Esileht Hobinurk Teenijanna lugu

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Teenijanna lugu

Postitas:

Kes on vaadanud või raamatut lugenud-kuidas see lõpeb? Tahaks teada kas June pääseb sealt oma lastega, saab nendega tulevikus koos olla, laguneb Gilead? Siis teaks kas vaadata edasi sest see on päris raske vaatamine. Kui halvasti lõpeb ka siis kahetsen vbl üldse, et vaatasin. Ühesõnaga spoilereid palun.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 21:17; 04.03 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eee, oled sa kõik 3 hooaega ära vaadanud juba?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 21:19; 04.03 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ma teaks ju lõppu. Ei saa küsimusest aru.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 21:17; 04.03 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei lõppenud see lugu ka 3. hooajaga. aga mina ei saa sinust aru, miks sa nii heal seriaalil tahad ette teada asju?

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 21:19; 04.03 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tõesti üks parimaid sarju!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole mitte niivõrd raske vaatamine, kui pigem äratus/meeldetuletus minu jaoks, miks radikaalseid konservatiive ei tohi lasta lällata meil Eestis levinud vabandusega, et küll nad ennast parandavad, sest tegelikult vaid mõned sammud edasi ja ulmefilmist võib saada päris elus sarnane tegelikkus.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga laenuta raamatukogust see raamat ja loe viimane peatükk läbi ja järelsõna ka. Saad mõlemale küsimusele vastused. Samas keegi ei garanteeri, et sari samamoodi lõpeb. Kui sari põhineks 100% raamatul, siis see ilmselt ei kestaks juba 3. hooaega. “13 põhjust” nt kestab edasi, 2. hooajast alates ei ole tal aga raamatuga mingit sidet (peale selle, et osa tegelasi on samad muidugi), 1. hooajas tehti ka palju ümber. Ma võin muidugi öelda, mis raamatus on, raamatu lõpp on lahtine. Peategelane tahtis põgeneda, tegi plaane. Ühel päeval see peategelane nagu vangistatakse, seega ei saagi tema omanik midagi suurt kobiseda. Nick samas ütleb peategelasele, et ta usaldaks neid spiooniriides mehi, seega võib loota, et need on vastupanuliikumise tüübid maskeeringus. Või siis hoopis ikkagi Nick oli silm ja andis peategelase üles. Võibolla ta vangistatigi päriselt, võibolla see oli tema pääsemine, vali ise, oled sa optimist või pessimist. Lõpus on konverents, mis toimub mingi 100 aastat hiljem või midagi nii, seal siis arutatakse, miks see režiim tekkis, et oli probleeme viljatusega, milles süüdistati keskkonnasaastet ja elustiili, ja et see Gileadi süsteem ikkagi lagunes, ja analüüsitakse peategelase päevikut kui ajaloolist materjali. Mingi detailiga võisin puusse ka natuke panna, lugesin ammu.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 01:58; 05.03 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sari on minu teada raamatust kaugemal vist. Ei ole kindel, olen lugenud raamatut aga sari jäi kuidagi venima ja ei viitsinud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamat lõppes tunnetuslikult umbes 20.sajandi laadses ühiskonnas, st tähtsad mehed arutlesid konverentsil toimunud õududsi täis ajalugu muhedas-iroonilises võtmes, toimunu ei avaldanud neile absoluutselt mingit šokeerivat mõju. Seega justkui oleks ühsikond siiski “paremaks” läinud, aga tegelikult seda ei tea, sest naiste häält seal järelvaates kuulda ei olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle raamatu põhjal on tehtud ka film Natasha Richardsoni, Faye Dunaway ja Aidan Quinnigga peaosas. Omal ajal oli päris põnev vaatamine, aga lõppes vist teistmoodi kui raamat.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ähtsad mehed arutlesid konverentsil toimunud õududsi täis ajalugu muhedas-iroonilises võtmes

Kas see oli seal selgelt öeldud, et kõik need arutlejad just mehed olid?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 01:58; 05.03 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii on jah, et Atwoodi raamatuga “Teenijanna lugu” on sellel sarjal seost ainult kuni enam-vähem I hooaja lõpuni.
Siis tegid filmitegijad II hooaja. Ilma raamatuta küll, aga väidetavalt mingil määral koostöös Atwoodiga ja natuke andis sinna sisse panna ka neid asju raamatust, mida I hooajas otseselt ei näidatud. Aga põhimõtteliselt ikka II hooaega sellest “Teenijanna lugu” raamatust lugeda ei anna.

Ja siis kui nad hakkasid tegema III hooaega, siis andis Atwood ikka päris korraliku käsikirja neile aluseks ja ühtlasi andis välja ka järje oma raamatule. Järje nimi on “The Testaments” ja minu meelest seda veel eesti keelde tõlkida ei ole jõutud, sest see ilmus alles eelmisel aastal.

Mina olen vaadanud ära kõik osad kuni II hooaja lõpuni. NB! Nüüd tuleb see spoiler. Ärgu need siis lugegu, kes ei taha teada.
——————————
Põhimõtteliselt II hooaja lõpuosas June võiks jalga lasta küll beebiga (NB! Serena abiga. Jah, Serena annab talle vabatahtlikult lapse tagasi.), aga ta otsustab ikkagi jääda ja oma tütre Hannah üles otsida. Tite saadab ikkagi minema koos Emilyga.
—————–
III hooaaega ei viitsinud netist ilma subtiitriteta vaadata ja olen kannatlik, kuni Inspira sinnamaani jõuab. Aga see ei olevat ka veel lõpp – lugu läheb edasi. Selle aasta märtsis hakati filmima IV hooaega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

SPOILER!!

Olen kolmanda hooaja ka ära vaadanud: June annab beebi Emilyle kaasa ja ise jääb maja. Tahab oma vanemat tütart ka päästa. Beebi jõuab Kanadasse June abikaasa ja Moira hoole alla. Waterfordid alustavad poliitilise ristiretkega, et beebi neile tagasi antakse – ühispalvetused, diplomaatilised läbirääkimised jne, pöördumispalved läbi TV. June on kogu aeg taustal nn tervikliku pere näitamise eesmärgil, kuigi ta Waterfordide juures enam “tööl” ei ole. Serenat samal ajal töödeldakse, et see elu ei ole normaalne. Lõpuks Serena tunnistab oma mehe vastu kui Ameerkia võimule vastukahus, terrorismis jne. Fred arreteeritakse. Serena ise on nõus tunnistama ainult siis, kui ta ise vabadusse (kanadasse oma (June) lapse juurde) pääseb. Viimasel hetkel arreteeritakse temagi süüdistatuna vägistamisele kaasaaitamises. Ühesõnaga mängiti üle.

Samal ajal plaanib June koos Marthadega (ja natuke ka oma uue tööandja – nime ei mäleta, aga see vanamees kes aitas teise hooaja lõpus teda ja Emilyt põgenema) võimalikult palju lapsi Gileadist päästa. Hooaeg lõpebki sellega, et ca 30-50 last saavad lennukiga Kanadasse, aga June saab seal enne lennuki õhutõusmist Silma poolt tulistatud, aga on elus. Roomab metsas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks väga igav film, mitte midagi nagu ei toimu, ainult üks uimerdamine ja venitamine.
Pool episoodi vaadatakse aknast välja, siis natuke räägitakse omavahel ja ongi kõik.
Muidu mõte on hea ja tahaks teada ka, kuidas edasi jne, varem vaatasin selliseid aegalaselt kulgevaid asju kerimisega, nüüd on aga kerimise ajal mingid ruudukesed tekkinud, mitte ei ole film lihtsalt kiirem ja seda ka enam kasutada ei saa.
Eilses osas ta saadi põgenemiselt kätte, edasi ilmselt ei vaata enam üldse. Selline igapäevaelu pinget ei paku.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ometi ei panda pealkirja jutumärkidesse?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks väga igav film, mitte midagi nagu ei toimu, ainult üks uimerdamine ja venitamine.
Pool episoodi vaadatakse aknast välja, siis natuke räägitakse omavahel ja ongi kõik.

Mõni episood ehk on tõesti seda aknast vaatamist palju, aga minu meelest see annab just ideaalselt edasi seda ahistatuse tunnet selles ühiskonnas.
Eks selle tunnetamiseks peab tõesti sarja sündmustikuga kaasa mõtlema ja kaasa elama, mitte kiirete toimetuste kõrval poole silmaga

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sarja esimene hooaeg venis minu jaoks nii lõputult, et mõtlesin juba pooleli jätta, aga kuskilt teise hooaja algusest läks väga heaks ja huvitavaks, kolmas oli veel eriti hea, kindlasti soovitan vaadata. June saab sarja jooksul järjest enesekindlamaks ja tegutseb üha rohkem.

Raamatut olen ka lugenud, seal jäeti asjad lõpus osaliselt lahtiseks, et justkui sai päästjate auto peale, aga päris kindel ei ole, et need ikka on päästjad. Raamatul on järg (ma lugesin inglise keeles, pole kindel, et see eesti keelde on tõlgitud, The Testaments on nimi) ja seal on juba 10-15 aastat aeg edasi läinud, räägib rohkem tütardest ja sellest, kuidas nad Kanadas oma emaga lõpuks kokku saavad. Seega lõpp on ikkagi õnnelik. Sarjal filmitakse praegu neljandat hooaega, nii et kolmanda lõpus ei ole veel mingit otsest lahendust, ei saagi ju olla kui edasi läheb.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus hooaeg homme Inspirias

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Testamendid” on olemas eesti keeles.

Mulle meeldib just see düstoopia osa, mitte märul.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Hobinurk Teenijanna lugu