Esileht Koolilaps Teema lukus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: Teema lukus

Postitas:

Tänan tähelepanu eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.04 22:40; 11.04 23:18; 11.04 23:29; 11.04 23:50; 12.04 10:05; 12.04 10:10; 12.04 19:25; 12.04 19:34; 12.04 20:38; 12.04 21:04; 12.04 21:06; 12.04 21:12; 12.04 21:33; 12.04 22:48; 13.04 16:00; 13.04 17:33; 13.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kui nüüd asjale teine, mitte armastava vanema, külg keerata, siis tundub asi olema nii, et kamp poisse hakkas kiusama üht tüdrukut, kellelt võeti ära koolikott ja seda siis oksaga ringi tassiti. Kukkunud tüdruk astus klassiõe kaitseks välja, tahtis poiste käest koolikoti ära võtta ja klassiõele tagasi viia. Selle peale sinu poiss lükkas ta asfaldile pikali, mille peale sai tüdruk vigastada. Kusjuures poiss ise tunnstab tüdruku lükkamist, aga sina, nagu õige ema kunagi, seletad siin ikka õnnetusest. Mis õnnetus see on kui poiss lükkas tüdrukut, kes tahtis klassiõele tagasi viia koolikoti, mille poisid olid ära võtnud? Kam oon!!!
Ja nüüd sa tunned kuidas õpetaja teeb sinu vaesele lapsukesele liiga!!
Olin just hiljuti seltskonnas kus tuli juttu koolivägivallast ja seltskonnas viibinud pedakoogid rääkisid, et kõige rohkem soodustavad vägivalda just vägivallatsejate vanemad, kes, nui neljaks, pole nõus tunnstama probleemi või oma lapse süüd ka mitte siis, kui kõik asitõendid on olemas. Ja süüdistavad kooli, et hoopis nende lapsukestele tehakse alusetult liiga. Kas pole mitte täpselt sinu keiss…?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 23:09; 11.04 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ähvardab sotsiaalpedagoogiga? See on küll nali. Esiteks ei ole sotisaalpedagoog mingi karistus. Teiseks peab sel olema põhjendus.

Aga midagi jääb selgusetuks. Näib, nagu oleksid tolle vigasaanud tüdruku emaga kenasti kontakteerunud ja teineteisest aru saanud, samuti pakkusid viisakalt kompensatsiooni. Kuidas klassijuhataja antud teemasse veel puutub? Või on tal hingel mõni muu jutum veel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimese käo jutt on liiga jabur ja ma ei vaevu sellele isegi vastama. Antud hetkel oli seltskond 3 liikmeline 2 tüdrukut ja üks poiss. Ma ei õigusta kuidagi lükakmist, absoluutselt mitte. Samuti on mu tüdrukust väga kahju ja poisiga pidasin pika jutuajamis, ta saab ka ise aru, et käitus valesti. Homme läheb paub vabandust. Andke andeks, aga mis koolivägivallast me saame 7.a puhul rääkida? Ja ei ole meil varasemaid juhtumeid hingel. Poiss nagu poisid ikka, jah märkusi oleme saanud, kuid mitte kunagi kellegi ründamise ega muu nn vägivalla eest. Vaid pigem suhtumise eest, et lollitab tunnis jne. Emaga saime jah kokkuleppele. Õnnetust nägi pealt ka pikapäeva rühma õpetaja, kes ütleski minu lapselet, et ka tema on OSALISELT süüdi, millega ma absoluutselt nõustun. Oksaga tassis kotti ka selle omanik ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimese käo jutt on liiga jabur ja ma ei vaevu sellele isegi vastama. Antud hetkel oli seltskond 3 liikmeline 2 tüdrukut ja üks poiss. Ma ei õigusta kuidagi lükakmist, absoluutselt mitte. Samuti on mu tüdrukust väga kahju ja poisiga pidasin pika jutuajamis, ta saab ka ise aru, et käitus valesti. Homme läheb paub vabandust. Andke andeks, aga mis koolivägivallast me saame 7.a puhul rääkida? Ja ei ole meil varasemaid juhtumeid hingel. Poiss nagu poisid ikka, jah märkusi oleme saanud, kuid mitte kunagi kellegi ründamise ega muu nn vägivalla eest. Vaid pigem suhtumise eest, et lollitab tunnis jne. Emaga saime jah kokkuleppele. Õnnetust nägi pealt ka pikapäeva rühma õpetaja, kes ütleski minu lapselet, et ka tema on OSALISELT süüdi, millega ma absoluutselt nõustun. Oksaga tassis kotti ka selle omanik ise.

Klassijuhataja puutub asjasse seetõttu, et tüdruku ema helistas kõigepealt klassijuhatajale, kes siis minuga ühendust võttis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.04 22:40; 11.04 23:18; 11.04 23:29; 11.04 23:50; 12.04 10:05; 12.04 10:10; 12.04 19:25; 12.04 19:34; 12.04 20:38; 12.04 21:04; 12.04 21:06; 12.04 21:12; 12.04 21:33; 12.04 22:48; 13.04 16:00; 13.04 17:33; 13.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ähvardab sotsiaalpedagoogiga? See on küll nali. Esiteks ei ole sotisaalpedagoog mingi karistus. Teiseks peab sel olema põhjendus.
[/tsitaat]

vabandust, aga sotsiaalpedagoog on koolides tööl just selleks, et lahendada erinevaid konfliktsituatsioone, olla vahendajaks kannatanu ja kiusaja vahel, konflikti sattunud lapse/vanema ja konflikti algatanud lapse vahel.
sotsiaalpedagoogi juurde saatmine EI OLE karistus, konfliktide lahendamine ongi tema töö ja ta saab selle eest palka.

klassijuhataja ametijuhendis on kohustus teavitada konfliktsituatsioonist kooli sotsiaalpedagoogi ning edasi otsustab juba tema, kas asi piirdub lihtsalt vestluse, laste-vanemate-pedagoogide-direktsiooni ümarlaua või tuleb kaasata ka noorsoopolitsei või lastekaitse.

osades koolides on selleks psühholoog, osades sotsiaalpedagoog (tavaliselt kas psühholoogi või noorsoopolitseniku taustaga)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga mis sa siin siis kurdad, mine kooli ja tee õpetajale asi selgeks. Millegipärast paistab, et temal on teine nägemus sellest asjast. Mine kohale ja selgita välja, mis on õpetaja meelest põhjus sotsiaalpedagoogi poole pöördumiseks. Seal peab olema kindlasti midagi veel, ei saa olla ainult üks juhus. Siis oleks ju ummistus lausa selle uske taga kui kõik kogemata tõukajad sinna saadetaks.
Ühesõnaga perekoolis rääkimisest pole kasu, mine kooli ja räägi kõigi osapooltega niikaua kui asi saab lahendatud.
Muide 1.klassi puhul saab väga hästi rääkida koolivägivallast. Minu lapse klassis olid 1.klassis juba kulmud rullis ja sinikad silma all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 23:09; 11.04 23:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saan aru aga antud loos ei ole ju kannatanu vs. kiusaja situatsioon. tegemist on ühekordse juhtumiga ja lapsed saavad muidu normaalselt läbi. Lihtsalt nõme õnnetus ja ma ei ole eitanud, et mu laps valesti käitus. Ta ise ka nuttis kodus ja on juhtunu üle õnnetu, sest see fakt, et tüdrukul hambad katki on, selgus alles õhtul mitte sel hetkel kui õnnetus juhtus. Nad hakkasid koos jooksma ja sel hetkel poiss oli tüdrukut tõuganud. Samamoodi oleks ju olnud õigkane algatada uurimine ja kaasata sotsiaalpedagoog ka siis kui minu laps huule lõhki kukkus. Meie klassis õnneks ei ole mulle teadaolevalt esinenud koolivägivalda. Klassijuhatajaga oleme ka muidu pidevas kontaktis. Eks homme saab selgst, sest pealtnägijaks on ka teise klassi õpetaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.04 22:40; 11.04 23:18; 11.04 23:29; 11.04 23:50; 12.04 10:05; 12.04 10:10; 12.04 19:25; 12.04 19:34; 12.04 20:38; 12.04 21:04; 12.04 21:06; 12.04 21:12; 12.04 21:33; 12.04 22:48; 13.04 16:00; 13.04 17:33; 13.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õnnetusest said teada õpetajalt?
ja su oma laps ei pidanud seda isegi mainimisväärseks, et ta teisele inimesele sellise vigastuse tekitas?
see ei ole üldse mingi pisiasi ju. Hambaarst võib need tükid ju asendada, kuid need hambad (esihambad!) ei ole enam terved ja tugevad. See asendusmaterjal kulub ja on nõrgem kui hambakude ja seda tuleb elu jooksul ikka mitmeid kordi uuesti paramdada.
Õnnetus oleks olnud siis, kui tüdruk oleks ise kukkunud. Aga ta ei kukkunud ju ise. Sinu poeg lükkas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.04 23:39; 12.04 17:21; 12.04 19:55; 12.04 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaravi kulude kompenseerimine tuleb kõne alla nii 11 aasta pärast, sinnani on laste hambaravi tasuta.
Minu tütar murdis ka mängu käigus esihamba teise lapse mõtlematuse pärast, aga siiani pole mingit vabandustki kuulnud, võibolla see teine laps ei rääkinudki kodus. Meil läks küll kehvemini, hammas läks täpselt närvi juurest pooleks, täidis sinna pidama ei jäänud, tuli närv suretada ja tihvt panna. Lisaks veel prognoos, et see nüüdseks suretatud hammas ei kasva tõenäoliselt teistega samas reas kaasa kui lapse kasvades ka näokolju kasvab ja üsna tõenäoliselt ka implantaat kusagil umbes 20 aastasena.
Kas oled valmis ka 15 aasta pärast lapse vigasaanud hamba ravikulusid kompensseerima, kui haigekassa enam ei hüvita? Kui kild väljas, siis asi tõenäoliselt nii hull pole ja piisab ainult täidisest.
Arvan, et veelkorne vabandamine on omal kohal, nii lapsevanemad teise lapse vanemate ees, kui ka poiss tüdruku ees. Võibolla ka mingi materiaalne kompensatsioon (kommikarp, lilled, kinopilet või kinkekaart), sest tõenäoliselt peab vigasaanud laps hambaarsti juures valu kannatama.
Minu lapsel küll eriti mõnus ei olnud, kui läksime valvearstile kontrollima, kas närvi suetamiseks mõeldud rohi pole mitte ära tulnud ja siis valvearst sõnagi lausumata veel elava närvi välja rebis \”et mis sellega ikka jorutada\”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 23:40; 12.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma juba kirjutasin siis õnnetuse tõsidusest saime teada alles õhtul, mitte päeval. Sp.laps ka seda ei maininud. Vanemate ees juba vabandasin ja pakkusin ka oma abi ja kompensatsiooni. Kasmüni loeb siin ridade vahelt või jätab meelega osad faktid tähelepanuta. 7.a on ju ka kõigest laps, ei saa ju temalt ka oodata kohest täiskasvanuliku käitumist. Ei tunne temagi ennast õnnetuse pärast hästi ja loomulikult oleme valmis ka tüdruku ees kommikarbiga vabandama Samas olen enidselt arvamusel, et see oli mängu käigus juhtunud õnnetus, mitte tahtlik kehavigastuse ja valu tekitamine. Õnneks olevat jah mõnel hambal otstest killud väljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.04 22:40; 11.04 23:18; 11.04 23:29; 11.04 23:50; 12.04 10:05; 12.04 10:10; 12.04 19:25; 12.04 19:34; 12.04 20:38; 12.04 21:04; 12.04 21:06; 12.04 21:12; 12.04 21:33; 12.04 22:48; 13.04 16:00; 13.04 17:33; 13.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]õnnetusest said teada õpetajalt?
ja su oma laps ei pidanud seda isegi mainimisväärseks, et ta teisele inimesele sellise vigastuse tekitas?
see ei ole üldse mingi pisiasi ju. Hambaarst võib need tükid ju asendada, kuid need hambad (esihambad!) ei ole enam terved ja tugevad. See asendusmaterjal kulub ja on nõrgem kui hambakude ja seda tuleb elu jooksul ikka mitmeid kordi uuesti paramdada.
Õnnetus oleks olnud siis, kui tüdruk oleks ise kukkunud. Aga ta ei kukkunud ju ise. Sinu poeg lükkas.[/tsitaat]
Kle mine pekki oma juraga.
Mina käisin lasteaias 80.te esimesel poolel. Kord mänguhoos visati kiviga pea lõhki, viidi õmblema. Teises klassis keegi lükkas, kukkusin pea vastu radikat lõhki ja läksin taas traunapunkti õmblema.
Mõlemad olid pigem mänguhoos juhtunud lood ja mingi kiusamisega polnud tegu ning loomulikult ei läinud mu vanemad mingit kahjutasu nõudma või muidu vinguma. Juhtub lihtsalt.
Kui su võsukesele paneb keegi jalkamängus jala taha ja ta kukub hamba välja või katki, lähed ka kahjutasu nõudma või?

Võiks ikka natuke kainet mõistust ka säilitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikukt kiusati ühte tüdrukut- võeti ära tema koolikott. Aga vaevalt seda tegi üks poiss, seega on poisi enda huvides öelda, kes madinas veel osales. Aga selge on see, et koolis ei tõugelda ja see pidi ikka väga äge lükkamine olema, et teisel hammastega õnnetus juhtus.

Mina küll leian, et selliste juhuste puhul tulebki kohe hästi karmilt suhtuda, sest muide pisikestes tekib tunne, et ah nagunii mingit karistust ei järge. Sotsiaalpedagoog koolis ei ole koll. Esimeses klassis pannakse alus edaspidistele suhetele klassis. Sinu enda tekstist on ju näha, et seal klassis on kaklemine poiste seas tavaline. Kuidas muidu poiss on pidanud ennast kaitsma teiste poiste eest??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see siiski lubamatu käitumine. Karistus oleks kindlasti olemas, ei piisaks vabandamisest. Seda peaks ta kindlasti ka tegema.
Minu last ka nö kiusati, enda meelest suured poisid mängisid temaga jõumeest vms, et kes on tugevam kas 1.klassi pisike tüdruk või 5.klassi poiss. Tõsteti õhku ja lükati peaga vastu seina.
Võtsin poiste vanematega ühendust ja enam seda ei juhtunud.
Kui koolist vahetunnis möödunud olen, siis olen olnud ka tunnistaja eelnevale situatsioonile, kus võetakse kellegi koolikott ja omanik peab siis taga ajama. Milleks seda vaja on? Mis nad sellest saavad. Olen juurde läinud ja omanikule koti tagasi andnud ja teistele öelnud, et sellist asja enam ei korduks. Siiani on mind kuulatud. Vanemana peab vist mehe saatma.
Koolides räägitakse küll austavast käitumisest, aga kahjuks mõnel on vanemate eeskuju tugevam. (ei pea silmas teemaalgataja last)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 07:51; 13.04 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal hoidku millist pläma ma siit loen .. Anna kannatust. Justkui te ise poleks kunagi lapsed olnud?!
MÄNGUHOOS JUHTUNUD õnnetusega on tegemist ju ometi, see peaks olema igaühele arusaadav!
I klassi lastega on tegemist! Ja siis mingid parastavad käod kisendavad siin \”sinu laps ju lükkas, sinu laps ju lükkas!\”
Tule taevas appi ausalt. Kuhu me oleme jõudnud. Masendav kanakari on siin ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.04 08:31; 12.04 09:54; 12.04 09:56; 12.04 09:58; 12.04 10:07; 12.04 10:58; 12.04 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noh, kui nüüd asjale teine, mitte armastava vanema, külg keerata, siis tundub asi olema nii, et kamp poisse hakkas kiusama üht tüdrukut, kellelt võeti ära koolikott ja seda siis oksaga ringi tassiti. Kukkunud tüdruk astus klassiõe kaitseks välja, tahtis poiste käest koolikoti ära võtta ja klassiõele tagasi viia. Selle peale sinu poiss lükkas ta asfaldile pikali, mille peale sai tüdruk vigastada. Kusjuures poiss ise tunnstab tüdruku lükkamist, aga sina, nagu õige ema kunagi, seletad siin ikka õnnetusest. Mis õnnetus see on kui poiss lükkas tüdrukut, kes tahtis klassiõele tagasi viia koolikoti, mille poisid olid ära võtnud? Kam oon!!!
Ja nüüd sa tunned kuidas õpetaja teeb sinu vaesele lapsukesele liiga!!
Olin just hiljuti seltskonnas kus tuli juttu koolivägivallast ja seltskonnas viibinud pedakoogid rääkisid, et kõige rohkem soodustavad vägivalda just vägivallatsejate vanemad, kes, nui neljaks, pole nõus tunnstama probleemi või oma lapse süüd ka mitte siis, kui kõik asitõendid on olemas. Ja süüdistavad kooli, et hoopis nende lapsukestele tehakse alusetult liiga. Kas pole mitte täpselt sinu keiss…?[/tsitaat]

Mind jätkuvalt hämmastab kuis perekooli targad kõiki sündmusi täpselt teavad …. \”Siis TUNDUB asi olema nii…\” NO mida. Ja nagu kestvatest kiiduavaldustest näha, siis suur seltskond kaasanoogutajaid ja täpselt teadjaid on kah platsis. Suur seltskond on õnnelikud, et saavad ühe solisti eestvedamisel teemaalgatajale ja tema pätist lapsekesele ära teha. Vabandust mu sarkastilisust. Ma ei õigusta vägivalda. Koolikiusamisele ei saa olla vabandusi. Kuid selline ärategemine hakkab väga tugevalt silma.

Muuseas- kas lumesõda kooliõuel on vägivald, koolikiusamine. Lapsed mängivad. Keegi saab lumepalliga näkku mänguhoos. Kas see on koolikuisamine. Või kullimäng- laps komistab ja kukub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 08:41; 12.04 09:54; 12.04 10:02; 12.04 10:18; 13.04 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fakt on see, et poiss TÕUKAS teist last!
Ma ei usu ealeski, et klassijuhataja niisama sotsiaalpedagoogiga \”ähvardab\”. Klassijuhataja on see, kes reaalselt näeb kuidas antud laps igapäevaselt käitub ning ilmselgelt teab paremini kui ema, et poiss on käitumishäiretega ning ema silmaklappidega.

Ma just nägin ükspäev, kuidas mänguväljakul 5-aastane poiss tõukas tüdrukut, täiesti imekspandav, kuskohast sellised lapsed tulevad. Samas ma muidugi tean, et selle konkreetse poisi vanemad on lahutatud, isa kelle hoole all laps hetkel oli, on Soome ehitaja ning Eestis olles ainult joob. Lapsed ON kodu peegel.
Miinustage nüüd!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheks õpetajatega rääkima(sealjuures eriti just klassijuhatajaga individuaalselt…
Küsiks mis mure on…ehk see siiski ei olnud esimene kord kui ta niimoodi reageerib?

Ei ole vaja mulle hakata rääkima seda juttu, mida rääkis kodus selle juhtumi kohta laps.
Meie klassivennad on kenasti tõestanud, et nad suudavad südamerahuga oma vanematele valetada, nii, et silm ka ei pilgu, süüdistades juhtumites kõiki teisi.(1 klass ja nn eliitkool ja tegemist kahe klassi lisaks määratud lapsega, kellest üks terroriseerib tervet klassi ja vanem ähvardab ainult kõiki teisi.)

Võimalik, et tõesti sinu laps ei ole süüdi, mis oleks ka väga hea! Aga siiski…rahu säilimiseks soovitan õpetajaga isiklikult rääkima minna ning kindlasti poisil ka isiklikult minna vabandama…kasvõi imepisikese kommipakikesega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lumesõda kooliõuel ON vägivald! Tavaliselt näeb see välja nii, et poisid jooksevad kiiruga välja ja hakkavad pallidega pommitama kes-iganes sealt kooliuksest välja astub. Ja sageli pannakse lõbu pärast ka kive lumepallide sisse. Kesklinna koolis, esimese klassi poiste poolt nalja viluks visati ühe klassivenna pea sellise \”kivipalliga\” puruks, nii et laps viidi kiirabiga traumasse, kus haav vajas õmblemist ja verd ikka lahmas. Ka MÄNGUHOOS juhtunud õnnetus, jah?
Lastele tuleb selgeks teha, milline käitumine on lubatud ja milline mitte.
Minu tütart kiusasid kaks poissi esimeses klassis, lausa ahistasid. Ja mõlema poisi emad väitsid mulle, et minu tütar nii väga meeldib nende poegadela ja nad lihtsalt ei oska muud moodi oma tundeid väljendada. Ja veel, et mu tütar peaks õnnelik olema sellise tähelepanu pärast, hullem variant oleks, et keegi temast välja ei tee! Vot nii. Mind võttis sõnatuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 09:48; 12.04 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu | 12/04/2012 09:31 – sa oled nii rumal inimene, et piinlik hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.04 08:31; 12.04 09:54; 12.04 09:56; 12.04 09:58; 12.04 10:07; 12.04 10:58; 12.04 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Fakt on see, et poiss TÕUKAS teist last!
Ma ei usu ealeski, et klassijuhataja niisama sotsiaalpedagoogiga \”ähvardab\”. Klassijuhataja on see, kes reaalselt näeb kuidas antud laps igapäevaselt käitub ning ilmselgelt teab paremini kui ema, et poiss on käitumishäiretega ning ema silmaklappidega.

Ma just nägin ükspäev, kuidas mänguväljakul 5-aastane poiss tõukas tüdrukut, täiesti imekspandav, kuskohast sellised lapsed tulevad. Samas ma muidugi tean, et selle konkreetse poisi vanemad on lahutatud, isa kelle hoole all laps hetkel oli, on Soome ehitaja ning Eestis olles ainult joob. Lapsed ON kodu peegel.
Miinustage nüüd![/tsitaat]

… imakspandav on tegelikult ka see, et kui hästi oskavad perekooli käokesed panna käitumishäire diagnoose. erilise innukusega muidugi poistele (ja meestele muidugi kah). ja teate- kui sellele väikesele poisile ikka kogu ümbritsev käokari pähe taob, et tal need käitumishäired on, ju need siis ikka ka tulevad. kui sa ikka lapsele pidevalt seletad, et ta on halb, siis ta ju muutubki halvaks. seda te oma parastamise ja süüdistamisega saavutategi. ja siis virisete, et mehed on s…

ma võiksin pajatada lugusid, kus tüdrukud väga osavalt poisid süüdlaseks teevad. aga see on juba teine teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 08:41; 12.04 09:54; 12.04 10:02; 12.04 10:18; 13.04 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Postitas: Kägu | 12/04/2012 09:48 – sa oled ka täiesti imekspandav inimene, sündisid siia maailmas kohe 30-aastasena ja pole iial laps olnud? Lumesõda on vägivald??!? Lubage naerda 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.04 08:31; 12.04 09:54; 12.04 09:56; 12.04 09:58; 12.04 10:07; 12.04 10:58; 12.04 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaksin ka mainida, et tüdrukud pole sugugi süütukesed, keda pahad poisid muudkui kiusavad. Tüdrukute värk on see, et nad kipuvad olema kavalamad, kui poisid (nagu ka naised vs. mehed) ning seetõttu oskavad poistele nii kenasti \”koti pähe tõmmata\”, et oioioi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.04 08:31; 12.04 09:54; 12.04 09:56; 12.04 09:58; 12.04 10:07; 12.04 10:58; 12.04 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli koolis sarnane olukord – üks poiss pani minu poisile kehalises jooksu pealt jala ette – mina seda küll ‘mänguks’ ei pidanud. minu laps kukkus ja sai peale haiget – suur muhk+peavalu. hea, et niigi läks. meie koolis seda ka mingiks mänguks ei peetud, vaid suunati ka poiss sotsiaalpedagoogi juurde, mis minu arust täiesti õiglane. sama peaks tegema jooksu pealt lükkamise osas, see pole mingi mäng ja 7aastane saab väga hästi aru, et teisi lükata ei tohi ja oskab ohtu hinnata küll. minu meelest räägitakse seda juba lasteaias… lükkamine EI ole mängu käigus juhtunud õnnetus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lumesõda kooliõuel ON vägivald! Tavaliselt näeb see välja nii, et poisid jooksevad kiiruga välja ja hakkavad pallidega pommitama kes-iganes sealt kooliuksest välja astub. Ja sageli pannakse lõbu pärast ka kive lumepallide sisse. Kesklinna koolis, esimese klassi poiste poolt nalja viluks visati ühe klassivenna pea sellise \”kivipalliga\” puruks, nii et laps viidi kiirabiga traumasse, kus haav vajas õmblemist ja verd ikka lahmas. Ka MÄNGUHOOS juhtunud õnnetus, jah?
Lastele tuleb selgeks teha, milline käitumine on lubatud ja milline mitte.
Minu tütart kiusasid kaks poissi esimeses klassis, lausa ahistasid. Ja mõlema poisi emad väitsid mulle, et minu tütar nii väga meeldib nende poegadela ja nad lihtsalt ei oska muud moodi oma tundeid väljendada. Ja veel, et mu tütar peaks õnnelik olema sellise tähelepanu pärast, hullem variant oleks, et keegi temast välja ei tee! Vot nii. Mind võttis sõnatuks.[/tsitaat]

Enamik meist on mänginud lumesõda e. me oleme siis kõik vägivaldsed….? Minu meelest on lumesõda fun. Kivide sisse panemine on muidugi vale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 08:41; 12.04 09:54; 12.04 10:02; 12.04 10:18; 13.04 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kullimängus \”lükkamine\” on ka koolivägivald ja kiusamine? Lapsed on lapsed ja 7.a ei mõtle veel niinagu täiskasvanu. Hämmastav on lugeda siin sellist parastamist, kusjuures keegi ei soovita ka teemaalgatajale, mida siis too ettevõtta võiks. Uskumatult kitsarinnaline kanakari on siia kokku koondunujd, tundub nagu oleks leitud hea võimalus oma sassis pereelu ja muid probleeme teemaaalgatja ja tema lapse peal maandada. Antud juhtumi puhul ema ei õigusta ju oma last ja samuti on ju võimalik välja lugeda, et ka poiss ei ole tüdruku käekäigu üle just eriti õnnelik. kas siinsete kanakägude lapsed jalutavad koolis paarilisega käest kinni mööda koridori nurkasid ja ei jooks ning ei mölla kunagi? Poiste omabvahelised nääklemised on igas klassis tavaline nähtus ja ärge tulge mulle rääkima, et \”oi meie klassis küll seda ei ole\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.04 22:40; 11.04 23:18; 11.04 23:29; 11.04 23:50; 12.04 10:05; 12.04 10:10; 12.04 19:25; 12.04 19:34; 12.04 20:38; 12.04 21:04; 12.04 21:06; 12.04 21:12; 12.04 21:33; 12.04 22:48; 13.04 16:00; 13.04 17:33; 13.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

täitsa mõttetu jahumine kokkuvõttes, sest oma pesast kaugemale ei nähta. baasreegel paistab olevat siin see: kui minu last lükatakse, või misiganes õnnetus minu lapsega juhtub, siis on teine laps tulevane vangielanik; kui aga minu laps kogemata kedagi tõukab/lükkab/mänguhoos müksab vms, siis nunnul kogemata juhtus ja ta on niiiiiii hea laps, kes kunagi kellelegi kallale ei lähe ja armastab ka kõiki kärbseid ja sääski. juhhei!
see laste kohene sotsiaalpedagoogide juurde vedamine on ka täiesti hämmastav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 12.04 08:31; 12.04 09:54; 12.04 09:56; 12.04 09:58; 12.04 10:07; 12.04 10:58; 12.04 12:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei ole tunnis lollitamine ja teistega norimine normaalne käitumine ja lapsega on sellest ka pidevalt räägitud. Nagu ka varem mainisin siis klassijuhatajaga oleme pidevas kontaktis ning ka tema on tunnistanud, et poiss ei ole iseenesest pahatahtlik ega halb laps aga mõni kord ta lihtsalt on ülemeelik ja ka püsimatu. Me tegeleme oma lapsega ja meil ei ole ükskõik kuidas ta kasvab, lihtsalt antud olukord oli natuke nördimapanev. Seda enam, et ka haiget saanud tüdruk ju tunnistab, et nad mängisid ja siis juhtus õnnetus. meie peres ei tarbi keegi alkoholi, kõigil on olemas korralik haridus ja töökoht. Samuti on poisil väike õde keda ta väga väga hoiab. Kui te siin nii targad olete, siis parastamise asemel võiksite nõuanda või kirjeldada kuidas te ise minu asemel antud olukorras käituksite.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.04 22:40; 11.04 23:18; 11.04 23:29; 11.04 23:50; 12.04 10:05; 12.04 10:10; 12.04 19:25; 12.04 19:34; 12.04 20:38; 12.04 21:04; 12.04 21:06; 12.04 21:12; 12.04 21:33; 12.04 22:48; 13.04 16:00; 13.04 17:33; 13.04 17:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loomulikult ei ole tunnis lollitamine ja teistega norimine normaalne käitumine ja lapsega on sellest ka pidevalt räägitud. Nagu ka varem mainisin siis klassijuhatajaga oleme pidevas kontaktis ning ka tema on tunnistanud, et poiss ei ole iseenesest pahatahtlik ega halb laps aga mõni kord ta lihtsalt on ülemeelik ja ka püsimatu. Me tegeleme oma lapsega ja meil ei ole ükskõik kuidas ta kasvab, lihtsalt antud olukord oli natuke nördimapanev. Seda enam, et ka haiget saanud tüdruk ju tunnistab, et nad mängisid ja siis juhtus õnnetus. meie peres ei tarbi keegi alkoholi, kõigil on olemas korralik haridus ja töökoht. Samuti on poisil väike õde keda ta väga väga hoiab. Kui te siin nii targad olete, siis parastamise asemel võiksite nõuanda või kirjeldada kuidas te ise minu asemel antud olukorras käituksite.[/tsitaat]

Tubli ema! Ülemeelikuid ja püsimatuid (poisse) pedagoogid (enamasti) lihtsalt ei salli. Pedagoogid ei valda (ja ei taha) seda tüüpi lastega käitumist. Nad ei saavuta autoriteeti. Ja siis ähvardavad pidevalt sotsiaalpedagoogiga. Minu enda kogemuse põhjal osutus sotsiaalpedagoog väga toredaks ja mõistvaks inimeseks. Sinu olukorras võtaksin käigu sotsiaalpedagoogile ette (no las õpetaja saab rahulduse), räägiksin nagu asjad on, tänaksin tähelepanu eest ja sooviksin kena päeva jätku. Ja ehk jääb siis ka väikese poisi elurõõm alles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.04 08:41; 12.04 09:54; 12.04 10:02; 12.04 10:18; 13.04 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kannatadasaanud lapse emana kirjeldasin ju, mida mina sarnases olukorras tundsin ja mida oleks oodanud teiselt poolelt. Natuke kaasatunmist, huvitumist kas asi sai korda jne.
Kui minu laps valvearsti juures väga haiget sai, siis ütles, et ta ei tea, kas ta suudab teisele lapsele kunagi seda andestada. Kuigi algul peale õnnetust ei tahtnud ta üldse teise lapse osalusest rääkida, esimene jutt teiste kuuldes oli, et ma ise kukkusin ja siis, et teine polnud süüdi, see juhtus kogemata. Aga kuna teine hakkas peale seda eemale hoidma, ilmselt tundis ennast ebamugavalt ja ei osanud asjasse suhtuda. Oleks oodanud küll hoolimist ja huvitumist, et kas kõik sai korda.
Aga kui sa tunned, et seekordne juhtum on väga suureks puhutud õpetaja poolt, aga talvisest pole üldse juttu olnud (tõenäoliselt pidi seda ka õpetaja teadma, sest õmblus huulel? pidi ju näha olema?), siis võid ju selle teema ka üles tõsta. Arvan, et sotsiaalpedagogi ei maksa karta. Oma lapse halvast käitumisest on küll ebameeldiv kuulda saada, aga mina eelistaks igal juhul teada, siis on võimalik selle parandamiseks ka midagi ette võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 23:40; 12.04 10:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )


Esileht Koolilaps Teema lukus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.