Esileht Kodunurk Teeks ise nõudepesumasinale pesuvahendit

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Teeks ise nõudepesumasinale pesuvahendit

Postitas:
kägu_kägu

Hommikul tekkis selline mõte, et segaks kokku sooda, sidrunihappe ja tilga äädikat. Huvitav kas toimiks ja mis arvate, mis vahekorras võiks need ained segada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Teeks ise nõudepesumasinale pesuvahendit

Tahaks ka teada! Mu praegu nii, et panen pool seda ökotabletti, mis Selverites jm müüakse. Peseb ilusti puhtaks. Seda soovitas mulle pesumasinaparandaja. Ja loputusvahendi asemel on masinas äädikas.

Please wait...
Postitas:
kägu_kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahaks ka teada! Mu praegu nii, et panen pool seda ökotabletti, mis Selverites jm müüakse. Peseb ilusti puhtaks. Seda soovitas mulle pesumasinaparandaja. Ja loputusvahendi asemel on masinas äädikas. [/tsitaat]

Kas sa kasutad äädikat lahjendatud kujul?
Ma panen kohe varsti masina käima (potid-pannid) ja siis vaatme mis saab 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas äädikas tihenditele mõjub?
Loputusvahendit ju ei pane igal pesukorral uuesti, vaid seisab masinas ju pikemat aega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sidrunhape ja äädikas on mõlemad happed. Ei saa aru nende mõlema lisamise mõttest. Ja tegelikult ei saa hästi aru ka sellest, mis mõtet on lisada pesuvahendina alust ja hapet. Hakkab omavahel reageerima, ajab kõvsti gaasi välja ja kogu lugu. No muidugi tekib sool ja vesi ka reaktsiooni tulemusena. Kui tahad ilma pesuvahendita pesta, siis parem leota nõusid vees, kuni saad masina käima panna, siis ei kuiva mustus külge. Paned võimalikult kuuma ja pika tsükliga käima ja peaks kõlbama küll, kui just midagi halvaksläinut pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei paneks, puhtalt selle pärast, et tegu on happega. Loputusvahendiks kindlasti mitte, kuna seal see seisab.

Ennem peseks käsitsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehk on ökonäppudele abi:
http://aedjakodu.tarbija24.ee/452620/valmistage-ise-noudepesuvahend/

Nõudepesumasina versioon on artiklis allpool.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ja tegelikult peaks äädikas ju hoopis hästi rasva lahustama. Lisada pesemisajal?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ehk on ökonäppudele abi:
http://aedjakodu.tarbija24.ee/452620/valmistage-ise-noudepesuvahend/

Nõudepesumasina versioon on artiklis allpool.[/tsitaat]

Esiteks: meie 30% äädikas ei ole kindlasti see, mida neis nõuannetes silmas on peetud. Teiseks: palun mõne keemiaga hästi kursis oleva inimese selgitust, kuidas saab olla nõudepesuks sobiv vahend (lingil see käsitsipesuks mõeldud vahend) omavahel ära reageerinud happe ja aluse segu? Mis mõte sellel on? Ja masinpesuvahendis on booraks. Hmm, booraksit kasutatakse minu teada putukate tapmiseks. Kas see mürgine ei ole? Eesmärk pidi ju ökotamine olema, kui ma õigesti aru saan. Soodaga pesemisest ja äädikavees loputamisest saan aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pange ainult soodat

Please wait...
Postitas:
kolhoositar

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Esiteks: meie 30% äädikas ei ole kindlasti see,
mida neis nõuannetes silmas on peetud. Teiseks: palun mõne keemiaga hästi kursis oleva inimese selgitust, kuidas saab olla nõudepesuks sobiv vahend (lingil see käsitsipesuks mõeldud vahend) omavahel ära reageerinud happe ja aluse segu? Mis mõte sellel on? Ja masinpesuvahendis on booraks. Hmm, booraksit kasutatakse minu teada putukate tapmiseks. Kas see mürgine ei ole? Eesmärk pidi ju ökotamine olema, kui ma õigesti aru saan. Soodaga pesemisest ja äädikavees loputamisest saan aru. [/tsitaat]

Ma booraksi hingeelust ei tea täpsemalt, aga on meelde jäänud, et ideaalperenaine Anthea Turner ka mainis kuskil saates, et tema poekemikaale ei kasuta ja puhastas vist ahju booraksi ja millegi seguga.
wikipedia putukatapmist ei maini, küll aga, et boraks on kosmeetikavahendite koostises:
Samuti kasutatakse booraksit teatud klaasisortide (tulekindel klaas, optiline klaas) valmistamiseks, seebi ja vannisoolade lisandina, kosmeetikavahendites, ilmutites, nahatööstuses, väetiste lisandina, puidu ja tekstiili tuleohutusvahendina, metallurgias ning perboraatide lähteainena.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1-2 tl soodat piisab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

:DDD
aga sega kokku sooda ja äädikas, vaata mis juhtub

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pr Turneri olmekeemiaettevõtmised tunduvad mulle küll tihti kentsakad. Näiteks tegi õhuvärskendajat. Segas pritspudelis kokku vee, sooda, äädika ja aroomiõli. Ise kiitis, et äädikaosakesed neutraliseerivad aluselisi halbu lõhnu, soodaosakesed happelisi halbu lõhnu ja pärast jääb tuppa lemmikõli lõhn. Nii kõikvõimas pr Turner nüüd ka ei ole, et dikteerib soodale ja äädikale, millal ja milliste ainetega need reageerima peavad. Kui sooda ja äädikas ühes pudelis koos on, asuvad nad ikka omavahel toimetama, mitte ei jää kannatlikult ootama, kas neid äkki õhku paha haisu likvideerima ei saadeta. Kuigi ma tunnistan, et mu meelest on täitsa võimalik, et peenikesed veepiisad võtavad endaga kaasa õhust haisumolekule ja kukuvad maha ning aroomiõli lõhn käib veel kõigest üle.

Please wait...
Postitas:
Cobra

pesuaine valmistamisel sooda all mõeldakse tihti pesusoodat. see pole päris sama, mis poes ostetud söögisooda. eks uurige retsepte, kas vaja pesu- või söögisoodad pesuaine valmistamiseks. söögisooda on NaHCO3 ja pesusooda Na2Co3.
Ma olen nõudemasina pesuainet teinud TarguTalita retsepti järgi. Pesi puhtaks küll. ei tea, kas asi aines, või masin peseb niisama puhtaks. Sest vahet olen unustanud panna pulbrit ja nõud olid ikka puhtad.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Kodunurk Teeks ise nõudepesumasinale pesuvahendit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.