Esileht Koolilaps Teater ja riided

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Teater ja riided

Postitas:
Kägu

Kord oli mul tütrega riiete teemal tüli, püüdsin teda veenda, et nii ei ole sobilik (tahtis ka kuhugi minna dresside ja pusaga, kuhu mu arust oleks pidanud viisakalt minema). Ja siis ta ütles, et temal on nii hea, mind häirib – teda mitte ja teisi ka mitte. Siis ma tõmbasin tagasi, on olulised asjad, kus ma järeleandmisi ei tee (pesemine, koristamine, õppimine). Riided valib nii, et tal on hea. Annan talle küll mõista, kui minu arust pole sobilik, tema valik, mida selle infoga peale hakkab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me üldjuhul leiame mingi mõlemale sobiva variandi. Kumbki ei saa oma ideaalvarianti. Kapuutsiga pusast võõrutas kool. Läks uude kooli, seal pole lubatud ja seega ei saa kõne alla tullagi, et nii läheks teatrisse. Ja kuna pusa pole lubatud, siis on nagunii kapis laiemas valikus viisakamaid alternatiive.  Need on temaga koos ostetud – miski ikka sobib.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kes lastelt koolis viisakat riietust nõuavad, kui kooli sisekorra eeskirjades see kirjas pole: kuidas te seda põhjendate? Kas piisabki sellest, et ütlete, et teie meelest pole see ilus/viisakas ja lapsed on kohe nõus?

Minu lapsed on käinud nendes hirmsates koolides, kus koolivormi pole ja lõhkiste teksade peale ei tee keegi teist nägugi, on need koolid edukalt lõpetanud ja käivad nüüd riigieksamite tulemuste poolest väga edukas gümnaasiumis, kus minu teada ka pole selles osas kindlaid nõudmisi. Ise töötan ülikoolis ja ma tõttöelda ei pane üldse tähele, mis üliõpilastel seljas on, enamasti vist mingid teksad (pole kindel, võibolla kohati ka lõhkised) ikka. Konverentsidel on “korralikult” riides ainult aasiast tulnud inimesed, teised on tihti samamoodi täiesti suvaliselt, isegi maailma tippteadlaste ees ettekandeid tehes. See ei ole lihtsalt oluline. Teatrisse panen jah ikka korralikumad riided, aga olen käinud ka täiesti suvaliste riietega Viinis ooperis, kui õnnestus pool tundi enne etenduse algust ootamatult pilet hankida (seal oli peale minu veel suur kamp samasuguseid “kaltsakaid” turiste, õnneks suht eraldi kõige kõrgemal rõdul, vaat see maja ja õhtutualettides saksa vanaprouad tekitasid küll sellise tunde, et nii ei sobi – aga kohalik tuttav teadis rääkida, et see on tegelikult seal täiesti tavaline, et publiku hulgas on ka nö. inimesi tänavalt).

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läks laps pusakeeluga kooli sellisest koolist, kus mingeid piiranguid polnud.   Aa ja siis oli veel kolmas kool, kus sisekorraeeskirjades oli igasuguseid imeasju, aga keegi ei nõudnud neid asju iial.  Ja kui ma valima peaks, võtaks pusakeeluga kooli. Seal julgetakse oma nõudmiste juurde jääda ka muudes küsimustes – nt kohustusliku kirjanduse tähtaeg ei veni 3 kuud jms.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läks laps pusakeeluga kooli sellisest koolist, kus mingeid piiranguid polnud. Aa ja siis oli veel kolmas kool, kus sisekorraeeskirjades oli igasuguseid imeasju, aga keegi ei nõudnud neid asju iial. Ja kui ma valima peaks, võtaks pusakeeluga kooli. Seal julgetakse oma nõudmiste juurde jääda ka muudes küsimustes – nt kohustusliku kirjanduse tähtaeg ei veni 3 kuud jms.

Mul oma lastega sama: põhikoolis oli küll kapuutsiga pusade keeld, aga kedagi tegelikult ei huvitanud (isegi koolivormi üritati juurutada, aga sellest ei tulnudki midagi), gümnaasiumis on keeld ja ei käida ka (konkreetselt on õpilasi koju saadetud, kes piire testivad).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle poeg ütles, et kapuutsiga pusa on lubatud, aga koolis sees kapuutsi pähe panna ei tohi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk on probleem selles, et pidulikud riided on sinuvalitud ja ei olegi moekad?

Muide, teatris ei peagi olema pidulik, vaid viisakas.

Valige koos välja viisakas komplekt. See ei pea olrma kleit. Ka tüdruk võib kanda nt viigipükse js ilusam pluus. Või läikivad retuusid ja mingi õhuline pikem pluus peal jne.

Mänguruumi on väga palju lõhkiste teksade ja piduliku kleidi vahel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kes lastelt koolis viisakat riietust nõuavad, kui kooli sisekorra eeskirjades see kirjas pole: kuidas te seda põhjendate? Kas piisabki sellest, et ütlete, et teie meelest pole see ilus/viisakas ja lapsed on kohe nõus?

Ma arvan, et siin on asi pigem selles, et lapsed on erinevad. Ka pubekad. Mõni kuulab ema rohkem, teine protestib rohkem. Ei ole see pubekas mingi standardi alusel tehtud ühesugune inimene. See, kui konkreetne laps ema arvamust rohkem kuulab, ei tähenda alati seda, et see ema on midagi õigesti teinud ning teised, kelle laps ei kuula, on järelikult valesti teinud.

Lisaks on sellistes teemades tihti rääkimas ka selliseid emasid, kellel pubekaid veel ei olegi kodus.

TA juhtumi puhul mina endale meeldivaid riideid lapsele peale ei suruks. Aga sümpaatne tundub see kompromisskokkulepe, et teatud kohtades käiakse korrektsete riietega, aga need riided võib laps ise valida teatud piirangute raames.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Koolilaps Teater ja riided