Esileht Hobinurk Teenijanna lugu

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Teenijanna lugu

Postitas:

Hetkel jookseb Inspiras “Teenijanna lugu”. Hakkasin mingil hetkel vaatama ja osutus väga huvitavaks. Eelmised osad sain ka järelvaatamisest ära vaadata, v.a. kõige esimene. Ja siis sain aru, et see juba 2.hooaeg. Oskab keegi juhatada, kust 1.hooaega vaadata saaks?

Ja eestikeelseid raamatuid leidsin Raamatuvahetusest kaks – 1993 ja 2007 välja antud, aga teisel mingi 130 lk. rohkem. Teab keegi, kas seal on siis veel lisaks midagi, võrreldes esimesega?

 

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 18:52; 28.02 09:51; 27.06 22:14;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

kust Inspirat vaadata saab? tasuline v

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 23:19; 17.03 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on see Telia paketiga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 18:52; 28.02 09:51; 27.06 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen seda vanemat trükki lugenud ja seega uuemat ei tea. Aga ikkagi oli seda seriaali parem vaadata, kui ka see vanem raamat oli loetud. Raamatus oli olustiku detaile rohkem ja andis hea ülevaate. Kuigi raamatus oli elukeskkond ja areng selle raamatu kirjutamise (arvan esmatrüki) aja hetkega seotud. Filmis aga tänapäevaga – mobiilid jne. Kuid see selleks. Raamatus oli ka see peategelase komandöri paar ehk pere vanemad, keskealised pluss vanuses. Filmis olid palju nooremad. Aga seegi polnud halb. Sest näitlejad olid head. Ja olustik, riided, kujutlus just nii seda kujutaski.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus trükk anti välja 2017, mitte 2007.

Sisulist erinevust pole, varasem versioon on lihtsalt väiksemas fondis.

“Testamendid” on nüüd ka eesti keeles saada, seda soovitan ka lugeda. See on nende “tädide” lugu.

Seriaalil on tulemas 4. ja 5. hooaeg, aga minul kadus ausalt öeldes huvi juba selle hooaja keskel, mis enam raamatu järgi polnud. No hakkas peale see tänapäeva voogedastusprogrammidele omane venitamine ja heietamine.

Atwoodi mõlemad raamatud lõppevad nii, et lugeja mõelgu edasi.

Hulu seriaal nämmutab mingit oma nägemust edasi.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on üks parimaid sarju üldse! Väga meeldejääv, jahmatav, suurepärased näitlejad, ja mis eriti õudust tekitab – see pole utoopiline olukord. Ise vaatasin kuskilt netist, aga see leht on nüüd kinni.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakkasin ka vaatama, aga kuna algust enam ei näe, siis vaatan alates 6märtsist. mis sellega on, et teekijannad on nagu keskaegsed ja suhtumine naistesse samuti, aga tegevus toimub 80ndatel. mingi aamishite sekt vms?

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 23:19; 17.03 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on üks parimaid sarju üldse! Väga meeldejääv, jahmatav, suurepärased näitlejad, ja mis eriti õudust tekitab – see pole utoopiline olukord. Ise vaatasin kuskilt netist, aga see leht on nüüd kinni.

Inspira näitab seda sarja juba teist korda. Kui esimest korda vaatasin, tundus selline sündmustik tõesti jahmatav ja isegi veidi šokeeriv. Selle peale annab alles tulla…nii ootamatu. Kui selline stsenaarium võiks kunagi tõeks saada…oleks jube. Kui mõtlema hakata, on nii mõnigi asi mis alguses võib tunduda uskumatuna, tõeks osutunud. Mõtleme näiteks praeguse ülemaailmse pandeemia peale…

 

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 02:04; 14.05 02:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakkasin ka vaatama, aga kuna algust enam ei näe, siis vaatan alates 6märtsist. mis sellega on, et teekijannad on nagu keskaegsed ja suhtumine naistesse samuti, aga tegevus toimub 80ndatel. mingi aamishite sekt vms?

Tegu on välja mõeldud tulevikustsenaariumiga (raamatu kirjutamise ajal), kus maailma on tabanud mingi (tuuma?)katastroof, mille tõttu enamik naisi jäänud viljatuks. Vähesed sigimisvõimelised sunnitakse elama ühes eliitperes teise järel, laskma end viljastada perepea poolt, sünnitama perre laps ja liikuda edasi. Neid nimetatakse Teenijannadeks, ühesuguses ürbid, nägemise piiramine, nime mitte kasutamine, suhtlemise keeld jne on vahendid Teenijannade identiteedi kaotamiseks, nende isiksuse tapmiseks, et täidaks vastuvaidlematult ainult enda ülesannet seal ühiskonnas

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 22:51; 15.05 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähesed sigimisvõimelised sunnitakse elama ühes eliitperes teise järel, laskma end viljastada perepea poolt, sünnitama perre laps ja liikuda edasi.

Seal oli mingi traditsioonilise pere värk mu teada, et kui sigimisvõimeline oli esimeses abielus, siis teda ei tehtud teenijannaks. Peategelane tehti teenijannaks, sest ta oli abiellunud lahutatud mehega, aga mehe esimene abikaasa oli elus, seega Gileadi riigikorraga loeti esimene abielu kehtivaks, peategelane oli abielurikkuja, sigimisvõimeline (neil oli laps), seega tehti teenijannaks. S. t raamatus oli selline loogika.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

30. aprillil hakkas Inspira kanalit jooksma Teenijanna lugu 4. hooaeg.

Ka selle hooaja 1.osast alates olin vapustatud, tõeline kvaliteetsari!

 

 

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 02:04; 14.05 02:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

30. aprillil hakkas Inspira kanalit jooksma Teenijanna lugu 4. hooaeg.
Ka selle hooaja 1.osast alates olin vapustatud, tõeline kvaliteetsari!

Minu jaoks on ta oma üllatus- ja šokimomendid üsnagi minetanud. Vahel tundub, et ka tegijate jaoks. Kui midagi enam välja ei suuda mõelda, siis veits natuke räigemalt (seksuaal)vägivalda, piinamist jälle, äkki mõni pole näinud veel.
Teisalt mulle meeldib, kui lugu ikkagi mingi lõpplahenduse leiab.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 22:51; 15.05 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teenijanna loos on väga palju elemente totalitaarsetest riikidest ja eks ta hoiatavad iseloomuga ole. Tegemist on pöördega riigi valitsemises, mille tulemuseks siis on selline ühiskond, nagu filmis nähakse. Usas on toimunud revolutsioon ja võimule on tulnud siis “sellised” inimesed. See, mis Venemaal peale revolutsiooni toimus oli ilmselt suures osas sama. Ühed taped, teised vangilaagrisse ja asumisele, kolmandad põgenesid ja neljandad üritasid toime tulla. Uue inimese ehitamiseks pole ükski vahend liiga kehva ja inimeste tapmine ja piinamine on sellega õigustatud. Nii et kirjaniku visioon 80ndate alguses Usa lähitulevikust. Totalitaarne ühiskond saab toimida ainult siis kui igal tasandil vägivalda ja survet õigeks pidavad inimesed saavad õigustuse oma käitumisele.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene season on enam vähem raamatut järgiv, kuigi filmi on palju huurde pandud. Kaks esimest seasonit olid parimad, edaspidi saab neil võhm otsa kuidagi, pole enam pinget. Aga raamat täiega hea, soovitan

 

_

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas te selle hooaja lõpust aru saite? June nagu oleks lapsega hüvasti jätnud, kavatseb ta Gileadi tagasi minna, pärast seda, kui oli komandörile kätte maksnud?

vahepealt jäi mul üks osa nägemata, seepärast ei saa aru, kelle last Serena ootab, ilmselt see Kanada mees, kes nendega tegeles? Fred ise vist lapsi ei saanud ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, aga minu arvates jätab ta lapsega hüvasti, kuna teab, et ta vangi pannakse tapmise eest vms.

Serena ootab ikka oma mehe last.

Ma arvan 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 18:52; 28.02 09:51; 27.06 22:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Hobinurk Teenijanna lugu