Esileht Pereelu ja suhted teie lähedased ja teie kaal

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: teie lähedased ja teie kaal

Postitas:

kas teie perekond, ema, ämm teie kaalukaotuse või teie juurde tulnud kilode üle arvustavad, küsitlevad, ilma küsimata nõu annavad.
Minul ema näiteks täiesti edukalt võib küsida et kas oled paksemaks jälle läinud..või miks sa nii paks oled.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 13:55; 29.03 15:25; 29.03 18:09; 29.03 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isa ütleb vahel tunnustavalt, et ikka naise moodi nüüd, et väike pekk ka(169/55 puhul). Või kui olin kunagi 169/47, siis muretses. Aga mitte midagi häirivat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vanaisa kommenteeris, et ära sa rohkem küll alla võta, pole kusgilt kinnigi võtta ju! ja ma olin siis 168cm ja 55kg ;D. Praegu oeh 62. Õnneks keegi ei kobise. ju on normaalne väljanägemine, et pole vaja sõna võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle keegi ei öelnud peale esimese lapse sündi et paistsin välja nagu lehm. Aga kui olin alla võtnud, siis öeldi, et olin ikka ilmatu suur.
Ei pahandanud, sest tõsi ta ju oli

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äi on mul 2 korda pannud pirni. Esimese raseduse ajal oli mul kõht pigem laiusesse, mitte ette punni. Kehatüübilt olen tõeline liivakell. Ja kui siis see raseda kõht mu liivakella keskkoha ära kaotas, siis äi teatas, et rasedatel ikka tavaliselt kasvab kõht ettepool, aga sa lähed vaid laiemaks koguaeg! Arvake ära, kui kõrgele ärritusmeeter tõusis?:D
Teine pirn – 2 nädalat peale teise lapse sündi kohtusin äiaga üle pika aja. Kõhul oli veel mõnus padi. Äi teatas: peaksid justkui olema ju ära sünnitanud, miks sul see paun siin veel on? Siis mu ärritusmeeter plahvatas ja nähvasin vastu \”Mis sa muretsed, ega sina ei pea minu ümbert kinni hoidma!\”.
No ma saan mõistusega aru, et ta ei tulnud kummalgi korral õelusega ütlema, aga oma huumorisoonega peaks ta veidi veel vaeva nägema. Lisaks veel raseda-äsjasünnitanu sassis hormoonid ka, ajas ikka vihale küll:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik lähedased on väga delikaatsed olnud. Ise olen nendega samamoodi.
Üldse teiste inimeste (ka pereliikmete) välimuse, otsuste, valikute jne kommenteerimine ei ole meil kunagi kombeks olnud. Mõnede valikutega võib nõustuda või mitte nõustuda, ja paari väga hullu valiku puhul on tulnud ka öelda, et ma ei suuda seda aktsepteerida. Seda siiski viisakaks ja lugupidavaks jäädes.
Kuid lõppude lõpuks on ikkagi igaühe oma asi, kuidas ta oma elu kujundab. Point on selles, et sa ju ei lähe tema eest ta elu elama, mis õigust on sul siis kommenteerida või mõjutada? Mis õigust on mul näiteks kellegi välimuse osas märkusi teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõik lähedased on väga delikaatsed olnud. Ise olen nendega samamoodi.
Üldse teiste inimeste (ka pereliikmete) välimuse, otsuste, valikute jne kommenteerimine ei ole meil kunagi kombeks olnud. Mõnede valikutega võib nõustuda või mitte nõustuda, ja paari väga jullu valiku puhul on tulnud ka öelda, et ma ei suuda seda aktsepteerida. Seda siiski viisakaks ja lugupidavaks jäädes.
Kuid lõppude lõpuks on ikkagi igaühe oma asi, kuidas ta oma elu kujundab. Point on selles, et sa ju ei lähe tema eest ta elu elama, mis õigust on sul siis kommenteerida või mõjutada? Mis õigust on mul näiteks kellegi välimuse osas märkusi teha?[/tsitaat]

oleks minul sellised lähedased.õnneks oma pere on normaalne.
mina enam ei suuda lihtsalt, miks ei suuda näiteks minu ema delikaatne olla minu kaalu teemadel.
Kogu aeg mingi närimine käib, kui palju kaalun ja kui paks ma olen.
Ta ei saa ise absoluutselt aru kui taktitundetu see on. Mingi filter puudub aju ja suu vahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 13:55; 29.03 15:25; 29.03 18:09; 29.03 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan, et käisin alles lasteaia, kui emalt sai juba pidevalt kuulda milline pardipe*se (täpselt nii ütleski lapsele) mul taga. Kui vanemaks sain, siis öeldi, et pole enne nii hirmsaid pakkjalgu näinud, kui mul. Vôite ise arvata, milline enesehinnang mul lapsena oli ja, mis see laps teab toitumisest, sôin seda, mida ema lauale pani. Eks sealt see kaal tuligi, pluss looduse poolt antud pirni kehakuju. Kaalusin pubekaeas oma 163cm juures 59kg.

Nüüd olen täiskasvanud ja kaalun üle 10 kilo vähem, kui ma kaalusin 13 aastaselt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu puhul pole kellelgi midagi kobiseda, sest nii mu ema, isa kui ka ämm – kõik kaaluvad vähemalt kaks korda rohkem kui mina. Mina olen stabiilselt 64-65 nemad 125+
Ainult siis, kui mu kaal vahepeal 60kg peale langes, kurtis ämm, et enne olevat ma naiselikum välja näinud, aga nüüd nagu pilbas ja püksid kottis olematu pepu peal, et nii kõhn ei olevat enam ilus.
Muidu ei ole kellegi rohkem ütlemist olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me kommenteerime peresiseselt (vanemad, vennad-õed) oma välimust täiesti igasuguse tagasihoidlikkuse või delikaatsuseta. Kui ikka õde on puha pilpaks muutunud, siis talle ka vastav tähelepanek tehakse. Või kui isa jõuluhooajal märgatavalt kosub.
Mehepoolses peres sellist asja ei ole ja niisuguseid tähelepanekuid peetakse häbematuse tipuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma pere keskel oleme küll öelnud, kui keegi on paksemaks läinud.

No kui kord mainitakse, on okei, aga kui keegi konstantselt mingit nalja hakkab viskama, siis viskab lõpuks isegi kõige lähedasemate puhul see ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 17:10; 29.03 19:38; 29.03 21:11; 30.03 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema ja üldse emapoolne suguvõsa ei ole mu kaalule kunagi tähelepanu pööranud. Hellitasid mu vaid toiduga ära ja sellest ka praegune ülekaal. Juba hommikusöögiks sai kodus ja vanavanemate juures karbonaadi, kotlette, pannkooke hakklihaga, ja üldse kõike, mida hing ihaldas. Mingi vanuseni isa tolereeris seda, aga umbes sel ajal, kui olin 10, hakkas ta mulle ja emale märkusi tegema, et olen liiga pont¨akas ja et ma ei tohiks niipalju süüa. Keelanud ta mulle muidugi kunagi pole. Ükshetk hakkas ta ise ka dieeti pidama ja sai 5 kuuga 20 kilost lahti ja sellest ajast peale (7 aastat möödas juba) on ta endameelest tõeline toitumisteadlane, kes võib iga su ampsu kommenteerida ja õpetada, kuidas trenni tegema peab. Loomulikult käib kaasas ka jutt, et \”kui mina sinuvanune olin, siis ma olin kõige peenikesem poiss linnas ja vanemad pidid mind sööma sundima\” jne\”. Ei pea vist mainimagi, et nüüdsest tal ammu juba endine kaal tagasi. Ei ütleks otseselt, et ta mind oma jutuga ahistanud või solvanud oleks, jutt oli ju tegelikult õige, olingi ülekaaluline (17 a, 170 pikkus, 70 kg), aga ei ole vaja sellistel teemadel koguaeg varba peale astuda, eriti veel, kui ise endale grill-liha, saiakesi ja õlut sisse aetakse.
Aga positiivsemast poolest, eile sain isalt vist ühe esimestest kiitvatest kommentaaridest – olen paari kuuga 6kg maha võtnud ja ta ütles \”oled jah kõhnemaks läinud näost\”.
Ok, see jutt tuli nüüd küll väga masendav, nagu mind oleks kodus kaalu pärast halvustatud ja nagu mu isa oleks väga ebaviisakas inimene. Tegelikult olid need ikka üksikud episoodid ja ütleme nii, et tal oli õigus ka. Nüüd on ideaalkaaluni veel mõned kilokesed vaja langetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ema ja üldse emapoolne suguvõsa ei ole mu kaalule kunagi tähelepanu pööranud. Hellitasid mu vaid toiduga ära ja sellest ka praegune ülekaal. Juba hommikusöögiks sai kodus ja vanavanemate juures karbonaadi, kotlette, pannkooke hakklihaga, ja üldse kõike, mida hing ihaldas. Mingi vanuseni isa tolereeris seda, aga umbes sel ajal, kui olin 10, hakkas ta mulle ja emale märkusi tegema, et olen liiga pont¨akas ja et ma ei tohiks niipalju süüa. Keelanud ta mulle muidugi kunagi pole. Ükshetk hakkas ta ise ka dieeti pidama ja sai 5 kuuga 20 kilost lahti ja sellest ajast peale (7 aastat möödas juba) on ta endameelest tõeline toitumisteadlane, kes võib iga su ampsu kommenteerida ja õpetada, kuidas trenni tegema peab. Loomulikult käib kaasas ka jutt, et \”kui mina sinuvanune olin, siis ma olin kõige peenikesem poiss linnas ja vanemad pidid mind sööma sundima\” jne\”. Ei pea vist mainimagi, et nüüdsest tal ammu juba endine kaal tagasi. Ei ütleks otseselt, et ta mind oma jutuga ahistanud või solvanud oleks, jutt oli ju tegelikult õige, olingi ülekaaluline (17 a, 170 pikkus, 70 kg), aga ei ole vaja sellistel teemadel koguaeg varba peale astuda, eriti veel, kui ise endale grill-liha, saiakesi ja õlut sisse aetakse.
Aga positiivsemast poolest, eile sain isalt vist ühe esimestest kiitvatest kommentaaridest – olen paari kuuga 6kg maha võtnud ja ta ütles \”oled jah kõhnemaks läinud näost\”.
Ok, see jutt tuli nüüd küll väga masendav, nagu mind oleks kodus kaalu pärast halvustatud ja nagu mu isa oleks väga ebaviisakas inimene. Tegelikult olid need ikka üksikud episoodid ja ütleme nii, et tal oli õigus ka. Nüüd on ideaalkaaluni veel mõned kilokesed vaja langetada.[/tsitaat]

ma ei tea kuidas sulle nüüd delikaatselt öelda aga 170cm puhul 70 kilo on normaalne kaal.Su KMI oli siis 24,1 mis on väga normaalne isegi. Arvestades veel su vanust siis.
Nii võib noore inimese enesehinnag ikka väga lüüa saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 13:55; 29.03 15:25; 29.03 18:09; 29.03 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen eluaeg sale olnud, kuid kui mu kaal kukkus 48 kilo peale (olen 163cm), siis küsis mu ämm väga uudishimulikult kas mul on mingi raske haigus et ma nii kõhn välja näen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma ei tea kuidas sulle nüüd delikaatselt öelda aga 170cm puhul 70 kilo on normaalne kaal.Su KMI oli siis 24,1 mis on väga normaalne isegi. Arvestades veel su vanust siis.
Nii võib noore inimese enesehinnag ikka väga lüüa saada.[/tsitaat]

Ei ole nii noore inimese puhul selline kaal päris hea. 25 KMI algab juba ülekaal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 17:10; 29.03 19:38; 29.03 21:11; 30.03 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei ole nii noore inimese puhul selline kaal päris hea. 25 KMI algab juba ülekaal.[/tsitaat]

jah, algab küll 25 aga kas peab siis ideaalne alati olema. Mina leian et 24 KMI sell epikkuse juures pole viga.Igati keskmine kehaehitus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 13:55; 29.03 15:25; 29.03 18:09; 29.03 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

jah, algab küll 25 aga kas peab siis ideaalne alati olema. Mina leian et 24 KMI sell epikkuse juures pole viga.Igati keskmine kehaehitus.
[/tsitaat]

Oleneb. Mina olen sama pikk ja oma hapra kehaehituse juures oleks sellises kaalus olnud oma klassis üks paksemaid tüdrukuid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 17:10; 29.03 19:38; 29.03 21:11; 30.03 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

jah, algab küll 25 aga kas peab siis ideaalne alati olema. Mina leian et 24 KMI sell epikkuse juures pole viga.Igati keskmine kehaehitus.
[/tsitaat]

Kidlasti ei pruugi selline kaalu ja pikkuse suhe olla sugugi ok 13-aastase tütarlapse puhul, kellel pole veel täiskasvanud naise vorme. Kui siis lisaks ei ole veel ka heas füüsilises vormis ning korraliku lihasmassiga, siis võib sellise kaalu ja pikkuse suhtes ikka kohe päriselt rasvunud välja näha ja seda ka olla. Öelgu see KMI, mida tahes. Samas väga korralikult treenitud täiskasvanud naine võib sellise KMI juures tõesti täuslikult prink olla.

Selles osas on kogu see KMI jutt mulle alati täiesti ajuvaba tundunud, minu meelest ei tasu seda liiga tõsiselt võtta. Esiteks peaks see meeste ja naiste puhul täiesti erinevalt arvutatud saama- meestel ju \”raam\” reeglina palju laiem ja lihast rohkem. Minu mehe KMI näiteks on ülekaalu ja rasvumise piiril. Minu jaoks täielik müstika, sest tegemist tõesti äärmiselt heas vormis mehega, kes samas mingil juhul punnis lihastega musklikasvataja pole. Lihtsalt sünnipoolest laiaõlgne ja igati sportliku väljanägemisega meesterahvas. Samas olin mina peale laste saamist (väga rasked rasedused, millega kaotasin palju lihasmassi) ikka rasvarull ruudus, kuigi KMI isegi soovitusliku vahemiku alumise poole peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma mäletan, et käisin alles lasteaia, kui emalt sai juba pidevalt kuulda milline pardipe*se (täpselt nii ütleski lapsele) mul taga. Kui vanemaks sain, siis öeldi, et pole enne nii hirmsaid pakkjalgu näinud, kui mul. Vôite ise arvata, milline enesehinnang mul lapsena oli ja, mis see laps teab toitumisest, sôin seda, mida ema lauale pani. Eks sealt see kaal tuligi, pluss looduse poolt antud pirni kehakuju. Kaalusin pubekaeas oma 163cm juures 59kg.

Nüüd olen täiskasvanud ja kaalun üle 10 kilo vähem, kui ma kaalusin 13 aastaselt…[/tsitaat]

Teeme klubi. Mul täpselt sama lugu. 7s klassis ütles kooliarst, et ma olen väga alakaaluline ja peaksin juurde võtma. Kui emale seda mainisin, siis ütles ta, et jah, aga p*rse on sul ikka taga nagu tankiaku 🙁
Kui sõprade juuresolekul seda mainis, siis sain ma hiljem ka sõpradelt kuulda kui suur tagumik mul on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, esineb perioode, mil ema igal kokkusaamisel (vahel isegi mitu korda, nagu muud jututeemat poleks) mind minu paksusest informeerib. Mitte solvavate sõnadega, vaid lihtsalt, et \”no oled ikka paksuks läinud küll\”. Mind ikka korraks ärritab, aga olen harjunud juba. No miski modell ma ju pole ja päris elevant ka mitte, kuid mõned talvel kogunenud kilod oleks alla vaja saada muidugi (olen sellega tegelikult ka algust teinud, teda sellest ei teavita);ning aru ma ei saa, mis see tema kommenteerida peaks olema.
Äsja arvutasin, et mu KMI on 26. Ülekaal küll, kuid hiljutiste uuringute alusel on keskmine eluiga just sellise KMI-ga kõige pikem. Pole vabanduseks mõeldud, 5 kilo alla üritan saada ikkagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka kaaluteema kogu suguvõsas millegipärast väga aktuaalne. Kui keskkoolis suurest stressist kümme kilo äkki juurde võtsin oli see ikka suguvõsa jõululaua teema, kus tädi valjult teatas, et \”noh, sa oled viimasel ajal ikka väga paksuks läinud!\”. Paras hoop teismelisele. Samasuguseid märkuseid sain avalikult seltskonnas ka suguvõsa teiselt poolt. Õnneks oma vanemad olid selles osas üsna delikaatsed va mõned märkused ema poolt, et \”sul on ikka hirmus magu ees\”.

Tänaseks olen kõik ülekilod + veel veidi alla võtnud, kuid see periood tõi kaasa mitmeid enesehinnangu probleeme ja tunde, et mind hinnatakse ainult siis kui olen sale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kursaõde: \”Sa oled jälle alla võtnud?\”
Mina: \”Ei, ma võtsin 3 kg juurde!\”
Kursaõde: \”Kas Sulle kasvas aju, sest muudmoodi seda kaalutõusu küll põhjendada ei saa\”

Inimeste kommentaarid, kellega ma igapäevaselt ei suhtle korda ei lähe. Pigem tüütavad, sest ma ei viitsi igakord mingit tuttavat nähes oma kaalu arutada, seega on viimasel ajal jutud väga lühikesed.

Pereliikmete nõu andmised lähevad korda, sest enamasti on neil õigus (nt et ma ei söö piisavalt palju jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu alakaalulist keha kommenteeriti pikka aega nii sugulaste, klassikaaslaste, kui kodukandi elanike poolt. 178 cm juures kaalusin 50-55 kg ja nägin välja nagu prepuberteedi poisike. Aastad ja 30+ kg hiljem on piitsavarrest saanud spetsdieedi ja treeningu tulemusena liivakell, saan tohutult komplimente nii meestelt kui naistelt. Neil kõige kõvematel ütlejatel, enamasti naissoo esindajatel, on nüüd suu lukus, vahivad vihase/kadeda pilguga ja pobisevad midagi oma nina alla (\”Sa oled nii muutunud…\”) Neid, kes mind siiralt õnnitlesid ja uurisid, kuidas mul see õnnestus, aitan oma nõuannetega, kuidas vähegi saan.

Aga nüüd tagasi vaadates oma lapsepõlvele ja teismeliseeale, ei suuda ma lihtsalt uskuda, kui vastikud inimesed võivad olla ja lõppematult teise inimese enesehinnangu kallal hävitustööd teha. Eriti veel täiskasvanud! Ma oleks ülimalt tänulik olnud sellele, kes oleks võtnud vaevaks mulle nõu anda, sest siis ma tõesti ei teadnud, mida teha. Selle asemel oli tühi lahmimine, solvavad sõnad-hüüdnimed ja pidev kommenteerimine. Mina olen igatahes enda kogemusest õppust võtnud ja ei ütle kunagi midagi teise inimese kehakaalu kohta, sest esiteks pole see minu asi, milline keegi välja näeb ja teiseks ma ei tea iialgi, mis tema elus tegelikult toimub. Suvaline lendulastud sõna võib haavata inimest, kes võib-olla just eile dieeti alustas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu alakaalulist keha kommenteeriti pikka aega nii sugulaste, klassikaaslaste, kui kodukandi elanike poolt. 178 cm juures kaalusin 50-55 kg ja nägin välja nagu prepuberteedi poisike. Aastad ja 30+ kg hiljem on piitsavarrest saanud spetsdieedi ja treeningu tulemusena liivakell, saan tohutult komplimente nii meestelt kui naistelt. Neil kõige kõvematel ütlejatel, enamasti naissoo esindajatel, on nüüd suu lukus, vahivad vihase/kadeda pilguga ja pobisevad midagi oma nina alla (\”Sa oled nii muutunud…\”) Neid, kes mind siiralt õnnitlesid ja uurisid, kuidas mul see õnnestus, aitan oma nõuannetega, kuidas vähegi saan.

Aga nüüd tagasi vaadates oma lapsepõlvele ja teismeliseeale, ei suuda ma lihtsalt uskuda, kui vastikud inimesed võivad olla ja lõppematult teise inimese enesehinnangu kallal hävitustööd teha. Eriti veel täiskasvanud! Ma oleks ülimalt tänulik olnud sellele, kes oleks võtnud vaevaks mulle nõu anda, sest siis ma tõesti ei teadnud, mida teha. Selle asemel oli tühi lahmimine, solvavad sõnad-hüüdnimed ja pidev kommenteerimine. Mina olen igatahes enda kogemusest õppust võtnud ja ei ütle kunagi midagi teise inimese kehakaalu kohta, sest esiteks pole see minu asi, milline keegi välja näeb ja teiseks ma ei tea iialgi, mis tema elus tegelikult toimub. Suvaline lendulastud sõna võib haavata inimest, kes võib-olla just eile dieeti alustas.[/tsitaat]

Sarnane kogemus. Olin plikana kaua aega lühike, pilbaspeenike ja ilma igasuguste rindadeta. Küll need kopsakad klassiõed siis ikka itsitasid riietusruumis ja mõni tegi ka märkusi mu ‘luukere’ keha kohta. Mõne aasta pärast viskasin äkisti hoolega pikkust, liha tuli natuke luudele ja rinnad kasvasid ka ette. Siis olin selline ilus pikk peenike tüdruk ja suurte tissidega masajalgadel oli suu kibedalt lukus 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 17:10; 29.03 19:38; 29.03 21:11; 30.03 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu peres ei ole kunagi kehakaalu kohta märkusi tehtud. Lihtsalt ei ole seda kaaluteemat tähtsustatud ja erilist probleemi kellelgi pole ka. Seetõttu oli mul väga kummaline ämma vastupidise kombega harjuda. Lihtsalt torkab teretamise lõppu lause – no sa oled kaalust alla/üles võtnud.
Kui ta aga hakkas mu kasvueas tütardele samalaadseid märkusi tegema ja kehakuju muutumisi kommenteerima, siis küll ütlesin talle nelja silma all, et lõpetagu ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen lapsest peale suur olnud ja lapsest peale on mind mudasse trambitud.

Nüüd olen täiskasvanu (ja veel suurem), kaal ei lange mitte mingi valemiga (ainult opp on proovimata ja seda siiski teha ei taha, kuna ei usu selle tulemusse; aga toitumisspetsialistide ja personaaltreeneritega olen aastaid koos rassinud, ka nemad imestavad, et mis mõttes kaal ei lange, no vähemalt ei tõuse ka enam) Ja kaalun 150kg, seega olen paks mis paks, mitte ei kujuta endale seda ette.

Iga kord kui kodus käin (järjest harvem, nüüd juba vaid umbes 2x aastas), siis tehakse mind jälle maatasa, et miks sa ikka dieeti ei pea jne, samas laotakse lauale 10 kreemitorti ja solvutakse hingepõhjani, kui neid isegi ei maitse. Iga jumala kord on mingi mega kaalu kallal ilkumine. Ja oleks nad ise siis ideaalsed: lodevad ja paksud ja söövad valimatult kõike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kaalun pigem palju ja mäletan teismeeast isa kommentaare selle kohta, mis polnud kunagi solvavad aga teismelise kohta tegid küll haiget. Juba ainuüksi vihjamine \”Oi kui suur kõht\” vms. Kas ta tõesti arvas, et ma peegli ees ei näinud,et mul polnud supermodelli naba?? Nüüd on õnneks isa muutunud ja paistab, et see ei mängi enam tema jaoks nii suurt rolli.
Mehe vanemad on ka sellised töntsakad ja jälgivad oma kaalu, ent keegi pole solvav. Vahel lõõbime juustutükki tõstes, et oeh, sinna meie modellikarjäär jääb vms.
Ausalt öeldes ei kujutaks ma ette suguvõsa, kus kõik teaksid teiste kaalunumbreid ja see oleks lobisemist väärt teema. Kaal, olgu see 50 või 90, on nii isiklik siiski, et ma ei teeks sellest kunagi õhtusöögilaua vestlust…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu isa ütleb vahel tunnustavalt, et ikka naise moodi nüüd, et väike pekk ka(169/55 puhul). Või kui olin kunagi 169/47, siis muretses. Aga mitte midagi häirivat.[/tsitaat]

küll tundmata sinu isa, kes on ilmselt väga tore mees, siis selline kommentaar on küll väga ebaõnnestunud. kui oluline meesterahvas ütleb näiteks teismelisele, kes tegelikult on väga-väga sale, et tal on veidi pekki, siis võib tagajärjeks olla suisa näljutamine. 55 kg ja 169 pikk inimene on aga sale ja mingist pekist rääkida kohatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted teie lähedased ja teie kaal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.