Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teie kokkuhoiunipid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 157 )

Teema: Teie kokkuhoiunipid

Postitas:
Kägu

Milliseid nippe kasutate, et raha säästa? Mis vanuses olete? Põhjuse võite ka tuua, aga see pole nii oluline, ise kogun nn meelerahufondi (või ülemuse peesse saatmise fondi). Tore oleks, kui ei kritiseeritaks kellegi nippe :).

Minu nipid suvalises järjekorras:
1. Transpordivahendiks ühistransport
2. Ei osta ja ei kasuta meiki ega kunstküüsi
3. Ei osta ehteid
4. Väljas söömine max 1-2x aastas
5. Veepudel alati kaasas
6. Ei osta majapidamispaberit
7. Juuksuris max 1x aastas lõikamas (ei värvi, ei tee lokke)
8. Ostan ainult riideid, mida tõesti vaja on (eelmised katki või liiga kulunud)
9. Oman ainult nuputelefoni, milles internetti ei kasuta
10. Ei joo kohvi, ei suitseta, ei joo alkoholi
11. Toitun enamasti tatrast, makaronidest, aedviljadest, puuviljadest
12. Puhastusvahenditena kasutan kodus äädikat, soodat, fairyt
13. Pean excelis tulude-kulude tabelit

46-aastane N

Praegu tulid need meelde, millised on teie nipid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ostan ainult vajalikke asju ja teenuseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milliseid nippe kasutate, et raha säästa? Mis vanuses olete? Põhjuse võite ka tuua, aga see pole nii oluline, ise kogun nn meelerahufondi (või ülemuse peesse saatmise fondi). Tore oleks, kui ei kritiseeritaks kellegi nippe :).

Minu nipid suvalises järjekorras:

1. Transpordivahendiks ühistransport

2. Ei osta ja ei kasuta meiki ega kunstküüsi

3. Ei osta ehteid

4. Väljas söömine max 1-2x aastas

5. Veepudel alati kaasas

6. Ei osta majapidamispaberit

7. Juuksuris max 1x aastas lõikamas (ei värvi, ei tee lokke)

8. Ostan ainult riideid, mida tõesti vaja on (eelmised katki või liiga kulunud)

9. Oman ainult nuputelefoni, milles internetti ei kasuta

10. Ei joo kohvi, ei suitseta, ei joo alkoholi

11. Toitun enamasti tatrast, makaronidest, aedviljadest, puuviljadest

12. Puhastusvahenditena kasutan kodus äädikat, soodat, fairyt

13. Pean excelis tulude-kulude tabelit

46-aastane N

Praegu tulid need meelde, millised on teie nipid?

No tore, aga mis elu see on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Saan suuremat palka ega ela, nagu rott.

Please wait...
Postitas:
Kägu

a mis sa selle kokku hoitud rahaga teed?
väga veider on lugeda, et “juuksuris max 1x aaastas lõikamas” – mis järgmiseks? ei käi hambaarsti juures vms?
mul pole ka näiteks kunstripsmeid ja kunstküüsi, a mitte seepärast, et ma kokku hoiaks, vaid mulle ei meeldi need. kokkuhoid oleks siis, kui sa tahad omale kunstripsmeid, aga ei käi neid salongis paigaldamas, vaid teed seda ise.
samahästi võiks ma öelda, et minu kokkuhoiunipp on see, et mul pole kodus basseini.

44-aastane N

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kasuta majapidamispaberit, söön makarone, riided kannan katki…ohoo. Minu nipp on normaalselt teenida, muud ei ole selles teemas öelda. Kusjuures ma ei õelutse, vaid tõepoolest on see ainus, mida sellisesse teemasse kirjutada saab.
N51

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hmmm, kirjutasin ju, et tore oleks, kui ei kritiseeritaks, aga tundub, et mõned kohe teisiti ei saa.
Üks nipp tuli veel meelde: kasutan hambaniiti (ja pole ammu hambaauke olnud).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ei ole alaealisi lapsi. Tohutu kokkuhoid.
N44

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlen ja oskan teha vahet, kas mul on seda asja VAJA või ma TAHAN.
Osad “nipid” on siin algatuses suht närutamine, osad “ei osta majapidamispaberit” pole nagu eriliselt kuluefektiivsed. Ma ka ei osta, kätepühkimiseks on väike 30×30 rätik, mida tihti vahetan ja pesen/valgendan ka, neid on kapis 10tk juba mitu aastat. Selle efekt on tunduvalt väiksem kui ebavajalike riiete mitteostul.
Toitu teen 95% ise toorainest, ei osta (enamasti) poolfabrikaate, valmissalateid jne. Ei osta riideid, milles ma kahtlen, kas kannan või jääb seisma. Ostan palju asju neid, millel parasjagu on soodustus (nt juustuletist juust, mitte muidugi iga juust, kui on soodushinnaga sealiha, siis on õhtuks plaanitud veiseliha asemel sealihatoit jne, teen ka nimekirju, mida osta ja arvestan selle juures juba sooduspakkumisi, nt e-selveris panen ostukorvi seda, mida vaja ja siis vaatan ka üle sooduspakkumiste rubriigi, nt pähkleid ostan alati soodushinnaga. )
No pikajuukseline saab käia 1x aastas otsi lõikamas, lühikese soenguga kudagi ei vea välja, kui ei taha 10 kuud aastast Salgu-Marina ringi käia jnejne. Vaevalt et neid 40+ kunstripsmekandjaid ka massiliselt on, võiks juba üle läinud olla… samas nt geellakk jms on paljudele töö juures vajalik, et käed oleks heas korras (samas on sel juhul kokkuhoid mitte käia salongis vaid teha seda home kiti abil kodus ja ise siis kui vaja, vahe kulus on 5-10kordne, stardikiti hind on ca 2x salongis käia) jne.
Kosmeetikast on häid ja efektiivseid asju ka odavamate kreemide jms seas, asi on sobivuses, nt maskid hoopis toidukraamist (meemask jms kodus, sama juuksehooldusega).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mehe palk läheb otse säästuhoiusele (umbes 1000 kuus). Elame minu palgast ja mehe pensionist. Ei koonerda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõikan lauapuhastuslapi pooleks (nt Vileda lapp).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saan suuremat palka ega ela, nagu rott.

Ise ikka saad aru mida sa kirjutasid? 😀 😀 😀
Milleks sulle suurem palk siis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No tore, aga mis elu see on.

Oleneb kellega või millega võrrelda, kõik on suhteline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina kasutan säästunippe, et jätta endast väiksem ökoloogiline jälg. Näiteks pesen vanad sokid ära ja kasutan koristamisel neid, puhastusvahendi teen sprey-pudelisse – vesi, törts nõudepasuvahendit ja tsitruliselõhnalist õli – see jätab pärast tuppa hea lõhna. Õli, pesuvahend on naturaalne.
Söögiks kasvatan ise aias, korjan metsast, ostan turult ja külmutan, teen salateid, supipõhju, moose ja mahlu.
Neid nippe ei tee raha säästmiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei kasuta majapidamispaberit, söön makarone, riided kannan katki…ohoo. Minu nipp on normaalselt teenida, muud ei ole selles teemas öelda. Kusjuures ma ei õelutse, vaid tõepoolest on see ainus, mida sellisesse teemasse kirjutada saab.

N51

Ja kus ma kirjutasin, et ma hästi ei teeni? 🙂 Teenistusega olen väga rahul ja laenusid, liisinguid, üüre maksma ei pea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina kasutan säästunippe, et jätta endast väiksem ökoloogiline jälg. Näiteks pesen vanad sokid ära ja kasutan koristamisel neid, puhastusvahendi teen sprey-pudelisse – vesi, törts nõudepasuvahendit ja tsitruliselõhnalist õli – see jätab pärast tuppa hea lõhna. Õli, pesuvahend on naturaalne.

Söögiks kasvatan ise aias, korjan metsast, ostan turult ja külmutan, teen salateid, supipõhju, moose ja mahlu.

Neid nippe ei tee raha säästmiseks.

Väga hea argument ja olen ka sellega väga rahul, et ökoloogiline jalajälg minust väike maha jääb. Kiirmood on odav, aga läheb kiiresti läbi-moest ja plastikut on ka terve maailm täis. Kasutan riidest poekotte ja korduvkasutatavaid juur- ja puuviljakotte, mida juurviljaosakonnas müüakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

joon koduveini

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma teen ilmselt ka umbes poolt teemaalgataja nimekirjast, aga seda mitte raha säästmiseks, vaid lihtsalt mulle meeldib nii…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei osta komme, saiu,
Ei käi väljas kohvitamas ja söömas
Ei ole kunstkyysi ja -ripsmeid
Tööl ei raiska 10 eurot lõunale, vaid söön kodus.
Prille vahetan 5-6 a tagant.
Lehti ei telli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see ökoloogilise jalajärje mõte meeldib mullegi ja minagi ei kasuta neid nippe seepärast, et mul raha poleks, vaid harjumusest ja säästlik mõtteviis. Ei osta 8 kodumasinat, millest üks viilutab ja teine riivib jne, asjad peavad olema multifunktsionaalsed. Ei osta kunagi tehnikaasju moe pärast, et peab olema uuem ja uhkem vidin, kui eelmised töötavad (tavaliselt telefoni vahetan siis kui eelmine ära sureb).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ei ole alaealisi lapsi. Tohutu kokkuhoid.

N44

Mul pole üldse lapsi. Olen kogu aeg säästlik olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul pole üldse lapsi. Olen kogu aeg säästlik olnud.

Säästuelu 🙂 ja mida sa kokkuhoitud rahaga peale hakkad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käin Lätis viina järel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ökoloogiline jalajälg on mulle ka oluline – muidugi mitte silmaklappidega ja ainult selle nimel. aga nüüd kokkuhoiust.
käin jala nii tööl, kui linnas.
tööl on tasuta söök.
juukseid värvin hennaga.
dekoratiivkosmeetikat ei osta, maniküüri ja pediküüri teen ise.
alaealisi lapsi ei oma.
sorteerin prügi, kõik komposteeruv läheb maale kompostihunnikusse ja turgutab mu roose ja tomateid.
kasvatan palju aedvilja ja maitseaineid ise.
panen kõik oma reisipaketid ise kokku.
riideid ostan palju kaltsukast – pigem sellepärast, et meeldib või välisreisidelt – on palju odavam, kui eestis.
ujumas käin hommikul enne kaheksat.
ei osta poolfabrikaate ja rämpstoitu, ei söö väljas.
mille arvelt ma kokku ei hoia – sööme hästi ja kvaliteetsest värskest toorainest tehtud toitu, meil on kaks kodu – maal ja linnas, sõidame suure ja turvalise nelikveoga autoga. käime kaugetel ja eksootilistel reisidel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan maal ja säästan väga palju raha toiduainete pealt sest enamus kasvatan siiski ise. Teen ise hoidiseid,moose,siirupeid,salateid,supipõhjasid jne. Lisaks on mul kanad. Kui ma linnas elasin, siis käisin iga päev poes aga nüüd maal elades käin kord kuus ja nii mulle sobib. Tööl jala või jalgrattaga. Väljas söömas ei käi, sest meeldib ise süüa teha kodus ja võin iga kell oma aias ka süüa 😀 Söögiga ka, mis tõesti üle jääb see läheb koertele või kanadele või komposti. Ahjaa suvel teen õues süüa, talvel kütan ahju ja sellega saab ka söök valmis. Elektrit ei lähe üldse palju. Mulle just nii meeldibki elada-maal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kus ma kirjutasin, et ma hästi ei teeni? 🙂 Teenistusega olen väga rahul ja laenusid, liisinguid, üüre maksma ei pea.

ma ei tea, võibolla peaks uue teema tegema, aga tahaksin teada, mida sa selle rahaga siis teed?

mina nt reisiksin, aga sellele räägib vastu see, et sööd väljas ainult 1-2 korda aastas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käin Lätis viina järel.

Ei perekoolikad naljast aru saa…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna ehitame, siis enamus palk kulub sinna. Otsustasime, et ehitame ilma laenuta. Kokku hoian söögi pealt, ehk teeme iga nädalavah-s menüü ja üle asju ei osta. Kuna 2 väikest last, siis lastele maiustusi, jogurtit,kohupiimatooteid ostame, ise ei tarbi. Samuti tarbime palju isetehtud moosi + sügavkülmutatud tooteid. Ütlen ausalt, et vahepeal viskab see virelemine ja arvestamine üle, aga teame, et see vaid ajutine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei tea, võibolla peaks uue teema tegema, aga tahaksin teada, mida sa selle rahaga siis teed?

mina nt reisiksin, aga sellele räägib vastu see, et sööd väljas ainult 1-2 korda aastas.

Mulle lihtsalt meeldib olla kokkuhoidlik ja meeldib suurt summat oma arvel näha, taustaks nii palju, et tulen väga vaesest perest ja võib-olla sealt jäi see nn närutamine külge, kuigi nooruses ikka kulutasin rohkem (aga ka mitte eriti), reisisin mõned korrad, enam ei viitsi, suitsetasin, lasin kunstküüsi panna, omasin autot jne, nüüd pigem kogun selleks, et kui tööta peaksin jääma, siis saaksin vabalt 10+ aastat ära elada, sellepärast ka selline nimetus – meelerahufond. Mingi summa ju ikka kogutakse tagavaraks, ootamatusteks, kellel see on ühe kuu palk, kellel 6 kuu palk jne. Võimalik, et kogungi hauani ja ei saagi seda ära kulutada, sest hauda ju kaasa ei võta, aga hetkel sobib mulle nii. Väga tore on teisi kokkuhoidlikke ka siin teemas kohata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks selline elu pole eriti midagi väärt. Majapidamispaberi või puhastusvahendite mittekasutamine annab võitu ju vaid paar eurot kuus. Pidev toiduga närutamine pole ka eriti mõttekas tegevus. Pigem söön üsna vähe, aga hea kala ja kvaliteetne liha kuuluvad ka ikka menüüsse. Suuremad summad kuluvad pigem meelelahutusele, sinna kuulub nii kinos, teatris, üritustel käimine, reisimine, külaliste vastuvõtt. Mõne sõbraga vahel väljas söömas käimine on ka vajalik tegevus, et inimestega suhelda. Olen proovinud ka ühistranspordiga sõitmist, ei tasu minu jaoks ära. Ajaline kokkuhoid on autoga liikudes ikkagi suur, selle aja saan kasutada raha teenimiseks või puhkamiseks, inimestega suhtlemiseks. Saab ka osta poest korraga rohkem asju, et ei peaks seal nii tihti käima ja auto omamine annab vabaduse ka linnast kaugemale sõita, kui tuju tuleb.

Riideid ostan kalleid ja kvaliteetseid. Mul on suur garderoob, seega ei ole uusi asju vaja tihti osta. Kui kanda ühte asja üsna harva ja see on kvaliteetne, ei kulu ta ära. Pigem on minu kokkuhoiunipp see, et asju ostan läbimõeldult, teen suure eeltöö, otsin välja, kus see asi on kõige odavam ja siis alles ostan. Näiteks kodumasinate, telefonide jne pealt hoiab niimoodi sadu eurosid kokku. Ka reisidiilid teen soodsad, jälle hoiab sadu eurosid kokku. Alati mõtlen raha välja käies asja kvaliteedi ja hinna suhte peale ja ostan vaid asju, mida mul tõesti vaja on. Samas mõned asjad annavad elule siiski värvi juurde ja nende peale on mõistlik kulutada. Näiteks ei sooviks halli ja korratu soenguga ringi käia, ka meikimine paneb mind ennast paremini tundma, seega on minu arust nendele asjadele täiesti mõistlik kulutada. Ka trenn pole ju hädavajalik, aga kui paneb sind end paremini tundma, siis läheb igati asja ette. Kui tahta väga kokku hoida, eks siis võib jah ainult kodus istuda, makarone süüa, kohvist loobuda, internetti ka ei tohi mõne arust telefonis olla (kuigi see kulu on ju samuti väga väike, samas võib olla mõnikord väga kasulik, et ka telefonis saad netti kasutada), bussiga ringi kärutada jne, jne. Aga see ei ole minu jaoks küll mingi elu ega asi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 157 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teie kokkuhoiunipid