Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 571 )

Teema: .

Postitas:
Kägu

Mina vastaks lasteaialapsele samamoodi. Kohustuslik on põhiharidus, seega ongi 9a kindlasti. Või hakkate ette lugema veel arstiteaduskonna aastaid jne. Veidi vara on hakata nii väikse lapse tulevikku paika panema. Need otsused teeb tema ja 16-aastast ei saa enam millekski sundida, omad valikud edasiõppimise osas teeb ta ise.

+15
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina vastaks lasteaialapsele samamoodi. Kohustuslik on põhiharidus, seega ongi 9a kindlasti. Või hakkate ette lugema veel arstiteaduskonna aastaid jne. Veidi vara on hakata nii väikse lapse tulevikku paika panema. Need otsused teeb tema ja 16-aastast ei saa enam millekski sundida, omad valikud edasiõppimise osas teeb ta ise.

Põhihariduse ja arstiteaduskonna vahele mahub veel üüratu hariduslik auk.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 34 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ega ei saagi last sundida, võibolla on ise nii naks ja tark ja lausa tahab õppida? Naljakas- enne kooli juba on vanematel selline suhtumine, et a la PEAB selle 9 välja venitama? Mitte- koolis on vahva, saad targaks, saad minna õppima edasi mida iganes soovid jne- see on eilne päev? “Vea see 9 klassi välja ja hakka blogijaks või juutuuberiks ja aitab küll haridusest”

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kutsekas on ju samuti 3–4 aastat, nii et ikkagi võiks selle 9 asemel pigem 12 pakkuda.

Sundida 16aastast ei saa. Mõtlema panna mõnda isegi saab.
Ma oma võimekale, aga ülilaisale pubekale ütlesin nii: kui sul on teadmised ja oskused, otsustad sina, millist tööd sa teha tahad ja kui palju sulle selle eest maksta tuleb. Kui sul teadmisi ega oskusi pole, otsustavad teised ja sina saad selle, mis neist üle jääb.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eks järgmine vestlus on tal oma tütrega “katsu siis enne 15a mitte rasedaks jääda, pärast seda on juba okei”.

Haiges maailmas elame…

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina lihtsalt aru ei saa kuidas oma perest, sh lapsed äriprojektiks tehakse ja siis nutusilmadega edasi blogitakse. Lihtsalt arusaamatu.

Minu jaoks arusaamatu, et kellelgi on ööpäevas rohkem tunde kui 24 ja on aega teiste eludest osa saada.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina lihtsalt aru ei saa kuidas oma perest, sh lapsed äriprojektiks tehakse ja siis nutusilmadega edasi blogitakse. Lihtsalt arusaamatu.

Minu jaoks arusaamatu, et kellelgi on ööpäevas rohkem tunde kui 24 ja on aega teiste eludest osa saada.

No aga kust sa muidu tasuta Nivea kreeme ja apelsinimahla saad? Pead ju blogima.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga kust sa muidu tasuta Nivea kreeme ja apelsinimahla saad? Pead ju blogima.

Kusjuures ma tõesti kasutan Nivea kreeme! 😁
Juba minu vanaema kasutas, eriti talvel seda rasvast, sinises karbis.
Mahlu ei joo.

Tegelikult saan muidugi aru mida silmas pead. Ma ei kujuta ette, kuidas see süsteem toimib, aga ju siis toimib ja mingit nänni nad saavad. Isiklikult jõuan endale vajamineva osta.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui keegi ei jälgi siis pole neil ju mõtet blogida kui sellest elatusallikas on tehtud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 40 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas te nii negatiivsed olete? Mina näiteks nägin rõhku sõnal “kindlasti”, ehk siis kindlasti 9 aastat koolis. Ta ei kirjutanud, et 9 aastat peab välja venitama ja edasi suva.

+16
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis Jane valesti ütles? Nõustun viimase käoga, et rõhk sõnal kindlasti. Kui on 9klassi käidud siis laps otsustab kas jätkab gümnaasiumiga või läheb hoopis kutsekasse ning õpib eriala ning ka kutsekasse on võimalik gümnaasiumi osa õppida.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis Jane valesti ütles? Nõustun viimase käoga, et rõhk sõnal kindlasti. Kui on 9klassi käidud siis laps otsustab kas jätkab gümnaasiumiga või läheb hoopis kutsekasse ning õpib eriala ning ka kutsekasse on võimalik gümnaasiumi osa õppida.

Sest ta ütles nagu, et 9kl on juba piisav ja kui ta edasi õppida ei soovi, siis pole sellest midagi.
16a põhiharidusega jääda??

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis puudutab haridust, siis last tuleks ikkagi kasvatada vaimus,et haridus on oluline. Mina kavatsen enda lapsele küll rõhutada, et ta võiks ülikooli tulevikus lõpetada. Kui kasvatan õiges vaimus, siis saab ta isegi aru, et see on oluline. Eriala valib loomulikult ise.

Sellest mina aru ei saa kust otsast näiteks printsess arenenud on. Täiesti tavaline naine. See ei tee sind kohe kuidagi paremaks kui abielus oled ja lapse saad (minu arvates vähemalt pole see mingi areng).

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis puudutab haridust, siis last tuleks ikkagi kasvatada vaimus,et haridus on oluline. Mina kavatsen enda lapsele küll rõhutada, et ta võiks ülikooli tulevikus lõpetada. Kui kasvatan õiges vaimus, siis saab ta isegi aru, et see on oluline. Eriala valib loomulikult ise.

Sellest mina aru ei saa kust otsast näiteks printsess arenenud on. Täiesti tavaline naine. See ei tee sind kohe kuidagi paremaks kui abielus oled ja lapse saad (minu arvates vähemalt pole see mingi areng).

Ülikool ei ole alati see kõige-kõigem, mille poole püüelda (olen ise magistrikraadiga, nii et kindlasti mitte põhimõtteline ülikoolivastane). Aga pigem võiks rõhutada hariduse ja oskuste olulisust, mitte ainult ülikooli. Hea ja kasuliku hariduse võib saada ka rakenduskõrgharidusõppe käigus. Haridus ja kogemused on olulised, mitte läbitud kool.

Printsess arenes seksiblogijast pereblogijaks. See on ikkagi suur areng.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ta ei rääkinud enda oksendamisest, vaid pidas silmas Meelise seda postitust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jane blogi

Kõndisime lastega perearsti juurest koju ja Hendrik hakkas kooli kohta uurima.

Lõpuks küsis: “Aga kaua ma pean koolis käima?”

Mina: “No 9 aastat kindlasti.”

Hendrik: “A nii vähe v? See on ju lebo!”

Tubli Jane, et sa õpetad juba maast madalast lastele enne 1. klassi minekut, et põhiharidusega jääda on täiesti okei. Ja siis imestatakse, et lapsed kordavad oma vanemate mustreid.

Ja kamp samasuguseid põhiharidusega täiskohaga emmesid kiidab talla:

“Janel on täiesti õigus 9 kindlalt! Edasine on juba selle noore inimese enda otsus kas läheb või kuidas. Naljakas on neid emasi siin lugeda kes ilmselt tulevikus sunnivad oma last keskkooli minema”

võiks ju täitsa vabalt koduõppele lapse jätta- õpib kuna tahab, millal tuju on ja niipalju kui viitsib- ei pea isegi 9 aastat koolis pinki kinni hoidma

Tee endale selgeks, mida koduõpe tähendab. Koduõppel pead omandama vähemalt kõik selle, mis selle klassi õppekavas. Seda kontrollitakse kooli poolt regulaarselt ning kui õpilasel on lüngad teadmistes sees, on jutt lühike – kohe lõpetatakse koduõpe. Enamik koduõppel olevaid lapsi õpivad tavaprogrammi juurde veel mõnd võõrkeelt, süvendatult ajalugu, muusikainstrumenti vms. Kõik see ülejäänu tuleb selle aja arvelt, mis koolis kulub teiste õpilaste korrale kutsumiseks ja ülesannete kätte andmiseks.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ülikool ei ole alati see kõige-kõigem, mille poole püüelda (olen ise magistrikraadiga, nii et kindlasti mitte põhimõtteline ülikoolivastane). Aga pigem võiks rõhutada hariduse ja oskuste olulisust, mitte ainult ülikooli. Hea ja kasuliku hariduse võib saada ka rakenduskõrgharidusõppe käigus. Haridus ja kogemused on olulised, mitte läbitud kool.

Printsess arenes seksiblogijast pereblogijaks. See on ikkagi suur areng.

Rakenduskõrgharidusõpet õpetataksegi ülikoolis (nt Tartu Ülikooli Pärnu/Narva kolledž), seega ei saa olla rakendus VÕI ülikool vaid rakendus = ülikool.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei, rakendus=kõrgharidus, ülikool annab kraadi. See ongi vahe.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Pilletydruk

Ma ei saa aru mis ülikoolist te siin jahute. Jutt käib ju, et mõned ei pea oluliseks isegi keskharidust.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jane blogi

Tubli Jane, et sa õpetad juba maast madalast lastele enne 1. klassi minekut, et põhiharidusega jääda on täiesti okei. Ja siis imestatakse, et lapsed kordavad oma vanemate mustreid.

“Janel on täiesti õigus 9 kindlalt! Edasine on juba selle noore inimese enda otsus kas läheb või kuidas. Naljakas on neid emasi siin lugeda kes ilmselt tulevikus sunnivad oma last keskkooli minema”

võiks ju täitsa vabalt koduõppele lapse jätta- õpib kuna tahab, millal tuju on ja niipalju kui viitsib- ei pea isegi 9 aastat koolis pinki kinni hoidma

Tee endale selgeks, mida koduõpe tähendab. Koduõppel pead omandama vähemalt kõik selle, mis selle klassi õppekavas. Seda kontrollitakse kooli poolt regulaarselt ning kui õpilasel on lüngad teadmistes sees, on jutt lühike – kohe lõpetatakse koduõpe. Enamik koduõppel olevaid lapsi õpivad tavaprogrammi juurde veel mõnd võõrkeelt, süvendatult ajalugu, muusikainstrumenti vms. Kõik see ülejäänu tuleb selle aja arvelt, mis koolis kulub teiste õpilaste korrale kutsumiseks ja ülesannete kätte andmiseks.

tänan valgustamast, ma tõesti ei tea mida tähendab koduõpe, arvasin, et kamp hängib kodus ja luulutavad niisama

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ütlesid, et ülikool ei pruugi olla kõige parem, hea hariduse võib saada ka rakenduskõrgharidusõppe käigus. Rakenduskõrgharidus saadaksegi ülikoolist. Kraadist ei rääkinud me kumbki eelnevalt midagi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jane isegi võis parimat mõelda, aga nende fännide seletused ja õigustused on küll jubedad- paljud edukad ärimehed on vaid põhiharidusega, tähtis pole mitte paber vaid mõistus, 9 kl. lõpetaja teab ise, mida oma eluga peale hakkab, last ei tohi sundida, juba esimene klass on õudus ja läks üle kivide-kändude jne. jne.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks need andunud lugejad ole blogija nägu ja vastupidi.

Ehk siis sinu nägu…

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ütlesid, et ülikool ei pruugi olla kõige parem, hea hariduse võib saada ka rakenduskõrgharidusõppe käigus. Rakenduskõrgharidus saadaksegi ülikoolist. Kraadist ei rääkinud me kumbki eelnevalt midagi.

Rakenduskõrgharidus saadakse ikka rakenduskõrgkoolis või tõesti ülikooli kolledžis, mitte aga ülikoolis.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest ta ütles nagu, et 9kl on juba piisav ja kui ta edasi õppida ei soovi, siis pole sellest midagi.

Tegelikult pole ju midagi sellist öeldud, lihtsalt sinul on palav soov just see tõlgendus välja imeda. Mis ütleb sinu kohta nii mõndagi.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult pole ju midagi sellist öeldud, lihtsalt sinul on palav soov just see tõlgendus välja imeda. Mis ütleb sinu kohta nii mõndagi.

Tegelikult ütles küll. Kopeerin kõik fb vastused siia?

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Anra

Jane blogi

tänan valgustamast, ma tõesti ei tea mida tähendab koduõpe, sest mul laps suutis lausa ülikooligi lõpetada, arvasin, et kamp hängib kodus ja luulutavad niisama

Tõesti nõme lahmimine, kui ise midagi ei tea. Mul 9 a pojal algab kolmas aasta koduõppel, kuna ta aspergeri sündroomiga ja alles õpib võõrastega koos olemist. Ta läbib tavaprogrammi poole kiiremini, kui koolis seda tehakse ja otsin ise lisa juurde. Ta peab tegema 2 korda aastas koolis tasemetööd, et näidata, et ikka õpib kodus. Ja nüüd sellest aastast muidugi üritame vaikselt paar tundi nädalas harjutada tunnis olemist, sest õppimine ei ole raske, just teistega harjumine. Oma poistele alati rääkinud, et koolis 12 aastat ja siis edasi ülikool, kus siis vastavalt nii kaua kui vaja. Samas ei võta ma lapsi robotitena ja nad teevad oma valikud ise, meie proovime lihtsalt suunata. Arvan, et väiksem poeg siiski valib hoopos kutseka, sest tal tehnika osas lahtine pea ja arvan, et tema kutsumus põllumajandus ja masinad. Selline väike maakas meil.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jane blogi

tänan valgustamast, ma tõesti ei tea mida tähendab koduõpe, sest mul laps suutis lausa ülikooligi lõpetada, arvasin, et kamp hängib kodus ja luulutavad niisama

Tõesti nõme lahmimine, kui ise midagi ei tea. Mul 9 a pojal algab kolmas aasta koduõppel, kuna ta aspergeri sündroomiga ja alles õpib võõrastega koos olemist. Ta läbib tavaprogrammi poole kiiremini, kui koolis seda tehakse ja otsin ise lisa juurde. Ta peab tegema 2 korda aastas koolis tasemetööd, et näidata, et ikka õpib kodus. Ja nüüd sellest aastast muidugi üritame vaikselt paar tundi nädalas harjutada tunnis olemist, sest õppimine ei ole raske, just teistega harjumine. Oma poistele alati rääkinud, et koolis 12 aastat ja siis edasi ülikool, kus siis vastavalt nii kaua kui vaja. Samas ei võta ma lapsi robotitena ja nad teevad oma valikud ise, meie proovime lihtsalt suunata. Arvan, et väiksem poeg siiski valib hoopos kutseka, sest tal tehnika osas lahtine pea ja arvan, et tema kutsumus põllumajandus ja masinad. Selline väike maakas meil.

et kuna Sinu poeg on tervislikel põhjustel koduõppel siis on “nõme lahmimine”? tead- osad lapsed on koduõppel sest nende vanemad soovivad nii, ära võta kõike oma mätta otsast

+2
-6
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 571 )

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.