Esileht Kodunurk Teie isiklik delikatess

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Teie isiklik delikatess

Postitas:
Kägu

Mis on teie isiklikuks delikatessiks? Või siis toiduks, mida harva saate/sööte?

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sefiirikorvikesed.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Krõbe ahjusoe kukkel murakamoosiga. Värske peenleib koorevõiga ja meresoolaga. Kuna aga leib-sai mul kõhu punni ajab ja kehakaalule hästi ei mõju, siis ei saa neid endale praktiliselt lubada.

Suitsutatud meriahven hapukoore, keedumuna, sibula ja tilliga.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kalmarja ostan vahel purgikese ja söön saiaga, peres teised õnneks ei taha.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kalamari mul samuti lemmik, aga käsi ei tõuse ostma 17-eurost purki (pole Eestis).

Värske soolakurk. Esiteks on see hooajaline ja paraku pole siin lühikest kurki eriti saada. Miks – ma ei tea.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Marineeritud heeringas hapuleiva, keedukartuli ja rohelise sibulaga.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kammkarbid ja austrid

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna aga leib-sai mul kõhu punni ajab ja kehakaalule hästi ei mõju, siis ei saa neid endale praktiliselt lubada.

Ahh???

Mingi 100-200 kcal tekitab probleemi? Kaalulangetaja saab seda süüa mingi 7 tk päevas kaloraazi ületamata.

Nälgid enamus ajast?

+2
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

1. Ahjusoe puuvilja–pähklileib rohke värskelt kokku segatud maitsevõiga (vürtsbasiilik, rukola, murulauk, till). Harva teen, harva saan.
2. Baklava, kreekapärane.
3. Värsked hiidkrevetid, maitseainesegus paneeritud ja kiirelt võis pruunistatud.
Viimased kaks on mu suured lemmikud, aga kahjuks pole neid siin võimalik  saada ega suuda ka originaalilähedasi ise teha.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Värske kartul, killu või ja kiluga.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rämpstoit – burger ja friikad. Ostan harva, aga siis maitseb hästi!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõõrikumeistrite rasvast nõretavad sõõrikud tuhksuhkruga. Kaubanduskeskuses kõnnin neist kangelaslikult mööda, pead pööramata. Kord või kaks aastas nõrken ja ostan  2-3 tükki. Jumalikud.

Siis piinlen jälle mitu kuud.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
talent

Tikupoisi vege burks ja friikad.
Kuumsuitsu paalia.

Hetke delikatessid on oma aia tomatid soola ja värskelt purustatud musta pipraga.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõõrikumeistrite rasvast nõretavad sõõrikud tuhksuhkruga. Kaubanduskeskuses kõnnin neist kangelaslikult mööda, pead pööramata. Kord või kaks aastas nõrken ja ostan 2-3 tükki. Jumalikud.

Jaa, me ka (kaaslasega, minu algatusel) umbes 2x aastas ostame neid. Nüüd rasedana eriti isutas. Minu jaoks on täielik lapsepõlvenostalgia kui Tartus Raekoja platsil veel sõõrikukohvik oli.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõõrikumeistrite rasvast nõretavad sõõrikud tuhksuhkruga. Kaubanduskeskuses kõnnin neist kangelaslikult mööda, pead pööramata. Kord või kaks aastas nõrken ja ostan 2-3 tükki. Jumalikud.

Milleks küll.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kartul, heeringas ja must leib.

Kiluvõileib munaga.

Pannitäis Põhja-Eesti kartulit peekoni, sibula, kukeseente ja tilliga.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene kukeseenekaste sügisel.

Seened loomulikult enda korjatud/leitud. Turult ostes poleks see

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks küll.

[/quote]
Selleks, et aasta pärast mitte Perekooli teemat teha ‘Kust leida liibuvat käisteta minikleiti nr 50’.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks küll.

Selleks, et aasta pärast mitte Perekooli teemat teha ‘Kust leida liibuvat käisteta minikleiti nr 50’.

[/quote]

Usud päriselt, et sõõrik nädalas midagi muudab?

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sõõrikumeistrite rasvast nõretavad sõõrikud tuhksuhkruga.

Nõukaajal küll sellised õlist nõretavad lödid ei olnud. Õnneks see uus mudel ei maitse ja ise teha ei viitsi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks küll.

[/quote]

Usud päriselt, et sõõrik nädalas midagi muudab?

[/quote]
Jah, usun. Sest lisaks kõnealustele sõõrikutele tuleb võidelda ka kommide, rasvase sealiha, rasvaste juustude, pähklite, viinamarjade, võiküpsiste ja Nutellaga. Kui kõikide nende hõrgutiste kohta öelda ‘ mida see kord nädalas siis muudab’, siis jõuaksimegi küsimuseni minikleidi nr 50 kohta. Tänan, ei. Kaalun jätkuvalt 54 kg ja kavatsen selle juurde jääda vaatamata kõigele ülalpool mainitule ja selle vabale kättesaadavusele.

+12
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, usun. Sest lisaks kõnealustele sõõrikutele tuleb võidelda ka kommide, rasvase sealiha, rasvaste juustude, pähklite, viinamarjade, võiküpsiste ja Nutellaga. Kui kõikide nende hõrgutiste kohta öelda ‘ mida see kord nädalas siis muudab’, siis jõuaksimegi küsimuseni minikleidi nr 50 kohta. Tänan, ei. Kaalun jätkuvalt 54 kg ja kavatsen selle juurde jääda vaatamata kõigele ülalpool mainitule ja selle vabale kättesaadavusele.

Need kõik on delikatessid?

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kammkarp ja kalamari – õnneks ei ole peres erilisi austajaid, teen endale aegajalt välja.

Klassika  – kukeseen ja värske kartul! soustina, praetult, igat moodi

Keelatud vili kaalu tõttu on soolaliha – armastan seda nii toorelt, kui praetult süüa.

Tädi tehtud marineeritud räimed, pirukad ja kringel – oehh, siin kaal ei loe – võin ennast segaseks süüa neid.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis on teie isiklikuks delikatessiks? Või siis toiduks, mida harva saate/sööte?

Mis mõttes?

Eks ma püüangi nendest asjadest ju ainult toituda, mis on minu jaoks delikatessid. Miks peaks keegi sööma sama hinnaskaala asju, aga neid, mis pole nende jaoks delikatessid? Mingi masohhismi vorm?

Ei näe põhjust süüa midagi, mis eriti ei maitse või süüa iga päev samu asju. Niisama kõhutäitmise söömist tuleb harva ette, sest miks peaks sööma midagi, mis ei tõmba? Ka väga odavate asjade seas on asju, mis on delikatessid või saab neid nii valmistada.

Kui teemaalgataja lubab, siis vastaksin hoopis küsimusele: mis asju te peamiselt sööte, sest neid naudite ja need on teile delikatessid?

Suvalises järjekorras minu menüü ehk delikatessid: porgand, kaalikas, veisekeel, jämedad kaerahelbed, või, kalmaar, kaheksajalg, suvikõrvits, karbid, tomat, rasvased sinihallitusjuustud, nn haisujuustud, osad sea jupid, part, ripasso, türgi oad, seakõrvad, vasikamaks, küüslauk, lammas, karrid, sibul, muna, hapukoor, õli, luts, valge viin, tšillid, värske või isetehtud kergsoolalõhe, kapsas, kruubid, soola-küüslaugupekk, angerjas, terasepik, kuivatatud särg, soolane kringel/stritsel, mustrõigas, kurk, nori, äädikad, vaarikad, mustsõstrad, seened, osa riise, krevetid ja nende sugulased, wakame, lest, karpkala, pohl, täispiim, rasvane keefir, kõik kalamarjad, sidrun, kilu, heeringas, osad makaronid, paprika, baklažaan, murelid šokolaadis, mesi. Mitmed maitseained ning maitse- ja teetaimed.

See ongi kõik, mida vabatahtlikult söön ning hirmsasti tahaks kõiki neid. Üliväga maitseb.

Aga külas ei põlga midagi ära, maitsen. Külmsuitsutatud kala, varssellerit, peterselli, beseed ja sefiiri ei naudi, katsun viilida.

Burgereid ja krõpse ei söö iial, aga mitte muul põhjusel, kui et need ei ole mulle kohe mingil määral delikatessid. Ei tule burger pähegi. Kaalule või tervisele seejuures ei mõtle, oleks kama. Lihtsalt ei mahu burksid mu jaoks samasse meeldivusse kui juust, karrid või kaheksajalg 🙂 Kohe kaugeltki mitte. Aga sööksin, kui nö nuga kõril või maitsvat midagi ei ole terves linnas 🙂 Kui asi vaesuses, siis ikka pigem muna rohelisega või pastat aglio e olio.

0
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tartus ühe erategija juures valmistatud sushi, mida peab vähemalt pool kuud ette tellima ning eeldatavalt hakkavad juba ka jõulutellimused tal täis saama. Imehea sushi, mida ei anna tavaettevõtetega üldse võrreldagi. Tellin harva, seetõttu minu jaoks delikatess.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kalamari, praetud läbikasvanud sealiha musta leivaga, ungari vms maitsestatud soolapekk musta leivaga, napoleoni kook, brüleekreem. Üks parem kui teine, kõike sööksin vaheldumisi ja lõpmatuseni.

0
0
Please wait...

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Kodunurk Teie isiklik delikatess