Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teema blogijatest va. sellest kõige populaarsemast

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 598 )

Teema: Teema blogijatest va. sellest kõige populaarsemast

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Defineeri palun mõiste silmakirjalik kommentaar.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Soovitust kirjutada sotsiaalmeedias või blogi kommentaarides, ei saa tõsiselt võtta- need kommentaarid FBs kustutatakse või ei ilmu blogis. Korduvalt proovitud.

Kommentaar eemaldatud.

Saa üle oma teeseldud murest nende võõraste laste pärast. Sinu asi ei ole nimetada võõraid lapsi hooletusse jäetuteks või diagnoosida neil arengupeetust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Saa üle oma teeseldud murest nende võõraste laste pärast. Sinu asi ei ole nimetada võõraid lapsi hooletusse jäetuteks või diagnoosida neil arengupeetust.

Sa said valesti aru, mina ei pane ühelegi lapsele, olgu ta siis tänaval kohatud või blogides “nähtud” laps, diagnoosi või ei arvusta nende välimust või kasvatust. Oleksin ilmselt pidanud omadussõnad jutumärkidesse panema, tagantjärele teengi seda.
Mu kirjutatu oli mõeldud etteheitena kägudele, kes siin muudkui “muretsevad” blogijate laste heaolu pärast, õigustades sellega oma alavääristavaid kommentaare blogijate suunas.

Silmakirjalike konmentaaride hulka loen neid, milles kurdetakse, et “ma kirjutasin täpselt sellise kommentaari blogisse ka, aga MUIDUGI seda ei avaldatud” või “sotsiaalmeedias pole mõtet kommenteerida TA niikuinii kustutab mu komnentaari kohe ära!” ja siis lajatab midagi laste alaarengust, psüühilistest erivsjadustest, blogija enda välimusest jne. Kellele selline kommentaar siis õige mõeldud on? Blogijale? No ta luges seda oma kommentaariumist, mõistis, sai haiget ja EI AVALDANUD. Avalikkusele? Milleks? Et oma üleolekut ja solvamisoskust näidata ja seejärel silmi plagistada: “Ega ma siis paha pärast….”?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks võib solvata, mõnitada ja naeruvääristada Pallinguid, Madisoni, Kaljulaidi, Insta-beibesid jne. jne? Teemad püsivad igavesti, kommentaariumi ei suleta.

Ei, ka neid ei või solvata, mõnitada ja naeruvääristada. Ja on ka neid teemasid kinni pandud. Ja kui ma peaksin mõnda sellist teemat jälgima (ma ei ava kõiki teemasid tuntud isikute kohta), siis täpselt samamoodi nagu blogijate puhul annan ebasobivatest kommentaaridest teada.

Lisaks on ilmne, et blogijate puhul on õelutsejatel vajadus kirutavat isiklikult solvata, nende jaoks on oluline, et solvang (ok, kriitika) isiklikult kohale jõuaks. Pallingu jt tuntud inimeste puhul ei paista oluline olevat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma pole kunagi ühtegi blogijat jälginudki, sest mind ei huvita võõraste inimeste tegemised. Mulle ei meeldi lihtsalt enese ego upitamine teiste maha tegemise arvelt. Minu meelest on piinlik ja häbiväärne, et täiskasvanud kedagi taga kiusavad ning sellisele tegevusele tuleks piir panna.

Ega kõik siis teisi maha tee. Mõni kirjutab loetud raamatutest, mõni nähtud lavastustest, mõni toredast filmist, mida nägi. Või hoopis sellest, kuidas odavamalt reisida või kooki küpsetada. Väga rikastavaid ja ka lõbusaid blogisid on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa nagu ei taha aru saada.
Miks võib solvata, mõnitada ja naeruvääristada Pallinguid, Madisoni, Kaljulaidi, Insta-beibesid jne. jne? Teemad püsivad igavesti, kommentaariumi ei suleta.
Eks ka neil kõigil on oma austajad ja vastased, aga Perekool ei pane teemadele kätt ette. Miskipärast tehakse seda vaid blogiteemades ja just neis, kus kirjutatakse sellest, kelle nime ei tohi mainida. Märkad ebaõigust kõigi teiste blogijate ja üleüldse avaliku elu tegelaste vastu?

Väga hästi saan aru. Mitte kedagi ei tohiks solvata, mõnitada ja naeruvääristada, olenemata sellest, kas tegemist on avaliku elu tegelastega või mitte.

Aga kas Pallingud, Madison, Kaljulaid ja Insta-beibed on Perekooliga sel teemal suhelnud ning nõudnud sulgemist ja aktiivsemat modereerimist teemadele, kus neid mõnitatakse? Äkki nad ei olegi sellest teadlikud ja kui oleksid, teeksid samamoodi nagu suur M, kel sellest lõpuks kõrini sai ja midagi ette võttis?

Kivi Perekooli kapsaaeda, kui reageeritakse ainult aktiivselt enda eest seisvatele blogijatele ning mitte kõigile teistele juhtudele, kus inimesi mõnitatakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa said valesti aru, mina ei pane ühelegi lapsele, olgu ta siis tänaval kohatud või blogides “nähtud” laps, diagnoosi või ei arvusta nende välimust või kasvatust. Oleksin ilmselt pidanud omadussõnad jutumärkidesse panema, tagantjärele teengi seda.

Mu kirjutatu oli mõeldud etteheitena kägudele, kes siin muudkui “muretsevad” blogijate laste heaolu pärast, õigustades sellega oma alavääristavaid kommentaare blogijate suunas.

Silmakirjalike konmentaaride hulka loen neid, milles kurdetakse, et “ma kirjutasin täpselt sellise kommentaari blogisse ka, aga MUIDUGI seda ei avaldatud” või “sotsiaalmeedias pole mõtet kommenteerida TA niikuinii kustutab mu komnentaari kohe ära!” ja siis lajatab midagi laste alaarengust, psüühilistest erivsjadustest, blogija enda välimusest jne. Kellele selline kommentaar siis õige mõeldud on? Blogijale? No ta luges seda oma kommentaariumist, mõistis, sai haiget ja EI AVALDANUD. Avalikkusele? Milleks? Et oma üleolekut ja solvamisoskust näidata ja seejärel silmi plagistada: “Ega ma siis paha pärast….”?

Sa oled ühe inimese kaitsel, aga mina räägn üldiselt. Nt. Leen luges hiljuti üles kõik oma suhted alates süütuse kaotamisest- nii olulised kui suvalised mehed oma elus. Selle mehe nime, kelle abil ta kuulsaks sai ja kellest raamatu kirjutas, aga ei tohi isegi mainida. Pole mõnitus ega solvang ja pole minu süü, et neil suhe oli. Kui su blogi moto on “aus, avameelne ja ilustamata”, siis püüagi seda olla, mitte lugejad lolliks pidada.
Meelise kirjutised stiils- Kallid blogijad, oleme sõbrad, teeme grupikalli ja vaid konstruktiivset kriitikat- versus-Instagrammerid, kes mind oksele ajavad- on veel omaette ooper ja silmakirjalikkuse tipp.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nt. Leen luges hiljuti üles kõik oma suhted alates süütuse kaotamisest- nii olulised kui suvalised mehed oma elus. Selle mehe nime, kelle abil ta kuulsaks sai ja kellest raamatu kirjutas, aga ei tohi isegi mainida.

Mul tekkis küsimus – kui sa tead, et ta ei soovi sellest mehest rääkida, miks sul on ilmtingimata vaja teda mainida? Miks? Sest ta kunagi rääkis temast ja on nüüd kuidagi sinu ees võlgu või?

(Mul pole aimugi, kes Leen on ja mida ta teinud on. Tean üldse väga väheseid blogijaid.)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meelise kirjutised stiils- Kallid blogijad, oleme sõbrad, teeme grupikalli ja vaid konstruktiivset kriitikat- versus-Instagrammerid, kes mind oksele ajavad- on veel omaette ooper ja silmakirjalikkuse tipp.

Miks sa loed kirjutisi, mille kohta tead, et need sind oksele ajavad?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa oled ühe inimese kaitsel, aga mina räägn üldiselt.

Ma tõin näite blogija arhetüübist üldiselt, see, et sa ise seal enda arust mingit konkteetset blogijat nägid, on sinu probleem.
Miks sa loed blogisid, mida sa ei talu? Kui su nina alla pandaks mädamunasupp, siis ajagu oksele või ei – anti, peab sööma! Ei? Miks sa siis blogisid sel moel tarbid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 34 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma tõin näite blogija arhetüübist üldiselt,

Sellist asja nagu blogija arhetüüp pole olemas.
Blogijaid on väga erinevaid. Enamik neist vastab küll Tola arhetüübile, aga on ka muid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Noh, teised lapsed saavad siis neilt nõu küsida, kuidas “asjad” käivad.

Aga, jah, õige on see, et lapsed on maru julmad mõnedel teemadel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsed ei ole julmad, nad lihtsalt toovad koduse suhtumise kooli kaasa. Kui kodus peetakse normaalseks teisi inimesi mõnitada, ongi see laste jaoks normaalne. Kuidas kodu ees, nõnda lapsed järgi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Imelik on see, et kõikidel teistel avalike elu tegelastel, keda siin kommenteeritakse, paistab sügavalt ükskõik olema, mida neist siin kirjutatakse.
Aga isikul, kes kogu aeg rõhutab, kui ükskõik tal kõikidest on (YOLO), postitab intiimseid üksikasju oma pereelu ja laste kohta, jne jne ja on isegi välja andnud “Pohhuismi käsiraamatu”, jälgib kullipilgul siinset kommentaariumi… ja ei paista sugugi, et tal nii pohhui on, nagu ta üritab välja näidata…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ikka aru saad, millest jutt käis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imelik on see, et kõikidel teistel avalike elu tegelastel, keda siin kommenteeritakse, paistab sügavalt ükskõik olema, mida neist siin kirjutatakse.

Aga isikul, kes kogu aeg rõhutab, kui ükskõik tal kõikidest on (YOLO), postitab intiimseid üksikasju oma pereelu ja laste kohta, jne jne ja on isegi välja andnud “Pohhuismi käsiraamatu”, jälgib kullipilgul siinset kommentaariumi… ja ei paista sugugi, et tal nii pohhui on, nagu ta üritab välja näidata…

No kuidas muidu tähelepanu, loe klikke, saada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lapsed ei ole julmad, nad lihtsalt toovad koduse suhtumise kooli kaasa. Kui kodus peetakse normaalseks teisi inimesi mõnitada, ongi see laste jaoks normaalne. Kuidas kodu ees, nõnda lapsed järgi.

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamike blogijate laste fännid on lapsed. Samaealised ja loomulikult lähevad varem või hiljem blogidesse vaatama, mida nende iidolpere kirjuta. Seni, kuni lapsed on eelkooliealised ja lugeda ei oska, pole ilmselt probleemi- nunnud videod ja armasad pildid, lapsed vaatavad, kõik on kena ja armas.
Ja siis õpivad need lapsfännid (ja blogijate endi lapsed) lugema. Blogijad kirjutavad täiskasvanutele- oma seksiseiklustest, suhetest, magamistoa mänguasjadest, napsuvõtmisest ja kanepi popsutamisest. Täiskasvanutele igati normaalne lugemine, aga mitte 7-8 aastasele lapsele. Sama juutuubi videodega- toksid oma lemmiku nime sisse ja tuleb igasugu huvitavat materjali.
Mulle tundub, et enamikel blogijatel puudub pikem plaan, mis saab siis, kui nende endi lapsed või lapse klassikaalslased need blogid lahti löövad. Vanemad ei pea küll lapse arvamust kuhugi suunas mõjutama- lastel on omad lemmikud (Kätekas, Suvi maal jne.) mida vanemad ehk ei vaatagi või vaatavad ühe silmaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamike blogijate laste fännid on lapsed. Samaealised ja loomulikult lähevad varem või hiljem blogidesse vaatama, mida nende iidolpere kirjuta. Seni, kuni lapsed on eelkooliealised ja lugeda ei oska, pole ilmselt probleemi- nunnud videod ja armasad pildid, lapsed vaatavad, kõik on kena ja armas.

Ja siis õpivad need lapsfännid (ja blogijate endi lapsed) lugema. Blogijad kirjutavad täiskasvanutele- oma seksiseiklustest, suhetest, magamistoa mänguasjadest, napsuvõtmisest ja kanepi popsutamisest. Täiskasvanutele igati normaalne lugemine, aga mitte 7-8 aastasele lapsele. Sama juutuubi videodega- toksid oma lemmiku nime sisse ja tuleb igasugu huvitavat materjali.

Mulle tundub, et enamikel blogijatel puudub pikem plaan, mis saab siis, kui nende endi lapsed või lapse klassikaalslased need blogid lahti löövad. Vanemad ei pea küll lapse arvamust kuhugi suunas mõjutama- lastel on omad lemmikud (Kätekas, Suvi maal jne.) mida vanemad ehk ei vaatagi või vaatavad ühe silmaga.

Ära üldista. Minu arvates puudub pikem plaan 1-3 popimal blogijal või on sul ka teiste kohta näiteid tuua. Ma usun, et siinkohal mängib rolli blogijate erinev haridustase ja oskus mõelda väljapoole blogisfääri, öelge mis tahate.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Me kõik saame aru, et sul on maniakaalne huvi nende blogijate vastu, kes on sinu meelest vastikud. Sa oksendad – ja loed, nutad – ja loed, loed ja oksendad.
No sinu valik, aga ära suru seda teistele peale, eksole. Kõik ei harrasta masohismi.

See on üks asi. Teiseks, tavaliselt ma loen hoopis teistsuguseid blogisid, aga kui perekoolis ikka hakatakse tuututama, et keegi väärkohtleb oma lapsi, siis ma lähen ja vaatan selle blogi ka üle. Ei paista väärkohtlemist ja see tuututamine kvalifitseerub laimuna. Kui sina aga oled nii genitaalne (jah, nii kirjutangi) mõtetelugeja, siis pane korraks oma kristallkuulike käest ära, otsi netist kohaliku lastekaitse kontakt ja teata neile oma murest. Nad lähevad ja teevad kodukülastusi ja nõustamisi ja… ahjaa, sa ei saa seda teha, sest kui olukord paraneks, siis poleks ju sul kellegi suunas oma sappi oksendada.

Ja kolmandaks, kui te irisete mõne blogija välimuse, riietuse, soengu, kehakaalu, HÄÄLE, KÕNNAKU vms üle ja teete nende kohta pahatahtlikke oletusi, siis mul pole vaja isegi seda blogi avada, et selline käitumine jäledaks ja rõvedaks hinnata. Siinses teemas on sedasorti kommentaare vähe, varasemates teemades on olnud palju räigemaid. Kui ma midagi sellist näen, siis teatan KOHE moderaatorile, selles võite kindlad olla, kusjuures ma pole ei mallukas, marimell, ega kes iganes teie poolt armastatud oksendamiseks välja valitud materjal. Ma lihtsalt ei tolereeri vastikut käitumist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma midagi sellist näen, siis teatan KOHE moderaatorile, selles võite kindlad olla, kusjuures ma pole ei mallukas, marimell, ega kes iganes teie poolt armastatud oksendamiseks välja valitud materjal. Ma lihtsalt ei tolereeri vastikut käitumist.

Absoluutselt nõus, hoolimata sellest, et siin kommentaariumis läks “noa alla” ka üks mu enda kommentaar. Ilmselt ei tajunud ma kirjutades, et sellest võidakse väga valesti aru saada, lausa vastupidiselt mu enda mõttele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma midagi sellist näen, siis teatan KOHE moderaatorile, selles võite kindlad olla, kusjuures ma pole ei mallukas, marimell, ega kes iganes teie poolt armastatud oksendamiseks välja valitud materjal. Ma lihtsalt ei tolereeri vastikut käitumist.

Absoluutselt nõus, hoolimata sellest, et siin kommentaariumis läks “noa alla” ka üks mu enda kommentaar. Ilmselt ei tajunud ma kirjutades, et sellest võidakse väga valesti aru saada, lausa vastupidiselt mu enda mõttele.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me kõik saame aru, et sul on maniakaalne huvi nende blogijate vastu, kes on sinu meelest vastikud. Sa oksendad – ja loed, nutad – ja loed, loed ja oksendad.

No sinu valik, aga ära suru seda teistele peale, eksole. Kõik ei harrasta masohismi.

See on üks asi. Teiseks, tavaliselt ma loen hoopis teistsuguseid blogisid, aga kui perekoolis ikka hakatakse tuututama, et keegi väärkohtleb oma lapsi, siis ma lähen ja vaatan selle blogi ka üle. Ei paista väärkohtlemist ja see tuututamine kvalifitseerub laimuna. Kui sina aga oled nii genitaalne (jah, nii kirjutangi) mõtetelugeja, siis pane korraks oma kristallkuulike käest ära, otsi netist kohaliku lastekaitse kontakt ja teata neile oma murest. Nad lähevad ja teevad kodukülastusi ja nõustamisi ja… ahjaa, sa ei saa seda teha, sest kui olukord paraneks, siis poleks ju sul kellegi suunas oma sappi oksendada.

Ja kolmandaks, kui te irisete mõne blogija välimuse, riietuse, soengu, kehakaalu, HÄÄLE, KÕNNAKU vms üle ja teete nende kohta pahatahtlikke oletusi, siis mul pole vaja isegi seda blogi avada, et selline käitumine jäledaks ja rõvedaks hinnata. Siinses teemas on sedasorti kommentaare vähe, varasemates teemades on olnud palju räigemaid. Kui ma midagi sellist näen, siis teatan KOHE moderaatorile, selles võite kindlad olla, kusjuures ma pole ei mallukas, marimell, ega kes iganes teie poolt armastatud oksendamiseks välja valitud materjal. Ma lihtsalt ei tolereeri vastikut käitumist.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Ma olen ateist. Eetiliselt käitumiseks ei pea väljamõeldistesse uskuma. Iga mõistusega inimene võiks lõpuks ise selle peale tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõus, peaaegu iga sõnaga.

Aga ma ei tolereeri ebameeldivat/vastikut käitumist laste, lemmikloomade, äripartnerite ja lähedaste suhtes.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jane blogi

Kõndisime lastega perearsti juurest koju ja Hendrik hakkas kooli kohta uurima.

Lõpuks küsis: “Aga kaua ma pean koolis käima?”
Mina: “No 9 aastat kindlasti.”
Hendrik: “A nii vähe v? See on ju lebo!”

Tubli Jane, et sa õpetad juba maast madalast lastele enne 1. klassi minekut, et põhiharidusega jääda on täiesti okei. Ja siis imestatakse, et lapsed kordavad oma vanemate mustreid.

Please wait...
Postitas:
Pilletydruk

Jane blogi

Kõndisime lastega perearsti juurest koju ja Hendrik hakkas kooli kohta uurima.

Lõpuks küsis: “Aga kaua ma pean koolis käima?”

Mina: “No 9 aastat kindlasti.”

Hendrik: “A nii vähe v? See on ju lebo!”

Tubli Jane, et sa õpetad juba maast madalast lastele enne 1. klassi minekut, et põhiharidusega jääda on täiesti okei. Ja siis imestatakse, et lapsed kordavad oma vanemate mustreid.

Ja kamp samasuguseid põhiharidusega täiskohaga emmesid kiidab talla:

“Janel on täiesti õigus 9 kindlalt! Edasine on juba selle noore inimese enda otsus kas läheb või kuidas. Naljakas on neid emasi siin lugeda kes ilmselt tulevikus sunnivad oma last keskkooli minema”

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 598 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teema blogijatest va. sellest kõige populaarsemast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.