Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teeme mõisted selgeks – pärandus

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Teeme mõisted selgeks – pärandus

Postitas:

Palun, katsume eristada, mis on pärandus ja mis on kingitus.

Kui inimene on elus ja ta on midagi oma lapsele kinkinud, siis see ei ole pärandus. See on kink, kinnisvara, mis on üle antud kinkelepinguga (niisama “kellegi nimele midagi kirjutada” võimalik ei ole, peab vormistama kas ostu-müügi või kinkelepingu).

Kui inimene on surnud ja temast jääb järgi maapealset vara, alles siis me saame hakata rääkima pärandusest. Siis on tema lähedased pärijad ja kinnisvara on tõepoolest pärandusena saadud.

Kuniks kinkija on elus, ei ole tegemist pärandusega.

Ma vaatan, siin käiakse üsna loominguliselt ümber nende mõistetega, ehk on kellelgi sellest infost kasu.

 

+15
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 20:37; 08.04 20:56; 08.04 22:19; 08.04 22:22;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

No pohhui, saaja jaoks on see tasuta saadud vara/hüve ja kui see on kinnisvara või raha, siis see on ikka paganama hea pott, mis pähe kukub. Ise olen ainult kadedusega kõrvalt vaadanud ja mõtelnud, kui palju kergem oleks olnud mul elu alustada …

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 20:51; 08.04 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pohhui, saaja jaoks on see tasuta saadud vara/hüve ja kui see on kinnisvara või raha, siis see on ikka paganama hea pott, mis pähe kukub. Ise olen ainult kadedusega kõrvalt vaadanud ja mõtelnud, kui palju kergem oleks olnud mul elu alustada …

Üldse ei vaidle vastu, ise võtaks ka kinnisvara vastu, ükskõik mis nime see kannab. Aga siiski on  kohatu rääkida pärandusest, kui kinkija on elus…

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 20:37; 08.04 20:56; 08.04 22:19; 08.04 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jur termin jur terminiks.

Kuigi usun (v loodan), et ma niipea ei sure, “pärandan” ma ise ka vahel mingeid asju, mida ma enam ei vaja. Kinkimine on nagu suuremeelsema alatooniga tegu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 20:51; 08.04 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oki, sa tähenärijast teemaalgataja.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on elus ja ta on midagi oma lapsele kinkinud, siis see ei ole pärandus. See on kink, kinnisvara, mis on üle antud kinkelepinguga (niisama “kellegi nimele midagi kirjutada” võimalik ei ole, peab vormistama kas ostu-müügi või kinkelepingu).

Proovi nüüd üks rahustav tee juua ja uuesti seletada.

Mul on üks mõis Lähtrus ja tahan selle kinkida tütrele. Mingit kinkelepingut vms jura ma ei viitsi teha ja hoopis müün talle selle.
Noh, mingi 100€-ga. Teeme lepingud, asjad jne.

Mida sinusugune siin eristaks? Minu mõis, minu hind, ostja mulle sobib, mida sul õiendada oleks?

+1
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 21:36; 08.04 22:43;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mingis teemas ma kirjutasin sellest ja keegi arvas, et ma ei teinud nendel terminitel vahet. Tegelikult tegin küll, ei viitsinud vastu vaielda. Lihtsalt sisuliselt seal vahet pole kuidas neid asju nimetada. Juriidiliselt on need erinevad terminid, aga inimesele loeb fakt, mida keegi talle jätab. Kui inimene jätab oma maja lapselapsele testamendiga siis on pärandus, see “kellegi teise nimele kirjutamine” oma eluajal on loomulikult kingitus, ei tea et keegi sellest aru ei saa.
Aga kas saaja jaoks on suurt vahet kas vanavanem “kirjutab oma maja lapselapse nimele” ehk kingib oma vara talle eluajal või saab lapselaps selle maja oma nimele peale vanavanema surma. Siis on pärandus jah. Kui lapselaps oma juriidilisi õigusi kurjasti ei kasuta ja vanavanemat tema eluajal majast välja ei viska, siis lõpptulemus on sama – lapselaps saab oma vanavanemalt maja.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on elus ja ta on midagi oma lapsele kinkinud, siis see ei ole pärandus. See on kink, kinnisvara, mis on üle antud kinkelepinguga (niisama “kellegi nimele midagi kirjutada” võimalik ei ole, peab vormistama kas ostu-müügi või kinkelepingu).

Proovi nüüd üks rahustav tee juua ja uuesti seletada.

Mul on üks mõis Lähtrus ja tahan selle kinkida tütrele. Mingit kinkelepingut vms jura ma ei viitsi teha ja hoopis müün talle selle.

Noh, mingi 100€-ga. Teeme lepingud, asjad jne.

Mida sinusugune siin eristaks? Minu mõis, minu hind, ostja mulle sobib, mida sul õiendada oleks?

Oleneb mõisa hinnast. Sa võid ju ise asju nimetada nii nagu tahad, kuid kui  väidetavalt “müügilt” reaalset vastusooritust ei saada, siis on see juriidiliselt siiski kinkimine, mitte müük. Kui mõisa turuväärtus on nt 100 000 eurot, siis nt võlausaldajad ning abikaasa (kui neid on), saaksid sellise tehingu kallal päris palju õiendada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on elus ja ta on midagi oma lapsele kinkinud, siis see ei ole pärandus. See on kink, kinnisvara, mis on üle antud kinkelepinguga (niisama “kellegi nimele midagi kirjutada” võimalik ei ole, peab vormistama kas ostu-müügi või kinkelepingu).

Proovi nüüd üks rahustav tee juua ja uuesti seletada.

Mul on üks mõis Lähtrus ja tahan selle kinkida tütrele. Mingit kinkelepingut vms jura ma ei viitsi teha ja hoopis müün talle selle.

Noh, mingi 100€-ga. Teeme lepingud, asjad jne.

Mida sinusugune siin eristaks? Minu mõis, minu hind, ostja mulle sobib, mida sul õiendada oleks?

Ära muretse, mina teen vahet, mis on pärandus, mis kink, mis müügitehing.

Siin aga inimesed räägivad lehekülgede kaupa pärandusest kontekstis, kus “pärandaja” on täies elujõus.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 20:37; 08.04 20:56; 08.04 22:19; 08.04 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingis teemas ma kirjutasin sellest ja keegi arvas, et ma ei teinud nendel terminitel vahet. Tegelikult tegin küll, ei viitsinud vastu vaielda. Lihtsalt sisuliselt seal vahet pole kuidas neid asju nimetada. Juriidiliselt on need erinevad terminid, aga inimesele loeb fakt, mida keegi talle jätab. Kui inimene jätab oma maja lapselapsele testamendiga siis on pärandus, see “kellegi teise nimele kirjutamine” oma eluajal on loomulikult kingitus, ei tea et keegi sellest aru ei saa.

Aga kas saaja jaoks on suurt vahet kas vanavanem “kirjutab oma maja lapselapse nimele” ehk kingib oma vara talle eluajal või saab lapselaps selle maja oma nimele peale vanavanema surma. Siis on pärandus jah. Kui lapselaps oma juriidilisi õigusi kurjasti ei kasuta ja vanavanemat tema eluajal majast välja ei viska, siis lõpptulemus on sama – lapselaps saab oma vanavanemalt maja.

Siinsamas on teema, kus mitu erinevat inimest ei saa sugugi aru, et elav inimene ei saa midagi pärandada oma eluajal.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.04 20:37; 08.04 20:56; 08.04 22:19; 08.04 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb mõisa hinnast. Sa võid ju ise asju nimetada nii nagu tahad, kuid kui  väidetavalt “müügilt” reaalset vastusooritust ei saada, siis on see juriidiliselt siiski kinkimine, mitte müük. Kui mõisa turuväärtus on nt 100 000 eurot, siis nt võlausaldajad ning abikaasa (kui neid on), saaksid sellise tehingu kallal päris palju õiendada.

Sa ei saanud aru. Mõisa hind on 1M eurot.
Lahtikirjutatuna: 1 miljon eurot.

Ma müün selle oma tütrele 100€ eest. Abikaasa on nõus ja kirjutab kõigele alla, sest ta on ju selle tütre ema. Ja mingeid võlausaldajaid ei ole olemas.
Keegi ei mitte midagi õienda.

Lihtsalt küsisin, mida see tarkur oma teemaga silmas pidas. Aga tundub, et vist eimidagi.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 21:36; 08.04 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinsamas on teema, kus mitu erinevat inimest ei saa sugugi aru, et elav inimene ei saa midagi pärandada oma eluajal.

Ikka saab, kui silmas peetakse testamendi tegemist. Lihtsalt pärand avaneb pärast surma. Testamendiga pärimise puhul saab väga vabalt öelda, et mu elusolev vanaema pärandas mulle selle v teise asja.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saanud aru. Mõisa hind on 1M eurot. Lahtikirjutatuna: 1 miljon eurot. Ma müün selle oma tütrele 100€ eest. Abikaasa on nõus ja kirjutab kõigele alla, sest ta on ju selle tütre ema. Ja mingeid võlausaldajaid ei ole olemas. Keegi ei mitte midagi õienda.

Mis õiendamist sa taga otsid? Kes õiendama peaks? Keegi tõesti ei õiendagi, kuni sa seda tehingut ei nimeta pärimiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks tähendab pärandus seda, et kui inimesel on kusagil eluajal tekkinud mistahes sigitis, kes pole oma seda üht vanemat näinud imikueast saadik, on järsku tekkinud õigus saada surnu pärand, lihtsalt kuna ta kannab samanimelisi geene, mis iganes see ka pole. Et siis pärandus on üks kuradi väga salakaval mahhinatsioon, mida saadakse lihtsalt paljunemisgeenide eest, tänutäheks keskmist sõrme näidates.

Kinkeleping tähendab seda, et kingi teinud maksab ühtlasi oma kingituse eest, mida ta kavatseb kinkida siis inimesele, kellest ta hoolib.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks tähendab pärandus seda, et kui inimesel on kusagil eluajal tekkinud mistahes sigitis, kes pole oma üht  sigitajat vanemat näinud imikueast saadik, on järsku tekkinud õigus saada surnu pärand, lihtsalt kuna ta kannab samanimelisi geene, mis iganes see ka pole, isegi kui ta on koguaeg keskmist sõrme näidanud sellele inimesele. Et siis pärandus on üks kuradi väga salakaval mahhinatsioon. Kinkeleping tähendab seda, et kingi teinud maksab ühtlasi oma kingituse eest, mida ta kavatseb kinkida siis inimesele, kellest ta hoolib.

Oled laksu all või miks ei suuda end arusaadavalt väljendada?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui mu mehe ema räägib, et ta pärandab oma maja oma lastele siis ta mõtlebki, et pärast oma surma (õiguslikult pärivad lapsed nagunii, ei ole testamenti vaja ehk ütlebki, et ei anna seda testamendiga kellelegi teisele), siis see ongi ju pärimine, mitte kinkimine. See, et keegi inimese eluajal pärimisest räägib, ei tee seda kinkimiseks. Need on õiguslikult väga erinevad, mitte ei ole nii, et inimese eluajal kingitakse.

Seega oleneb väga palju teemast ja konkreetsest kontekstist. Ei ole küll siiani kordagi silma jäänud, et keegi oleks rääkinud, et nt ema (elus) pärandas (mõeldakse siis kinkis) oma maja mulle vmt.

Inimesed tihti räägivadki sellest juba ette, et mis peale oma surma kellelegi läheb. Ka ma tean, et pärin korteri emalt (pool on juba minul) ja tal testament tehtud. Küll aga võib tõesti selleni olla ca 50 aastat veel enne kui, selle jooksul võib sada asja muutuda. Lihtsalt kui midagi ootamatut peaks hetkel juhtuma siis ma tean, et hetke seisuga on see testamendiga mulle määratud.  Ma ei arvesta selle pärandiga kuidagi otsast, aga ma ei saa ka õiguslikult mingist kinkimisest rääkida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on pärand ka käest kätte käivad perekonna juveelid. Reeglina neid  ei hoita enda käes surmani, sest vanuigi neid ehteid üldjuhul enam ei kanta. Olen ka oma ehteid juba tütrele andnud, sest näiteks sõrmus jäi mulle väikeseks, samas tütrele oli paras, kallis kividega kuldsõrmus, mille mu vanaema mulle ühe tähtsa sündmuse puhul kinkis.  See on pärand, perekondlik pärand,  Ja selle edasi andmiseks ei pea andja surnud olema. See pole küll pärandus, kuid siiski on pärand.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on elus ja ta on midagi oma lapsele kinkinud, siis see ei ole pärandus. See on kink, kinnisvara, mis on üle antud kinkelepinguga (niisama “kellegi nimele midagi kirjutada” võimalik ei ole, peab vormistama kas ostu-müügi või kinkelepingu).

Proovi nüüd üks rahustav tee juua ja uuesti seletada.

Mul on üks mõis Lähtrus ja tahan selle kinkida tütrele. Mingit kinkelepingut vms jura ma ei viitsi teha ja hoopis müün talle selle.

Noh, mingi 100€-ga. Teeme lepingud, asjad jne.

Mida sinusugune siin eristaks? Minu mõis, minu hind, ostja mulle sobib, mida sul õiendada oleks?

Oleneb mõisa hinnast. Sa võid ju ise asju nimetada nii nagu tahad, kuid kui väidetavalt “müügilt” reaalset vastusooritust ei saada, siis on see juriidiliselt siiski kinkimine, mitte müük. Kui mõisa turuväärtus on nt 100 000 eurot, siis nt võlausaldajad ning abikaasa (kui neid on), saaksid sellise tehingu kallal päris palju õiendada.

Pidin just sama kirjutama. Sõltub muidugi su elukorraldusest ja finantsasjadest, aga ma oleks siinkohal ettevaatlik oma pröökamisega – klassikaliselt kuulub selline tehing vara kantimise alla ning on tagasipööratav.

Hari ennast natuke enne kui pröökama hakkad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui mu mehe ema räägib, et ta pärandab oma maja oma lastele siis ta mõtlebki, et pärast oma surma, siis see ongi ju pärimine, mitte kinkimine. See, et keegi inimese eluajal pärimisest räägib, ei tee seda kinkimiseks. Need on õiguslikult väga erinevad, mitte ei ole nii, et inimese eluajal kingitakse.

Aga sel juhul ei ole kinnisvara veel omanikku vahetanud ja saabki rääkida tulevikus pärandamisest ehk sellest, kellele jääb vara kui selle senine omanik sureb. Kui mehe ema praegu kinkelepinguga maja oma lastele vormistaks, siis ei oleks tegemist päranduse, vaid kingitusega.

Teemaalgataja rääkis olukorrast, kus vara vahetab omanikku. Sinu näites ei ole vara omanikku vahetanud, sellest räägitakse ainult tulevikuvormis, et kui ämm sureb, siis saab tema varast pärandus. Hetkeseisuga ei ole see maja ei kingitus ega pärandus, vaid ämma maja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teeme mõisted selgeks – pärandus