Esileht Veebikonstaabel Tee ületamine, selleks ettenähtud kohas

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Tee ületamine, selleks ettenähtud kohas

Kas jalakäija peab muutma oma käimiskiirust, kui ta ületab teed, selleks ettenähtud kohas- ülekäigurada (foorita)?

Ei pea silmas uimerdamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus ei sätesta millisel kiirusel jalakäija teed ületama peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Targemad liiklusspetsialistid soovitavad mitte muuta järsult liikumiskiirust ja suunda, siis on teistel võimalik paremini arvestada, et kuhukohta ja mis ajaks keegi jõuab ja nad saavad oma liikumist sellega sujuvalt kohandada.

Soovitus kehtib nii jalakäijatele kui ka jalgratturitele, autojuhtidele ja kõigile muudele liikujatele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

autojuhid eeldavad, et jalakäija liiguks kerge sörgiga üle tee, et nad ei peaks päris seisma jääma. normaalsel tempol liikumist peetakse autojuhi mõnitamiseks.

kas tänapäeval on autodel piduritega probleeme?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina ikka imestan nii autojuhi kui jalakäijana, et miks nii paljud inimesed üle vöötraja pooljooksevad.
Mulle on õpetatud, et ei tohi tormata vöötrajal ega -rajale.

Ah et moodsate autode pidurid… 🙂 Muig, kiidan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on see natuke halb märk, kui inimesed hakkavad üle tee jooksma või kipuvad autojuhile lehvitama/tänama. See tähendab, et tavaliselt neid üle tee ei lasta.. Igatahes ma loodan, et me suudame oma liikluskultuuri ikkagi Aasimaade \”jookse üle tee nii kiiresti, kui jõuad, muidu jääd auto alla\” meetoditest kaugel hoida. Inimene läheb rahulikult omas tempos üle tee ja ka autojuht ootab rahulikult. Need 3 sekundit ilma signaali laskmata kauem ootamist näitab ka tema lugupidamist jalakäijate vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud palju kordi kus ma ei julge enne teed ületada kui olen kindel,et auto peatub.Kuna olen lapsena auto ette jäänud siis see hirm põhjendatud.Tihti juhtub nii,et kui jään teeservale seisma siis auto sõidab nahhaalselt edasi.Tegelikult peaks ta ju peatuma.Teiseks kui läksin tandemkäruga üle tee siis oli vaja natuke käru nokka tõsta, et kõnniteele pääseda,aga see võttis sekundike kauem aega.Auto pani tuurid sisse ja lasi törts signaali ja hea et üle kandade ei sõitnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul, nagu kirjeldab eelpool Kägu, on Lõuna prefektuuri piires see liiklusliini 14900 number äärmiselt kasulik. Kui taolisele juhile loetakse telefonikõne kaudu sõnad peale, kuidas tohib liikluses käituda, kuidas mitte, siis ehk järgmisel korral enam nii ei tehta. Kahjuks mujal on see keerulisem, kuigi 110-le teadaandmine eriti nahaalsetest juhtidest on täitsa ok. Igal juhul on hea tekitada endale harjumus vaadata auto numbrit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärnu mnt, Viru Keskuse juures hakkab fooris sekundite lugemine pärast rohelise tule süttimist 21-st sekundist. Mina alati imestan, kuidas vanemad ja põduramad üle tee saavad. Vahel on see ülekäik nii ülerahvastatud, et noorel ja tervelgi on tegu etteantud sek. piires üle jõuda. Ni siis saabki sammu kiirendatud.
Teine äärmiselt vastik ristmik nii jalgsi kui autoga liiklejatele on Nõmme keskuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pärnu mnt, Viru Keskuse juures hakkab fooris sekundite lugemine pärast rohelise tule süttimist 21-st sekundist. Mina alati imestan, kuidas vanemad ja põduramad üle tee saavad. Vahel on see ülekäik nii ülerahvastatud, et noorel ja tervelgi on tegu etteantud sek. piires üle jõuda. Ni siis saabki sammu kiirendatud.
Teine äärmiselt vastik ristmik nii jalgsi kui autoga liiklejatele on Nõmme keskuses.[/tsitaat]Liiklusseaduse §25 p5 järgi võid rahulikult jätkata tee ületamist, kui astusid teele rohelise tulega ja vahepeal tuli vahetus, enne kui üle jõudsid. Ei pea hakkama jooksma, las autod ootavad.

Autojuhtidel on mugav iste ja katus pea kohal ja soe kabiin, nii et võrreldes jalakäijaga, kes on püstijalu vihma, lume, külma ja tuule käes, on autojuhil niigi liiga palju eeliseid. Sellepärast oleks õiglane, kui alati ja igal pool oleks jalakäijatel ja jalgratturitel piiramatu eesõigus. Lahtiste katuseta autode juhtidel muidugi ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]autojuhid eeldavad, et jalakäija liiguks kerge sörgiga üle tee, et nad ei peaks päris seisma jääma. normaalsel tempol liikumist peetakse autojuhi mõnitamiseks.

kas tänapäeval on autodel piduritega probleeme?[/tsitaat]
Ma tahaks mõnikord lausa autost väljas tulla ja öelda inimesele, et ärgu joosku, astugu rahulikult. Tavaliselt on need vanemad inimesed, kes pooljoostes teed ületavad, sest arvavad, et teevad autojuhile tüli kui aeglasemalt lähevad, aga ma nagunii olen juba seisma jäänud ja vahetan käiku, mu jaoks pole vahet, kas jalutab või jookseb, nii, et mingu aga rahulikult, mul pole ebamugav väheke seista 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on olnud palju kordi kus ma ei julge enne teed ületada kui olen kindel,et auto peatub.Kuna olen lapsena auto ette jäänud siis see hirm põhjendatud.Tihti juhtub nii,et kui jään teeservale seisma siis auto sõidab nahhaalselt edasi.Tegelikult peaks ta ju peatuma.Teiseks kui läksin tandemkäruga üle tee siis oli vaja natuke käru nokka tõsta, et kõnniteele pääseda,aga see võttis sekundike kauem aega.Auto pani tuurid sisse ja lasi törts signaali ja hea et üle kandade ei sõitnud.[/tsitaat]

Kas Liiklusseaduse järgi pole mitte nii, et autojuht ei pea teed andma, kui jalakäija pole ASTUNUD ülekäigurajale. Mina olen aru saanud, et see tee serval passimine ei loegi. Lasen ise alati inimesed üle tee, kui ka näen, et mõni kohe kohe jõuab tee serva, et teed ületada. Vihaseks ajab, kui jään seisma ning inimene näitab käega, et mine mine edasi. Umbes nii, et ma niisma seisan siin veel, aega küll. Teine asi, mis vihastab, kui keegi kõnnib kõnniteel ja siis järsku keerab ülekäigurajale ja isegi ei veendu tee ületamise ohutuses. Jalakäijad arvavad vist, et teed võib ületada nii kuis Jumal juhatab ja autojuhid parem arvestagu sellega.
PS! Jutt siis põhineb kogemustel sõitmisel ühes väikelinnas, kus pole valgusfoore.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Veebikonstaabel Tee ületamine, selleks ettenähtud kohas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.