Esileht Ajaviite- ja muud jutud teie, kes te ei lase enne inimesi välja

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Teema: teie, kes te ei lase enne inimesi välja

Postitas:
piiariin

Nii palju on meil inimesi, kes ei tea lihtsat viisakusreeglit, et kõigepealt lastakse inimesed välja ja siis minnakse sisse – kas bussi, trolli, trammi, kaubanduskeskusesse või ükskõik, kuhu.
Kas te saate aru, et kui seda LIHTSAT REEGLIT ei täideta, siis võib juhtuda, et sees on nii palju inimesi, et enam juurde ei mahu, hakatakse minestama, toimuvad rüselemised, nõrgemad kukuvad ja trambitakse üle, jne.
See oli küll nüüd väike liialdus, aga mõte on selles, et mis kurat teil viga on, et te niimoodi kõikvõimalikesse kohtadesse sisse trügima peate ilma väljuaid eelisjärjekorras väljuda laskmata? Täna taas oli olukord, kui enamik inimesi ootas kaubanduskeskuse ukse juures, kui väljujad väljusid, kuid üks noor ema, kaks last käes, massiga sisse rühkis endal nägu \”mul on lapsed ja mul on eesõigus\” sisse nühkis.
Palun, siinsed trügijad, mõelge hetkeks ja õpetage seda ka oma lastele. Mittetrügijad, aitäh teile, et nii normaalsed olete!

Please wait...
Postitas:
talent

RE: teie, kes te ei lase enne inimesi välja

Need on tibuemmed, kes panid oma imikud \”modellikonkursile\” kirja ja jooksevad nüüd ennastunustavalt tulemusi vaatama, kuna pidid olude sunnil pool tundi arvutist eemal olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

toetan. selline käitumine käib mullegi juba pikemat aega närvidele. mõnel korral olen peatumata vastu ka marssinud, eks siis saab küünarnukid või suisa küljed kokku pandud. ühistransport on eriti hull selles osas… vahel tundub, et jää või bussi, sest maha pole lihtsalt võimalik astuda, 10 matsi seisab vastas, külg külje kõrval.

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

Sellele kirjutan küll alla. Pole ise varem sel teemal sõna võtnud, aga tähele panen iga päev kordi, kuidas matsid enne ustest sisse trügivad ja kui isegi pulli pärast oma etiketipõhist õigust kasutada, siis unustage ära – välja ei saa, sest siis joostakse otsa või ronitakse üle, aga igal juhul tehakse selleks kõik, et enne sisse saada.

Ma olen vanakooli inimene (30+).

Muide, kas keegi nägi seda shokolaaditorni jagamist? Oli vast ikka rõve vaatepilt. Nagu näljarotid tahvlite vahel krabamas ja turvamehed jalgupidi seal samas. Pakun, et sama kontingent.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetajate praak. Vanasti sellist asja polnud.
Kas ikka on vaja sellise rahva õpetajatele palka juurde?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
rotsik

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Õpetajate praak. Vanasti sellist asja polnud.
Kas ikka on vaja sellise rahva õpetajatele palka juurde?[/tsitaat]
nomaitea, MIDAGI võiks ju lapsevanemad ka teha, ma mõtlen, peale sigitamise ja sünnitamise. liiati pole õpetajatel eriti seda võimalustki – paljuke nad ikka õpilastega trollis ja bussis ja kaubakeskuses käivad.
mina olen muide see bits, kes trolliukse juures lapsele kõva häälega seletab: LASEME ENNE IKKA TEISED VÄLJA
lootuses et mõnele veel ära kostab ja ehk külge hakkab. no sellisele, kel vanemate tegemata jäänd töö taak raskelt jalus lohiseb

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

nomaitea, MIDAGI võiks ju lapsevanemad ka teha, ma mõtlen, peale sigitamise ja sünnitamise. liiati pole õpetajatel eriti seda võimalustki – paljuke ned ikka õpilastega trollis ja bussis ja kaubakeskuses käivad[/tsitaat]Õpetajate ülesanded on unifitseeritud ja see on seal sees. Kui isegi seda ei suudeta selgeks teha kooli jooksul, siis millest me veel räägime?
Muide, neid välja mitte laskmise situatsioone on igas KLASSIS PÄEVA JOOKSUL MITU.
Gruppides liiguvad lapsed just peamiselt koolis.
Nii et puhas õpetajate praak ja pohhuism.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin just pangast väljumas. Tegin ukse lahti ja minust ja minu 8 kuud rasedast kõhust rühkis mööda umbes 30-ndates meesterahvas. Jumala eest, et saaks enne minu väljalaskmist sisse. Minu jaoks see hetk kui ma kaotasin igasuguse usu eestlaste viisakusse.

Please wait...
Postitas:
rotsik

[tsitaat] [small]rotsik kirjutas:[/small]
Õpetajate ülesanded on unifitseeritud ja see on seal sees. Kui isegi seda ei suudeta selgeks teha kooli jooksul, siis millest me veel räägime?[/tsitaat]
kui lapsevanem ei suuda juba enne kooli oma lapsele liikluses ja ühiselus elementaarseid reegleid selgeks teha, siis kust võtab ta õiguse õpetajatele täiendavaid nõudmisi esitada? viimati tahate veel, et õpetaja teie lapsukese ka perset pühkima, käsi pesema ja saapapaelu siduma õpetaks? mis siis lapsevanema funktsioon peaks olema…

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui lapsevanem ei suuda juba enne kooli oma lapsele liikluses ja ühiselus elementaarseid reegleid selgeks teha, siis kust võtab ta õiguse õpetajatele täiendavaid nõudmisi esitada? viimati tahate veel, et õpetaja teie lapsukese ka perset pühkima, käsi pesema ja saapapaelu siduma õpetaks? mis siis lapsevanema funktsioon peaks olema…[/tsitaat]Ei ole välistatud, et mõnele lapsele tuleb ka seda õpetada. Või arvad, et kui mõne lapse vanemad on vaimuhaiged, joodikud või puuduvad üldse, siis võib ka õpetaja üle nurga lasta ja puudujääke \”mitte märgata\”?

Please wait...
Postitas:
kitah

eem.. ja minule hoitakse uksi lahti, pakutakse istet, lombist möödudes võetakse autol kiirus maha.. võibolla sellespärast, et ma teen seda ka ise ning kui keegi on seda mulle teinud, siis ma alati naeratan ja tänan. ja teistele tehes ütlen taas naeratusega palun, ja inimesed tänavad ning naeratavad vastu. ma olen alati veidi (positiivselt) hämmastunud, kui palju on viisakaid inimesi ja neid on nagu järjest rohkem.
maitia, ma vist elan teises galaktikas, mitte eestis.

Please wait...
Postitas:
rotsik

Ei ole välistatud, et mõnele lapsele tuleb ka seda õpetada. Või arvad, et kui mõne lapse vanemad on vaimuhaiged, joodikud või puuduvad üldse, siis võib ka õpetaja üle nurga lasta ja puudujääke \”mitte märgata\”?[/tsitaat]
kas sina oled vaimuhaige või joodik või suudad oma lapsele ise uksekäitumist õpetada?

kui lapsevanem ei tule oma tööga toime, kui asi läheb tõesti nii hulluks, et tagumikupühkimist ka laps ei valda, siis tavaliselt selline laps jõuab enne sotsiaaltöötaja juurde kui kooli, ja edasi tegelevad temaga teised kasvatajad. normaalses peres on normaalne, et lapsevanem ise on see, kes oma lapsele õpetab, et uksel tuleb väljujad enne lasta, ning täiesi kindlalt ei saa seda pidada õpetaja normkohustuseks või selle tegemata jätmist just nimelt ennekõike õpetaja tegemata jäänud tööks.
teistega arvestama õpetamatus on ikka lapsevanema tegemata jäänud töö. mitte kellegi teise

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkab jälle pihta. Alles siin oli tuline vaidlus kumb peab panema kassalintidel vahepulgad? Mina või sina? Mis teema järgmiseks? Kumma käega on viisakas süüa, parema või vasaku??
Seemneid olete söönud või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas sina oled vaimuhaige või joodik või suudad oma lapsele ise uksekäitumist õpetada?

kui lapsevanem ei tule oma tööga toime, kui asi läheb tõesti nii hulluks, et tagumikupühkimist ka laps ei valda, siis tavaliselt selline laps jõuab enne sotsiaaltöötaja juurde kui kooli, ja edasi tegelevad temaga teised kasvatajad. normaalses peres on normaalne, et lapsevanem ise on see, kes oma lapsele õpetab, et uksel tuleb väljujad enne lasta, ning täiesi kindlalt ei saa seda pidada õpetaja normkohustuseks või selle tegemata jätmist just nimelt ennekõike õpetaja tegemata jäänud tööks.
teistega arvestama õpetamatus on ikka lapsevanema tegemata jäänud töö. mitte kellegi teise[/tsitaat]
Lapsevanem ei pruugi teadagi kuidas laps käitub teiste omasuguste hulgas, aga kui õpetaja ka seda ei märka, siis on ta pime, laisk või küündimatu.
Elementaarne, Watson!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Õpetajate praak. Vanasti sellist asja polnud.
Kas ikka on vaja sellise rahva õpetajatele palka juurde?[/tsitaat]

Tead, käi koera p… selle jutuga. Tänapäeval saadetakse õpetaja lihtsalt pimedasse auku ja midagi selles suhtes ette võtta ei tohi, sest õpetajal pole mitte mingeid õigusi, ainult kohustused. Juba kurjalt otsa vaatamine on ‘ahistamine’, mille eest sind võidakse kohtusse kaevata ning õpetajatöölt igaveseks eemaldada.
Haruldased pole juhused, kui koju helistatades saadab lapsevanem su sinnasamasse auku, kuhu lapsuke natuke aega tagasi.
Õpetaja on igas asjas süüdi. Kui midagi nõuab, siis kiusab. Kui ei nõua, siis on oma töö tegemata jätnud ja ei tohiks palka juurde küsida.
Sorry, aga ilma igasuguse koduse kasvatuseta persse keeratud pujään ei ole õpetaja looming.
(P.S. Mina ei ole ise õpetaja.)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

P.S. Ühistranspordis on vanamutid need kõige innukamad trügijad. Katsugu ainult midagi hukkaläinud noorusest rääkida – endal puuduvad igasugused kombed. Kõige hullem on just bussist jne väljumisega – no ei ole võimalik normaalselt bussist minna, sest sind tabab memmerünnak. Nii kõva hirm on, et äkki jäetakse maha. Bussis sees ka jooksevad su kasvõi pikali endale meelepärast kohta otsides.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tead, käi koera p… selle jutuga. Tänapäeval saadetakse õpetaja lihtsalt pimedasse auku ja midagi selles suhtes ette võtta ei tohi, sest õpetajal pole mitte mingeid õigusi, ainult kohustused. Juba kurjalt otsa vaatamine on ‘ahistamine’, mille eest sind võidakse kohtusse kaevata ning õpetajatöölt igaveseks eemaldada.
Haruldased pole juhused, kui koju helistatades saadab lapsevanem su sinnasamasse auku, kuhu lapsuke natuke aega tagasi.
Õpetaja on igas asjas süüdi. Kui midagi nõuab, siis kiusab. Kui ei nõua, siis on oma töö tegemata jätnud ja ei tohiks palka juurde küsida.
Sorry, aga ilma igasuguse koduse kasvatuseta persse keeratud pujään ei ole õpetaja looming.
(P.S. Mina ei ole ise õpetaja.)[/tsitaat]Kus sina küll oma õpetuse said? Kas ei öeldud, et võõra inimesega vesteldes pole kena ropendada?

Muide, kui õpetajatest nagunii asja pole ja üha vähem on, siis seda vähem on põhjust nende palka tõsta;D

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

Vaidlus selle üle, et kes siis peaks lastele kombeid õpetama? Vanemate kohus on edasi anda oma lastele elu põhitõed. Kahjuks sigib igasuguseid. Kool on minu teada haridusasutus. Etikett on osa haridusest ja haritusest. Kuni lapsed on veel vormitavad, on harimine kõikide asi korraga. Ka vanamutt tänavalt tohib lapsi korrale kutsuda, kui need pabereid maha pilluvad või rõvedalt ropendavad.

Please wait...
Postitas:
piibeluht

nõus teemaga. ja räägin nüüd nagu \”eestiaegne\” ning ütlen, et õpetajate süü ei ole see teps mitte. süüdi on kogu ühiskond oma hoiakutega. õpetaja üksi ei suuda midagi siin muuta. puudub lugupidamine enda ja teiste vastu. kedagi ei koti lihtsalt. kõik teevadki nii nagu nemad tahavad, sest puudub häbitunne. ca 20 a tagasi ma ei julgenud jäätisepaberidki maha visata, ikka tuli keegi õiendama, et prügi ei loobita maha. häbi ja piinlik oli olla. nüüd on ikka väga harva näha, kui keegi elementaarseid reegleid julgeb rikkujale meelde tuletada.

aga teemast – enamasti ma poe uksel väga leili ei lähe, kui mõni töll väljast sisse trügib. tänan ja naeratan, kui mõni taipab väljuja enne läbi lasta. aga siis ajab küll vihale, kui bussi hakkavad trügima enne kui seesolijad väljuda on jõudnud. kui juhtun ise ukse juures olema, siis olen vahel sissetungijaid kehaga blokkinud, et mõni vanake või vankriga lapsevanem väljuda jõuaks. ja olen ka ise bussis olles käratanud trügijatele, et lasku enne teised välja. ma ei taha praegusega kiidelda, et vot kui kange ja julge ma olen. lihtsalt soovitan ka teistele rohkem julge olla ning rohkem põmmpäid korrale kutsuda.

Please wait...
Postitas:
evelin3

Lapsevanem ei pruugi teadagi kuidas laps käitub teiste omasuguste hulgas, aga kui õpetaja ka seda ei märka, siis on ta pime, laisk või küündimatu.
Elementaarne, Watson![/tsitaat]

Laps on kodu peegel, oled kuulnud midagi sellest? Laps käitub omasuguste hulgas väljaspool kodu, täpselt nii nagu kodus on õpetatud. Õpetaja ei pea su lapsele käitumist ja viisakust õpetama.
Õnneks sinusugused, kes arvavad, et õpetajad ei väärigi rohkem palka, on meie riigis vähemuses. Idioodi juttu ajad. Piinlik kohe lugeda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis inimesel viga on, kui tuleb siia perekooli kraaksuma, kuidas ta uksest välja ei mahu. Mine ütle seda nendele, kes seal ukse vahel trügivad, kisa kohe kõva häälega, et kõik hästi kuuleksid. Ehk siis on sellest ka kasu. Täiesti vale on aga siin perekoolis oma rahuldamatus süütute inimeste peal välja elada. Peab ikka tõsine haigus olema.

Please wait...
Postitas:
IrenaK

[tsitaat]P.S. Ühistranspordis on vanamutid need kõige innukamad trügijad. Katsugu ainult midagi hukkaläinud noorusest rääkida – endal puuduvad igasugused kombed. Kõige hullem on just bussist jne väljumisega – no ei ole võimalik normaalselt bussist minna, sest sind tabab memmerünnak. Nii kõva hirm on, et äkki jäetakse maha. Bussis sees ka jooksevad su kasvõi pikali endale meelepärast kohta otsides.[/tsitaat]

Noh, kell pool kuus Lasnamäe bussi peale minnes saan veel nendest vanamutt-trügijatest aru. Aga kui nr 31 bussi Kunstiakadeemia peatuses (ehk siis lõpp-peatus, kõik linna sõitjad kobivad maha, Lasna tagasi reisijad kargavad peale) on võimatu bussist väljuda, sest kõik 4 bussi peale soovijat moodustavad vägagi ühtse ja murdumatu müüri, siis… No tõsiselt, ise ei näe, et buss läheb tühjaks ja tõenäoliselt jagub kõigile neljale bussi soovijale üsna hea istekoht!? Ja ma saan aru, et no võibolla vahel ongi palavama ilmaga kõigil mutikestel pilt taskus või pääle pikka poodlemist lihtsalt väsimus kallal, aga no kurat, iga päev üks ja sama trall:S

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]evelin3 kirjutas:[/small]

Laps on kodu peegel, oled kuulnud midagi sellest? Laps käitub omasuguste hulgas väljaspool kodu, täpselt nii nagu kodus on õpetatud. Õpetaja ei pea su lapsele käitumist ja viisakust õpetama.
Õnneks sinusugused, kes arvavad, et õpetajad ei väärigi rohkem palka, on meie riigis vähemuses. Idioodi juttu ajad. Piinlik kohe lugeda.[/tsitaat]Kui nad vähemuses on, siis miks teie palk juba 100 000 ei ole? Milleks kiunuda veel vaja ja streigiga ähvardada nagu jonniv tatikas?
Pigem mööngem, et suure enamuse arvates ei ole õpetajad siin ühiskonnas sugugi mitte kõige hädalisem seltskond.

Please wait...
Postitas:
Kägu

alles hiljaaegu pani mind imestama ühe 8 klassi õpilase ema, kes teatas , et poisid kes lasevad tüdrukuid enne uksest läbi on tropid!
Ma ei teagi nüüd, kas mina olen imelik või see ema, sest mina olen õpetanud oma poegi sellest hetkest kui nad ise ust suudavad avada, et naisterahvad lastakse enne sisse, mitte ei joosta neist üle või ei suruta uksevahele kinni…
Arvan siiski, et suur osa kasvatus- ja selgitustööst tuleb teha siiski lapsevanemal ja päris aus olla, siis mulle matsmehed, kes tooli pakkuda, mantlit selga aidata ja ust avada, paljuks peavad, ei meeldi.
aga see on muidugi minu isiklik arvamus ja kellelegi seda peale ei suru…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Istu kodus ja siis ei teki ka muresid ega probleeme.Enamus elu saab ka interneti teel aetud.Isegi poes pole vaja käia.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Istu kodus ja siis ei teki ka muresid ega probleeme.Enamus elu saab ka interneti teel aetud.Isegi poes pole vaja käia.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kriit

[tsitaat]Hakkab jälle pihta. Alles siin oli tuline vaidlus kumb peab panema kassalintidel vahepulgad? Mina või sina? Mis teema järgmiseks? Kumma käega on viisakas süüa, parema või vasaku??
Seemneid olete söönud või?[/tsitaat]

Mis see vahepulk või söömine siia puutub? Aga tee proovi – hoia algul kahvlit vasakus ja nuga paremas ning siis vastupidi ja vaata siis, mis juhtub? Midagi. Aga nüüd trügi nt WC-kabiini, enne kui eelmine inimene on sealt väljunud. Mis juhtub nüüd?
Okei, näide on natuke äärmuslik, aga ehk jõudis kohale. Minul isiklikult on samuti totaalne kopp ees kasvatuseta matsidest, kes poodi enne sisse trügivad, kui teised on jõudnud väljuda. Teinekord on lahe vaadata ka seda, kuidas tagurpidine viisakus toimib – seisab poeuksel ontlik meeskodanik (reeglina mees, mis lisab asjale juurde veel topeltviisakusprobleemi) ja ootab, et ma enne siseneksin. Ja reeglina pole minu kogemuse näol tegu mitte laste, vaid täiskasvanud inimestega, vanuses nii 40 ja edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamik neist sissetrügijatest lõpetasid oma koolid ikka juba aasta(kümne)id tagasi, mõned koguni mõnes teises riigis. Nii et õpetajate kallal klähvimine võiks ikka teise teemasse minna (siin oli mingi streigiteema, elage end seal välja). Loogiline on lasta inimesed enne välja, isegi kui on ropult külm ja buss hilines, sest muidu inimesed lihtsalt ei mahu bussi. See maksimaalselt kuni pool minutit ootamist ei tapa kedagi. Mu meelest võib küll foorumites seda meelde tuletada, seda enam, et nendele trügijatele on keeruline midagi selgeks teha, kuna nemad trügivad sisse, samal ajal sina ju väljud, ega ikka keegi ei jää bussi loengut pidama. Samuti on arusaamatu, mis mõlgub mõttes inimestel, kes kavatsevad viis peatusevahet sõita uste ees seistes ja peatustes ei lähe korraks välja (ega liigu väljujatel eest), vaid seisavad vapralt edasi väljuvas inimmeres. Mingi uus meetod inimliku kontakti leidmiseks?

Please wait...
Postitas:
amatöör

mina tee lahti oma suu ja naeratades lausin – palun lubage välja, ning keegi ei ole siiani keeldunud – kohmetult tõmmatakse ukse pealt tagasi. Kõige suuremad trügijad on minu jaoks ikkagi teismelised lapsed, kes seda reeglit lihtsalt ei tea, neile piisab kui öelda – enne lastakse välja, siis mahub rohkem sisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind häirivad eelkõige need inimesed, kes kõige kiirema koha peal loivavad. Näiteks liiguvad kaubanduskeskuses uksest välja, aga teevad seda megaaeglaselt, ajavad selle kõrvale mõnusalt juttu ja jäävad siis seal uste vahel veel korra seisma, et tagasi vaadata, kuhu veel mõni kambajõmm venima jäi…

Sellisel juhul trügin küll nende kõrvalt sisse, ma olen nii kärsitu, et ma ei jõua loivajate järel oodata kunagi 🙂

Need ka häirivad, kes näiteks kaubanduskeskuses keset koridori eriti aeglaselt liiguvad. Ise kõnnin alati kuskil äärepool kui mingil põhjusel väga aeglaselt liigun.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 71 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud teie, kes te ei lase enne inimesi välja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.