Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teie 4 liikmelise pere netosissetulek?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )

Teema: Teie 4 liikmelise pere netosissetulek?

Postitas:

Sissetulek u 4000 koos lastetoetustega. Peres 2 täiskasvanut, koolilaps ja 2 lasteaia last. Hetkel elame selle sissetulekuga suht palgapäevast palgapäevani.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui selline inimene nüüd päriselt olemas on siis (kuigi vaevalt) mis summas ometi kodulaen on 1000€ kuus???

1000.- kuus on laenusumma 250 000.- Selle eest saab Kalamaja uues arenduses hetkel 1-toalise (229 000.-)koos panipaiga (6900.-) ja parkimiskohaga(20 000.-).

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 29.01 15:45; 29.01 17:21; 29.01 18:30; 29.01 19:28; 29.01 19:31; 30.01 10:25; 05.02 10:52; 05.02 13:27; 05.02 18:45; 06.02 11:50; 06.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sissetulek 1430 koos lastetoetustega. 2 täiskasvanut, lasteaialaps ja imik. U. 1320€ peaks veel aasta jooksul igakuistele sissetulekutele lisanduma – tulumakstagstused, lapse sünnitoetuse 1a makse linnalt jms. Suhtelisse vaesuse piir tikub ligi, aga saab hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui selline inimene nüüd päriselt olemas on siis (kuigi vaevalt) mis summas ometi kodulaen on 1000€ kuus???

1000.- kuus on laenusumma 250 000.- Selle eest saab Kalamaja uues arenduses hetkel 1-toalise (229 000.-)koos panipaiga (6900.-) ja parkimiskohaga(20 000.-).

Vaadake kinnisvara hindasid,see pole enam midagi uut, sellised laenud! Meil on eluasemelaen üle 400 000 ja laenusumma üle 2000 euro kuus

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja siis väidetakse mulle, et meil pole kinnisvarabuumi…

meil on hetkel sissetulek 1600 kuus ja lapse sündides kukub 1000-le eurole kuus. fun.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 17:48; 07.02 07:23; 08.02 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestades, et käisid toetust taotlemas, siis tõenäoliselt on vallaametnik väiksemate sissetulekutega kokku puutunud (tõenäoliselt võtab ta vastu ka avaldusi toimetulekutoetuste saamiseks – nende taotlejatel on ilmselt veelgi väiksem sissetulek). Ma arvan, et ta ei teinud nalja ega pahatahtlikku märkust, lihtsalt automaatselt võrdles sinu sissetulekut teiste taotlejate sissetulekuga. Suure sissetulekuga inimesed reeglina ei käi vallas toetusi küsimas (neile lihtsalt pole neid ette nähtud).
Minu KOVis on umbes 20 erinevat toetuse liiki, enamus neist on sissetulekupõhised, st kui 4-liikmelisele perele jääb peale kommunaalkulude tasumist vähem kui 1200 eurot kätte, alles siis saab üldse mingi taotluse esitada. Kui aga näiteks sissetulek 4-liikmelisel perel on 1500 eurot, kommunaalkulud 250 eurot, siis kätte jääb 1250 eurot ja sissetulekupõhiseid toetusi (ka see huvialaringitoetus on meil sissetulekupõhine) taotleda ei saagi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 18:15; 07.02 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1500€ 4 liikmelise pere peale üpris vähe, aga kui pole laene/järelmakse, siis elatav.

Meie peres (2 täiskasvanut+lasteaialaps), siis hetkel sissetulek netos ~2500€. Kuna maksud sh majalaen kuus ~490€, siis elab ära, aga kütust kulub autodele liiga palju. Võimalik, et kui osta uuem auto, siis oleks need ökonoomsemad, aga liisingut ei taha võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 täiskasvanut, kellest 1 pensionär, kes teeb 2 töövahetust kuus lisaks ja üks tervise tõttu osakoormusega lihttöötaja. Kaks täiskohaga töötavat inimest. Kogusissetulek on 4200 – 4500 kanti, sõltub. Neto.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 20:35; 06.02 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme 30ndates, 2 last. Kuu netosissetulek + 120€ riigilt on 3700€ umbes. Vahel saab mees ületundide eest lisatasu. Kodulaen on ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Netosissetulek kokku 4000- 5000, sõltub kuust. Kuludele väljaminek ca 650EUR, laenud lõppevad 2,5 aasta pärast. Peres 3 inimest ja 2 koera. Veerandi sissetulekust paneme kohe säästukontole, samuti kogu selle raha mis on tavakontol kui uus palk saabub. Säästame reisideks, maja remondiks ja muudeks ootamatusteks. Igapäevakuludeks jääb umbes 2500. Sellest siis veel miinus autokulud, mis on erinevad ja toit. Ega väga hõisata ei ole, aga ära elab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks töötavat täiskasvanut, üks mittetöötav üliõpilane ja üks laps, koduloomad veel lisaks. Aasta keskmine kuusissetulek tuleb umbes 8000 neto. Regulaarselt tsipa alla 7000, ülejäänu tuleb ebaregulaarsete lisatasudena. Kuskile toetusi küsima ei ole asja, Tallinna linnas eramaja laenumakse 400 EUR. Kulutame palju oma hobidele ja oma hobidega seotud reisimisele ning hästi süüa-juua meeldib ka. Tagavarafond on muidugi olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3-liikmeline pere + koduloom. Netosissetulek on mehega kahe peale 3 700 eurot (natuke kõigub siia-sinna). Sellest summast 1 500-2 000 eurot paneme igal kuul hoiusele. Ülejäänu kulub elamiseks. Sellisel moel säästes oleme 30-aastase kodulaenu ära maksnud 8 aastaga. Ja siis veel ühe kinnisvara kodulaenuga soetanud, mille tasusime 20 aasta asemel 5 aastaga. Autod on meil küll kummalgi uuena, otse salongist ostetud, kuid ilma liisinguta. Tõsi, mitte überkallid, vaid mõistliku hinnaga. Üldiselt, oleme väga tagasihoidliku eluviisiga.

Alati tahaks ju rohkem, aga seda ka öelda ei saa, et kolmekesi sellise sissetuleku juures üldse ära ei ela. Ei mõista kedagi eelkõnelejat, kes ütles, et sissetulek on 7 000 netos, aga kätte ei jää midagi. Ka suure perega elab sellise summaga väga ilusti ära ja saab endale palju lubada.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.02 07:24; 05.02 15:44; 05.02 15:56; 06.02 06:47; 07.02 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 täiskasvanut + 3 last ning sissetulek 4000 (lisaks 500€ lasterikka pere toetus)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3-liikmeline pere + koduloom. Netosissetulek on mehega kahe peale 3 700 eurot (natuke kõigub siia-sinna). Sellest summast 1 500-2 000 eurot paneme igal kuul hoiusele. Ülejäänu kulub elamiseks. Sellisel moel säästes oleme 30-aastase kodulaenu ära maksnud 8 aastaga. Ja siis veel ühe kinnisvara kodulaenuga soetanud, mille tasusime 20 aasta asemel 5 aastaga. Autod on meil küll kummalgi uuena, otse salongist ostetud, kuid ilma liisinguta. Tõsi, mitte überkallid, vaid mõistliku hinnaga. Üldiselt, oleme väga tagasihoidliku eluviisiga.

Alati tahaks ju rohkem, aga seda ka öelda ei saa, et kolmekesi sellise sissetuleku juures üldse ära ei ela. Ei mõista kedagi eelkõnelejat, kes ütles, et sissetulek on 7 000 netos, aga kätte ei jää midagi. Ka suure perega elab sellise summaga väga ilusti ära ja saab endale palju lubada.

Ja mina ei mõista seda, et teenite kuus 3700 ja ometi nirutate iga kuu 1700€ kuluga. Milleks? Kas su laps on õnnelik, et olgugi, et teil on võimalik talle ja endale lubada palju, aga “peaasi, et saaks hoiusele panna raha”. Ma ei hakka iial mõista neid säästuhulle.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.01 12:00; 30.01 08:29; 05.02 09:01; 05.02 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3-liikmeline pere + koduloom. Netosissetulek on mehega kahe peale 3 700 eurot (natuke kõigub siia-sinna). Sellest summast 1 500-2 000 eurot paneme igal kuul hoiusele. Ülejäänu kulub elamiseks. Sellisel moel säästes oleme 30-aastase kodulaenu ära maksnud 8 aastaga. Ja siis veel ühe kinnisvara kodulaenuga soetanud, mille tasusime 20 aasta asemel 5 aastaga. Autod on meil küll kummalgi uuena, otse salongist ostetud, kuid ilma liisinguta. Tõsi, mitte überkallid, vaid mõistliku hinnaga. Üldiselt, oleme väga tagasihoidliku eluviisiga.

Alati tahaks ju rohkem, aga seda ka öelda ei saa, et kolmekesi sellise sissetuleku juures üldse ära ei ela. Ei mõista kedagi eelkõnelejat, kes ütles, et sissetulek on 7 000 netos, aga kätte ei jää midagi. Ka suure perega elab sellise summaga väga ilusti ära ja saab endale palju lubada.

Eesmärk kodulaen kiiremini ära maksta on muidugi tore, aga loodetavasti ei ole see kogumishoius teil tüüpiline suht olematu intressiga. Kui juba kuus sellised summad on võimalik kõrvale panna, siis oleks mõttekas osa sellest investeerida mõne suurema tootlusega kanali kaudu.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 12:08; 05.02 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3700 ja ometi nirutate iga kuu 1700€ kuluga. Milleks? Kas su laps on õnnelik, et olgugi, et teil on võimalik talle ja endale lubada palju, aga “peaasi, et saaks hoiusele panna raha”. Ma ei hakka iial mõista neid säästuhulle.

1700 eurot kuus pole mingi nirutamine! Ja kui sa arvad, et sinu lapsest oma uue telefoni või 30 paari jalanõudega kasvab väärtuslikum ja võimekam inimene kui selle vastaja lapsest, siis arva uuesti. Need laia eluga harjunud lapsed eeldavad suureks saades, et sama chill ja fun nagu lapsepõlves, peab edasi minema ning kui avastavad, et ei lähegi, siis neelavad peoga rahusteid ja süüdistavad tervet maailma.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina ei mõista seda, et teenite kuus 3700 ja ometi nirutate iga kuu 1700€ kuluga. Milleks? Kas su laps on õnnelik, et olgugi, et teil on võimalik talle ja endale lubada palju, aga “peaasi, et saaks hoiusele panna raha”. Ma ei hakka iial mõista neid säästuhulle.

See pole nirutamine, kui see 1700.- jääb puhtalt toidule ja igapäevakuludeks, nagu neil.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 29.01 15:45; 29.01 17:21; 29.01 18:30; 29.01 19:28; 29.01 19:31; 30.01 10:25; 05.02 10:52; 05.02 13:27; 05.02 18:45; 06.02 11:50; 06.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

da, et teenite kuus 3700 ja ometi nirutate iga kuu 1700€ kuluga. Milleks? Kas su laps on õnnelik, et olgugi, et teil on võimalik talle ja endale lubada palju, aga “peaasi, et saaks hoiusele panna raha”. Ma ei hakka iial mõista neid säästuhulle.

kas sa ei suuda mõista et säästmine on sissetuleku suurendamiseks üks parimaid meetodeid, kui osata rahaga ümber käia?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.01 12:03; 29.01 17:36; 05.02 11:48; 05.02 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

da, et teenite kuus 3700 ja ometi nirutate iga kuu 1700€ kuluga. Milleks? Kas su laps on õnnelik, et olgugi, et teil on võimalik talle ja endale lubada palju, aga “peaasi, et saaks hoiusele panna raha”. Ma ei hakka iial mõista neid säästuhulle.

kas sa ei suuda mõista et säästmine on sissetuleku suurendamiseks üks parimaid meetodeid, kui osata rahaga ümber käia?

Mis moodi see suurendamine käib? See on nagu need inimesed, kes terve elu endale säästudest maja ehitavad. Kogu sissetulek pannakse 10a maja alla ja endale ei lubata midagi, lõpuks saadakse sinna tõotatud maale siis, kui lapsed on juba suured ja pesast välja lennatud, mälestuseks ainult käimata jäänud väljasõidud ja reisid.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.01 12:00; 30.01 08:29; 05.02 09:01; 05.02 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

da, et teenite kuus 3700 ja ometi nirutate iga kuu 1700€ kuluga. Milleks? Kas su laps on õnnelik, et olgugi, et teil on võimalik talle ja endale lubada palju, aga “peaasi, et saaks hoiusele panna raha”. Ma ei hakka iial mõista neid säästuhulle.

kas sa ei suuda mõista et säästmine on sissetuleku suurendamiseks üks parimaid meetodeid, kui osata rahaga ümber käia?

Mis moodi see suurendamine käib? See on nagu need inimesed, kes terve elu endale säästudest maja ehitavad. Kogu sissetulek pannakse 10a maja alla ja endale ei lubata midagi, lõpuks saadakse sinna tõotatud maale siis, kui lapsed on juba suured ja pesast välja lennatud, mälestuseks ainult käimata jäänud väljasõidud ja reisid.

järelikult sinul tõesti säästmisest tolku ei oleks, kui maja ehitamine iseendale on esimene asi mis seoses sellega pähe tuleb.
Inimesed ongi erinevad ja teevad rahaga erinevaid asju. usun et need kes suudavad kahe peale 4000 kuus teenida, suudavad ka natuke arukamaid asju teha kui maja ehitada terve elu

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.01 12:03; 29.01 17:36; 05.02 11:48; 05.02 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis moodi see suurendamine käib? See on nagu need inimesed, kes terve elu endale säästudest maja ehitavad. Kogu sissetulek pannakse 10a maja alla ja endale ei lubata midagi, lõpuks saadakse sinna tõotatud maale siis, kui lapsed on juba suured ja pesast välja lennatud, mälestuseks ainult käimata jäänud väljasõidud ja reisid.

Sinu pere tõmbab selle 2500-3000 kohe sirgeks, mis te teenite? Teie nirutate ju hullemini, sest teil jääb pereliikme kohta vähem, kui sellel, kelle 3 liikme kohta 1700.- nirutamiseks pead. Loodan, et teil laene ja liisinguid pole, muidu lausa vaesed ju.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 29.01 15:45; 29.01 17:21; 29.01 18:30; 29.01 19:28; 29.01 19:31; 30.01 10:25; 05.02 10:52; 05.02 13:27; 05.02 18:45; 06.02 11:50; 06.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres kaks töötavat täiskasvanut ja kaks last (üks koolis, teine lasteaias).
Pere sissetulek netos ca 4000€ kuus (palgad ja lastetoetus 2 lapse pealt).
Elame Tallinnas ja kodulaen on 600€ kuus tagasi maksta.
Tuleme toime, saame reisida. Kuskil mingeid lisarahataotlusi ei esita (meile ei antaks mingeid toetusi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3-liikmeline pere + koduloom. Netosissetulek on mehega kahe peale 3 700 eurot (natuke kõigub siia-sinna). Sellest summast 1 500-2 000 eurot paneme igal kuul hoiusele. Ülejäänu kulub elamiseks. Sellisel moel säästes oleme 30-aastase kodulaenu ära maksnud 8 aastaga. Ja siis veel ühe kinnisvara kodulaenuga soetanud, mille tasusime 20 aasta asemel 5 aastaga. Autod on meil küll kummalgi uuena, otse salongist ostetud, kuid ilma liisinguta. Tõsi, mitte überkallid, vaid mõistliku hinnaga. Üldiselt, oleme väga tagasihoidliku eluviisiga.

Alati tahaks ju rohkem, aga seda ka öelda ei saa, et kolmekesi sellise sissetuleku juures üldse ära ei ela. Ei mõista kedagi eelkõnelejat, kes ütles, et sissetulek on 7 000 netos, aga kätte ei jää midagi. Ka suure perega elab sellise summaga väga ilusti ära ja saab endale palju lubada.

Ja mina ei mõista seda, et teenite kuus 3700 ja ometi nirutate iga kuu 1700€ kuluga. Milleks? Kas su laps on õnnelik, et olgugi, et teil on võimalik talle ja endale lubada palju, aga “peaasi, et saaks hoiusele panna raha”. Ma ei hakka iial mõista neid säästuhulle.

Ära sa minu pärast muretse! Me ei näruta. Ma ei säästa kõhu arvelt ega pinguta nii, et ninast veri väljas. Elame tavaliselt, lapsel on kõik vajalik, endal ka. Lihtsalt see, mis igas kuus elamisest üle jääb, läheb hoiusele. Väike arvutus eelmise aasta kohta näitab, et iga kuu jääb üle ca 1 500-2 000 eurot.

Tegin praegu huvi pärast arvutused, mis on meie püsikulud kuus. Kõik kom. maksud + kahe auto bensiin kokku on 600 eurot. Nagu öeldud, siis laene ja liisinguid meil ei ole. Nii et vähemalt 1 100 eurot jääb meile söögirahaks ja olmekulutuste tarbeks. Eks mõnikord on ikka suuremaid ja ootamatuid väljaminekuid, aga üldiselt saame üsna vähesega hakkama. Tõsi, söögi peale kulub meie perel palju. Samas, riideid näiteks eriti ei osta. Lihtsalt puudub vajadus ja eriti ei huvita ka. Võib-olla kõlab labaselt, aga viimastel aastatel olen täiesti teadlikult piiranud tarbimist. Iga ost on meil läbi mõeldud. Vanu asju kergekäeliselt ära ei viska ja uut kola ilma vajaduseta ei osta. Seega, ma ei säästa mitte ainult oma pangakontol, vaid püüan ka keskkonda säästa, vältides ülearust tarbimist. Neid asju, mida vaja, muidugi ostan, aga enne valin ja mõtlen. Kõik eluks vajalikud ja elu mugavaks tegevad kodumasinad on olemas. Korralikult remonditud ja sisustatud kodu on ka. Elukvaliteet on meil täiesti normaalne. Ei ole meie laps näljas ja paljas ega kehvades olmelistes oludes.

Nii, et palun ära tunne meile kaasa!

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.02 07:24; 05.02 15:44; 05.02 15:56; 06.02 06:47; 07.02 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3-liikmeline pere + koduloom. Netosissetulek on mehega kahe peale 3 700 eurot (natuke kõigub siia-sinna). Sellest summast 1 500-2 000 eurot paneme igal kuul hoiusele. Ülejäänu kulub elamiseks. Sellisel moel säästes oleme 30-aastase kodulaenu ära maksnud 8 aastaga. Ja siis veel ühe kinnisvara kodulaenuga soetanud, mille tasusime 20 aasta asemel 5 aastaga. Autod on meil küll kummalgi uuena, otse salongist ostetud, kuid ilma liisinguta. Tõsi, mitte überkallid, vaid mõistliku hinnaga. Üldiselt, oleme väga tagasihoidliku eluviisiga.

Alati tahaks ju rohkem, aga seda ka öelda ei saa, et kolmekesi sellise sissetuleku juures üldse ära ei ela. Ei mõista kedagi eelkõnelejat, kes ütles, et sissetulek on 7 000 netos, aga kätte ei jää midagi. Ka suure perega elab sellise summaga väga ilusti ära ja saab endale palju lubada.

Eesmärk kodulaen kiiremini ära maksta on muidugi tore, aga loodetavasti ei ole see kogumishoius teil tüüpiline suht olematu intressiga. Kui juba kuus sellised summad on võimalik kõrvale panna, siis oleks mõttekas osa sellest investeerida mõne suurema tootlusega kanali kaudu.

Ma kindlustan oma tagalat erineval moel. Meil on täiesti tavalised (ja olematu intressiga) hoiused, meil on mitu kinnisvara soetatud ja mul on ka arvestatav kogus aktsiaid, millelt saab kord aastas päris kenas summas dividende.

Ma olen küll aastaid juba aktsiatega tegelenud, aga kindlasti ei julge ma kõiki üles kutsuda, et see on hea ja kindel moodus oma raha hoiustada ja kasvama panna. Minu arust räägivad investeerimisest suure tootlusega kanalitesse need, kes ise on sellest maailmast kaugel. Aktsiatesse investeerimine on siiski riskantne, mitte kindel tee rikkuse poole. Esiteks, kõik põhineb õnnel ja vedamisel. Teiseks, et selles maailmas orienteeruda, peaks ennast selle teemaga kurssi viima ja harima. …et mul on nüüd vaba raha ja lähen ostan mingeid aktsiaid… Nii ma küll eriti julgeks.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.02 07:24; 05.02 15:44; 05.02 15:56; 06.02 06:47; 07.02 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll aastaid juba aktsiatega tegelenud, aga kindlasti ei julge ma kõiki üles kutsuda, et see on hea ja kindel moodus oma raha hoiustada ja kasvama panna. Minu arust räägivad investeerimisest suure tootlusega kanalitesse need, kes ise on sellest maailmast kaugel. Aktsiatesse investeerimine on siiski riskantne, mitte kindel tee rikkuse poole. Esiteks, kõik põhineb õnnel ja vedamisel. Teiseks, et selles maailmas orienteeruda, peaks ennast selle teemaga kurssi viima ja harima. …et mul on nüüd vaba raha ja lähen ostan mingeid aktsiaid… Nii ma küll eriti julgeks.

Just. Ja see raha, mis sinna läheb, peab olema tõesti raha, mida pole tükk aega vaja. Ja raudne närv peab olema. Mul oli eelmise majanduslanguse eel 150 000.- väärtpaberites, veidi aja pärast oli sellest saanud 33 000.- Loomulikult ma ei teinud midagi (ehk ei tormanud müüma) ning 5 aastat hiljem oli kõik tagasi ja peale ka. Osta oleks muidugi põhjast võinud, aga investeerisin hoopis kinnisvarasse.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 29.01 15:45; 29.01 17:21; 29.01 18:30; 29.01 19:28; 29.01 19:31; 30.01 10:25; 05.02 10:52; 05.02 13:27; 05.02 18:45; 06.02 11:50; 06.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli eelmise majanduslanguse eel 150 000.- väärtpaberites, veidi aja pärast oli sellest saanud 33 000.- Loomulikult ma ei teinud midagi (ehk ei tormanud müüma) ning 5 aastat hiljem oli kõik tagasi ja peale ka.

Vedas. Minu tolle aja ainus investeering kukkus sama suurusjärgu võrra ja ei näita mingeid taastumise märke, hetkel on väärt ca kolmandiku algsest summast. Õnneks polnud summa väga suur.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.01 16:47; 29.01 18:17; 29.01 18:47; 30.01 07:36; 30.01 08:59; 05.02 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll aastaid juba aktsiatega tegelenud, aga kindlasti ei julge ma kõiki üles kutsuda, et see on hea ja kindel moodus oma raha hoiustada ja kasvama panna. Minu arust räägivad investeerimisest suure tootlusega kanalitesse need, kes ise on sellest maailmast kaugel. Aktsiatesse investeerimine on siiski riskantne, mitte kindel tee rikkuse poole. Esiteks, kõik põhineb õnnel ja vedamisel. Teiseks, et selles maailmas orienteeruda, peaks ennast selle teemaga kurssi viima ja harima. …et mul on nüüd vaba raha ja lähen ostan mingeid aktsiaid… Nii ma küll eriti julgeks.

Just. Ja see raha, mis sinna läheb, peab olema tõesti raha, mida pole tükk aega vaja. Ja raudne närv peab olema. Mul oli eelmise majanduslanguse eel 150 000.- väärtpaberites, veidi aja pärast oli sellest saanud 33 000.- Loomulikult ma ei teinud midagi (ehk ei tormanud müüma) ning 5 aastat hiljem oli kõik tagasi ja peale ka. Osta oleks muidugi põhjast võinud, aga investeerisin hoopis kinnisvarasse.

Sul olid summad vist kroonides? Mul on aasta jooksul korralik langus olnud. Ühed väärtpaberid on poole võrra oma väärtust kaotanud. Veel aasta tagasi samal ajal oli ca 14 000 eurot. Täna näitab väärtuseks natukene üle 7 000 euro. Ja, kui summad kroonidesse ümber lüüa, siis tundub kaotus veel eriti kohutav 🙂 Ainus lohutus ongi see, et hetkel ei ole vaja neid realiseerida. Las nad siis seisavad ja ootavad seal. Kuigi kahtlustan, et sama väärtus neil ei taastu kunagi. Vähemalt dividende tiksub natukene.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.02 07:24; 05.02 15:44; 05.02 15:56; 06.02 06:47; 07.02 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul olid summad vist kroonides? Mul on aasta jooksul korralik langus olnud. Ühed väärtpaberid on poole võrra oma väärtust kaotanud. Veel aasta tagasi samal ajal oli ca 14 000 eurot. Täna näitab väärtuseks natukene üle 7 000 euro. Ja, kui summad kroonidesse ümber lüüa, siis tundub kaotus veel eriti kohutav ???? Ainus lohutus ongi see, et hetkel ei ole vaja neid realiseerida. Las nad siis seisavad ja ootavad seal. Kuigi kahtlustan, et sama väärtus neil ei taastu kunagi. Vähemalt dividende tiksub natukene.

Räägin eurodest ikka. Mul just aastatega dividendid+väärtus ilusasti kasvavad. Viimase paari kuuga lausa 10%. Hetkel all 102 000.-

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 29.01 15:45; 29.01 17:21; 29.01 18:30; 29.01 19:28; 29.01 19:31; 30.01 10:25; 05.02 10:52; 05.02 13:27; 05.02 18:45; 06.02 11:50; 06.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 3-liikmeline pere + koduloom. Netosissetulek on mehega kahe peale 3 700 eurot (natuke kõigub siia-sinna). Sellest summast 1 500-2 000 eurot paneme igal kuul hoiusele. Ülejäänu kulub elamiseks. Sellisel moel säästes oleme 30-aastase kodulaenu ära maksnud 8 aastaga. Ja siis veel ühe kinnisvara kodulaenuga soetanud, mille tasusime 20 aasta asemel 5 aastaga. Autod on meil küll kummalgi uuena, otse salongist ostetud, kuid ilma liisinguta. Tõsi, mitte überkallid, vaid mõistliku hinnaga. Üldiselt, oleme väga tagasihoidliku eluviisiga.

Alati tahaks ju rohkem, aga seda ka öelda ei saa, et kolmekesi sellise sissetuleku juures üldse ära ei ela. Ei mõista kedagi eelkõnelejat, kes ütles, et sissetulek on 7 000 netos, aga kätte ei jää midagi. Ka suure perega elab sellise summaga väga ilusti ära ja saab endale palju lubada.

30- aastase kodulaenu maksab 8 aastaga ära ainult täielik umpa. Oleks veel, et raha laialt käes, aga kui seejuures veel senti peab lugema, siis täiesti arusaamatu käitumine.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

30- aastase kodulaenu maksab 8 aastaga ära ainult täielik umpa. Oleks veel, et raha laialt käes, aga kui seejuures veel senti peab lugema, siis täiesti arusaamatu käitumine.

Miks mitte maksta? Võit intresside pealt 48 000.-(võtsin aluseks tavalise 150 000.- maksva eluaseme). 8 aasta pärast ei ole mingit muret. Ühe lapsega peres 2000.-/kuus majandamine pole mingi sendilugemine, tule mõistusele!

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 29.01 15:45; 29.01 17:21; 29.01 18:30; 29.01 19:28; 29.01 19:31; 30.01 10:25; 05.02 10:52; 05.02 13:27; 05.02 18:45; 06.02 11:50; 06.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 68 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teie 4 liikmelise pere netosissetulek?