Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teie kogemis – kas eluaseme ostul olete saanud tingida?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Teie kogemis – kas eluaseme ostul olete saanud tingida?

Postitas:

Tere,
kas kodu ostul olete saanud müügihinnas alla? Minu viimase aja kogemus on see, et isegi hindamisakti ei taheta pooleks teha, veel vähem korteri müügihinda alla lasta….ja ma ei räägi siin tuhandetest. Ehk ma ei oska kaubelda/tingida? Kuidas Teie kogemus on? Palju olete alla saanud. Ja kuidas on hindamisaktiga – müüja huvi on ju müüa, minul huvi osta – oleks ju normaalne et see pooleks läheb või ma mõtlen imelikult ise?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 23:01; 02.12 23:41; 03.12 01:33; 03.12 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

me saime krooniajal maja ostes 60 tuhat alla (oli 1050000, saime 99000ga), hiljem (peale ostu) saime teada, et tegelikult oleks võinud lausa 900000-ga kätte saada, kui oleks julgenud rohkem alet küsida.
notarikulud tegime pooleks, hindamisakt oli müüja poolt hoopis.

kui oma vana korterit müüsime, siis hind hoopis tõusis, sest oli 2 ülihuvilist ostjat ning sisuliselt tekkis oksjoniolukord – saime 30 tuh rohkem kui algselt kuulutuses kirjas oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 23:33; 03.12 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen alati alla saanud, mitte muidugi utoopiliselt, ja ka ise väikse varuga müünud, et oleks tingimisruumi. Seda pole iial kuulnud, et ostja hindamisakti poolitada tahaks. See on ju tema vajadus pangast laenu saada. Mina võin müüa ka inimesele, kes laenu ega hindamisakti ei vaja. Selliseid on üllatavalt palju. Küll aga tehingutasud on tavaliselt pooleks läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miinus – mille eest? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 23:01; 02.12 23:41; 03.12 01:33; 03.12 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ostsime kena talumaja koos kõrvalhoonete ja 15 ha maaga 2 aastat tagasi. Hind oli väga-väga soodne, kuna maja vajas kap.remonti. Meie jaoks see oluline polnud, kuna nagunii ei kavatsenud sinna elama asuda, aga kohe kasutatavaks suvilaks, metsa-, aia- ja põllumaaks oli lihtsalt ideaalne koht. Nii et väga ja väga soovisime seda saada.
Vaatasime, et see maja ja maa on müügis olnud juba pea pool aastat. Käisime vaatamas, suhtlesime omanikega ja rääkisime pangaga asjaajamisest. Andsime ülepäeva infot, et üks pank teise järel ütles ära, proovime aga järgmist, tahame väga. 2 nädala pärast ütlesime, et pangast laenu ei saa, aga kui annate 20% alla, saate raha kohe homme.
Ja saimegi 20% odavamalt.
Jutt pankadest ja laenusoovist oli lihtsalt jutt, ei muud. Julm, aga kasulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tasub tingida ikka. Tihti nn letihind ja hindamisakt on hoopis erinevad hinnad.
Kui hindamisakt on 100000 ja küsitakse 120000, siis miks sa loll peaksid nn turuväärtusest üle maksma

(hea) Maakler ka loll pole ja harilikult üritab pigem müüjat keelitama alla laskma kui sind kukele saadab, kui hind ületab hindamisakti jõuliselt

Muuseas portaalides 90% on hindamisaktidest kõrgemad hinnad.
Alla hindamisakti ostes…noh siis peab midagi viga olema, et põhjusele rõhuda
a la kaasomanids, üürileping vms

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 00:34; 03.12 09:06; 03.12 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no aga kas mu loogika on väga vale kui eeldan, et korteri omanik võiks poole hindamisaktist kinni maksta? Hetkel olen olukorras, kus mulle tundub et see korteriomanik niiväga müüa ei tahagi. Käisin korterit vaatamas – ütlesin et olen tõsiselt huvitatud ning omanik ütles et no tema peab ka siis pangas käima ja oma võimalusi uurima hakkama, kuna ega ta ei saa ju end kuuse alla jätta. Ja kui ta lisalaenu ei saa (müüdav korter on hetkel ka hüpoteegis) siis ta ei müü korterit – krt milleks siis üldse kuulutus oles panna. Mina raiskan oma aega ainult. On see tavakäitumine kinnisvaraturul?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 23:01; 02.12 23:41; 03.12 01:33; 03.12 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No seda viimast juttu on vahest ka hea, kui maaklerilt ostad, mitte otse omanikult. Maakler üritab omaniku lollused maha suruda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 00:34; 03.12 09:06; 03.12 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ei saa ju küsida, kõik oleneb objektist, mida ostad. Kui tõesti on objekt juba jumal teab mis ajast müügis, keegi ei taha, siis võib muidugi müüja hinda alla lasta, kui ta tõepoolest tahab seda asja müüa. Või kui objekt on räigelt ülehinnatud. Samas on objekte, mis lähevad nagu soojad saiad, tahtjaid on palju, siis võib hind hoopis tõusta. Eeldada või oodata pole siin midagi, kõik on täpselt nii, nagu kokkuleppele saad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kui huvilisi on, milleks siis hinda alla lasta?
hindamisaktist küll müüja midagi kinni maksma ei pea, see ju puhtalt ostja huvi. Naljakas isegi eeldada.
Kui ise müüsime, siis tekkis ka nö oksjoniolukord, aga kuna meile meeldib aus mäng, siis müüsime sellele kes varem vaatamas käis. Alghinnaga ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 11:05; 06.12 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oksjoni värk võib anda vale signaali(vähemalt maakler on nii öelnud). Palju on turul kõvatajaid, et ma tulen ja ostan miljoniga ära(tegelikult vb raha polegi v laenu ei saa).
Ei teagi mis on nende motiiv. Kas unistada, et suudab ka osta või siis saada konkurent kõrvale, et siis pärast tingima hakata( et pank ei anna jne)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.12 00:34; 03.12 09:06; 03.12 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oksjoni värk võib anda vale signaali(vähemalt maakler on nii öelnud). Palju on turul kõvatajaid, et ma tulen ja ostan miljoniga ära(tegelikult vb raha polegi v laenu ei saa).

Meil konkreetselt juhtus nii, et 2 kõnet ostupakkumisega tulid sisuliselt ühel ajal: üks minu, teine abikaasa telefonile, nii see “ülepakkumine” käima läks. Mõlemad tahtsid osta, kuna peres olid väikesed lapsed ja vanavanemad elasid üks ühel, teine teiselpool meie naabermajades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 23:33; 03.12 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saime tingida. Kuulutuses oli hind 121 000, omanik ise müüs teisel veebilehel 119 000ga ja ostsime 110 000 euroga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju maakler tavaliselt tasu saab ühelt müügilt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 23:01; 02.12 23:41; 03.12 01:33; 03.12 20:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin ema korterit müües hinna alla. Algne hind oli 12000 eurot, ostja pakkus 10000 + notaritasude maksmise ja kuna tahtsin korterist kiiresti lahti saada, olin kohe nõus.

Hindamisakt on minu arusaamist mööda siiski ostja rida, müüjalt selle osalist tasumist küll eeldada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saime 5000 alla hinnast. Notari juures tasusime pooleks kõik tasud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin hiljuti maja, hindamisakti koos muude vajaminevate paberitega tegi omanik (kuna neil oli kiire müügiga). Notaritasu leppisime kokku, et pool ja pool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On alati tingimisruumi, tõsi, olen ainult 2 eluaset elu jooksul soetanud. Aga ka ise panin müüki kohe tingimisruumiga – see nagu tava ju. Samamooid on automüügiga, et ostja ikk atahab tingida. Ehke t kõik väga kallid asjad, siis vaja arvestada tingimisruum, ostja tunneb end õnnelikult ja rohkem valmis ostma, müüja aga saab ikka oma soovitud summa 😀 ST tulebki müüki panna kallimal tkui tahad kätte saada raha

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On alati tingimisruumi, tõsi, olen ainult 2 eluaset elu jooksul soetanud. Aga ka ise panin müüki kohe tingimisruumiga – see nagu tava ju. Samamooid on automüügiga, et ostja ikk atahab tingida. Ehke t kõik väga kallid asjad, siis vaja arvestada tingimisruum, ostja tunneb end õnnelikult ja rohkem valmis ostma, müüja aga saab ikka oma soovitud summa ???? ST tulebki müüki panna kallimal tkui tahad kätte saada raha

Eks ikka oleneb ostjast. Mina ei ole mingi tingija ja kui hind mulle ei sobi, siis ma ei teegi pakkumist. Täitsa võimalik, et müüja laseks hinda sinnamaale alla, et mulle sobiks, kuid ma ei ole turul, et kauplema hakkan ja ega korterid-majad otsa ei saa, et ühe küljest hammastega kinni peaks hoidma. Vaatangi ainult neid objekte, mille hind mulle vastuvõetav on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

On alati tingimisruumi, tõsi, olen ainult 2 eluaset elu jooksul soetanud. Aga ka ise panin müüki kohe tingimisruumiga – see nagu tava ju. Samamooid on automüügiga, et ostja ikk atahab tingida. Ehke t kõik väga kallid asjad, siis vaja arvestada tingimisruum, ostja tunneb end õnnelikult ja rohkem valmis ostma, müüja aga saab ikka oma soovitud summa ???? ST tulebki müüki panna kallimal tkui tahad kätte saada raha

Eks ikka oleneb ostjast. Mina ei ole mingi tingija ja kui hind mulle ei sobi, siis ma ei teegi pakkumist. Täitsa võimalik, et müüja laseks hinda sinnamaale alla, et mulle sobiks, kuid ma ei ole turul, et kauplema hakkan ja ega korterid-majad otsa ei saa, et ühe küljest hammastega kinni peaks hoidma. Vaatangi ainult neid objekte, mille hind mulle vastuvõetav on.

mina ka. ei soovi tingida ei ostja ega müüjana. Ega ma Türgi turul ole.
Eriti mulle ei meeldinud, kui käisid ostjad, kes mu kodu jube arvustavalt vaatasid, kõiki vigu kommenteerisid ja nende pärast kohe allahindlust küsisid. Jäin rahulikuks, kuid ise mõtlesin kohe – ei müü ma teile, küll tuleb keegi parem.
Hiljem mangusid tükk aega ja tahtsid algsest hinnast üle pakkuda…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 11:05; 06.12 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poolteist aastat tagasi ostsime korteri, küsiti 82000, lõpuks ostsime 74000-ga, allahinduseks siis 10%. Tingides tõin omapoolse plussina välja, et meil on raha kohe olemas (ei pidanud panga otsust ootama). Müüjal oli müügiga kiire, kuna tal oli raha vaja mingi teise korteri ostuks. Omalt poolt olime nõus maksma notaritasu ise.

Oleme praegu ka olukorda jälginud, aga tundub, et hinnad sest saadik kõrgemaks läinud ja eriti ei taheta tingida ka enam. Kuigi samad korterid ikka veel müügis, mis poolteist aastat tagasigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka. ei soovi tingida ei ostja ega müüjana. Ega ma Türgi turul ole.
Eriti mulle ei meeldinud, kui käisid ostjad, kes mu kodu jube arvustavalt vaatasid, kõiki vigu kommenteerisid ja nende pärast kohe allahindlust küsisid. Jäin rahulikuks, kuid ise mõtlesin kohe – ei müü ma teile, küll tuleb keegi parem.
Hiljem mangusid tükk aega ja tahtsid algsest hinnast üle pakkuda…

Mul olid ühed üürihuvilised sellised, kes vaatasid korterit ja muudkui kurtsid igal sammul, mis kõik valesti ja halvasti, ja siis lõpuks ütlesid, et nad kindlasti tahavad kohe broneeringut ära teha ja nemad on kindlad võtjad, et hea hinnaga. No come on, mis te arvate, et ma tahtsin neid virisejaid tõesti endale üürnikuks, kui huvilisi oli teisigi, milleks elama võtma inimesed, kes peale hinna eluasemes ühtegi positiivset külge ei näe.

Hindamisakti ma poleks müügi puhul ka nõus maksma, sest see ei ole ju minu probleem, et ostja tahab laenu võtta, samahästi võib tulla ostja sularahaga, müüja jaoks on suht ükskõik, kuidas ostja enda investeeringu planeerib, laenuga või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid ühed üürihuvilised sellised, kes vaatasid korterit ja muudkui kurtsid igal sammul, mis kõik valesti ja halvasti, ja siis lõpuks ütlesid, et nad kindlasti tahavad kohe broneeringut ära teha ja nemad on kindlad võtjad, et hea hinnaga. No come on, mis te arvate, et ma tahtsin neid virisejaid tõesti endale üürnikuks, kui huvilisi oli teisigi, milleks elama võtma inimesed, kes peale hinna eluasemes ühtegi positiivset külge ei näe.

Sina postitasid selle või? 🙂
https://notalwaysright.com/time-to-rent-him-a-new-one/86840/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teie kogemis – kas eluaseme ostul olete saanud tingida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.