Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teie kokkuhoiunipid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 157 )

Teema: Teie kokkuhoiunipid

Postitas:
Kägu

ilusalong on vist ainuke kokkuhoiunipp. ja seegi pole mingi nipp, vaid mulle lihtsalt ei meeldi ilusalongis käia. kosmeetikat ka ei osta ja alkoholi ei tarvita. mitte kokkuhoiu pärast vaid ei meeldi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Proovin kulutada vaid vajalikele asjadele. Riideid ostan võimalusel soodukatelt ja kirbukalt. Külastan odavaid poode. Poes mitmest samalaadsest tootest valin kõige odavama. Teatud tooteid, millel on tihti sooduspakkumised, ostangi ainult allahindlusega, kasvõi mitmeks kuuks ette. Eelistan kasutada nädalavahetuse odavat elektrit. Olen pidanud kulude päevikut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina juhindun motost, et ära osta asju (teenuseid), mida on võimalik tasuta saada.
näiteks riideid ma ei osta, sest neid saab ilma (mul oma sissetöötatud kohad, mida siin ei avalda), kuid pesu, sokke ja jalatseid ostan. jalanõud on mul nahast korralikud ja kallid.

meelelahutuses otsin soodustusi või tasuta üritusi. aga kui miski huvitab ja meeldib, siis raha ei loe.

loen palju, aga raamatuid ei osta, kasutan raamatukogusid.

toidu osas on mul tähtis kvaliteet ja ma olen ülimalt üllatunud, kuidas öko on tunduvalt odavam turgudelt ja veebist kokku korjates kui suurtest poodidest ostes. kuid siinjuures on tähtis AEG. ühe asja saan siit, teise sealt ja kolmanda hoopis mujalt … kuid see võtab aega ja passimist nii, et lõppkokkuvõttes maksan ajas, mis on ju teadupärast taastumatu ressurss ja kõige kallim siin elus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kummaline kokkuhoiunipp mida just Nipiraamatust lugesin oli kasutatud kohvitopside kasutamine kevadel taimede kasvatamiseks…
Mul ei tekigi neid kasutatud kohvitopse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Proovin kulutada vaid vajalikele asjadele. Riideid ostan võimalusel soodukatelt ja kirbukalt. Külastan odavaid poode. Poes mitmest samalaadsest tootest valin kõige odavama. Teatud tooteid, millel on tihti sooduspakkumised, ostangi ainult allahindlusega, kasvõi mitmeks kuuks ette. Eelistan kasutada nädalavahetuse odavat elektrit. Olen pidanud kulude päevikut.

Krdi raske on niimoodi elada.
(See ei ole halvustavalt kellegile öeldud ning ma saan aru, et paljud elavad ning peavad nii elama).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ostan korraga nädala söögi ära. Seega kui peaks tekkima mingi isu, ja neid mul tekib pidevalt, siis kodus mul vastavaid asju pole ja poodi ma ka minna ei viitsi. Jääb see snäkitamise ja isude järgi jooksmise kulu juba ära.

Kui vähegi võimalik, siis kasutan takso asemel ühistransporti. Lühemad maad kõnnin nagunii jala, kui just mingit üle jõu käivat koormat tassida pole.

Poes vaatan hindu ja osa asju ostan ainult soodushinnaga. Ebavajalikke asju ei soeta. Sama kehtib riiete kohta. Kõike, mis meeldib, ei pea koju tassima, kui otseselt puudust pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaata parem FB Kogumispäeviku gruppi, seal on tuhandeid nippe ja tuhandeid inimesi, kes säästmisega tegelevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Krdi raske on niimoodi elada.

(See ei ole halvustavalt kellegile öeldud ning ma saan aru, et paljud elavad ning peavad nii elama).

Kusjuures ei ole raske.
Esiteks olen kokkuhoiu põhimõtted juba koduse kasvatusega kaasa saanud, teiseks on mul iseloom ka selline kooner, et ei raatsi asja eest maksta mingit hinda, kui tean, et kusagilt mujalt saab odavamalt.
Pealegi ma tean, et see on ajutine. Praegu kogun ühe asja jaoks raha ja sissetulek pole ka nii suur kui võiks olla, aga usun et see tulevikus muutub ja siis saan ka kulutuste osas vabamalt võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

käin jala nii tööl, kui linnas.

Lisaks sõidule kulutatud raha kokkuhoiule hoiab see kokku ka trennis käimise raha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja punktidest on mul ühisosa punktidega 1 ja 13. Ülejäänud punktid aga … täitsa OK, kui inimene järgiks neist paari-kolme. See pikk nimekiri näitab minu meelest aga üsna selgelt, et tegemist on lihtsalt koonriga. Jube närutamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõmme inimesena hakkasin Comarketi asemel käima Rimis. Pere peale hoiab kuus 30-40 eurot kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin kasutama MyFitnessPali. See on tasuta. Arvutas välja, et päevas saan süüa 1200 kalorit. Nüüd panen oma söögid äppi ja rohkem süüa ei saa. Raha kokkuhoid. Toidule kulu kohe kukkus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

te pered tulevad te kokkuhoiuga kaasa? nt ma tegin ka moose. tulemus on see et lapsed on neist sorti moosidest tüdinenud ja tahavad poemoosi. õunamahl on olemas. ikka tahavad mingeid muid mahlu. õunamahlast on tüdinenud.
sattusin kunagi ühte uuringusse, kus pidi kirjutama üles kõik sissetulekud ja väljaminekud. tundsin vastutust see uuring lõpuni viia. aga tulemuseks hakkasin vähem ostma. ja mitte seepärast, et ma nägin kulusid vaid seepärast et ma ei viitsinud tabelit pidada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sattusin kunagi ühte uuringusse, kus pidi kirjutama üles kõik sissetulekud ja väljaminekud. tundsin vastutust see uuring lõpuni viia. aga tulemuseks hakkasin vähem ostma. ja mitte seepärast, et ma nägin kulusid vaid seepärast et ma ei viitsinud tabelit pidada.

No ma pean dieeti praegu nii, et kirjutan kõik üles, mida olen söönud, ja see mõjub samamoodi. Lisaks lihtsalt mitteviitsimisele veel piinlikkustunne ka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ja kui pika aja peale ja kui palju on õnnestunud säästa? Mis need säästud praegu teevad? Istuvad 0.05% intressiga kuskil panga hoiukontol?

Please wait...
Postitas:
Kägu

te pered tulevad te kokkuhoiuga kaasa? nt ma tegin ka moose. tulemus on see et lapsed on neist sorti moosidest tüdinenud ja tahavad poemoosi. õunamahl on olemas. ikka tahavad mingeid muid mahlu. õunamahlast on tüdinenud.

Ma teen erinevaid mahlu – näiteks lisaks õunamahlale on ploomi- ja sõstramahla ning n.ö. vale kirsisiirupit. Mahlapudel on külmkapis ja teevad endale/teen ise morss. Moose teen erinevaid, aga tooromoosist ei tüdine keegi.
Ilmselt seetõttu, et olen lapsena elanud majanduslikult kindlustatud peres ja peale ülikooli lõppu saanud normaalset töötasu -ei suuda rahaliselt koonerdada. On arve kuhu laekuvad passiivsed tulud, agamitte raha korjamine eesmärgil, et küll on hea vaadata kui palju on!

Naudime perega häid reise, sööke, sest kirstu kaasa ei saa midagi võtta. Aga samas käin poes nii, et võtan kodust kaasa väiksed kilekotid ja panen sinna puuviljad. Käin taaskasutuses ja maakodu on sisustatud sealt ostetud asjadega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, et mingite mooside ja siirupite-mahlade tegemist peetakse kokkuhoiunipiks.

Nende mitte tegemine ja tarbimine on kokkuhoid või pigem tervislik eluviis. Süüakse sisse mõttetuid kaloreid ja hävitatakse hambaid. Ja ollakse uhked kokkuhoiu üle?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Milliseid nippe kasutate, et raha säästa? Mis vanuses olete? Põhjuse võite ka tuua, aga see pole nii oluline, ise kogun nn meelerahufondi (või ülemuse peesse saatmise fondi). Tore oleks, kui ei kritiseeritaks kellegi nippe :).

Minu nipid suvalises järjekorras:

1. Transpordivahendiks ühistransport

2. Ei osta ja ei kasuta meiki ega kunstküüsi

3. Ei osta ehteid

4. Väljas söömine max 1-2x aastas

5. Veepudel alati kaasas

6. Ei osta majapidamispaberit

7. Juuksuris max 1x aastas lõikamas (ei värvi, ei tee lokke)

8. Ostan ainult riideid, mida tõesti vaja on (eelmised katki või liiga kulunud)

9. Oman ainult nuputelefoni, milles internetti ei kasuta

10. Ei joo kohvi, ei suitseta, ei joo alkoholi

11. Toitun enamasti tatrast, makaronidest, aedviljadest, puuviljadest

12. Puhastusvahenditena kasutan kodus äädikat, soodat, fairyt

13. Pean excelis tulude-kulude tabelit

46-aastane N

Praegu tulid need meelde, millised on teie nipid?

No tore, aga mis elu see on.

Ma ei usu, et see reaalne postitus on. Aastaringselt tatar ja makaron? Kusjuures tatar on oluliselt kallim, kui kartul…
Naisterahvas, kes ei kasuta ilutooteid, miks?
Kannab riided viledaks…

No ma ei tea, mis niisuguse elu mõte võiks olla või kuhu selle “meelerahufondiga” minema hakatakse? Nagunii vajadusel ei raatsi kasutada😂 Umbes nagu need koduperenaistest “investorid”, kes koguvad sääste juhuks, kui mõni kodumasin saba annab, kuid siis ostavad selle järelmaksuga, sest ei raatsi säästusummast lammutada😂

Teemasse ka:

mina säästan ARUKALT elades ja tarbides. Ei jäta ennast ilust, mõnust ja meelelahutusest ilma, samas ei soeta ühtki üleliigset asja koju. Igapäevaseid käike teen jalgrattaga või jala (väikelinna võlud!), teen käsitööd, tegelen koriluse ja aiapidamisega. Hobi korras kuidagi iseeneselikult olen lisa hakanud teenima küpsetamise, voodipesu õmblemise ja puutööga.
Pole kunagi ühtegi tanklakohvi ega hotdogi ostnud. Väljas sööme, kui soovime, kuid iseenesest kuidagi koguneme perega koju, sest nii on kõige mugavam. Sööme hästi ja seda mis soovime, kuid kogused peavad paigas olema, toitu ei raiska. Sirvin vahel kriisis.ee lehelt soodukaid, sest ma ei näe mõtet sama toote eest rohkem maksta, eriti, kui kohalikud kolme keti poed on samal tänaval.
Koju oleme soetanud uue modernse ja säästliku köögi- ja olmetehnika. On ikka kõva vahe küll võrreldes vanade junnidega, mis metsikult elektrit imevad.
Reisidest: kuidagi on välja kujunenud nii, et meie perele sobib kõige paremini mingi nädalane odavreis palmi alla. Pakettide koostamisega ei tegele – reis on puhkus ja pakettidega tegelevad reisikorraldajad. Tuleb tiba kallim, siis tuleb, aga ise küll tõmmelda ei viitsi. Oleme ja udupeeneid veini-, kultuuri- ja elamusreisidel käinud, kuid viimastel aastatel oleme leidnud, et kaks korda aastas nädal palmi all mitte midagi tehes on kõige lõõgastavam. Autoreisid Lätti, Leetu, Poolasse on pistelised (näiteks kevadeti taimelaadale vm). Ja jah – kogu aastase alkoholivaru ostame ka aadta algul lõunanaabeite juurest ära (sinna kuuluvad siis kõik suguladte-sõprade sünnipäevaveinud-konjakid, tähtpäevade vahuveinud ja kallimad šampused, suvised grilliõhtuõlled jne). See kokkuhoid vaadates meie poehindu, on kolossaalne.
Olenevalt ilmast käime võimalusel igapäevaselt jooksmas, suusatamas, kooli staadionil korvpalli mängimas. Kodus trenažöörid, jõusaalidele raha ei kulu (jah, spordikäod, tean, et teie treenite siseruumis juhendajaga paremini ja õigemini).
Peres üks ökoauto (hübriid).

Vanus 44, seda põhjendada kuidagi ei oska.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina kasutan säästunippe, et jätta endast väiksem ökoloogiline jälg. Näiteks pesen vanad sokid ära ja kasutan koristamisel neid, puhastusvahendi teen sprey-pudelisse – vesi, törts nõudepasuvahendit ja tsitruliselõhnalist õli – see jätab pärast tuppa hea lõhna. Õli, pesuvahend on naturaalne.

Söögiks kasvatan ise aias, korjan metsast, ostan turult ja külmutan, teen salateid, supipõhju, moose ja mahlu.

Neid nippe ei tee raha säästmiseks.

Väga hea argument ja olen ka sellega väga rahul, et ökoloogiline jalajälg minust väike maha jääb. Kiirmood on odav, aga läheb kiiresti läbi-moest ja plastikut on ka terve maailm täis. Kasutan riidest poekotte ja korduvkasutatavaid juur- ja puuviljakotte, mida juurviljaosakonnas müüakse.

Need juurikakotid on samsmoodi plastikust tehtud.
Jah, need on korduvkasutatavad, aga nende tootmine…uuri natuke!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei kuluta ilutoodetele, sest ma lihtsalt ei viitsi neid kasutada. Ja ei tunne vajadust ka, sest olen isegi ilus. Šampooni muidugi ostan ja selle ostan kallimapoolse.
Riideid kannan seni kuni vähegi võimalik, sest uute soetamine on minu jaoks jube suur vaev. Raske on leida midagi sobivat ja kvaliteetset. Mind ajab jube närvi, kui ruttu riided läbi kuluvad ja vormist välja ja topiliseks muutuvad. Kui on õnnestunud midagi korralikku saada, siis enne aukude tekkimist kindlasti ära ei viska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kus ma kirjutasin, et ma hästi ei teeni? 🙂 Teenistusega olen väga rahul ja laenusid, liisinguid, üüre maksma ei pea.

ma ei tea, võibolla peaks uue teema tegema, aga tahaksin teada, mida sa selle rahaga siis teed?

mina nt reisiksin, aga sellele räägib vastu see, et sööd väljas ainult 1-2 korda aastas.

No midagi pidi ju kiirelt vastama ja loomulik on, et hakatakse anonüümselt kiitlema, kui hästi kägu teenib.

Säästukägu võtab tõenäoliselt omad konservid kaasa, siis pole ju väljas söömine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, et mingite mooside ja siirupite-mahlade tegemist peetakse kokkuhoiunipiks.

Nende mitte tegemine ja tarbimine on kokkuhoid või pigem tervislik eluviis. Süüakse sisse mõttetuid kaloreid ja hävitatakse hambaid. Ja ollakse uhked kokkuhoiu üle?

See ei olegi kokkuhoiunipp, vaid ma säästan sedasi loodust – kasvatan ja teen ise, ei osta poest sisse veetud tooteid. Pean looduse koha pealt säästlikumaks, kui inimesed ostavad ja kasutavad just meil metsades-aedades kasvavat, mitte seda, mida tankerid siia veavad. Kas te teate, et iga päev kukub ookeani ligi 60 merekonteinerit, mis jäävad sinna reostama.
Kõike ei saa elus ainult tervislikkuse peale kanda – hea on süüa hommikul pannkooke metsmaasika moosiga või teha lastele head vanakooli mannavahtu. Seentest parem ei räägi, üks mõttetu asi ta on, aga väga head on nad nii piruka sees või marineeritult süüa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõrgad olete, väga nõrgad säästjad. Mina säästan sadu tuhandeid paljalt sellega, et elan 15-ruuduses odavas üürikas, sõidan Tallinna tasuta ühistranspordiga, puhkusereisidel ei käi, villat soojal maal ei oma. Ainuüksi kullast Ferrari pealt saab juba meeletu säästu, mingi Mercedese-panniga ei tasu arvutama hakatagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina varun, kui on tõesti soodne ja tõesti tean, et tarvitan. Kõike, alates psuvahendist kuni sidrunite või koeratoiduni.
Näiteks liha ostan poole sea või terve (tavaliselt isegi kahe) lamba kaupa ja talunikult. ise tükeldame ja hoiustame.
(Supi)kana ostan ka mitme kaupa, kui on odav ja kohast, kus ma olen kindel, et need kanad ei elanud terve elu puuris.
Sügiseti kulutan 2-3 päeva selleks, et teha hunnik supipõhju ja letšosid.
Alkoholi toon Lätist, kuna käin seal 2x aastas niikuinii perekondlikel põhjustel.
Sügisel käime 1-2 päeva lähedalasuvas talus abiks põllutöödel, kas kartulit või kampsast vms võtmas. Tasu saame juurikates. Juurikad on muidugi ka odavad, aga väike liigutamine kulub ka ära, lisaks abi ka talunikule ja endal ka kartulit-kaalikat-kapsast-porgandit võtta ühepajatoitude jaoks kevadeni.

Ja tulemuseks ongi see, et mul on alati mitut sorti juurikaid, alati mitut sorti liha ja head-paremat kodust võtta. Kui rahaga pole kiita, siis mitu nädalat kui mitte kuud kaks elame rahus koduste varude pealt.
Loomulikult vajab see kõik palju tähelepanu igasuguste säilitustingimuste ja säilivusaegade jälgimisega. Aga kui süsteem on juba loodud, siis pole enam midagi keerulist. Lisaks on mul toidutehnoloogist tädi, kes elab meiega samas majas ja jälgib kullipilgul, et kõik oleks tip-top.

Eile näiteks õhtul mees ütles, et tahaks täna sellist talvist seapraadi hapukapsa ja kartuliga. Excel ütles mulle kohe, kui palju, milliseid ja millal sügavkülmutatud sealihatükke mul on. Esmalt läheb täna see partii, mille ma ostsin 29. detsembril. Edasi jääb veel ootama umbes veerandi sea jagu tükke, mille ostsime 4. veebruaril. Sellest portsust sai suur osa tehtud vorstiks ja suitsusingiks.

Meie jaoks on sääst selles, et ei ole praktiliselt midagi, mille järgi meil regulaarselt isud käivad, mida meil kodus pole. Ostetud soodsamalt ja kuna kõike on, on lisaks kõhule rahuldatud ka maitsemeeled. Tahad veisekeelt – võtad. Tahad soolakala – võtad. Tahad maasikaid – võtad. Oluline on jah teada, mida on ja et seda poleks liiga palju. Pole ülesöömist ega impulsiivseid oste, sest kodus on niikuinii kõike, mis tavaliselt meil isutab. Isegi kui marineeritud kala saab otsa, siis leiab varudest midagi, mis samamoodi isutab.

Ise kasvatame 🙂 ainult mädarõigast, paaril puul õunu ja alõtšasid, paar potti kirsstomateid, tiigis paarkümmend karpkala, metsas seened ja õuel ka mõned põõsad sõstart. No ja 2 kaheruutmeetrist ala küüslauku.

Kõige suurem kokkuhoid aga oli kolimine Tallinna korterist maale linnast veidi eemale. Korterite hinnad on nii üleval, et ma tunneksin ennaast kui raiskaja, elades edasi 3-toalises Õismäel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kummaline kokkuhoiunipp mida just Nipiraamatust lugesin oli kasutatud kohvitopside kasutamine kevadel taimede kasvatamiseks…

Mul ei tekigi neid kasutatud kohvitopse.

Mina olen idandanud poolekslõigatud piima- ja jogurtipakkides. Kilepakitooteid ei osta kunagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See ei olegi kokkuhoiunipp, vaid ma säästan sedasi loodust – kasvatan ja teen ise, ei osta poest sisse veetud tooteid. Pean looduse koha pealt säästlikumaks, kui inimesed ostavad ja kasutavad just meil metsades-aedades kasvavat, mitte seda, mida tankerid siia veavad. Kas te teate, et iga päev kukub ookeani ligi 60 merekonteinerit, mis jäävad sinna reostama.

Kõike ei saa elus ainult tervislikkuse peale kanda – hea on süüa hommikul pannkooke metsmaasika moosiga või teha lastele head vanakooli mannavahtu. Seentest parem ei räägi, üks mõttetu asi ta on, aga väga head on nad nii piruka sees või marineeritult süüa.

Elektrit kulutad moosikeetmuseks? Bensiini kulutad, kui seenel käid? Marineerimusejs ja pirukateoks elektriga kulutad?Mis loodussäästmisest sa räägid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostan ainult nii palju asju kui mul vaja on. Riided ostan küll pigem uued, aga ainult vajadusel ning kannan, hoian neid hoolega.
Toidupoes käin siiski pigem iga päev või ülepäeviti. Ma ostan täpselt neid asju, mida ma lähimal paaril päeval süüa tahan. Kui ostan ette, siis võib toit halvaks minna, sest avastan järsku, et pole nende asjade järele mingit isu.

Liigun jalgsi.
Kasutan ainult neid teenuseid, mida mul on vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin kasutama MyFitnessPali. See on tasuta. Arvutas välja, et päevas saan süüa 1200 kalorit. Nüüd panen oma söögid äppi ja rohkem süüa ei saa. Raha kokkuhoid. Toidule kulu kohe kukkus.

1200 kalorit? See on ju 3-4aastase lapse päevane kalorivajadus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

1200 kalorit? See on ju 3-4aastase lapse päevane kalorivajadus.

Ka 60-aastase naise kalorivajadus, kes teeb istuvat tööd ja ei kanna lisakilosid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elektrit kulutad moosikeetmuseks? Bensiini kulutad, kui seenel käid? Marineerimusejs ja pirukateoks elektriga kulutad?Mis loodussäästmisest sa räägid?

esiteks on mul ka puupliit ja teiseks käin seenel oma maakodu lähedal olevates metsades. Piruka teoks kulub tõesti elekter, aga söögi tegemiseks läheb seda nagunii – ei maksa oma õeluses nii äärmustesse langeda.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 157 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Teie kokkuhoiunipid