Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teenuste hinnatõus

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 98 )

Teema: Teenuste hinnatõus

Postitas:
Kägu

Paljud teenusepakkujad tõstavad hinda kui nende valdkonnas tõstetakse. Nad ei jäta oma kasumit teenimata. Minu küünetehnik tõsts sügisel hinda ja siis kurtis, et mingi viieka pärast minnakse mujale. Tema tahab ka endale midagi lubada. Ma jäin edasi, nüüd detsembris teavitas, et tõstab veel 5€, kuna kõik asjad lähevad kallimaks, siis lahkusin ka mina. 40€ sellise teenuse eest on palju. Kuulsin, et tal ikka palju probleeme aegade täituvuse osas. Ta kaotas julgelt poole oma klientuurist.
Jah, see teenus pole hädavajalik, aga hoolitsetud käsi on ilus vaadata. Leidsin järgmise tehniku, kes teeb sama head tööd, aga 10€ odavamalt.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgu selle koerajuuksuriga kuidas on aga fakt on see, et palgad ei tõuse nii kiiresti kui hinnad.

Olen ka mitmest teenusest loobunud, sest kodukulud on suuremad ja toit kallim, lisaks kütus. Muidugi saab palju asju ise teha aga kurvaks teeb ikka. Inimene on sotsiaalne, tahab tarbida meelelahutust ja teenuseid. Mitte ise kõike teha nokitseda.

Tihti teil koer juuksuris käib. Meil on shetlandi lambakoer ja juuksuris käib paar korda aastas. 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalne inimene leiabki raha oma lemmiku(te) jaoks, aga enda arvelt hoiab vajadusel kokku. Mina kulutan oma loomade peale mitusada eurot kuus ja ma ei liialda. Enda peale ei raatsiks iial sellist summat panna, näiteks värvingi juukseid ise!

Just-just! Selle on väga hästi ära tabanud ka ärimehed, kes tõstavad kõigi lemmikutega seonduvate kaupade-teenuste hinnad täpselt nii kõrgele kui saab ja kulupõhisusega ei ole neil hinnatõusudel (ega ka hindadel) mingit pistmist. Teine samasugune tootegrupp on kõik beebindusega seonduv – iga ema/isa tahab ju oma lapsele parimat!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just-just! Selle on väga hästi ära tabanud ka ärimehed, kes tõstavad kõigi lemmikutega seonduvate kaupade-teenuste hinnad täpselt nii kõrgele kui saab ja kulupõhisusega ei ole neil hinnatõusudel (ega ka hindadel) mingit pistmist. Teine samasugune tootegrupp on kõik beebindusega seonduv – iga ema/isa tahab ju oma lapsele parimat!

Naeruväärne on praeguste elektri-ja gaasiarvete juures kommenteerida teenuste hinna tõusu, Ainult majanduskauge inimene on selleks võimeline.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahval on raha nii palju, seoses viimaste aastate olukorraga, et pole kuhugi varsti panna.

Kahekümnel protsendil on palju, neil pole kuskile panna. Koroonaga said paljud tunduvalt rikkamaks, aga väga suur osa muutus vaesemaks. Et keskmiselt on inimestel rohkem raha ei muuda fakti, et keskklass, kes enne said väga hästi hakkama oma majadega, elu ja oluga, peavad hakkama nüüd kokku hoidma. Ja siis jäävadki paljud teenused ära ja minnakse ka kümne euro pärast teise pakkuja juurde. Mitte see 10 eurot pole siin võtmeküsimus, vaid kui igaüks tõstab 10 eurot, on kokku juba suur summa ja paljud asjad jäävad ära või tarbitakse harvem. Aga eks need tehnikud varsti ise näevad, kuidas kujuneb, aga siis on kliendid juba minema peletatud ja tagasi nad nii kergelt enam ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga eks need tehnikud varsti ise näevad, kuidas kujuneb, aga siis on kliendid juba minema peletatud ja tagasi nad nii kergelt enam ei tule.

Mitu ettevõtet sul on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu ettevõtet sul on?

Küüned ja juuksed pluss koerajuuksur pole mingid erilised ettevõtted ja neid teenusepakkujaid on mustmiljon. Seega alati on võimalik leida uus pakkuja. Oleks äkki mingi teise asjaga tegemist, mida eriti ei pakuta, siis võib muudkui hindu kruttida, aga nende asjade puhul mitte. Tean inimest, kes oli ise juuksur, aga hakkas koertesalongi pidama, sest nii teenis rohkem. Ja väga hästi teenis ka enne. Tema ei pane niimoodi hindu juurde iga asja peale, kui niigi tuleb välja ja on ka kliente palju. Minu koerajuuksur tõstis juba enne hinda, sest kolis suuremale pinnale. Mind see absoluutselt ei huvita, kui suurt ja kallist pinda tema üürib. Nüüd sai uue elektriarve, jälle krutime juurde. Niimoodi neid kliente küll ei hoia.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalne inimene leiabki raha oma lemmiku(te) jaoks, aga enda arvelt hoiab vajadusel kokku. Mina kulutan oma loomade peale mitusada eurot kuus ja ma ei liialda. Enda peale ei raatsiks iial sellist summat panna, näiteks värvingi juukseid ise!

Just-just! Selle on väga hästi ära tabanud ka ärimehed, kes tõstavad kõigi lemmikutega seonduvate kaupade-teenuste hinnad täpselt nii kõrgele kui saab ja kulupõhisusega ei ole neil hinnatõusudel (ega ka hindadel) mingit pistmist. Teine samasugune tootegrupp on kõik beebindusega seonduv – iga ema/isa tahab ju oma lapsele parimat!

mille üle protestid

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd sai uue elektriarve, jälle krutime juurde. Niimoodi neid kliente küll ei hoia.

Et mõistlik oleks heategevust teha?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd sai uue elektriarve, jälle krutime juurde. Niimoodi neid kliente küll ei hoia.

Toiduainete hinnad tõusevad samamoodi, sest sisendhinnad tõusevad. Töötan ühes tuntud brändi müüvas ettevõttes. Eelmisel aastal olime sunnitud kettides hindu tõstma kahel korral(viimane jõustus novembris9, nüüd saatsin välja juba uued hinnatõusud. Nii et valmistuge topelt toiduhindadeks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et mõistlik oleks heategevust teha?

Ei tööta nad nii ellujäämispiiril, kui sina näid arvavat. Heategevusest on asi kaugel. Aga see vaidlus on mõttetu. Eks võib 100 eurot ka küsida, kui keegi leidub, kes maksab, miks ka mitte.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tööta nad nii ellujäämispiiril, kui sina näid arvavat. Heategevusest on asi kaugel. Aga see vaidlus on mõttetu. Eks võib 100 eurot ka küsida, kui keegi leidub, kes maksab, miks ka mitte.

Kui teenuse omahind tõuseb mitu korda, siis ilmselgelt tuleb hindu tõsta.

Täiesti selgelt ei ole sa ettevõtja ega taipa mitte midagi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tööta nad nii ellujäämispiiril, kui sina näid arvavat. Heategevusest on asi kaugel.

Miks peaks ettevõtja ellujäämispiiril töötama?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalne inimene leiabki raha oma lemmiku(te) jaoks, aga enda arvelt hoiab vajadusel kokku. Mina kulutan oma loomade peale mitusada eurot kuus ja ma ei liialda. Enda peale ei raatsiks iial sellist summat panna, näiteks värvingi juukseid ise!

Just-just! Selle on väga hästi ära tabanud ka ärimehed, kes tõstavad kõigi lemmikutega seonduvate kaupade-teenuste hinnad täpselt nii kõrgele kui saab ja kulupõhisusega ei ole neil hinnatõusudel (ega ka hindadel) mingit pistmist. Teine samasugune tootegrupp on kõik beebindusega seonduv – iga ema/isa tahab ju oma lapsele parimat!

mille üle protestid

Mina ei protestigi, ma lihtsalt nentisin tõsiasja. Mul ei ole mingit probleemi teenuste eest maksmisega ja ei tule ka arvestades seda, kui vähe ma neid tarbin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind see absoluutselt ei huvita, kui suurt ja kallist pinda tema üürib. Nüüd sai uue elektriarve, jälle krutime juurde.

See ongi äririsk, millega ettevõtja peaks arvestama. Ilmselgelt on selletalvine äririsk olnud nii üle võlli, et sellises mastaabis kulude suurenemisega ei ole ükski ettevõtja arvestanud, aga üldiselt on see siiski äririsk. Iga suurenenud kulu peale hindade tõstmisega reageerides ei kujune see ettevõtja okkaline tee kuigi pikaks.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tööta nad nii ellujäämispiiril, kui sina näid arvavat. Heategevusest on asi kaugel. Aga see vaidlus on mõttetu. Eks võib 100 eurot ka küsida, kui keegi leidub, kes maksab, miks ka mitte.

Mitu korda ta omahind tõusis, tarkpea?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalne inimene leiabki raha oma lemmiku(te) jaoks, aga enda arvelt hoiab vajadusel kokku. Mina kulutan oma loomade peale mitusada eurot kuus ja ma ei liialda. Enda peale ei raatsiks iial sellist summat panna, näiteks värvingi juukseid ise!

Just-just! Selle on väga hästi ära tabanud ka ärimehed, kes tõstavad kõigi lemmikutega seonduvate kaupade-teenuste hinnad täpselt nii kõrgele kui saab ja kulupõhisusega ei ole neil hinnatõusudel (ega ka hindadel) mingit pistmist. Teine samasugune tootegrupp on kõik beebindusega seonduv – iga ema/isa tahab ju oma lapsele parimat!

Hobumaailmas talli pidamisega küll keegi kasumit ei teeni???? vaevu tulevad tallipidajad ots-otsaga kokku, kui sedagi. Raha teenitakse hobuste müügi vahendamisega, et talli kulusid katta. Kui nüüd peaks elektrihinna pärast tallirent tõusma, siis mina ei suudaks küll kedagi hukka mõista või kiires rikastumise soovis süüdistada.
Hobuste tarbed on aga alati kallid olnud. Vaata, kui palju materjali neile kulub ???? näiteks õuetekk peab ometi vihma ka pidama ju. Kuid…kui võrrelda seda hinda laste veekindlate kombekatega, siis on need tekid suisa imeodavad. Mõni tekk on odavam, kui kombekas!

Muidugi on koera pesu eest 50 palju maksta, aga näitusekoeraga ilmselt teisiti ei saa, kui on selline tõug, kes peab trimmitud olema. Kuna sellist teenust pakutakse enamasti suurtes linnades, siis see hind ongi kallis. Mis ruumide rent juba maksab, mis üüratu vee- ja elektrikulu, mis elektrihind on! Keegi ei sunni vägisi seda tarbima, kuid teenusepakkuja sissetulek ei tohiks ka kannatada, kui elekter ja küte tõusevad. Keegi ei tõsta hinda kerge südamega.

Mina tõstsin ka alles oma teenuse hinda, sest ka minu elektri-, kütuse-, ja küttekulu ometi tõusid. Ja ma ei mõelnud, et oh! ma nüüd saan ratsa rikkaks vaid soovin oma elatustaset säilitada.
Samuti soovivad seda teised, mitte ei tõsta hinda sihtgrupist lähtuvalt, muidu oleks seda juba ammuilma tehtud või kuidas?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tihti teil koer juuksuris käib. Meil on shetlandi lambakoer ja juuksuris käib paar korda aastas.

Mul mitu šoti terjerit. Ideaalis võiks käia iga 2 kuu tagant, aga üks noor on niisuguse üüratu karvakasvuga, et tema vähegi  normaalsena hoidmine vajab trimmimist-lõikamist-masindamist iga 6 nädala tagant. Et juuksur ka ellu jääks ja pärast teda veel töötada saaks. Enamasti võtabki ca 4 tundi. Kui ma ise teeksin, siis elus ei suudaks teda õigesse soengusse saada ka 8 tunniga. Teiste karvakasv on aeglasem, mõni pole ka nii karmi karvaga, kergem trimmida. Nendega käin ca 3 kuu järel.   Ja saan päris hästi aru teenuse hinna tõusust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tihti teil koer juuksuris käib. Meil on shetlandi lambakoer ja juuksuris käib paar korda aastas.

Mul mitu šoti terjerit. Ideaalis võiks käia iga 2 kuu tagant, aga üks noor on niisuguse üüratu karvakasvuga, et tema vähegi normaalsena hoidmine vajab trimmimist-lõikamist-masindamist iga 6 nädala tagant. Et juuksur ka ellu jääks ja pärast teda veel töötada saaks. Enamasti võtabki ca 4 tundi. Kui ma ise teeksin, siis elus ei suudaks teda õigesse soengusse saada ka 8 tunniga. Teiste karvakasv on aeglasem, mõni pole ka nii karmi karvaga, kergem trimmida. Nendega käin ca 3 kuu järel. Ja saan päris hästi aru teenuse hinna tõusust.

Pakun, et 8 tunniga jõuab tehtud 5 koera, mis teeb siis 250 eurot päevas ja 5000 kuus.
Enamus tundub siin arvsvat, et kogu selle raha saab juuksur puhtalt endale.
Võtame sellest summast maha ruumide rendi, kütte, elektri, vee, pesemisvahendite, rätikute ja muude töövahendite hoolduse kulu, näiteks terade teritamine või fööni remont. Reklaamikulud ka ja pisikulud – pirn läks läbi, põrandakate tuli lahti. Tööriided ka ja miks mitte ka kindlustus, koer võib hammustada või viskab keegi kiviga klaadi sisse, äkki on valve ka. Kaardimakseterminali rent ja kaardimakselt läheb 2% pangale. Kindlasti on midagi veel, ma ei ole selle teenusega kursis.
Tööruumide koristamine käib peale tööpäeva lõppu ja sellega tulevad juba ületunnid või siis on koristaja, kes ka palka tahab.
Nüüd sellest kõigest üljäänud summa saaks nagu endale, aga ei!
Midagi peab kõrvale panema uute töövahendite ostuks või muudeks ettenägemata kuludeks.
Palgalt on vaja ka maksud maksta.
Mis te arvate, palju talle lõpuks puhtalt kätte jääb?

Aga siin on suhtumine selline nagu oleks alusetu rikastumine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ma ei mõelnud, et oh! ma nüüd saan ratsa rikkaks vaid soovin oma elatustaset säilitada.

Huvitav, et restoranipidaja Siigur sai küll aru, et kui nii suur osa elanike rahast läheb eluasemekuludeks, siis turule jääb vähem raha teenuste tarbimiseks. Kui klientide elatustase langeb, siis ei jää ka sinu elatustase tingimata samaks. Kui kõik arutult hindu tõstavad, siis on see nõiaring ja sinu elatustase samaks ei jää, sest ise hakkad ka iga asja eest rohkem maksma. Mõnel ettevõtjal on tõesti selline äri, et saabki neid hindu lõpmatult tõsta, aga igal küünetehnikul ja koerajuuksuril ei ole see nii. Ja kui tema arvab, et tema elatustase peab tingimata samaks jääma, kui tema klientide elatustase tugevalt langeb, siis võib juhtuda, et ta äri lihtsalt lõppeb, sest raha hulk, mida teenuste eest saab maksta, ei ole lõputu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun, et 8 tunniga jõuab tehtud 5 koera, mis teeb siis 250 eurot päevas ja 5000 kuus.

No kui ühe koera peale võib kuluda 3-4 tundi + koristus, siis on ju pool tööpäeva läinud. Ülejäänud 4 tunni sisse mahuks 4 koera juhul, kui neid oleks vaja ainult kammida-pesta-föönitada. Ja ka see tunnike (kui üldse nii lühikese ajaga hakkama saada, sest iga koera järelt peab ka koristama)  ei maksa ometi 50 eurot! Olen maksnud 20.- ainult kammimise-pesemise eest, 25.- masinlõikuse eest (väike koer).
Nii et 250.- päevas ei tule küll kuidagi välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun, et 8 tunniga jõuab tehtud 5 koera, mis teeb siis 250 eurot päevas ja 5000 kuus.

No kui ühe koera peale võib kuluda 3-4 tundi + koristus, siis on ju pool tööpäeva läinud. Ülejäänud 4 tunni sisse mahuks 4 koera juhul, kui neid oleks vaja ainult kammida-pesta-föönitada. Ja ka see tunnike (kui üldse nii lühikese ajaga hakkama saada, sest iga koera järelt peab ka koristama) ei maksa ometi 50 eurot! Olen maksnud 20.- ainult kammimise-pesemise eest, 25.- masinlõikuse eest (väike koer).

Nii et 250.- päevas ei tule küll kuidagi välja.

Kollit, afgaani, samojeedi, huskyt – isegi saksa lambakoera ei pese, kammi ja kuivata tunniga.

Lisaks juurde ilmselt käiakse pooled korrad ka küüsi lõikamas, kõrvu puhastamas jmt odavamad lihtsamad protseduurid.

Samuti isegi kui kuu KÄIVE oleks 5000, siis kasum sellest on pea olematu, ruumide rent, elekter, tarvikud-vahendid, riiklikud maksud jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui ühe koera peale võib kuluda 3-4 tundi + koristus, siis on ju pool tööpäeva läinud. Ülejäänud 4 tunni sisse mahuks 4 koera juhul, kui neid oleks vaja ainult kammida-pesta-föönitada. Ja ka see tunnike (kui üldse nii lühikese ajaga hakkama saada, sest iga koera järelt peab ka koristama) ei maksa ometi 50 eurot! Olen maksnud 20.- ainult kammimise-pesemise eest, 25.- masinlõikuse eest (väike koer). Nii et 250.- päevas ei tule küll kuidagi välja.

Minu koera peale kulub poolteist tundi ja selle eest nüüd küsitaksegi 50 eurot. Väike koer. Minu arust liiga kallis, isegi Petcitys oli 35 sama teenus, kuigi seal pole ka sugugi odavad hinnad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga suurenenud kulu peale hindade tõstmisega reageerides ei kujune see ettevõtja okkaline tee kuigi pikaks.

Loogika. Ehk siis sina oleksid valmis oma teenuseid näiteks pagari või õmblejana pakkuma sama hinna eest, kui selles ametis niigi vältimatult kaasnevkeskmisest suurem elektriarve (ahjud, valgus jne) muutub ka kolmekordseks? Tore teada.
Aaa ei. Sa tõstad kohe turule tulles hinnad lakke, et siis elektriarve pärast ei peaks tõstma.

Müstiliseed majandusteadmised siin täitsa kirjaoskajal inimesel. Imekspandav.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti isegi kui kuu KÄIVE oleks 5000, siis kasum sellest on pea olematu, ruumide rent, elekter, tarvikud-vahendid, riiklikud maksud jne.

Enamasti ei tegutse lemmiklooma salongis ainult üks groomer, vaid paralleelselt teeb tööd 2-3-4 groomerit. Ei pea üksi kõiki üldkulusid kandma.

Minu koera peale kulub tavaliselt 1,5-2 tundi ja siiani maksin 60 eurot. Pean seda kalliks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ma ei mõelnud, et oh! ma nüüd saan ratsa rikkaks vaid soovin oma elatustaset säilitada.

Huvitav, et restoranipidaja Siigur sai küll aru, et kui nii suur osa elanike rahast läheb eluasemekuludeks, siis turule jääb vähem raha teenuste tarbimiseks. Kui klientide elatustase langeb, siis ei jää ka sinu elatustase tingimata samaks. Kui kõik arutult hindu tõstavad, siis on see nõiaring ja sinu elatustase samaks ei jää, sest ise hakkad ka iga asja eest rohkem maksma. Mõnel ettevõtjal on tõesti selline äri, et saabki neid hindu lõpmatult tõsta, aga igal küünetehnikul ja koerajuuksuril ei ole see nii. Ja kui tema arvab, et tema elatustase peab tingimata samaks jääma, kui tema klientide elatustase tugevalt langeb, siis võib juhtuda, et ta äri lihtsalt lõppeb, sest raha hulk, mida teenuste eest saab maksta, ei ole lõputu.

Ma juba maksangi iga asja eest rohkem ju.
Tõin oma hinna nüüd vastavaks, et tludu jaoks ka raha jääks.
Küsi kõigepealt, millal ma viimati hinda tõstsin või palju mu sissetulek on üldse ning siis hakka õpetusi jagama.
Minu hind on samal tasemem ol ud viimased 7 aastat! Sissetulek kogu aeg samas suurusjärgus umbes, aga 7 aastat tagasi sain ma endale oluliselt rohkem lubada kui praegu. Paljudel siin on palk sama, mis 7 aastat tagasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ma ei mõelnud, et oh! ma nüüd saan ratsa rikkaks vaid soovin oma elatustaset säilitada.

Huvitav, et restoranipidaja Siigur sai küll aru, et kui nii suur osa elanike rahast läheb eluasemekuludeks, siis turule jääb vähem raha teenuste tarbimiseks. Kui klientide elatustase langeb, siis ei jää ka sinu elatustase tingimata samaks. Kui kõik arutult hindu tõstavad, siis on see nõiaring ja sinu elatustase samaks ei jää, sest ise hakkad ka iga asja eest rohkem maksma. Mõnel ettevõtjal on tõesti selline äri, et saabki neid hindu lõpmatult tõsta, aga igal küünetehnikul ja koerajuuksuril ei ole see nii. Ja kui tema arvab, et tema elatustase peab tingimata samaks jääma, kui tema klientide elatustase tugevalt langeb, siis võib juhtuda, et ta äri lihtsalt lõppeb, sest raha hulk, mida teenuste eest saab maksta, ei ole lõputu.

Ma juba maksangi iga asja eest rohkem ju.

Tõin oma hinna nüüd vastavaks, et tludu jaoks ka raha jääks.

Küsi kõigepealt, millal ma viimati hinda tõstsin või palju mu sissetulek on üldse ning siis hakka õpetusi jagama.

Minu hind on samal tasemem ol ud viimased 7 aastat! Sissetulek kogu aeg samas suurusjärgus umbes, aga 7 aastat tagasi sain ma endale oluliselt rohkem lubada kui praegu. Paljudel siin on palk sama, mis 7 aastat tagasi?

Tldu=toidu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti isegi kui kuu KÄIVE oleks 5000, siis kasum sellest on pea olematu, ruumide rent, elekter, tarvikud-vahendid, riiklikud maksud jne.

Enamasti ei tegutse lemmiklooma salongis ainult üks groomer, vaid paralleelselt teeb tööd 2-3-4 groomerit. Ei pea üksi kõiki üldkulusid kandma.

Minu koera peale kulub tavaliselt 1,5-2 tundi ja siiani maksin 60 eurot. Pean seda kalliks.

Kui on rohkem groome on ka samapalju rohkem kulusid ju.
Või arvad, et 1 ja 3 inimest kulutavad ühepalju vett ja elektrit ning palgamaksud on ainult ühe inimese pealt, teiste pealt maksma ei pea? Ruum on ka mitme inimese puhul suurem ja seega kallim.
See 5000 oli toodud ühe inimese näitena, mis vahet sel, mitu neid ühes ruumis on.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 5000 oli toodud ühe inimese näitena, mis vahet sel, mitu neid ühes ruumis on.

On ikka vahe küll, mitu neid ühes ruumis on. Mis jama sa ajad, et ei ole. Kõige suurem kuluallikas on praegu küte ja see on ju siis jagatud, samuti ventilatsioon, laevalgustus, koha üür jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teenusepakkuja tõstab hinda, otsid odavama tegija või kui seda pole siis lihtsalt lepid või vaatad kas seda teenust on vaja või mitte. Võib-olla saabki ilma hakkama.

Nii lihtne ongi.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 98 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teenuste hinnatõus