Aga valikut koalitsiooni moodustamiseks ju suurt polnud.
Valijad peaksid mõtlema rohkem oma peaga, mitte laskma ennast mõjutada intrigeerivatest, vahtu klopitud pealkirjadest, (palgatud) kommentaatoritest ja “arvamusliidritest”, kes sõnu kontekstist välja rebivad ja mängu oma kasuks tahavad pöörata. Miks peaks valima erakondi ja inimesi, kellega on kaasnenud skandaalid ja kel puudub poliitiline vastutus? Eestis tähendab see seda, et poliitik astub nt kuuks ajaks ametikohalt tagasi ja seejärel valitakse ovatsioonide saatel uuesti ametisse. Poliitik või partei, kes on hakkama saanud valijate usalduse kuritarvitamisega, peaks lakkama poliitikas olemast, et erakondadel oleks suurem motivatsioon end kahtlastest liikmetest eemale hoida (erasektor jääb alati avatuks). See kehtib kõigi erakondade puhul. Iial ei vali skandaalidega seotud ja kuriteo kahtlusega inimesi ja osad erakonnad on nii pikalt võimul olnud, et ühed ja samad näod ja jamad aastast aastasse. Kõige arusaamatumad on valijad, kes ütlevad, et valisin ikka skandaalide seotud isiku, sest tal oli telesaates või (tellitud) artiklis ilus jutt ja kedagi teist nagu ka valida polnud.
Seda, mida valija praeguses olukorras arvab, näeksime erakorralistel valimistel. Praeguses olukorras pole valijal kuidagi võimalik mõjutada Riigikogu koosseisu. Sellest aga oleneb, kuidas (kellest) on üldse võimalik valitsust moodustada.
Teame ju ka, et Riigikokku ei pääse mitte ilmtingimata need, kes said rohkem hääli, vaid need, kes on nimekirjas eespool.
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 12:04; 16.01 12:55; 16.01 13:50; 16.01 14:41; 16.01 14:47; 16.01 17:24; 16.01 19:08;