Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teenused, millest olete loobunud või loobumas

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 889 )

Teema: Teenused, millest olete loobunud või loobumas

Postitas:
Kägu

Aga mida muud saabki oodata, kui õpetaja ametikohad täidetakse kvalifitseeritud tööjõu puudumisel nendega, kes siiski soovi avaldavad? Kellegagi peab ju kohad täitma. Ma pole täpset, ametlikku infot näinud, aga kuulu järgi on vähemalt veerand õpetajatest hetkel sellised, kes kvalifikatsioonile tegelikult ei vasta.

Ja kui kvalifitseeritud õpetajaid pole saada, siis sellest võibki järeldada, et palk on liiga väike selle elukutse kohta – need, kes suudaksid õpetada, suudavad mujal paremat palka teenida.

Samamoodi võib järeldada, et kui mingil elualal nagu õpetaja või õde on rohkem kui täiskohaga töötamine tavaline, siis pole ilmselt palk piisavalt kõrge – kas on puudus neist, kes tööle tuleksid, või siis on palk nii madal, et ühest täiskohast äraelamiseks ei piisa.

Tuleb välja, et kritiseeritakse õpetajaid, et nad on nii- ja naasugused ja mis kõik veel, sest järjest rohkem on õpetajaks täiesti suvalisi inimesi tänavalt. Leitakse, et sellistele pole küll palka juurde vaja. Pädevad õpetajad ja õpetajahakatised leiavad tasuvama (ja mugavama) töö mujalt, nende asemele tulevad ametisse sobimatumad ja annavad aina rohkem põhjust nurinaks, et miks sellistele on palgatõusu vaja.
Kui ma kunagi aastaid tagasi tudengina õpetajaametit proovisin, siis oli minu ametinimetus nooremõpetaja, sest ma ei vastanud kvalifikatsioonile. Ja palka sain pisut vähem kui need, kes olid õpetajad ja vanemõpetajad. Nüüd leiab mõni pikalt küünetehnikuna töötanud keskharidusega inimene, et sundasend hakkab tervisele ja töö on ebakindlaks muutunud, kuna majanduslanguse tõttu on kliente järjest vähem. Kandideerib õpetajaks ja täiskoormusega tööle asudes saab kohe 1749 eurot bruto. Pole paha ju.
Juuksuritel on samuti tööd vähem, nagu siit lugeda võib. Kui närvid korras ja ei muretseta õpilaste tuleviku pärast, siis on õpetajaamet ju päris hea koht, kuhu maanduda. 1749 eurot on päris hea palk, kui sellega ei pea Tallinnas elama. Ja kui pole suudetud eriala omandada ega end üles töötada, siis selle kohta on see isegi Tallinnas väga hea palk.
Siin toodi näiteks keegi 18-aastane äsja gümnaasiumi lõpetanu, kes püüdis õpetaja olla. Temale oli õpetaja palk kindlasti vägagi atraktiivne. Kas teie saite otse gümnaasiumist tulnuna ligikaudu keskmist palka?

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on need ka praegu imeodavad-no mida hekki, Draamas 14-30 eurot, kuidas on seda võimalik nii odavalt müüa!

Mis pilet see 14 on? Mingi soodustus või? Mina otsisin just teatripileteid, 30 eurot olid kõik. 30 eurot pole odav. Käisin Taanis ooperis, oli ka 30 eurot pilet.

Jap, kolmanda rõdu viimases reas posti taga:)

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käin Estonias, seal on õpetajale ITIC-kaardiga pilet enne etendust 10 eurot. Autot ma ei juhi, nii et parkimismuret ka pole. ????

Miks sa ôpetajana sedasi rottima pead?

Palk on õpetajana neto 1428. Ei tea jah, miks küll rottima peaks ????

Igati korralik sissetulek ju, mis vingud?

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina käin Estonias, seal on õpetajale ITIC-kaardiga pilet enne etendust 10 eurot. Autot ma ei juhi, nii et parkimismuret ka pole. ????

See ongi Eesti keskmine palk. Mina ei saa küll aru, miks on tavalise töö eest saadav, tavaline, Eesti keskmine palk inimese mõnitamine?

Ikka kuidagi tahetakse vist väita, et õpetaja amet on miski ülieriline amet, mis tuleks tohutult kõrgelt tasustada. No ei ole! Arvestades pikka puhkust ja tavapärasest rohkem vaba aega, on see isegi lihtsam amet, kui mõni teine töökoht.

+10
-11
Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ju siiski teater, mitte presidendi vastuvõtt, kuhu ehk tõesti ei ole prestiižne trammiga minna.

Ah, misasja? Säästlik mõtteviis ja keskkonnahoid on igal ajal prestiižne ja väga-väga ok. Ainult (peast) maakad muretsevad oma olematu renomee pärast ning fuih-ja-aih!-mina-küll-trammiga-ei-sõida! põevad.
Samuti on õnneks hakatud taaskasutama ka tualette, mis on samuti väga ok.
President Ilves käis aastaid oma mulgi kuuega – keegi ei vaadanud viltu, aga kui naised tualette vahetasid või isegi samu kleite mitu korda kandsid, tegi ajakirjandus sellest loo. Ilmselt oli see ajakirjanik samasugune “pole prestiižne” mõtteviisiga.

Mis aasta presidendi vastuvõtt see oli kui lausa tellitud bussiga külalised tulid? ????

+6
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See ongi Eesti keskmine palk. Mina ei saa küll aru, miks on tavalise töö eest saadav, tavaline, Eesti keskmine palk inimese mõnitamine?

Ikka kuidagi tahetakse vist väita, et õpetaja amet on miski ülieriline amet, mis tuleks tohutult kõrgelt tasustada. No ei ole! Arvestades pikka puhkust ja tavapärasest rohkem vaba aega, on see isegi lihtsam amet, kui mõni teine töökoht.

Aga ikkgi – äkki geenius vastab, miks sellesse ülilihtsasse ametisse siis endiselt soovijaid pole?

+12
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ikkgi – äkki geenius vastab, miks sellesse ülilihtsasse ametisse siis endiselt soovijaid pole?

Keda sa geeniuseks pead?

Mina ei ole öelnud, et õpetaja amet on ülilihtne. Ütlen, et see tavaline, keskmine amet. Ei mõista, miks see peab olema teistest elualadest kõrgemini tasustatud? Miks mõni arvab, et õpetaja-amet nõuab ülisuuri võimeid?

Miks on 1428-eurone palk ühe keskmise ameti puhul mõnitamine?

+8
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetajatele on nii palju soodustusi igal pool, et nende virin on tõesti muutunud ülitüütuks.

+12
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetajatele on nii palju soodustusi igal pool, et nende virin on tõesti muutunud ülitüütuks.

Jah, aga tuleb aru saada, et 90ndate lumehelbekeste põlvkond on lapsevanemateks saanud ja nendega suhtlemine on üliväga raske töö. Raskem kui mingile puupeale ülesanne selgeks teha. Kui seesama lapsevanem eeldab, et lasteaed (aga ka seal on ju ainult kohvetavad õpetajad, kes midagi ei tee) õpetab tema juntsu lugema-kirjutama, siis kooli kohta tema eeldused aina kasvavad. Samal ajal segab see lapsevanem nii õppetööd kui õpetaja isiklikku aega oma pärimiste ja küsimistega. Koolivaheajad ja 56 päeva suvepuhkust ei ole nüüd küll nii väga suur kompensatsioon just nende hullude ja ennasttäis lapsevanematega maade jagamisel.

Mina saan neto 1478 (ei ole õpetaja) ja no ma ei leia, et see tänapäevaste hindade juures midagi väga head oleks. Hakkama saab, aga hinnad kipuvad eest libisema.

+16
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

#4238273: Õpetajatele on nii palju soodustusi igal pool, et nende virin on tõesti muutunud ülitüütuks. Jah, aga tuleb aru saada, et 90ndate lumehelbekeste põlvkond on lapsevanemateks saanud ja nendega suhtlemine on üliväga raske töö. Raskem kui mingile puupeale ülesanne selgeks teha. Kui seesama lapsevanem eeldab, et lasteaed (aga ka seal on ju ainult kohvetavad õpetajad, kes midagi ei tee) õpetab tema juntsu lugema-kirjutama, siis kooli kohta tema eeldused aina kasvavad. Samal ajal segab see lapsevanem nii õppetööd kui õpetaja isiklikku aega oma pärimiste ja küsimistega. Koolivaheajad ja 56 päeva suvepuhkust ei ole nüüd küll nii väga suur kompensatsioon just nende hullude ja ennasttäis lapsevanematega maade jagamisel. Mina saan neto 1478 (ei ole õpetaja) ja no ma ei leia, et see tänapäevaste hindade juures midagi väga head oleks. Hakkama saab, aga hinnad kipuvad eest libisema.

See ei ole jah kõrge palk, aga see on Eesti keskmine palk. Ja ei mõista, miks seda palka mõnitamiseks peetakse? Eesti keskmine tähendabki seda, et Eesti inimesed keskmiselt teenivadki nii. Kas kõik Eesti keskmist palka saavat inimesed on mõnitatud sinu arvates? Kas sa oskad kuidagi selgitada, mis suhtes on õpetaja amet kuidagi ülem teistest elualadest, et õpetajad peaksid väga kõrgelt tasustatud olema?

56 päeva tasustatud suvepuhkust on ikka väga suur kompensatsioon. Arvestades seda, et teiste elualadel on tavapärane puhkus 28 päeva aastas. Ehk siis kaks korda vähem kui õpetajatel.

+9
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kuidas see teemasse peaks puutuma? Inimesed on ikka imelikud. Ütleb, et teatripiletid on väga odavad, sest tema isiklikult on teatriga seotud isik, kes saab 50 protsenti soodustust. Teine ülteb, et takso on üliodav, sest elab teatrile lähedal ja maksab vaid 5 eurot ots. Sa ei saa ju öelda, et miski asi on odav, kui sina saad mingit 50 protsendilist soodustust. Üldiselt ei ole odav, kallis on. Mulle annab ämm tasuta tomateid, ma ei kuku siin seletama, et tomatid ei maksa ju midagi, minu ämm annab küll tasuta. Kellegi teise ämm jälle ei anna.

Ei, mina ei saa odavalt teatripileteid, maksan 30 eurot nägu ja leian, et see on teatri kohta ikka väga odav. Kannan oma väikestele lastelastele igakuiselt 50 eurot investeerimisfondi, see on ka olematu raha. Taksosõit oli eile õhtul Stromka tagumisest otsast Coca Plazasse 3,20. Jah, see on olematu hind.

+1
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suvel passid mitu kuud jõude, selle asemel, et kuu puhata ja ülejäänud ajaks endale lisatööd otsida?

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

56 päeva tasustatud suvepuhkust on ikka väga suur kompensatsioon. Arvestades seda, et teiste elualadel on tavapärane puhkus 28 päeva aastas. Ehk siis kaks korda vähem kui õpetajatel.

Lisaks mujal töötades ei saa enamasti seda 28 päevagi korraga võtta.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suvel passid mitu kuud jõude,

Suvel võivad õpsid alla keskmist teenivate inimeste tööd nautida.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suvel passid mitu kuud jõude,

Suvel võivad õpsid alla keskmist teenivate inimeste tööd nautida.

Õpsid saavad ju Eesti keskmist palka, mitte alla keskmise.

Lõpetaks nüüd ehk ära õpetajate haletsemise? Pole nende elul häda midagi.

+7
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi ei saa. Minu asutuses saab võtta suvel vaid kaks nädalat korraga.

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Haridus on üks ühiskonna toimimise alustalasid, nii et see on kõigi probleem, kui õpetajaid pole piisavalt. Soovitan kritiseerijatel ja pisendajatel kooli tööle minna ning omal nahal tunda saada, miks on selles valdkonnas tööjõupuudus ja ülikõrge läbipõlemise protsent (kui õigesti mäletan, siis 92%). Võiks nüüd teema juurde tagasi pöörduda ja lõpetada rääkimise asjadest, milles kogemus puudub.

+19
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks siin on suur vahe, kas oled õpetaja linnakoolis või maakoolis. Maal on lapsi ju hoopis vähem ja kõik oma küla lapsed.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas kõik Eesti keskmist palka saavat inimesed on mõnitatud sinu arvates? Kas sa oskad kuidagi selgitada, mis suhtes on õpetaja amet kuidagi ülem teistest elualadest, et õpetajad peaksid väga kõrgelt tasustatud olema?

Mina ei ole poolt ridagi mõnitamisest või keskmisest palgast rääkinud.
Kui sa ei saa aru, millise käoga vestled, ära mine isiklikuks ega hakka lampi aüüdistama.

Kui on tahe ka pikemalt puhata, vaheta ametit. Kadedus on kole asi.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Suvel passid mitu kuud jõude, selle asemel, et kuu puhata ja ülejäänud ajaks endale lisatööd otsida?

Issand, miks peaks?? Õpetajad saavad samamoodi puhkusetasu (lisaks töötasule). Normaalsetel inimestel on ka säästud: kellel reisifond, kellel “meelerahu”, kellel puhkuse veetmiseks.
Kas keegi tõesti elab palgast palgani ja kaks kuud puhata ei julge ilma lisatööd tegemata?

+4
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga arvatavasti saad seda puhkust natuke vabamalt ajastada kui õpetaja.

+3
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Issand, miks peaks?? Õpetajad saavad samamoodi puhkusetasu (lisaks töötasule). Normaalsetel inimestel on ka säästud: kellel reisifond, kellel “meelerahu”, kellel puhkuse veetmiseks. Kas keegi tõesti elab palgast palgani ja kaks kuud puhata ei julge ilma lisatööd tegemata?

Sest siis ei ole vingu väikese palga pärast. Kuu ajaga saab vabalt 1500-2000 eurot juurde teenida. Teised inimesed peavad 11 kuud rügama.

+7
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sest siis ei ole vingu väikese palga pärast. Kuu ajaga saab vabalt 1500-2000 eurot juurde teenida. Teised inimesed peavad 11 kuud rügama.

Kuhu täpsemalt peaks inimene tänavalt sisse astuma, et 2000.-  saada? Ma läheks kohe.

+9
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu täpsemalt peaks inimene tänavalt sisse astuma, et 2000.-  saada? Ma läheks kohe.

Kodukoristus-15 eur neto h, ettevõtte koristus 20 eur neto h, maasikate korjamine, haljastamine, laotöötaja 1400 eur neto jne.

+1
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Enne peab ikka seda tööd tundma, mida puhkuse ajal 1 kuu teha saab. Kes su oma lattu laseb – täiesti algaja? Parem kits kärneriks kui suva  ajalooõpetaja haljastajaks.

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatusele vastates: ei saa ära jätta midagi, mida pole kunagi kasutanudki. Kusjuures ma pole mingi palgavaene, ligtsalt saan enamuse vajalikuga ilma pidevalt teenuseid kasutamata hakkama. Juuksuris käin jätkuvalt kord kvartalis edasi ja taksoga sõidan ka nii korra aastas. Autol õli suudan ka nii korra pooleteise aasta tagant vahetada lasta, vajadusel oskaksin ise ka teha. Vedelike kontrolli ja pirnivahetusega saan ise hakkama. Boldi või Woldiga pole ealeski midagi tellinud. Jne.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatusele vastates: ei saa ära jätta midagi, mida pole kunagi kasutanudki. Kusjuures ma pole mingi palgavaene, ligtsalt saan enamuse vajalikuga ilma pidevalt teenuseid kasutamata hakkama. Juuksuris käin jätkuvalt kord kvartalis edasi ja taksoga sõidan ka nii korra aastas. Autol õli suudan ka nii korra pooleteise aasta tagant vahetada lasta, vajadusel oskaksin ise ka teha. Vedelike kontrolli ja pirnivahetusega saan ise hakkama. Boldi või Woldiga pole ealeski midagi tellinud. Jne.

Jah, vahel on ikka väga raske olla roheline, kui nipid on “ära viska oma kohvitopsi ära, vaid külva sinna seemneid”.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatan, et juuksurist võin loobuda, olen ilma lõikamatagi sama trendikas (kole sasipea)

https://naine.postimees.ee/7866363/printsess-catherine-ullatas-uue-moodsa-juukseloikusega

0
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen juba tegelikult aastaid juuksuriteenustelt kokku hoidnud. Hulga väikeste laste ja töö kõrvalt lihtsalt ei leia aega juuksuri külastamiseks. Kord-paar aastas on maksimum, milleks olen suuteline.

Olen alati kokkuhoidlikult elanud ja mugavusteenuseid polegi õieti kasutanud. Aga sel aastal oli üks teenus, millest loobusin raha pärast: arboristi teenus. See ei ole mugavusteenus, aga pakkumine oli nii kallis et loobusin. Harjutame praegu ja järgmisel aastal proovime selle puu maha võtta, millele hinnapakkumise küsisin. Meil on endal tegelikult kogemusi ja vahendeid küll, aga seal on suur vahe kas võtta maha puu lagedal väljal või hoone lähedusest.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vedelike kontrolli ja pirnivahetusega saan ise hakkama.

Kas oskad autol ka pidurikettaid vahetada?

0
-5
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 889 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teenused, millest olete loobunud või loobumas