03 15:22; 23.03 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie söömegi 2x päevas, muidu ei vea rahaliselt välja kahjuks

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 17:17; 23.03 09:28; 23.03 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil esimesel ringil pakuti abivajajatele, aga kuna meie klassis polnudki ühtki soovijat, siis pakuti kõigile. Ma oleks võtnud ainult sellepärast juba, et see oleks pakkunud tööd meie kokkadele koolis, aga järele tuli kindlasti ise minna (ainult nendele esimese ringi abivajajatele viiakse koju, kui nad ei saa minna järgi). Seega ma ei võtnud.
Lihtsalt ei julge niimoodi iga päev nina õue pista, last saan veel vähem saata. Kohe kui laps nina õue pistab, siis tahavad sõbrad mängida. Laps ei oska (pigem ei taha) öelda sõbrale, et ei tohi mängida temaga. Enamasti käingi ise lapsega õues ja proovin teisi lapsi maha raputada. Kõik ei ole oma lastele selgeks teinud, et praegu ei ole see aeg, kus koos mängida võib.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja nii ma siis kokkangi 3-4korda päevas.

Oh, eks “kokka” siis edasi (ei saagi aru, mida see sinu jaoks tähendab), kui ei suuda mõista, et riigis on alanud eriolukord ja paljuski on asi harjumustes.
Kui kõht pidevalt tühjaks läheb, pole ehk toidukorrad piisavalt toitvad. Äkki võtad end kokku ja proovid mingid muudatused teha?
Muidu, meil on vahel ka kolme põhitoidukorrale lisaks 1-2 oodet/vahepeala, aga ma ei nimeta ma seda jogurtit/puuvilja kokkamiseks.
Teemasse aga, toiduabi koolidest on hetkel tõesti abivajajatele, mitte hädaldajate mugavusteenus.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 14:12; 23.03 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te söötegi ainult 3korda päevas?

Meil on küll kolm korda päevas täiesti piisav. Pigem kipub mõnikord kahe peale jääma. Mina söön kolm korda, hommikust kella 8-9 vahel. Seejärel kella 12-13 paiku tahan juba lõunat. Aga lõuna ajal söön kõhu korralikult täis ja õhtul kella 18 paiku ainult näksin. Aga mees ja laps (laps on suur gümnasist) kipuvad lõuna ära unustama. Mees teeb tööd, üks telefonikõne lõpeb, teine algab. Laps ärkab kella 9-10 paiku, tema lõuna aeg on alles siis, kui mina õhtust söön. Mees ei jõua süüa ja laps ei taha veel. Neil jääb see minu lõuna aeg vahele. Nii et meie peres kindlasti üle kolme korra päevas ei sööda, pigem 2,5.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas see küll välja näeb, kui lapse kool ei ole kodulähedane kool. Sõidab pool tundi soojale karbikesele järgi? ja siis sööb õues või sõidab pool tundi tagasi koju?

Toitlustamine võiks olla elukohajärgne – süüa pakutaks igas koolis, kuhu siis lähedal elavad näljas lapsed tulevad toidule järgi. Aga see ilmselt raske korraldada-arvutada.

Ei tea kui palju on reaalselt selliseid lapsi kellel koolitoit ongi suht ainus toit päeva jooksul. Aga neid kindlasti ei ole väga palju, ja siin saaksid omavalistused koostöös hoolekandeasutustega ja kes seal veel nendel peredel-lastel silma peal hoiab -saaksid nendele peredele läheneda eraldi. Millega ilmselt ika tegeldakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas see küll välja näeb, kui lapse kool ei ole kodulähedane kool. Sõidab pool tundi soojale karbikesele järgi? ja siis sööb õues või sõidab pool tundi tagasi koju?

Toitlustamine võiks olla elukohajärgne – süüa pakutaks igas koolis, kuhu siis lähedal elavad näljas lapsed tulevad toidule järgi. Aga see ilmselt raske korraldada-arvutada.

Ei tea kui palju on reaalselt selliseid lapsi kellel koolitoit ongi suht ainus toit päeva jooksul. Aga neid kindlasti ei ole väga palju, ja siin saaksid omavalistused koostöös hoolekandeasutustega ja kes seal veel nendel peredel-lastel silma peal hoiab -saaksid nendele peredele läheneda eraldi. Millega ilmselt ika tegeldakse.

Kodulähedases koolis oleks ikka päris hea käia, eks ole?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas see küll välja näeb, kui lapse kool ei ole kodulähedane kool. Sõidab pool tundi soojale karbikesele järgi? ja siis sööb õues või sõidab pool tundi tagasi koju?

Toitlustamine võiks olla elukohajärgne – süüa pakutaks igas koolis, kuhu siis lähedal elavad näljas lapsed tulevad toidule järgi. Aga see ilmselt raske korraldada-arvutada.

Ei tea kui palju on reaalselt selliseid lapsi kellel koolitoit ongi suht ainus toit päeva jooksul. Aga neid kindlasti ei ole väga palju, ja siin saaksid omavalistused koostöös hoolekandeasutustega ja kes seal veel nendel peredel-lastel silma peal hoiab -saaksid nendele peredele läheneda eraldi. Millega ilmselt ika tegeldakse.

Kui palju on sinu arvates neid lapsi, kellel koolitoit ongi suht ainus toit päeva jooksul JA kes samal ajal käivad kaugemal koolis? St ärme arvesta neid, kelle lähim kool ongi pool tundi sõitu, sest et ilmselgelt pole neil kasu su mõttest mõnes lähemas koolis toitu pakkuda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud teema on tekitanud väga vastakaid mõtteid.Kes söödab lapsed koolivaheaegadel? Nüüd on eriolukord ja lapsed kodus.Ja algab nõudmine, et riik annab söögiraha ja olgu olla, sest vanemad ei viitsi vaaritada.Miks vanemad siis rind kummis rivis ei ole kui nende lastele tuleb meelde tuletada koolikohustust, käitumist jne elementaarseid asju.
Teine jutt siis teisest reast.Abivajajad peaks ilma häbenemata abi küsima koolist või KOV-i sotstöötajalt. Iseasi, mida pakutakse ja kuidas logistika lubab antud ajal toitu kätte saada.
28.märtsi Põhjarannikus ja Lääne Elus on erinevaid lähenemisi antud teemale.Kuni koera toitmiseni koolitoiduga.
P.S:Ma ei ole lastetu vanamutt vaid ema ja vanaema.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas see küll välja näeb, kui lapse kool ei ole kodulähedane kool. Sõidab pool tundi soojale karbikesele järgi? ja siis sööb õues või sõidab pool tundi tagasi koju?

Toitlustamine võiks olla elukohajärgne – süüa pakutaks igas koolis, kuhu siis lähedal elavad näljas lapsed tulevad toidule järgi. Aga see ilmselt raske korraldada-arvutada.

Ei tea kui palju on reaalselt selliseid lapsi kellel koolitoit ongi suht ainus toit päeva jooksul. Aga neid kindlasti ei ole väga palju, ja siin saaksid omavalistused koostöös hoolekandeasutustega ja kes seal veel nendel peredel-lastel silma peal hoiab -saaksid nendele peredele läheneda eraldi. Millega ilmselt ika tegeldakse.

Kodulähedases koolis oleks ikka päris hea käia, eks ole?

Vaata, kõikidel ei ole kodu lähedal sellist kooli, nagu lapsele vaja on. Mõnes koolis käivad lapsed Eestimaa eri paigust lausa.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus toidupakkide kohta. Kas see on mõeldud ainult vähekindlustatud perede lastele või võivad neist osa saada ka need pered, kus vanematel on töökoht ja sissetulek olemas?

Seni ei ole laps sooja lõunasöögi järel käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus toidupakkide kohta. Kas see on mõeldud ainult vähekindlustatud perede lastele või võivad neist osa saada ka need pered, kus vanematel on töökoht ja sissetulek olemas?

Seni ei ole laps sooja lõunasöögi järel käinud.

Kõik võivad osa saada. Meie pere avaldas just soovi ja tean teisi ka, kes sama tegid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Koolilaps tasuta koolilõuna jagamine