Esileht Ajaviite- ja muud jutud teie, kes te ei lase enne inimesi välja

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: teie, kes te ei lase enne inimesi välja

Postitas:
KatuMannu

RE: teie, kes te ei lase enne inimesi välja

[small]ajatusaK kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Muide, kas keegi nägi seda shokolaaditorni jagamist? Oli vast ikka rõve vaatepilt. Nagu näljarotid tahvlite vahel krabamas ja turvamehed jalgupidi seal samas. Pakun, et sama kontingent. [/tsitaat]

Ma pole varem midagi sellist öelnud aga kui seda nägin, hakkas piinlik. Ja üldiselt on mul ikka väga üksköik mida vöörad inimesed teevad. Kaamera ees lahtiseid ¨okolaaditahvleid rabada, lastest üle joosta.. Piinlik!

Please wait...
Postitas:
piibeluht

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mind häirivad eelkõige need inimesed, kes kõige kiirema koha peal loivavad. Näiteks liiguvad kaubanduskeskuses uksest välja, aga teevad seda megaaeglaselt, ajavad selle kõrvale mõnusalt juttu ja jäävad siis seal uste vahel veel korra seisma, et tagasi vaadata, kuhu veel mõni kambajõmm venima jäi…

Sellisel juhul trügin küll nende kõrvalt sisse, ma olen nii kärsitu, et ma ei jõua loivajate järel oodata kunagi 🙂

Need ka häirivad, kes näiteks kaubanduskeskuses keset koridori eriti aeglaselt liiguvad. Ise kõnnin alati kuskil äärepool kui mingil põhjusel väga aeglaselt liigun.[/tsitaat]

sinul on kiire, aga teistel mitte. kõigil on õigus valida endale selline tempo, mis neile meeldib. see pole seotud viisakusega. ebaviisakas on aga meelega teistele jalgu jääda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mind häirivad eelkõige need inimesed, kes kõige kiirema koha peal loivavad. Näiteks liiguvad kaubanduskeskuses uksest välja, aga teevad seda megaaeglaselt, ajavad selle kõrvale mõnusalt juttu ja jäävad siis seal uste vahel veel korra seisma, et tagasi vaadata, kuhu veel mõni kambajõmm venima jäi…

Sellisel juhul trügin küll nende kõrvalt sisse, ma olen nii kärsitu, et ma ei jõua loivajate järel oodata kunagi 🙂

Need ka häirivad, kes näiteks kaubanduskeskuses keset koridori eriti aeglaselt liiguvad. Ise kõnnin alati kuskil äärepool kui mingil põhjusel väga aeglaselt liigun.[/tsitaat]
Kiidan! Sama probleem siin. Töötan ühes suures kaubanduskeskuses ja tööpäeva lõpu ja bussi väljasõidu vahe on 10 min (elan pealinnast kaugemal) Nii et poe uksed kinni ja kiiresti minema, ja siis need uimerdised on nagu kiuste ees, kõnnivad komekesi ja ikka suudavad terve koridori ära blokeerida. Siis vaja täpselt uste ees mingi kamba kogunemine teha ja neid apsull ei huvita, et teised mööda tahavad. Keskuses suured ruumid/saalid kus koguneda, aga nad peavad ikka loivama kõige kitsamates kohtades ja uste ees. Jutt siis just sellistest 15-25a vanustest.

Please wait...
Postitas:
Yanna68

See probleem on mind juba aastaid häirinud. Kuna olen ise 40+, siis võin öelda, et veel 20a tagasi oli elementaarne, et ALATI lasti enne välja. Praegu hämmastab mind aga see, et kõik need inimesed , kes ise ju 20a tagasi teadsid, kuidas on õige, pole seda suutnud oma lastele öelda.. ja veel enam : 60% neist trügib praegu ise ka esimesena sisse.
Mina igatahes olen vana dinosurus. Lasen poest ja bussist enne välja ja õpetan seda oma lapsele ka.

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

Ma olen ka loomult kärsitu. Vihale ajavad loivajad. Neid leidub igal pool. Aga samas on see ainult minu enda õnnetus. Mul on paha, mitte neil. Loogiliselt võttes ongi elus erinevad rütmid ja sellega tuleb kohaneda.

Yanna68, sama siin. Nii sisse juurdunud, et tuleb automaatselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti võimalik, et probleem on süvenenud, kuid mina mäletan ka 20 a tagant, kus selliseid matse jagus küllaga. Väga tihti on need ka vene rahvusest inimesed.

[small]Yanna68 kirjutas:[/small]
[tsitaat]See probleem on mind juba aastaid häirinud. Kuna olen ise 40+, siis võin öelda, et veel 20a tagasi oli elementaarne, et ALATI lasti enne välja. Praegu hämmastab mind aga see, et kõik need inimesed , kes ise ju 20a tagasi teadsid, kuidas on õige, pole seda suutnud oma lastele öelda.. ja veel enam : 60% neist trügib praegu ise ka esimesena sisse.
Mina igatahes olen vana dinosurus. Lasen poest ja bussist enne välja ja õpetan seda oma lapsele ka. [/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
leenaly

Mina jäingi eile bussi. Hakkasin juba varakult liigutama, et oleks aega sealt müürist läbi tulla. Kui buss peatusesse jõudis siis hakkas rahvas meeletult peale trügima, et oli võimatu välja saada. Muudkui pressisid. Sõitsin siis peatuse edasi ja siis julmalt lükkasin inimesi eest ära.
Kodu juures on mul kool ja samamoodi kui tahad välja saada siis pead trügima sest lapsed kogunevad ukse ette ja hüppa neile või otsa, et välja saada. Alati olen öelnud,et laske ikka välja enne. Oma lapsele olen ka selgeks teinud, kuidas asjad käivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

MIna olen ikka uste juures kõva häälega kommenteerinud oma lastele, et kõigepealt lubatakse väljuda ja alles siis trygitakse sisse. Aga ega inimesed vist ei saa aru, et sisse mahub tühjemasse kohta paremini.
KUi bussi hakkab keegi sisse trügima kui mina väljuda tahan, siis ma meelega lykkan teda välja tagasi.

Please wait...
Postitas:
rlv

Mis kaubanduskeskus see selline on, kus ei mahu korraga sisenev ja väljuv liiklus ära? Minu meelest on suurtel poodidel enamasti piisavalt laiad uksed või lausa mitu ust, et sellist probleemi küll tekkida ei tohiks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Taru Eedenis näiteks käivad uksed minimaalselt lahti.

Please wait...
Postitas:
millimallikas85

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat]nomaitea, MIDAGI võiks ju lapsevanemad ka teha, ma mõtlen, peale sigitamise ja sünnitamise. liiati pole õpetajatel eriti seda võimalustki – paljuke nad ikka õpilastega trollis ja bussis ja kaubakeskuses käivad.
mina olen muide see bits, kes trolliukse juures lapsele kõva häälega seletab: LASEME ENNE IKKA TEISED VÄLJA
lootuses et mõnele veel ära kostab ja ehk külge hakkab. no sellisele, kel vanemate tegemata jäänd töö taak raskelt jalus lohiseb[/tsitaat]

ja mina olen see bits, kes vahel lapsetagi kõva häälega ütleb, et välja lastakse enne.. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]P.S. Ühistranspordis on vanamutid need kõige innukamad trügijad. Katsugu ainult midagi hukkaläinud noorusest rääkida – endal puuduvad igasugused kombed. Kõige hullem on just bussist jne väljumisega – no ei ole võimalik normaalselt bussist minna, sest sind tabab memmerünnak. Nii kõva hirm on, et äkki jäetakse maha. Bussis sees ka jooksevad su kasvõi pikali endale meelepärast kohta otsides.[/tsitaat]

Ei ole, jagavad seda auväärset tiitlit noortega (kooliiga eelkõige). Neid noori ka absoluutselt ei huvita, et keegi tahab välja saada ja erinevalt vanemast generatsioonist, kes läheb ja omale istekoha võtab, jäävad need noored ukse ette passima, lärmavad või kuulavad oma odavatest klappidest muusikat niiet terves bussis bassid kõlavad. Kui välja tahad, siis roni laeluugist.

Ja mind häirivad ka need väljujad, kes ei saa aru, et kui on kaks ust, siis tuleb kasutada parempoolset. Näiteks Kristiine peauksed – ikka trügitakse välja mõlemast uksest, kuigi võiks ju minna välja ühest, et teisest saaks siseneda.

Solarise uksed ei käi talvisel ajal eriti lahti, seal jookseb mõni pidevalt väljujaid pikali :S

Ja kui juba kaubanduskeskuste ustest juttu tuli, siis kes krt on need ahvid, kes ei suuda pöörduste vahel rahulikult kõndida vaid peavad neid pidevalt nügima. No need ei hakka selle peale kiiremini liikuma! Enamasti jäävad seisma. Ja siis vahivad just need nügijad vihaselt ringi.

Please wait...
Postitas:
jaanika-paanika

[tsitaat]Õpetajate praak. Vanasti sellist asja polnud.
Kas ikka on vaja sellise rahva õpetajatele palka juurde?[/tsitaat]

inimesed, kuhu on kadunud teie huumorisoon? olen veendunud, et see oli öeldud irooniaga!

teemaalgataja saab minugi poolt kiitust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

väikeste lastega trügijaid ei ole kohanud, küll aga trügivad kõik muud tegelased, eriti sellised nooremapoolsed naised, kes on ilmselt harjunud saama kõike nüüd ja praegu, keda uksest sisse lastakse, ju nad arvavad, et siis igas olukorras neil ongi eesõigus.

pidevalt pean kellelegi ütlema, et välja lastakse enne, aga looda sa, et keegi sellest õppust võtab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]leenaly kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina jäingi eile bussi. Hakkasin juba varakult liigutama, et oleks aega sealt müürist läbi tulla. Kui buss peatusesse jõudis siis hakkas rahvas meeletult peale trügima, et oli võimatu välja saada. Muudkui pressisid. Sõitsin siis peatuse edasi ja siis julmalt lükkasin inimesi eest ära.
Kodu juures on mul kool ja samamoodi kui tahad välja saada siis pead trügima sest lapsed kogunevad ukse ette ja hüppa neile või otsa, et välja saada. Alati olen öelnud,et laske ikka välja enne. Oma lapsele olen ka selgeks teinud, kuidas asjad käivad.[/tsitaat]

trügida pole vaja, teinekord kui väljuma hakkad, siis aja oksad võimalikult laiali ning ütle resoluutse häälega:\”siit tulen mina!\”

ok, ok, tegelt seda ära vast ütle.
aga sellises olukorras ei teki probleemi, kui end valjuhäälselt kehtestada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
tyrklane

Kaubanduskeskustes võiks ju nt. iga 20min tagant mikrofonist neid viisakusi hüüda: \”väjujatel eesõigus\”, \”pange pulk enda kauba taha\”, \”ärge prügi maha loopige\”- vähemasti Prismas hõigutakse juba, et lapsi kärudes selleks ettenähtud kohta pandaks, justkui toimib.
Poleks ka raske see lint bussis käima panna.

Please wait...
Postitas:
piibeluht

[tsitaat]

pidevalt pean kellelegi ütlema, et välja lastakse enne, aga looda sa, et keegi sellest õppust võtab. [/tsitaat]

minu arust see ongi põhiline point. üks lapsevanem või õpetaja või kes iganes võib lapsele/lastele nagu refrääni laulda elementaarseid viisakusreegleid, aga kui väljapool seda keskkonda selline käitumine ei ole normiks, siis see kas ei hakka külge või hakkab vaevaliselt. kui aga neid, kes mõistavad avalikult ja valjuhäälselt ebaviisakat käitumist hukka, oleks selline kriitiline mass, et iga suvaline töll ei hakka neid rikkuma, sest kohe on märkused soolas, siis oleks ka mingit muutust märgata. siis ta mõtleks, et ah ei hakka jamama. praegu on ju vastupidi. see, kes korrale tahaks kutsuda, mõtleb sageli – ah, mis ma ikka hakkan…

Please wait...
Postitas:
jaanika-paanika

[small]tyrklane kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kaubanduskeskustes võiks ju nt. iga 20min tagant mikrofonist neid viisakusi hüüda: \”väjujatel eesõigus\”, \”pange pulk enda kauba taha\”, \”ärge prügi maha loopige\”- vähemasti Prismas hõigutakse juba, et lapsi kärudes selleks ettenähtud kohta pandaks, justkui toimib.
Poleks ka raske see lint bussis käima panna.[/tsitaat]

päris lahe ettepanek! :DDD

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]tyrklane kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kaubanduskeskustes võiks ju nt. iga 20min tagant mikrofonist neid viisakusi hüüda: \”väjujatel eesõigus\”, \”pange pulk enda kauba taha\”, \”ärge prügi maha loopige\”- vähemasti Prismas hõigutakse juba, et lapsi kärudes selleks ettenähtud kohta pandaks, justkui toimib.
Poleks ka raske see lint bussis käima panna.[/tsitaat]

Kui hakata mõtlema, täiesti masendav, kuhu me jõudnud oleme. Valjuhääldist peab inimestele elementaarset viisakust õpetama – ära noki nina, ära loobi prügi ja kell on kellaaja näitamiseks…nagu USAs juba oleme oma arenguga, kus iga elementaarse asjaga pannakse kasutusjuhend kaasa (seesama kella näide, et kell on aja näitamiseks) Sest leidub alati debiilikuid, kes ei suuda sellistest asjadest aru saada ja pärast kaevatakse riik ja pool maailma kohtusse kiunuga ja nõutakse valuraha, kui nt ise libised oma sülitatud läraka sees poes.

Please wait...
Postitas:
timberland

ja mina korrutan oma meesoost teismelisele veel lisaks, et naised ikka enne uksest sisse ja bussis vanainimestele iste pakkumine ja rasededatele samuti. Aga see trügimine ei meeldi mullegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]timberland kirjutas:[/small]
[tsitaat]ja mina korrutan oma meesoost teismelisele veel lisaks, et naised ikka enne uksest sisse ja bussis vanainimestele iste pakkumine ja rasededatele samuti. Aga see trügimine ei meeldi mullegi. [/tsitaat]Oot-oot, mis sooline diskrimineerimine see nüüd olgu!!!
Meil on 21.sajand ja sooline võrdõiguslikkus ja selliste tagurlike sugusid eristavate ideede eest võid sattuda kohtu alla.

Please wait...
Postitas:
timberland

[tsitaat] [small]timberland kirjutas:[/small]
Oot-oot, mis sooline diskrimineerimine see nüüd olgu!!!
Meil on 21.sajand ja sooline võrdõiguslikkus ja selliste tagurlike sugusid eristavate ideede eest võid sattuda kohtu alla. [/tsitaat]

kui kohtu alla, siis kohtu alla. Aga ma olen vana aja inimene ja mulle meeldib vägagi, kui mees mantli selga aitab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja vanatädidega on teinekord veel nii, et nad ei ole alati rahul oma esialgse istekohaga.
Kui mõni meelepärasem vabaneb, siis panevad ummisjalu sinnapoole jooksma, tekitades veel rohkem siblimist ja muutes väljumise veel keerukamaks.

Ma arvan, et kui ma olen kord pensionär, siis ma lähen maale elama. Nii troostitu tundub see linnaliini bussides teiste memmedega istekoha pärast võitlemine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ja mina korrutan oma meesoost teismelisele veel lisaks, et naised ikka enne uksest sisse ja bussis vanainimestele iste pakkumine ja rasededatele samuti. Aga see trügimine ei meeldi mullegi. [/tsitaat]

sa ikka tead, kuidas tekkis traditsioon naine uksest enne sisse lasta? jube alandav, muide 😉

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
timberland

ju mul pole komplekse, mina ennast alandatuna ei tunne, kui meesterahvas mind esimesena uksest sisse laseb ja palun ka veel juurde lisab. Mulle meeldib viisakus, täpselt nii nagu ma ei sinata võõrast inimest ja mõni võib mulle eluaeg tuttav olla ja ma ikkagi teietan teda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ju mul pole komplekse, mina ennast alandatuna ei tunne, kui meesterahvas mind esimesena uksest sisse laseb ja palun ka veel juurde lisab. Mulle meeldib viisakus, täpselt nii nagu ma ei sinata võõrast inimest ja mõni võib mulle eluaeg tuttav olla ja ma ikkagi teietan teda.[/tsitaat]

Naise uksest enne sisse laskmise traditsioonil pole viisakusega mitte mingisugust pistmist!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

[small]talent kirjutas:[/small]
[tsitaat]Need on tibuemmed, kes panid oma imikud \”modellikonkursile\” kirja ja jooksevad nüüd ennastunustavalt tulemusi vaatama, kuna pidid olude sunnil pool tundi arvutist eemal olema.[/tsitaat]

Muhahahahahah 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]timberland kirjutas:[/small]

Naise uksest enne sisse laskmise traditsioonil pole viisakusega mitte mingisugust pistmist![/tsitaat]Palun jaga traditsiooni tekkimise lugu, mina ei tea seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lasin täna Tln ühe haigla uksest mingi 15 inimest välja ja paar tk enne mind ka sisse (noh penskarid, kellel ilmselgelt oli kiire nagu ikka). Seisin nagu uksehoidja seal, vahva oli 🙂

Please wait...
Postitas:
Wilson

Istet ka ei pakuta. Noored istuvad ja põdurad vanainimesed seisavad kõrval. Rasedal ei tasu lootagi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud teie, kes te ei lase enne inimesi välja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.