Esileht Koolilaps Tehnilised vahendid ei pea vastu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Tehnilised vahendid ei pea vastu

Postitas:
Kägu

Noh, tegime päevaplaanid särgid-värgid, millal õppida, millal süüa ja õues käia, millal emme teeb tööd ja nüüd on juba kõik tuksis. Ekooli sisse ei saa, skype on meie süsteemis maas, õues sajab täiega…. noh, laps läkski oma arvutimänguaega täis mängima ja mina perekooli nutiaega. Fortnite ja perekool ei ole ju maas…

No saan aru, et eriolukord ja eks loodetavasti e-kooli pidajad nüüd mõtlevad kähku mingi lahenduse välja aga näha on, et libedalt ei lähe kahjuks miski. Loll koroona!!! 🙁
Sain vingutud 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Stuudiumi ei saa ka sisse ja kuna elan maal, on ka netiühendus väga lünklik.
Aga kuna perekooli postitamise õnnestus, pole viga siiski praegu netiühenduses vaid stuudiumis. M.o.t.t.
Eeriik või asi. Ma olen juba üsna tige. Suure suuga sai lubatud, et koduõpe ja distantsõpe seatakse sisse ja kus see nüüd on? Isegi ülesandeid pole stuudiumist võimalik kätte saada ning õpetajad arvavad, et nad said ootamatult endale kinnimakstud lisapuhkuse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas õpetaja e-mail ei ole? Kui on, siis kirjuta talle ja palu e-mailile ülesanded saata. Vihikut, TV ja õpikut saab ka e-koolita kasutada (juhul kui need kooli ei jäetud).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas õpetaja e-mail ei ole? Kui on, siis kirjuta talle ja palu e-mailile ülesanded saata. Vihikut, TV ja õpikut saab ka e-koolita kasutada (juhul kui need kooli ei jäetud).

Meie koolil ei ole, kogu suhtlus käis stuudiumi kaudu, sest õpetaja privaatsus blablabla. Vihikud ja õpikud on olemas. Aga mille eest need õpetajad praegu palka saavad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie koolil ei ole, kogu suhtlus käis stuudiumi kaudu, sest õpetaja privaatsus blablabla.

Ega siis pole midagi teha, ainult oodata. Arvata oli, et ülekoormus tekib. Paraku see ebameeldivusi põhjustab ja kõik plaanid ajab sassi. Edu kõigile 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

esimesel päeval, esimesel tunnil kukkus asi kokku ja kohe vaja kiruda ja vinguda?
andke armu. küll kõik joonde saab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

E-kool ka maas, hommikul korra sai sisse aga polnud piisavalt tark, et välja kirjutada ülesanded. Võtame rahulikult ja ootame kuni sisse saab. Kui see kestab homme ka siis kirjutame õoetajatele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks õpetajagi vaatab õppimisi e-koolist, ega ta omale neid topelt kuhugile kirjutanud pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

esimesel päeval, esimesel tunnil kukkus asi kokku ja kohe vaja kiruda ja vinguda?

andke armu. küll kõik joonde saab.

Koolid kinni info tuli neljapäeva õhtul. Kolm päeva oli aega, et suuremale koormusele vastupidamiseks valmistuda. Tavapäraseltki ei pea see platvorm vastu kui on massiline hinnete väljapanemine jm. Nüüd on samaaegseid kasutajaid ju kordades rohkem, ei tohiks see ekooli haldajatele küll üllatusena tulla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie koolil ei ole, kogu suhtlus käis stuudiumi kaudu, sest õpetaja privaatsus blablabla. Vihikud ja õpikud on olemas. Aga mille eest need õpetajad praegu palka saavad?

Mis sul nende õpetajatega nüüd nii hirmsasti on? Nemad ei ole ju praeguses olukorras süüdi!
Sina samuti ilmselt ei pühendu hetkel 100% tööülesannetele, kui siin sajatad.
Õpetajad annavad oma parima, aga nemad ei saa ju seda stuudiumit vm parandada

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil pole veel õp jõudnud/saanud ekooli täita :S
Loodame, et tänase päeva jooksul saab ikka asjad üles. Eks paar päeva võib ikka minna, et asjad paika loksuks.

Mõistmist ja rahuliku meelt!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu laps hakkas kohustuslikku kirjandust lugema, ega muud teha polegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis sul nende õpetajatega nüüd nii hirmsasti on? Nemad ei ole ju praeguses olukorras süüdi!

Sina samuti ilmselt ei pühendu hetkel 100% tööülesannetele, kui siin sajatad.

Õpetajad annavad oma parima, aga nemad ei saa ju seda stuudiumit vm parandada

Mina ei saa niisama istumise ja ootamise eest palka. Mul on tükitöö. Küll aga pean ma praegu niikuinii oma aega killustama, tehes enda töö kõrvalt osaliselt ka õpetaja tööd ja üllatus-üllatus, selle õpetajatöö osa eest mulle ei makstagi! Selle asemel makstakse õpetajale, kes pole tulnud isegi niisuguse lihtsa asja peale, et kui stuudium ei tööta, äkki siis saadaks ülesanded õpilastele meiliga? Meiliaadressid on ju olemas kõigil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kooli kodulehel ei ole õpetaja töömeili? Või on kool, mil pole kodulehtegi? Õpetajad saavad palka e-ülesannete koostamise ja kontrollimise eest, hindamise eest, juhendamise eest. Enamik suhtleb ka töömeili kaudu (ma arvasin, et kõik, aga teemaalgataja väidab, et ta õpetaja töömeil pole isegi avalik?)

Please wait...
Postitas:
Kägu

No milleks vinguda sellise asja pärast? Eriolukord on, see, et e-kool natuke tõrgub ei ole maailma lõpp. Jõuavad lapsed need ülesanded päeva peale ära teha. Kõigi jaoks on uus olukord.

Ma töötan pidevalt kodukontoris, vbl sellepärast on lihtsam kohaneda. Kuigi on ka päevaplaan sassis. Ilm on jama jah, aga sinna ei saa mitte midagi teha.

Eks tuleb kohaneda, olla rahulik ja mõistev. Ega need süsteemid ei ole selliseks olukorraks 100% valmi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kooli kodulehel ei ole õpetaja töömeili? Või on kool, mil pole kodulehtegi? Õpetajad saavad palka e-ülesannete koostamise ja kontrollimise eest, hindamise eest, juhendamise eest. Enamik suhtleb ka töömeili kaudu (ma arvasin, et kõik, aga teemaalgataja väidab, et ta õpetaja töömeil pole isegi avalik?)

Õpi lugema, mina pole teemaalgataja ja minu lapse koolis, jah, on stuudium ainuke suhtluskanal.
Kahjuks tean ka õpetajat (mitte küll õnneks oma lapse koolis), kes võtabki olukorda kui tasustatud lisapuhkuse, spaad päris ei külasta, aga oma ootamatu vaba aja sisustamisest räägib sotsiaalmeedias. Kuidas tal niimoodi aega jääb ülesannete koostamiseks, juhendamiseks ja hindamiseks?
Paraku on meie koolis ka nii, et juhendamist kaugteel sisuliselt ei toimu, jäävad ainult ülesanded, juhendamine on lapsevanema mure. Ja mitte keegi selle eest mulle ei maksa. Minu meelest pole see õiglane. Ma ei saa oma tööd teha, kui ma pean samal ajal lapse kõrval istuma ja samas mitte keegi mulle selle eest ei maksa, et ma õpetaja tööst osa ise ära teen. Nüüd ei vaevu nad isegi mitte ülesandeid saatma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil õpetaja saatis meilile õppimise, sest E- kool maas. Ei usu, et õpetajad istuvad rahulikult kodus ja naudivad puhkust. Sellisel äreval ajal ei suuda keegi seda vaba aega nautida. Lihtsam oleks tööd teha, läheksid mõtted mujale 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil õpetaja saatis meilile õppimise, sest E- kool maas

See ongi normaalne suhtumine. Nii peaks kõik õpetajad tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil õpetaja saatis meilile õppimise, sest E- kool maas

See ongi normaalne suhtumine. Nii peaks kõik õpetajad tegema.

Hetkel e-kool ju maas pole. Võib-olla see õpetaja pani ülesanded varem e-kooli ja ei teadnudki, et see hetkel maas on. Ikkagi leian, et tasub õpetajaga otse suhelda, kui on probleem, ja selleks on kooli kodulehel antud õpetaja töömeil. Kui sellest ei piisa, on kooli olemas ka juhtkond, kelle poole pöörduda (aga sellest ei tasu alustada, sest neil on ju ka võibolla palju pöördumisi ja lahendatavaid probleeme, millega tegeleda, algul tuleks ikkagi õpetajaga proovida kontakteeruda).

Please wait...
Postitas:
Kägu

ning õpetajad arvavad, et nad said ootamatult endale kinnimakstud lisapuhkuse.

Minu matemaatikaõpetajast ema on nii laupäeva kui ka pühapäeva varahommikust hilisõhtuni tööd rabanud ja praegu laseb samas tempos edasi. Kas Sa kujutad ette, et kõik need materjalid, lisaselgitused, lahendused, elektroonilised kontrolltööd jmt teevad ennast ise valmis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lütseumis toimub õppetöö väga-väga-väga hästi. Ja mitte e-kool, vaid eKool.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tasub suhelda ka klassikaaslastega! Minu laps sai nt hommikul ekooli sisse, tegi ekraanipildi ja hiljem sai jagada seda klassikaaslastele. Praeguseks hetkeks on minu lapsel kogu koolitöö tehtud. Ei mingit probleemi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Panin sulle miinuse, sest minu lütseumlane siin ka õpib. Hommikul 8.45st saadik on arvuti taga ja muudkui klõbistab ja ohib, teejoomise pausi ka ei saavat teha – nii palju on õppida. Kujutad ette – mul on kaks teist last ka veel, kes arvutit kasutama peavad, et oma õppimisi kas või näha! Aga õde karjub, et ta ei jõua kõike teha. See ei ole ok, et need õpetajad seal arvavad, et lapsed vehivad või veri ninast väljas ja keegi teine peres oma tööd teha ei saagi, sest lütseumis kestavad tunnid kella 16ni. Keegi võiks neile mõistuse pähe panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Panin sulle miinuse, sest minu lütseumlane siin ka õpib. Hommikul 8.45st saadik on arvuti taga ja muudkui klõbistab ja ohib, teejoomise pausi ka ei saavat teha – nii palju on õppida. Kujutad ette – mul on kaks teist last ka veel, kes arvutit kasutama peavad, et oma õppimisi kas või näha! Aga õde karjub, et ta ei jõua kõike teha. See ei ole ok, et need õpetajad seal arvavad, et lapsed vehivad või veri ninast väljas ja keegi teine peres oma tööd teha ei saagi, sest lütseumis kestavad tunnid kella 16ni. Keegi võiks neile mõistuse pähe panna.

nii on, mitme (algklassidest suurema) koolilapsega peres on päris keeruline. me oleme muidu üsna hästi tehnikaga varustatud pere, kuid tänaseks valmistumine oli siiski märkimisväärne. peale arvuti peaksid kõigil olema ka kõrvaklapid ja mikrofon, mis sobivad konkreetse arvutiga. pluss vaikne ruum, sest katsugu kõik samas ruumis oma grupikõnesid teha.

kui nüüd mõne lapse koolis on tunnid reaalajas, siis polegi võimalik arvutit jagada. ok, ülesanded saab telefonist/tahvlist ära vaadata, aga kui on reaalselt vaja mingis keskkonnas teha? peabki olema igal lapsel isiklik arvuti. pole reaalne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll aga pean ma praegu niikuinii oma aega killustama, tehes enda töö kõrvalt osaliselt ka õpetaja tööd ja üllatus-üllatus, selle õpetajatöö osa eest mulle ei makstagi!

Paraku on meie koolis ka nii, et juhendamist kaugteel sisuliselt ei toimu, jäävad ainult ülesanded, juhendamine on lapsevanema mure. Ja mitte keegi selle eest mulle ei maksa. Minu meelest pole see õiglane.

Tunnen sulle südamest kaasa, et sulle emaks olemise eest keegi ei maksa. Täitsa jama kohe! Ja ometi sünnitasid need lapsed riigile, eks!
Äkki teed mõni laps juurde, saaksid suure pere toetust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina peksin lapse kl kaheksaks arvuti taha. Ütles, et kl kümne paiku oli probleeme olnud. Osad õpetajad panidki sel ajal töid üles. Rahu ja veel kord rahu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

E-kool jukerdas jah juba kella kaheksast, mil mul esimene koolilaps arvuti taha istus. Tunni aja pärast ärganuga sain kohe sisse. Kella kümnesel alguses streikis, aga sai ikkagi sisse.
13.30-ks olid kõigil kolmel õpitud. (1, 4 ja 9klass, igaüks oma seadmes)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanematele, paljudele, jõudis kohale, et neil on lapsed. Ja mis kõige hullem – nendega peab ka tegelema. Nüüd on tigedad kui herilased.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanematele, paljudele, jõudis kohale, et neil on lapsed. Ja mis kõige hullem – nendega peab ka tegelema. Nüüd on tigedad kui herilased.

Ei saa aru irooniast. Loomulikult tuleb lastega tegeleda, tavaolukorras tegeledki nendega igapäevaselt pärast tööd ja nädalavahetustel. Tööd ja laste täismahus õpetamist ei ole siiski efektiivselt võimalik mõlemat samasse päeva mahutada, ega ilma asjata koolid välja pole mõeldud. Lisaks on palju vanemaid, kelle enda võimed õpetamist ei võimaldagi. Teine asi oleks see, kui lapsevanem (kes on akadeemiliselt ja infotehnoloogiliselt võimekas) istub ilma tööd tegemata kodus, siis ju enamasti probleemi laste aitamisega ei olegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui Sulle ülesanded meiliga saata siis järgmisena kurdad, et Sul pole netti. Sa ei ole vist iial millegagi rahul. Vaesed lapsed. Tõsiselt.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Koolilaps Tehnilised vahendid ei pea vastu