Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teenuste hinnatõus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 98 )

Teema: Teenuste hinnatõus

Postitas:
Kägu

Kas nüüd ongi nii, et kõik hinnad lihtsalt tõusevad? Mul on kogemus, et koerajuuksur saatis kohe sõnumi, kui vist oma detsembri arved kätte sai, et tema hinnad tõusevad kuni 10 eurot korra eest. No väga vahva, tema hind koera soengu eest oli niigi 45 eurot, mis on suurem kui mu enda juuksuriarve. Nüüd siis tõuseb 50+ euroni. Aga kui iga teenusepakkuja nii hindu tõstab, siis mina ju lihtsalt loobun tarbimisest, sest mina olen riigiametis ja minul pole võimalik teenuse hinda tõssta. Mida need teenuse hinna tõstjad siis nüüd mõtlevad, kes tõstavad teenuse hinda 20 ja rohkem protsenti? Et kõik siis maksavad ka? Ma arvan, et pooled kliendid lihtsalt kaovad ära.

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand, mida nad siis tegema peavad? Neil ju samuti kulutused ja toote omahind tõuseb.

Seetõttu tõusevad sel aastal ka toidukaubad ca 50%. Teenused nagunii.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kassi pesu ja kasuka hooldus oli ju eelmisel aastal 50 eur asemel 60. See aasta ei julge enam minnagi kassi pesema. Jah, vabandust, on pikakarvaline, ilma hoolduseta pole võimalik hakkama saada.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis kui enam maksta ei jõua, ütledki teenuse üles (st hakkad kodus ise oma koera pügama). Mina juba ühest teenusest loobusin. Ilmselt tuleb millestki veel loobuda.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh teid vaesekesi küll, lausa pisar tuleb silma.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ütlen jah teenuse üles, õpin ise oma koera pügama, eluküsimus see ju pole. Aga kas kõik need teenusepakkujad siis sellele ei mõtle, et kui ennegi oli teenus kallis, siis nüüd pärast esimest elektriarvet hinda nii kõvasti tõsta pole arukas. Sest suur osa kliente lihtsalt ei tule enam.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seetõttu tõusevad sel aastal ka toidukaubad ca 50%. Teenused nagunii.

No aga kas selle peale ei mõtle, et siis sul polegi kliente enam? Toidukaupade eest on võimalik kruttida küll, aga mitte lõputult, hakkavad kokku hoidma, sindrid. Paljud teenused on võimalik ära jätta.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Youtube on täis õpetusi kuidas kassi pügada ja hooldads. Osta hea hari, käärid, masin ja lõpuks tuleb hea kokkuhoid. Ma õppisin isegi oma koera küünte lõikamise ära, kuna hakkas kahju iga kuu loomakliinikule 10 eurtsi 2 minuti töö eest maksta. Oleks karvane koer siis õpiks ka pügma ise.

 

Toiduga annab ka kokku hoida. Lihtsalt loobuda magusast ja igasugusest snäkist.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nüüd ongi nii, et kõik hinnad lihtsalt tõusevad? Mul on kogemus, et koerajuuksur saatis kohe sõnumi, kui vist oma detsembri arved kätte sai, et tema hinnad tõusevad kuni 10 eurot korra eest. No väga vahva, tema hind koera soengu eest oli niigi 45 eurot, mis on suurem kui mu enda juuksuriarve. Nüüd siis tõuseb 50+ euroni. Aga kui iga teenusepakkuja nii hindu tõstab, siis mina ju lihtsalt loobun tarbimisest, sest mina olen riigiametis ja minul pole võimalik teenuse hinda tõssta. Mida need teenuse hinna tõstjad siis nüüd mõtlevad, kes tõstavad teenuse hinda 20 ja rohkem protsenti? Et kõik siis maksavad ka? Ma arvan, et pooled kliendid lihtsalt kaovad ära.

Sul on ju ometi valida. Kas lähed koeraga juuksurisse ( ehk siis keegi pakub seda teenust) või ei lähe. vaata kui palju sa kokkuhoiad, kui lõpetad juuksuris käimise. Teenuse hinna tõstjad mõtlemat üheselt – kas jätkata teenuse pakkumist või mitte. Ilmselt pole sa iial arveid maksnud, muidu nii lolli küsimust lihtsalt ei saaks tekkida.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga kas selle peale ei mõtle, et siis sul polegi kliente enam? Toidukaupade eest on võimalik kruttida küll, aga mitte lõputult, hakkavad kokku hoidma, sindrid. Paljud teenused on võimalik ära jätta.

Kas peab tasuta tööd tegema või lausa peale maksma? Odavam on kinni panna, kui omahinna peal jätkata.

Kui kõrgelt sa kukkusid?

+12
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui kõrgelt sa kukkusid?

Eks need teenusepakkuajad kukuvad ka kuskilt varsti, kui tarbijaid enam pole. Eks võid ju jah panna hinnaks mida iganes, aga kui pole tegemist esmavajadusega, siis lihtsalt tellijaid pole. Siis vaadatakse oma hinnad ja teenused ümber.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks need teenusepakkuajad kukuvad ka kuskilt varsti, kui tarbijaid enam pole. Eks võid ju jah panna hinnaks mida iganes, aga kui pole tegemist esmavajadusega, siis lihtsalt tellijaid pole. Siis vaadatakse oma hinnad ja teenused ümber.

Et siis ikkagi peaks sinusugust tarkpead tasuta teenindama, eks.

Kaua ise juba ettevõtja oled?

Ahjaa, pole vist keskharidustki loetu põhjal omandanud.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis nüüd pärast esimest elektriarvet hinda nii kõvasti tõsta pole arukas. Sest suur osa kliente lihtsalt ei tule enam.

Mis pärast esimest elektriarvet? Ma tõstsin juba oktoobris oma hinnad kõrgemale, kui oli kuulda, et elekter ja gaas kallinevad. Käibed teevad juulist saadik juba kõigi aegade rekordeid.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis ikkagi peaks sinusugust tarkpead tasuta teenindama, eks.

Miks tasuta. See eelmine pakkuja küsis nüüd juba 50+ eurot koera soengu eest, leidsin uue, kes teeb sama asja 30 euroga ja lähen edaspidi sinna. Kui kliente pole niiväga tarvis ja neid on niigi ülearu, siis võib muidugi hinda lõpmatuseni tõsta. Edu.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei jäta endale tähtsaid teenuseid tarbimata. Tarbisin enne ja tarbin edasi. Kui pole tähtis ja saan ilma siis ei tarbinud ka enne.

Keegi ei paku teenuseid heategevuseks, ikka peab saama kulud tasa ja kasumimarginaali ka.

 

Kui teil seni oli kuu lõpus konto tühi aga eelarves read teenuste jaoks mis nüüd ilma pikema kahetsuseta tarbimata jätate… No mis see teie kohta ütleb?

Oleksite saanud seni korralikult säästa. Vähemalt ergutasite kohalikku majandust nagu oskasite.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis nüüd pärast esimest elektriarvet hinda nii kõvasti tõsta pole arukas. Sest suur osa kliente lihtsalt ei tule enam.

Mis pärast esimest elektriarvet? Ma tõstsin juba oktoobris oma hinnad kõrgemale, kui oli kuulda, et elekter ja gaas kallinevad. Käibed teevad juulist saadik juba kõigi aegade rekordeid.

No väga tore, kui sinu teenus on selline, millest ei saa loobuda. Aga kui tegemist on mingi sellise asjaga, mis pole eluks hädavajalik, siis see jääb ära. Ei osteta enam meelahutust, riideid, kosmeetikat, meelelahutust, sest nendeta saab hakkama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis ikkagi peaks sinusugust tarkpead tasuta teenindama, eks.

Olen teemaalgataja ja ei pea mind tasuta teenindama. Enne käisin koeraga juuksuris iga kuu ja maksin selle eest 45 eurot kord, nüüd siis loobun. Arvan, et saan mõne youtoubi videoga hakkama ja ega see tõesti eluküsimus ju pole. Saan aru, et ma ei ole kliendina oluline, aga ega ma vist pole ka päris ainuke selline klient, siis hakkab ilmselt see asi natuke huvitama ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need “ettevõtjad” ongi ülbeks läinud. Kui inimesed lõpetaks selle mõttetu kulutamise küll need irvitajad hindu langetavad või panevad oma putkad kinni. Näha ju siin kuidas need suured ärimehed potentsiaalsete  klientide üle naeravad. Kuidas te tahate neile oma raha üldse viia? Ma juba vihast Eestlaste teenuseid ei ostaks.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No väga tore, kui sinu teenus on selline, millest ei saa loobuda. Aga kui tegemist on mingi sellise asjaga, mis pole eluks hädavajalik, siis see jääb ära. Ei osteta enam meelahutust, riideid, kosmeetikat, meelelahutust, sest nendeta saab hakkama.

Minu bisnes ongi puhas meelelahutus. Ja kuidas veel ostetakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin just perearstikeskusest, mis sai 8000+ elektriarve. Perearstid on eraettevõtjad. Kuidas nemad oma teenuste hinda tõsta saaksid? Kuidas ellu jäävad? Kas riik kompenseerib? Haigekassa ju ometi mitte.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ütlen jah teenuse üles, õpin ise oma koera pügama, eluküsimus see ju pole. Aga kas kõik need teenusepakkujad siis sellele ei mõtle, et kui ennegi oli teenus kallis, siis nüüd pärast esimest elektriarvet hinda nii kõvasti tõsta pole arukas. Sest suur osa kliente lihtsalt ei tule enam.

Aga mis see sinu mure on, kuidas teenusepakkuja hakkama saab? Kui sulle ei sobi, ütled lihtsalt teenuse üles, lihtne.

Tegelikult muidugi on nii, et neil, kes seni selliseid luksus-ja mugavusteenuseid kasutasid nagu koera või kassi juuksur, ei ole mingi probleem tulevikus +10 eurot maksta. Hinnatundlik rahvas ei kasutanud selliseid teenuseid juba varem, pole kunagi kasutanud.

Ükskoik millise kasukaga looma saab edukalt ise puhta ja hooldatuna hoida.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis nüüd pärast esimest elektriarvet hinda nii kõvasti tõsta pole arukas. Sest suur osa kliente lihtsalt ei tule enam.

Mis pärast esimest elektriarvet? Ma tõstsin juba oktoobris oma hinnad kõrgemale, kui oli kuulda, et elekter ja gaas kallinevad. Käibed teevad juulist saadik juba kõigi aegade rekordeid.

No väga tore, kui sinu teenus on selline, millest ei saa loobuda. Aga kui tegemist on mingi sellise asjaga, mis pole eluks hädavajalik, siis see jääb ära. Ei osteta enam meelahutust, riideid, kosmeetikat, meelelahutust, sest nendeta saab hakkama.

Ja see on ju ainult positiivne!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ikka saab teenustest loobuda. Olge valmis koondamisteks.

Juba olen värvinud juuksed selliselt, et enam ei pea kord kuus käima juuksuris, piisab kord kvartalis või isegi harvem. Juuksuril jääb saamata igakuine 60 eur.  Geeliga katan küüned ise. Kulmud ise. Praegu käib kodus veel koristaja, ka saab loobuda. Teenusepakkujad lihtsalt peavad uue töö leidma.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem loobun muudest teenustest, aga lemmiklooma hooldusest mitte.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult muidugi on nii, et neil, kes seni selliseid luksus-ja mugavusteenuseid kasutasid nagu koera või kassi juuksur, ei ole mingi probleem tulevikus +10 eurot maksta. Hinnatundlik rahvas ei kasutanud selliseid teenuseid juba varem, pole kunagi kasutanud.

Ei ole tõsi. Mina varem kasutasin seda teenust usimalt, nüüd hakkan mõtlema seda asja. Kõigi sama tõu grupi liikmetega sama lugu

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas kõik need teenusepakkujad siis sellele ei mõtle, et kui ennegi oli teenus kallis, siis nüüd pärast esimest elektriarvet hinda nii kõvasti tõsta pole arukas.

Muidugi nad mõtlevad. Aga alla omahinna nad toodet või teenust pidevalt pakkuda ei saa ja omahinnas peab ka tööjõukulu sees olema. Eks algul vaatavad, kas saab veel kõrgemate hindadega toime tulla või tulebki äri kinni panna. Raske on tabada õiget hetke, millal äritegevus lõpetada. Hea oleks seda teha nii, et sulgemisele ei pea palju peale maksma ehk seda tuleks teha veel siis, kui miinus pole suureks kasvanud ja/või kui veel saab korra nulli jõuda (aga pikaajaliselt on näha, et kasumit teenida pole võimalik ja nulligi jõudmine on ebatõenäoline).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene on nn “tavaline palgatöötaja”, siis tahab ta võimalikult palju palka saada. Kas see on imelik? Loomulikult mitte, loogiline ju, et palk võiks olla optimaalse pingutuse juures võimalikult kõrge. Ka siin on olnud nii mõnigi teema stiilis “mis on minimaalne palk, millega oleksite nõus tööd tegema?” Mõni on öelnud, et alla 800 euro neto (suva näide) ta küll tööd ei teeks, sest see ei tasu ära, enne istun ilma sissetulekuta kodus. Ja ka see on väga ok ju. Vähemalt mina pole küll kuulnud arvamusi, et mis sa loll ikka liiga palju palka küsid või mis sa seal kodus ikka istud, tee kasvõi 500 eurot eest kuus tööd, parem ikka kui lihtsalt kodus vegeteerida.

Kui aga mõni ettevõtja tahab võimalikult palju teenida, siis on see  halb,  taunimisväärne. Ja kui ettevõtja peaks olema seisukohal, et alla teatud kasumi tema ettevõtlusega tegeleda ei tahagi, siis on ta lausa ahne. Ning nagu siit loen, siis võib selline ettevõtja olla lausa loll. Millest ma aga aru ei saa, on see, et miks eeldatakse, et ettevõtja peab iga hinna eest tööd tegema, ka siis, kui see töö tema jaoks piisavalt sisse ei too? Või miks arvatakse, et ettevõtja on idioot, kes ei saa aru, et hinda tõstes võivad osad või isegi väga palju kliendid kaduda? Kas sa TA päriselt arvad, et see koertejuuksur tõesti ei adu, et ta hinda tõstes mõne või paljud kliendid kaotab? Kui isikul pole  puuet või muud häiret, mis tema mõtlemisvõimet märkimisväärselt mõjutaks,  siis usu mind, küll ta ise ka teab, mida teeb. Kindlasti teab  see juuksur oma majandustegevusest palju rohkem, kui sina.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga teeme ühe väga kirvemeetodil arvutuse. Üks koer 55 eurot. Ei tea palju ajaliselt läheb, pole kunagi seda teenust tarbinud aga no poolteist tundi koer vast, päevas jõuab seega teha 5-6 koera, max 330 eurot, kuus (eelduselt et teeb 5 tööpäeva nädalas) 6600. Krt milline ahne kapitalist, eksole.

Aga vaatame nüüd kulusid ka. Salongis peab olema hea valgus, föönid, trimmerid tarbivad elektrit, koera pesemine ja loputamine kulutab palju vett. Igasugused šampoonid, palsamid, viimistlusvahendid, tarvikud. Pinna küte ja muud kommunaalid, rendi hind. Maksud. Ja palka tahab ka see inimene tõenäoliselt saada.

Nii et ütle, kumb tundub mõistlikum – kas tõsta hinda teadlikult riskides sellega, et mõned kliendid võib-olla kukuvad ära aga vähemalt on aega olemasolevatele täie tähelepanuga pühenduda ja äri pinnal hoida. Või jätta teenuse hind samaks, rabeleda ennast pooleks, et kulud-tuludki enam-vähem tasakaalus hoida? Mina isiklikult valiks esimese, ja kui küsimuse all on konkreetselt mu lemmiklooma hooldus ja heaolu, siis inimesele, kellel temaga on klapp ja kes seni on väga head tööd teinud, ei oleks kahju see 10 eurot rohkem maksta. Aga valikute küsimus muidugi. Lihtsalt nii nagu sinul on õigus oma valikud teha (teenust tarbida või mitte) on ka ettevõtjal õigus valida, kas ja mis tingimustel seda pakub.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult muidugi on nii, et neil, kes seni selliseid luksus-ja mugavusteenuseid kasutasid nagu koera või kassi juuksur, ei ole mingi probleem tulevikus +10 eurot maksta. Hinnatundlik rahvas ei kasutanud selliseid teenuseid juba varem, pole kunagi kasutanud.

Ei ole tõsi. Mina varem kasutasin seda teenust usimalt, nüüd hakkan mõtlema seda asja. Kõigi sama tõu grupi liikmetega sama lugu

No kui sa seni kasutasid “usinalt” sellist teenust nagu lemmiklooma juuksur, siis ilmselgelt ei ku No ulu sa suurema osa Eesti rahva hulka, kel iga euro arvel. Neid pidasin silmas hinnatundliku tarbijaskonna all. Et nagu siit Perekoolistki lugeda saab, enda juustega juuksuris ei käida, kallis. Noh, näe 50.- eurot kord. Mökerdatakse ise kodus või käiakse ringi väljakasvanud tuustidega.

Aga samal ajal oma koeranuustiku v kassinuustikuga “usinalt” juuksuris käia 50.- eurot kord on jumala taskukohane? No ei usu, pole olemas.

Me oleme majanduslikult kindlustatud pere ning pole elus oma koeraga juuksuriteenust tarbinud. Nagu pole mõttessegi tulnud, nii kallis ju ka varasemate hindadega. Ja nii tehtav ise, kui kasvatajalt teadmised küsida ja kätte võtta. Samamoodi ei kasuta meie sopruskonnast keegi koerajuuksuri teenust, vaid pesevad, kammivad, trimmivad oma looma ise.

Ja kui sa nyyd jätkuvalt väidad, et hinnatundliku, palgapaevast palgapaevani elava inimesena, sina ja su tutvuskond “usinalt” kasutasid/kasutavad koerajuuksuri teenust, siis toepoolest, ehe näide, kuidas mingit vara kunagi ei akumuleerugi. Ja vaesusest ei saadagi välja, iga ootamatu 100.- eurot lisaväljaminekut on ebameeldiv uudis, mis kontod nulli lajatab.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks koer 55 eurot. Ei tea palju ajaliselt läheb, pole kunagi seda teenust tarbinud aga no poolteist tundi koer vast

Mul on väikest kasvu trimmitavad koerad, lisaks masinlõikus + pea soengusse kääridega. Kulub 3,5 h, vahel ka rohkem. Sel juhul on tasu olnud 50.-. Mõlemat koera ühel päeval teha ei saa, trimmimine on kätele suur koormus, juuksurid ei jõua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 98 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teenuste hinnatõus