Esileht Väikelaps Tegevused 1,5 aastasega?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Tegevused 1,5 aastasega?

Postitas:

Tere! Kui olen 1a 5kuusega terve päev kodus. Kuidas ta meelt lahutada või mida harivat ja õpetlikku temaga teha? Ideed hakkavad otsa saama ja mul endal on samu asju teha igav.

Mänguplatse on meil piisavalt palju elukoha ümber, niiet aeg ajalt viin ta sinna liiva sisse mängima ja kiikuma, liugu laskma. Pigem õhtu poole, kui keskpäeva päike enam ei kõrveta ja väsitama enne magama jäämist.

Varem vaatasime pildiraamatuid ja aabitsast tähti, kui ta noorem oli, siis talle meeldis väga pilte vaadata, praegu ka natuke. Aga mul endal on juba igav samu raamatuid ja samu asju näidata, vahel ostan uusi pildiraamatuid ka.

Ta “värvib” ja tõmbab kriipse paberi peale värvipliiatsitega, vahel joonistame koos.

Vannis sulistamine annab umb 10-15 minutiks tegevust.

Vahel teen talle tekiga või voodilinaga “lained” üle tema, siis tal on lõbus teki all voodis keerutada.

Kui vanaema või isa temaga mängivad, siis on tal jälle natuke teismoodi huvitav, igaüks mängib natuke erinevalt 🙂

Tegevusi nagu jätkub, aga kõik on juba ära proovitud ja igavaks läheb juba. Kas oskate midagi head soovitada?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehitusklotsid, nt megablocks või lego duplo. Alguses sina ehitad, tema lõhub. Rollimängud: nukk või kaisukas ronib klotsitrepust üles jms.

Üldse rollimängud kaisukate, nukkude või autodega. Alguses teed sina teatrit, tasapisi mängib ka tema kaasa.

Diivanipatjadest, madratsist vmt koopa või liumäe ehitamine.

Mõne muusikariistaga mängimine, ksülofon, mänguklaver vmt.

Lastelaulude kuulamine ja kaasalaulmine (kui laps veel eriti ei räägi, siis ta ise kaasa ei laula, aga ühel hetkel tuleb kuuldud laul koos kõnega)

Erinevatest puuklotsidest pusled või muud mõistatused.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te suvisel ajal toas nii palju olete? Planeerige õuetegevusi, jalutuskäike, minge mere äärde, loodusesse.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las laps toimetab ise. Nt mänguköök, jumpy, pealeistumisauto.

Pildiraamatute asemel loe ette juba. Otsi raamatud, kus 2-4 rida teksti lehel. Luulevorm võib paeluda ses vanuses (Väike Mutt, sari Minu järel…, Munajaht vmt (täpset nime ei mäletagi).

Puzled, aeg on nupupuslede kõrval ka klassikalisi harjutada. Pliiatsid, värvid, plastiliin, muusikariistad

Ja ikka õues palju. Ei ole vaja päikest karta. Müts pähe, kreem peale või pv pluus ja enne lõunat saab ka kenasti õues olla. Ei pea mänguväljak olema, kasvõi kõnnite kodu lähedal lihtsalt 30 min, uurib kive, oksi, parkivaid autosid jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem vaatasime pildiraamatuid ja aabitsast tähti, kui ta noorem oli, siis talle meeldis väga pilte vaadata, praegu ka natuke. Aga mul endal on juba igav samu raamatuid ja samu asju näidata, vahel ostan uusi pildiraamatuid ka.

Vähemalt minu lastele meeldis samu raamatuid üha uuesti uuesti lugeda. Ma hakkasin neile üsna varakult unejuttu lugema ja pidin samu raamatuid laste soovil lugema nii palju, et nad juba mulle osaliselt pähe jäid.
Nii väiksele võib ka juba raamatuid lugeda. Raamat peaks muidugi olema piltidega ja tekstist täpselt kinni hoidma ei pea. S.t. võid võtta ka mõne suurematele mõeldud ilusate piltidega raamatu ja teksti ise eakohastada.
Ja praegusel ajal käiks vähemalt kaks korda päevas õues.
Lapsevanemaks olemisega käibki kaasas vanema jaoks igavate asjade tegemine. Vähemalt lapse väikelapseeas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes on minul ka igav.

Hiljuti leidsin üsna hea tegevuse, läksime metsa, istusin maha ja sõin mustikaid, laps tatsas ringi, vahepeal sõi ka, vahepeal leidis mingi oksa ja sonkis sellega jne. Mingi 1.5h sai üsna hästi sisustatud. Võid omale raamatu kaasa võtta 😀 Seal pole tal kaugele minna ka (peab siiski tuttav koht olema, et ei ole mingeid suuri auke). Vahepeal saad ka oksast “huvituda”, kui vaatamiseks tuuakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Tegevused 1,5 aastasega?