Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Teekond IVF’ini

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Teekond IVF’ini

Postitas:

Aitäh julgustavate sõnade eest! Vaid vähesed mõistavad päriselt ja viimase poole aasta jooksul, kui kõik alla mäge veeres ja suhe karile hakkas jooksma olen kuulnud liiga palju negatiivsust ala stiilis, et sina oled ju terve naine, otsi uus mees, kes saab tite teoga hakkama.

Aga ta on ju ikkagi minu mees ja see, et tal selline terviseprobleem on, ei ole ju põhjus teda jätta.

minule tundub väga jabur muidu töötav suhe ära visata selle pärast ja uute suhtesse tormata ja siis seal lühikese tutvuse järel kohe laps saada.
Kui mees ise soovib olla isa siis las olla parem hea isa tänu spermadoonori abile (kui tõesti muu ei tööta lõpuks) kui juhuslik tüüp kellega oled koos vaid selle pärast et tahtsid last.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 15:24; 18.08 16:51; 18.08 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ja minu mehel samasugune lugu, ainult et selle vahega, et arst määras IVF põhjuseks mõlemapoolse viljatuse – lisaks siis on minul mitmeid aastat tagasi diagnoositud ja ravitud endometrioos. Mehel tuvastati samuti ainult 1% terveid seemnerakke. Ostsime mehele vitamiine Man+ Conception ja 2,5 kuuga tõusis tervete seemnerakkuda % 3%-ni. Nüüd sai mees veel meestearstilt ka ravimeid juurde (Vasonit retard ja Nolvadex-D) ning arst tõstis ka vitamiinide kogust 2x. On lootust, et ravi tulemusel tõuseb mehe rakkude % ja paraneb tervis veelgi, kuid meil vanus juba kolmekümnendate keskpaigas ja samuti enam oodata ei ole midagi – läheme sügisel IVF-le.

Seega soovin Sind julgustada, et asi ei ole nii hull, kui algul paistab. Mitmeid mehi on sarnase diagnoosiga (siin foorumites on mitmeid naised jaganud sarnaseid juhtumeid) ja IVF-ks on ka 1% materjali täiesti piisav, sest ejakulatsiooni käigus eraldub rakke miljoneid ja üheks IVF-ks läheb reaalselt käiku sama arv rakke, mis mahus munarakke saadi (kümne piires).
Ei soovita meest vahetada, vaid koos ikka raskustest läbi minna teineteist toetades ja küll need tulemused siis ka tulevad. Hoian teile pöidlaid ja endale ja oma mehele ka – meil elu esimene IVF tulemas oktoobris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Minu teekond IVF-ini:

Mul on eelnevast suhtest 14a ja 11a laps. Uuel elukaaslasel lapsi ei ole. Alustasime pesamuna planeerimisega 2014 aastal. Kuna kuidagi ei õnnestunud käisime ka viljatusarstil kontrollis (kuskil 2015 september), sealt miskit hullu ei avastatud. Arst soovitas veel aastakese loomulikult proovida.

Juuli 2016 algasid mul kohutavad kõhuvalud ja avastasin, et rasedustest positiivne. Läksin arstile ja selgus, et emakaväline/emakanurga rasedus. See katkestati süstiga ja käisin kuid kontrollis, et see ikka kaoks.

September 2017 käisin laparoskoopias, kuna olid imelikud kõhuvalud vahepeal ja arst soovis munajuhasi kontrollida. Avastati, et üks munajuha on täielikult ummistunud tänu emakavälisele ja teises ja kõhuõõnes piisavalt palju liiteid. Eemaldati niipalju liiteid, kui võimalik. Munajuhad jäid mõlemad siiski alles. Mingil imelisel kombel ka kõhuvalud kadusid.

Arst soovis, et 6kuud prooviksime taas loomulikult.

August 2018 alustasime IVF-i teekonnaga täielikult ehk hakkasin süstima. Peale punktsiooni tekkis mul hüpperi oht ja siirdamine otsustati ära jätta.

Muidu saadi 35foliikulit, millest omakorda 19 munarakku. Need siis pandi arenema ja külma saadi 11 kuue päevast blastot(embrüot).

Nüüdseks mul viis külmaringi olnud(viimane käsil).

Alati on siirdatud üks, kuna arst ei ole nõus üle ühe.

1.Ei pesastunud
2.Ei pesastunud
3.Ei pesastunud
4.Peetus (tableti abort)
5.Siirdamine toimus 16.08 ja arst andis mõista,et ei õnnestu(emaka limaskest oleks võinud paksem olla).

S.H (32)

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 09:47; 19.08 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

S.H – miinus kurva sisu peale :/ Kuidas küll mõnel inimesel nii keeruliselt peab minema ja teisel on kogemata ühest vahekorrast laps kõhus ja mõtleb abordile…
Loodan, et hoolimata arsti arvamusest see viies katse toob teile ühe armsa pesamuna lõpuks! 🙂

Ise saan peagi 26. Vanust pole küll palju, kuid lapsi soovin rohkem kui 1. Hetkel aasta proovitud ja just käisingi visiidil viljatusraviarstil, kes küll suunas mehe analüüse andma ja kutsus mind tagasi OV ajaks (ehk tegeleb proovide võtmise jms), kuid kelle arvamus on, et aasta on vähe ja peaksin teise sama palju VEEL niisama proovima, enne kui midagi tõsisemat ette võtta. Mõnes mõttes nõustun (sest eelistan ikkagi loomulikku rasestumist) ja kuidagi ei taha minna nt LAPile, mille jaoks ta samuti infolehe juba andis (triibupüüdjates pikemalt juttu). Teisest küljest aga ei taha oodata aastat, et siis veel oodata mingi aeg, enne kui kõik vajalikud protseduurid ja “proovige veel mõned kuud ise” tehtud. Seda enam, et sellise tempoga jäävad ka teine ja kolmas laps juba liiga kaugesse tulevikku.

Olen siinset teemat jälginud algusest peale ja mingil põhjusel on mul kuskil hinges järjest rohkem see hirm, et paraku ootab ka mind ees IVF/IUI vms. Loodan siiski väga-väga, et suudan loomulikul teel rasestuda hästi ruttu, kuid hea on teada, et KUI mind ootab ees IVF, siis oma kogemustega on toeks nii palju inimesi, kellel on IVF õnnestunud või kellel kohe-kohe õnnestumas (S.H – Hoian pöidlaid Sulle! Ja teistele ka!)!

Elli-Ly

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

S.H – miinus kurva sisu peale :/ Kuidas küll mõnel inimesel nii keeruliselt peab minema ja teisel on kogemata ühest vahekorrast laps kõhus ja mõtleb abordile…

Loodan, et hoolimata arsti arvamusest see viies katse toob teile ühe armsa pesamuna lõpuks! ????

Ise saan peagi 26. Vanust pole küll palju, kuid lapsi soovin rohkem kui 1. Hetkel aasta proovitud ja just käisingi visiidil viljatusraviarstil, kes küll suunas mehe analüüse andma ja kutsus mind tagasi OV ajaks (ehk tegeleb proovide võtmise jms), kuid kelle arvamus on, et aasta on vähe ja peaksin teise sama palju VEEL niisama proovima, enne kui midagi tõsisemat ette võtta. Mõnes mõttes nõustun (sest eelistan ikkagi loomulikku rasestumist) ja kuidagi ei taha minna nt LAPile, mille jaoks ta samuti infolehe juba andis (triibupüüdjates pikemalt juttu). Teisest küljest aga ei taha oodata aastat, et siis veel oodata mingi aeg, enne kui kõik vajalikud protseduurid ja “proovige veel mõned kuud ise” tehtud. Seda enam, et sellise tempoga jäävad ka teine ja kolmas laps juba liiga kaugesse tulevikku.

Olen siinset teemat jälginud algusest peale ja mingil põhjusel on mul kuskil hinges järjest rohkem see hirm, et paraku ootab ka mind ees IVF/IUI vms. Loodan siiski väga-väga, et suudan loomulikul teel rasestuda hästi ruttu, kuid hea on teada, et KUI mind ootab ees IVF, siis oma kogemustega on toeks nii palju inimesi, kellel on IVF õnnestunud või kellel kohe-kohe õnnestumas (S.H – Hoian pöidlaid Sulle! Ja teistele ka!)!

Elli-Ly

Tänan toetamast Elli-Ly ????
Hoian sullegi pöidlaid, et ikka õnnestiks loomulikult.

S.H

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 09:47; 19.08 17:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Teekond IVF’ini