Esileht Ajaviite- ja muud jutud teie, kes te ei lase enne inimesi välja

Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Teema: teie, kes te ei lase enne inimesi välja

Postitas:
Kägu

RE: teie, kes te ei lase enne inimesi välja

no aga kui õues tuiskas kohutavalt, kas oli raske see ema lastega sisse lasta? arvan, et oled see sama mutt, kes kõval häälel kiunuma pistis, et väljujad lastakse enne välja. seisin su taga siis. õues oli ikka väga rõve ilm. polnud sel emal mingit nägu ees. sina olid hoopis ebameeldiv. tavaline vingats, kel alati on mille üle nuriseda!

Please wait...
Postitas:
fiisi

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Ma arvan, et kui ma olen kord pensionär, siis ma lähen maale elama. Nii troostitu tundub see linnaliini bussides teiste memmedega istekoha pärast võitlemine.[/tsitaat]

Sa eelistad seda teha maaliinibussis? Või hakkad isemajandavat elamist pidama, et toidu järele linna sõita pole vaja? Maapoed ju pannakse kõik riburada pidi kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ettev6tlikud vanemad v6iksid n6uda koolidelt (riigilt) etiketitundi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka vana kooli inimene ja hindan viisakust kõrgelt. Käisin hiljuti lapsega traumapunktis, kuna murdis jala. Tulime ratastooliga välja, et suunduda auto juurde. Traumapunkti välisukse juures seisis mees, kes rääkis telefoniga. Välja ma hästi ei saanud, sest ust lahti hoida (väljaspoole) ja teise käega ratastooli lükata on ikka üsna raske. Ja inimene vaatas ja ei teinud teist nägugi. Kas tõesti oleks olnud raske 10 sekundit ust lahti hoida? Kusjuures, polnud tegemist noore inimesega, vaid minust pigem ca. 15 aastat vanema meesterahvaga…

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[tsitaat]Õpetajate praak. Vanasti sellist asja polnud.
Kas ikka on vaja sellise rahva õpetajatele palka juurde?[/tsitaat]
Kui vanasti on vanasti ja kui vana sa ise oled?
Hetkeseis on aga selline, et kõige ebaviisakamad ühistransporti tikkujad on just pensioniealised või sinna kohe jõudvad tädikesed. Ma olen ikka mitu korda lausa käratanud, et paluksin ikka mind enne välja lasta – seisan ESIMESENA ukse juures, lapsevanker juba süles, et trepist alla astuda – ja mingi kerekate tädide hord lihtsab litsub vastu. Vabanduseks siis, et \”ma ei märganud\”. No mida imet on vaja märgata, kui sulle suure lapsevankriga vastu astutakse ja kuskil ruumi pole?! Normaalne inimene ju kõigepealt ikka VAATAB, kas keegi ei välju, enne kui peale ronima hakkab.
Ja kui isegi kohe peale ei trügi, siis need tädikesed seisavad külg-külje kõrval ukse ees, nagu pingviinide müür – ja ikka ei mahu edasi!
Seetõttu loodan, et mu auto enam kunagi katki ei lähe ja jumal annab mulle ka piisavalt bensiini, et ma mitte kunagi ei peaks ühistranspordiga sõitma 🙂

Please wait...
Postitas:
Kubujuss

[tsitaat]Ettev6tlikud vanemad v6iksid n6uda koolidelt (riigilt) etiketitundi.
[/tsitaat]
Ettevõtlikud vanemad peaksid oma laste kasvatamisega ise tegelema, mitte seda teistelt NÕUDMA.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on selle kena kombe taandumist soodustanud kaubanduskeskuste laiad uksed, kust mahub üldjuhul korraga nii sisse kui ka välja liikuma ja pole ekstra teeandmiseks põhjust. Tagajärg on see, et inimesed kipuvad unustama ka seal, kus uksed on kitsamad ja elementaarne oleks enne uksest välja lasta.

Eile oli just situatsioon Eedeni kaubanduskeskuse uksel, mis külmal ajal avaneb ainult poolenisti, nii et korraga sisse-välja ei mahu. Jäin ukse kõrvale seisma, et vanem naisterahvas välja lasta, ja ta hakkaski tulema, kui järsku minu selja tagant sööstis ukseavasse umbes 40-aastane naine, seejuures sisse rünnates sõna otseses mõttes kohe tugevasti lükkas oma õlaga toda väljuvat vanaprouat. Hoolimata sellest, et \”kokkupõrge\” oli üsna tugev ja süüdi oli ilmselgelt tema, astus naine sihikindlalt edasi, ilma et oleks vanaprouale pilkugi kinkinud või hetkekski tagasi vaadanud, vabandamisest rääkimata. Seejuures vanaproua liikus täitsa kabedalt – ei olnud mingi kepiga saja-aastane, kellel ukseava läbimine võtaks ilmatu kaua aega, et mõni kiirustaja loodaks ei kannataks ära oodata, samuti polnud trügija astumine nii kiire, et võinuks oletada mingit erakordset kiirustamist või paanikaolukorda, kus inimene midagi enda ümber ei märka. Ta lihtsatl läks kindlal sammul nagu tank, absoluutselt hoolimata sellest, kas ja kes tema teel ette või alla jääb.

Päris nii pööraseid situatsioone kohtab muidugi õnneks harva.

Minu lapsepõlves (olen 30) oli laste viisakuskasvatus nii vanemate kui ka kooli teha. Selliseid elementaarseid õpetusi jagas loomulikult ka ema kodus, aga räägiti ka algklassides koolis ikka uuesti ja uuesti üle – nii tundides kui ka konkreetsetes situatsioonides koolimaja, klassiruumi või söökla uksel. Teisalt tundub, et mis sellest kõigest siis kasu oli, kui muist 40-aastasi on kogu toonasest kasvatustööst olenemata ikka niisugused matsid, nagu too eilne naisterahvas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ai kuramus, kuidas mulle üha rohkem meeldib selline ühistransporti sisenemise-v’ljumise süsteem, nagu nt. Rootsis ja vist ka Soomes: siseneda saab vaid esiuksest, bussi saabudes lastakse inimesed enne keskmisest-tagumistest ustest välja ning samadest ustest sisse pealetulevad memmekesed-taadikesed selle kärukesega või lapsevankriga vanemad või liikumisabivahendiga invaliidid. Siis suletakse keskmine uks(ed) ning avatakse esimene uks, kust siis sisenev rahvas ükshaaval siseneb ja oma reisi eest vastava kaardiga tasub. Ei mingit meeletutu trügimist ja nügimist. Ammu oleks aeg selline süsteem ka Eesti ühistranspordis tööle panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ai kuramus, kuidas mulle üha rohkem meeldib selline ühistransporti sisenemise-v’ljumise süsteem, nagu nt. Rootsis ja vist ka Soomes: siseneda saab vaid esiuksest, bussi saabudes lastakse inimesed enne keskmisest-tagumistest ustest välja ning samadest ustest sisse pealetulevad memmekesed-taadikesed selle kärukesega või lapsevankriga vanemad või liikumisabivahendiga invaliidid. Siis suletakse keskmine uks(ed) ning avatakse esimene uks, kust siis sisenev rahvas ükshaaval siseneb ja oma reisi eest vastava kaardiga tasub. Ei mingit meeletutu trügimist ja nügimist. Ammu oleks aeg selline süsteem ka Eesti ühistranspordis tööle panna.[/tsitaat]Tartus on korduvalt üritatud, iga kord tuli sellest ainult jama. Eestis on see häda, et bussid lähevad tipptundidel puupüsti täis, ja kuna inimesed ei armasta ukse alt edasi liikuda (isegi bussijuhi korduvate mikrofoni öeldud palvete peale), siis eluilmaski ei suudeta bussi küllaldase efektiivsusega täis pakkida. Tagajärg on alati see, et esiukse juures on meeletu tropp (mis segab muidugi ka bussijuhti) ning taga mingi õhuhõrendus. Peale selle leidub iga kord neid, kes kas või nui neljaks peavad valest uksest sisse või välja minema jne. Rääkimata sellest, et kui on väga palju reisijaid, siis paratamatult võtab ühest uksest sisenemine märksa kauem aega kui kolmest uksest korraga. Ehk siis pärast paari kuud, mil kokkuvõttes kõik reisijad kannatasid ebamugavusi ja bussid hilinesid tipptundidel krooniliselt, on iga kord see tsirkus siinmailm ära lõpetatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
rotsik

[small]piibeluht kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sinul on kiire, aga teistel mitte. kõigil on õigus valida endale selline tempo, mis neile meeldib. see pole seotud viisakusega. ebaviisakas on aga meelega teistele jalgu jääda. [/tsitaat]
minule õpetati KODUS, mitte koolis, et ukse jt kitsaste kohtade peale seisma ja lobisema jäämine ongi ebaviisakas käitumine. Lobisemiseks ja seismiseks otsitakse mõni vähemkäidav koht, kasvõi kaks sammu kõrval.
Sama bussiustest käimise kohta.
Ja see on normaalne, et neid asju õpetatakse kodus, kui aga ei õpetata, siis see on just lapsevanemate tegemata jäänud töö.
Õpetajad on need inimesed, kes liiga vähese palga eest üritavad liiga tihedalt täis topitud klassiruumides teie lastele märksa spetsiifilisemaid teadmisi anda. muide, võite kindlad olla, et kui õpetajad üldse lastega kuhugi välja lähevad – seda juhtub väga harva, sest sea tööd ei maksa neile ka keegi kinni – siis nad tõepoolest ütlevad lastele, et need ei trügiks ega moodustaks troppe. Kui aga õpetajad lastega väljas ei käi – ja miks nad peaksid? See ei ole õpetaja töö – siis mis võimalused on neil reaalselt seda bussitropi teemat üldse käsitleda. Õpetajad teevad suurt ja rasket tööd pea võimatutes tingimustes, loomulikult väärivad nad senisest suuremat palka.
Irisejad katsugu ise 30pealisele klassile näiteks grammatikareegleid õpetada, üksainus tund kasvõi.

Normaalses perekonnas peaks selline võimalus olema lapse vanematel, või peetakse seda normaalseks, et vanemad ise oma lapsega üldse kunagi väljas ei käi? Isegi mitte saapaid ostmas? Üldiselt tõemeeli – mis ON siis lapsevanemate funktsioon, kui isegi nii vähesega toime ei tulda?

Mingi perekooli anonüümne mürgiprits leidis jälle uue teema, mille kallal närida… blokkige ta ära ükskord.

Please wait...
Postitas:
rotsik

[small]millimallikas85 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]rotsik kirjutas:[/small]

ja mina olen see bits, kes vahel lapsetagi kõva häälega ütleb, et välja lastakse enne.. :)[/tsitaat]
ma seni veel nii kõvasti ei viitsi…

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 61 kuni 71 (kokku 71 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud teie, kes te ei lase enne inimesi välja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.