Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teie ettevõtlusega alustamise lugu

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Teie ettevõtlusega alustamise lugu

Postitas:

Ettevõtjad, jagage enda kogemust ettevõtlusega alustamisest. Mis vallas tegutsete, mis tõuke andis, et lõpuks ise toimetama hakata, kui kiiresti hakkasite ettevõtlusest nö ära elama (tulite päevatöölt ära ja saite endale palka maksta nt), millised olid raskused alustamisel jne?

Teema on puhtalt inspiratsiooni kogumiseks, kuna mõlgutan juba jupp aega ka ise mõtteid ettevõtlusega alustamisest. Inspireeriv oleks teiste lugusid lugeda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin tegelema ettevõtlusega ülikooli 2. kursusel (kaubandus ja projektipõhine tootmine), mingit erilist tõuget polnud, lihtsalt sattus ette teema, mis huvitas. Tööl siis ei käinud ja see polekski olnud võimalik. Esimesed 5 aastat rabasin nagu hull, puhkust sisuliselt ei võtnud. Kuskil algusaastatel sai võetud pangast ka kopsakas laen firma arendamiseks ning siis polnud enam tagasiteed, laenu üks tagatistest oli isiklik käendus. Tegelikult tagantjärele mõeldes hull risk, aga olin noor ja uljas ning ilmselt ka piisavalt loll ????.

Kuna muud sissetulekut ei eksisteerinud, pidin ka esimesest päevast alates firmast saadavast tulust ära elama. Sellest väga ei jagunud ja pidevalt olid näpud põhjas ning võlad kaelas. Kuskil 7-10 aasta pärast hakkas elu kergemaks minema ning sain lubada endale enam-vähem normaalset palka. Praeguseks algusest möödas 22 aastat ja ettevõttel läheb hästi, terve mu pere elab saadavast tulust kenasti ära ja raha tundub meil olevat lahedamalt käes kui keskmisel Eesti perel.
Sellisessse olukorda pole küll veel jõudnud, et saaksin rantjee-elu elada (tegelikult ei tahagi). Igapäevaselt nuputan, mismoodi firmat arendada ja tegutsen selle nimel, et ka aastate pärast ellu jääda.

Kui keegi oleks 10a tagasi küsinud, siis oleksin öelnud, et kahetsen ettevõetud teed (liiga palju stressi ja kõige kokkuvarisemise olukordi üle elatud), aga praegu olen päris rahul ja ei kujuta ette, et peaksin või tahaksin kunagi veel palgatööd teha.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teie ettevõtlusega alustamise lugu