Esileht Pereelu ja suhted teenus era-vanurihooldus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: teenus era-vanurihooldus

Postitas:

Eesti on vananeva elanikkonnaga riik, nagu Euroopas kõik.
Hetkel on sotsiaaltöötajad kõik riigi või omavalitsuse palgal. Aga ma olen mõelnud, et huvitav, kas oleks turgu sellisele era-vanurihooldajale, kes oleks umbes nagu seltsidaam ja abiline? Mina olen 40-aastane maalt Tallinna tulnud inimene. Mees samasugune ja paljud tuttavad ka. Meie vanemad elavad üle Eesti maakohtaddes laiali. Minu vanemad ntx 120 km Tallinnast ja mehel lausa 200 km. Vanemad on praegu 65-70 vahel. Hetkel veel tulevad toime, aga juba on näha, et paari aasta pärast hakkab jama. Mees juba ennustas, et paari aasta pärast peab ta hakkama iga nädalavahetus 200 km kaugusele sõitma. Aga see ei ole ju reaalne. Meil on väike elamine, kuhu juurde võtta vanainimest ei saa. Kahtlane, kas ta tulekski.
Nii ma siis mõtlesingi, et võiks ju olla keegi FIE, kes 20 km raadiuses valvab ntx 10-15 vanainimese järele. Käib iga nädal 1-2 korda kodus neil, toob puud, viib poodi või toob poest asjad, apteegist, aitab vbl miskit rasket nihutada … Ma ei arva, et ta peaks voodihaiget hooldama. Kui ämm oleks voodihaige, ega siis ju ka ei saaks hakkama nii, et mees sõitaks nädalavahetusel kohale ja pööraks emal teise külje. Aga et see hooldaja peaks just tegema selliseid asju, mida teeb laps, kes nädalavahetusel kohale sõidab.
Ütleme et maksta talle 10¤ tund pluss kütusekulu. Kui ta käiks 2x nädalas, kuus teeks see 80¤. Keskmise palgaga lapsed jõuaks seda maksta küll. Ütleme, et see inimene jõuaks käia päevas 5 vanuri juures (vahepeal kulub aega sõidule ja poeskäigule), teeniks 50¤ päevas. Poleks ju paha?
Tegin teema, sest siin tihti kurdetakse, et maal pole tööd. Samas on paljudel Tallinnas ja mujal oma vanematekodust kaugel elavatel inimestel tõsine mure oma vanemate pärast. Kui kujutleme, piltlikult, et see tööta naine, kes siin Perekoolis kurdab, elab kusagil Võrumaal mu ämma kõrvaltalus, siis olekski ju lahendus need kaks muret kokku liita?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuks keegi sellist tööd, oleks kohe nõus. Aga praegu aitan ainult oma ämma, sest siinkandis keegi maksta ei taha. Aga võõraid kuskilt otsida ka ei oska.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 09:35; 26.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ütleme et maksta talle 10¤ tund pluss kütusekulu. Kui ta käiks 2x nädalas, kuus teeks see 80¤. [/tsitaat]

Ühe tunniga mainitud toimetusi küll ära ei tee. Ikka vähemalt kaks kui mitte kolma tundi korra kohta. 10¤/h oleks üldiselt enamvähem tasu, sest maksud on ka vaja maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Ütleme, et see inimene jõuaks käia päevas 5 vanuri juures (vahepeal kulub aega sõidule ja poeskäigule), teeniks 50¤ päevas. Poleks ju paha?\” – 1 tund kuluks vanuri enda juures ning sinna lisanduks veel poeskäigud vms. Kokku ühe vanuri kohta 2-tundi. Seega korruta summa kahega + bensiinikulu. Lisaks see, et FIEna tegutsedes peab inimene maksma maksud ja kui autoga midagi juhtub, siis tuleb autoremondile raha kulutada.

Siin on varemgi uuritud, kas sellisele teenusele oleks turgu aga tavaliselt jääb asi raha taha; sest inimesed ei suuda antud teenuse eest maksta.
Tegelikkuses tuleks sellise teenuse hind kliendile ca 200¤ kuu. Teemaalgataja, kas oleksid valmis seda summat maksma?

Piltlikult: Sellele Võrumaal ämma kõrvaltalus naisele võib pakkuda välja, et ta aitaks nädalas 2x puud tuppa tuua; tooks toidu koju ja apteegist ravimid ning vajadusel käiks ämmaga arstil ning siis 100¤ talle selle teenuse eest pakkuda. Oleks tõesti üsna õiglane. Kui on mingeid lisakäike/ sõite, siis hind sellevõrra kõrgem. Aga kui keegi seda teenusena tegema hakkab, selle pealt makse maksab jne. siis korruta summa kahega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Võrumaal Vastseliina vallas on selliseid memmesid ja taatisid, kellel abi vaja. Aitaks kohe hea meelega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 09:35; 26.01 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see memme ja taadi jutt on muidugi armas ja meil tuleb silme ette taadike roosade põskedega ja memmeke kes hea ja lahke on, kuid dementsusele kalduvate vanurite hooldamine pole just mitte lihtne.
näiteks kui memmeke-taadike dementsuse tõttu unustab kuhu ta raha või muu väärisasjad pani-peitis ja siis oled sina esimene süüdlane muidugi, saad veel kurjad sugulased kaela ja lõpuks kaotad ka teised hoolde alused kuna keegi sind ei usalda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 13:47; 30.01 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise hetkel vanurit hooldades leian ka, et selline teenistus tundub vaid teoorias ilus. Inimene üritab ikka viimase hetkeni ise hakkama saada. Ja kui enam ei saa, siis tihtipeale kaasuvad ka kõiksugused mentaalsed probleemid-kiiksud. Sageli lisaks nendele ka meditsiinilist laadi vajadused. Sotsiaalhoolekanne (koduõendus jms) peaks toimima iga omavalitsuse piires. Minu näitel kuluks vägagi ära just seltsidaam – aga sellise teenuse pakkumise eelduseks on hea klapp konkreetse vanuriga ning aeg (1-2 tunniga ei tee midagi ära, kui inimesel on liikumisvõimalus piiratud ning sellest tingitud suhtlemisvaegus).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viljandi leht täna kirjutab, et vanuri hoolduse miinimumaeg on pool tundi korraga ja see pool tundi maksab üksikule inimesele üks euro. Peenraid ei rohita, aga söögitegemine, koristamine, pesemine käib sinna alla. Kui on lapsi, siis küsitakse lastelt juurde. Kui laps näit joodik, saab teha avalduse vähem maksmiseks. Praegu käiakse Viljandi linnas 90 vanuri juures. Lugege lehest pikemalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 16:31; 29.01 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]On olemas mingi MTÜ. Samuti üritab minu teada Viljandi kandis end käima tõmmata. Teema sama. [/tsitaat]
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=%C3%BCheksav%C3%A4gine&source=web&cd=4&ved=0CDsQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.hot.ee%2Fv9v%2F&ei=QrwlT_DLFKay0QWwmulC&usg=AFQjCNFeXOcJOBgKDTadjTFbrYYlrhiKAw

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 16:31; 29.01 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Seetõttu, et ise dementseteks ei jääks, soovitan inimestel klatshimise asemel tegeleda tõelise ajugümnastikaga ning juua iga päev kohvi. Klatshimutid ja kuivikud muutuvad ruttu soodadeks. [/tsitaat]

tegu tegelikkusega aga mitte klatshimisega. loodan et sa vanuritega nii krõbe pole, lased luuaga tagumikku alla kui kobisevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 13:47; 30.01 10:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Pereelu ja suhted teenus era-vanurihooldus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.