Esileht Pereelu ja suhted teie pere eraellu sekkumise piir

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: teie pere eraellu sekkumise piir

Postitas:

Kas teile tunduks see sekkumisena kui…

ämm ostab lapsele kaltsukast riideid, ise teades, et miniale see ei meeldi.

pidevalt helistades uurib mis söögiks oli ja mis ostes midagi maksis.

plaanib ühiseid tegemisi eelnevalt küsimata, kas see ja see kuupäev sobiks.

Lahkab töökaaslastega meie pere asju.

Reageerin üle nagu mees ütleb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jep

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei reageeri sa üle.
Lapsele ostavad riided ikka vanemad.
See mida sööte ja kui kallis see on, pole kellegi teise asi peale sinu ja mehe.
Ei planeerita enne teiega läbi rääkimata ühtki üritust. Teil on ka oma elu
Kui su mees nii totu on, siis mingu oma ema juurde tagasi elama. Mõlemad pole suutnud lahti lasta ema-poja olekust mida peaks kohe tegema, kui mees leiab endale naise

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tunduks küll sekkumisena.
Saada mees oma ema paika panema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, mulle tunduks küll sekkumisena. omal ka kogemus olemas. mul on kah sügavalt uudishimulikud ja ülima organiseerimisvõimega ämm ja meheõde. mitmeidki asju on tahetud meie pere eest otsustada. pärast on nunnud näod ees, et mis nüüd juhtus….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 14:55; 27.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina riiete ostmist küll mingiks eriliseks sekkumiseks ei pea.

see, kui palju ja millist infot sa annad, sõltub puhtalt sinust ja sellest, kuhu sa piiri tõmbad- ämmal võib ka lihtsalt suhtlemisvajadus või koduse toidutegemise ideedenappus olla. ma arutan ka vahel emaga (mul ämma pole) seda söögiteemat ja nii mõnigi kord on emmal-kummal lambikese põlema löönud. ka siin ju suht tihti neid teemasid, et mida täna perele…

üritusi võib ämm planeerida nii palju kui kulub, mis see noortesse puutub? kui noortele ei sobi, siis nii tulebki öelda- miks näha kõigis ja kõiges probleemi, elage oma elu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Las ostab kui tahab. Riideid, mis mulle ei meeldi, ma lapsele selga ei pane. Kui mind kohal pole ja ämm last hoiab, siis võib panna. Kui suurem laps ise paneb, siis las olla, ei häiri.

Söögi ja maksumuste küsimine tunduks mulle kummaline. Ilmselt vastaks, et ei mäleta või mis tähtsust sel on.

Kui ämma planeeritud ühisürituse aeg mulle ei sobi, siis ma ei osale. Tehku üksi, muutku aega või jätku ära, kuidas soovib, minu asi pole.

Sellest, kas ta oma töökaaslastega meie pere elust räägib või mitte, ma tõenäoliselt teada ei saaks, seega mind ei häiri 😛 Pole nagu midagi varjata ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiete ostmine mind küll marru ei ajaks, no las ostis, ütleksin siis lahkelt 100. korda, et ma ei pane lapsele kaltsuka riideid selga, aga eks ma siis annan kellelegi edasi. Söögiteema on ka selline jutujätku asi, paar sõna võib ju vahetada, on ju inimesi, kellele sellised elu pisiasjad on nagu päeva peateema kohe, las ta olla. Vaat ürituste planeerimine oleks juba iseasi, ta siis nö lambist oma peaga korraldab ja ootab teie tingimusteta osavõttu? Seal ei aita muud, kui tuleb mõned korrad keelduda, küll ta ükskord aru saab, et nii see päris ei käi ja tuleb eelnevalt kooskõlastada.
Üldiselt, võta rahulikult, ära skandaalitse, aga te asju ikka nii, nagu sa ise tahad. Kuni sekkumine lausa olulisi mõõtmeid ei võta (elukoht, laste arv, rahakulutamine laiemalt jne), siis pole mõtet oma päeva rikkuda lasta:P

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi meil läks ikka hulk aastaid enne kui ämm mõistis, et ta ei saa meie pere tegemiste üle kontrolli. Nüüd on lõpuks kõik rahulik. Asi on paigas. Kui külla tuleb, veedab rahulikult aega ja kõik kena.
Eriti ei meeldi mulle su jutus see 2. ja 3. punkt.
Viimane see kõige hullem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ämm tahab suhelda lihtsalt, ma ei viitsi küll sellise pisiasja peale ärrituda. No ütled mis söögiks on ja et ei mäleta mis too maksis, ei võta ju tükki küljest. Kui planeerib üritusi enne konsulteerimata, siis läheme kui saame/viitsime, muidu ei lähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainuke veidrus, mille mina leidsin oli see söögi hinna küsimine.. kuigi samas.. äkki mõtleb sellega, et kui miskit kusagilt soodsalt said, äkki tahab ka sama soodsalt saada. Mõnel on ju omaette hobi, et ühest poest ostan seda soodsamalt ja teisest teist.
Ühised üritused… no, mina ei leia küll, et mu ämm peaks meiega ennem läbirääkimisi pidama, kui ta nt oma sünnipäeva (onju ühine üritus) pidada. Loomulikult siis vaatame meie, kas see kuupäev sobib ja kui mitte, siis kõlastame teda kas varem või hiljem. Või mis selle ürituse all mõeldakse?
Riided kaltsukast.. Mind absull ei häiri. Kaltsust saab niivõrd korralikke riideid, mida saab vabalt linnapeal kanda ja keegi ei teaks, et see kaltsust ostetud. Kui riie aga kulunud-pleekinud, siis neid saab kasutada maal (või metsas seenel) käkkimiseks. Las ämmal jääb ka oma rõõm lapselapsest. (Mu oma nt koob plikale meeletul hulgal kleite ja kampsuneid. Ma ei jõua kõiki talle selgagi panna, aga mis siis) Ma ei kujuta ette, mis selles nii häirivat on, et ta kaltsukast riideid osab. Kui ei meeldi, siis ära pane neid lapsele selga, aga ei pea seepärast ju tõmblema.
Ja ma olen raudpolt kindel, et mu ämm räägib külapeal minu pereasju, nagu ta räägib oma teiste laste pereasju ka minul külas olles. Kõik inimesed ju räägivad teiste tegemistest. Või on teie pereasjades miskit nii häirivat, mida rääkida, et ei taha, et teised teavad? Siis tasub ju pereasjad korras hoida (vähemalt ämma silme all), et tal ei oleks miskit krõbedamat-mahlakamat oma töökaaslastega arutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu meelest oleneb vastus paljudes asjaoludest, mida sa lisaks maininud pole 🙂

ämm ostab lapsele kaltsukast riideid, ise teades, et miniale see ei meeldi.

Kui ostab, annab ja asja sinnapaika jätab, siis ei oleks hullu. Kui elamine väga kitsas pole, siis koguks neid vaikselt ühte sahtlisse ja annaks aeg-ajalt rahulikult abivajajatele. Kui ämm aga käib ja nõuab, et lapsed neid kannaksid ja sellel teemal pidevalt ka tüli norib, siis loomulikult tüütaks ära.

pidevalt helistades uurib mis söögiks oli ja mis ostes midagi maksis.

See on küll natuke imelik. Mul pole isiklikult õrna aimugi, kui palju mingi söögiasi täpselt maksab :).

plaanib ühiseid tegemisi eelnevalt küsimata, kas see ja see kuupäev sobiks.

Kui sobib, siis lähete ja kui ei sobi, ei lähe. Eks normaalne oleks, et ühiste ürituste planeerimine algaks ikkagi sellest, kõigile sobiv aeg kokku lepitakse. Aga no kui inimene seda ei oska ja kui te osaleda ei saa, asja rahulikult võtab, mis siis ikka. Igaühel omad kiiksud. Vorsti teine ots on muidugi see, et ku ämma korraldab ja Nõuab teie kohalolekut ning vähimagi mainimise peale, et teile ei sobi või oleks võinud enne üle helistada, jällegi pikk ja tervet \”küla\” hõlmav skandaal tehakse, siis see ei läheks ikka kohe üldse mitte.

Lahkab töökaaslastega meie pere asju.

Jällegi- kuidas ja milliseid asju? Minu ema ja ämma lähemad töökaaslased saavad näiteks ikka teada, kui neile mõni uus lapselaps sünnib. Või et nad mõnikord puhkuse ajal lapsi hoiavad, kui meie mehega kusagil reisil (eks siis peale seda kiidavad jälle lapsi ja vatravad neist vaimustunult ilmselt rohkem, kui teised tegelikult kuulata viitsiksid :)). Jms. Kui aga näiteks mees arutaks oma emaga teie suhteprobleeme, mida sina vaid oma kõige lähemale sõbrannale usaldaksid (kui sedagi) ja ämm siis need kogu kollektiivile oma vaatenurgast arutamiseks laiali laotab, siis see oleks ikka nahaalsuse ja matslikkuse tipp. (Hoopis teine teema oleks siis veel muidugi mees ja kuidas ämm üldse neid teemasid kuuleb).

Nii et minu arvates, olenevalt täpsematest asjaoludest, võib olla tegemist räige sekkumisega või sinupoolse üle reageerimisega. Või millegi vahepealsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on pereelu ja on eraelu
sellist asja pole kui \”pere eraelu\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina nt arustan töökaaslastega ämma elu ja kombeid.
mul on 60a töökaaslane, kes küsib ikka, et kas ma ämmal abis käin. neil on sarnane hobi. sellest et töökaaslasel ja ämmal on sarnane hobi on teada sellest, et ämmast on ajakirjades kirjutatud.
kui ma nüüd ütlen, et ei käi, mind ei huvita ta hobi, mul endal omad tegemised, siis hakkab jutt hargnema sinnamaani, et tegelikult pole ämmal muuks aegagi. minul väiksed lapsed, ämmal oma hobi. mul pole aega veel aidata ämma. töökaaslane hurjutab et ikka peab vanematel külas käima ja aitama, nii võõrdutaksegi. mina jälle, et ehk kui ta lapselapsi hoiaks, oleks ka mul rohkem aega ja ehk ma pingutaks tõesti rohkem.
kas see on klats või oma elust rääkimine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 17:31; 27.06 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakka ämmale kaltsukast riideid ostma. Üle anna avalikult kõigi nähes.
Alati küsi temalt esimesena, mida ta söögiks tegi ja palju maksis. Kindlasti lisa juurde, et sinumeelest ….
Põrgutage ootamatult neile külla. Puhkepäeva hommiku ja võimalikult vara.

Plaani mõned äkkminekud koos nende perega, teata ka neile, et nad on plaani võetud vahetult enne minekut. Kui teil on plaan,siis ei saa te ka osaleda kellegi teise üritusel. Saad alati vabandada kenasti, et kahjuks ei saa tulla, meil omad plaanid.

Ega siin muud ei aita, kui on ise kogetud kui vastik see on. Nii et võimaluse korral matki oma ämma. Võimalik et olete üsna sarnased, mehed ema järgi valitavat naisi. Lihtsalt osad sarnased ei talu kui teine teeb samasid tegusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sega, sest hoian ise distantsi.
Ämm ei osta iialgi lastele riideid, ei tea mida me sööme (teab vaid, et sööme hästi), ei tea miskit meie elust.

Teadlik valik peale seda kui ämm suurema osa elust on oma teisest pojast ja pojalastest huvitunud. Väga ilus elu on:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et sulle ei meeldi ämm ja ükskõik mida ta teeks või tegemata jätaks – sa leiaks ikka võimaluse tema üle viriseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

reageerid jah. sest see pole ju pereeelu sekkumine. keegi ei saa sekkuda, kui inimesed oskaks end (viisakalt!) kehtestada.

see on pigem oma kohaloleku sagedane demonstreeriminne, hea soovimine hoolimata sellest, et seda ei taheta vastu vôtta vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ei reageeri sa üle.
Lapsele ostavad riided ikka vanemad.
See mida sööte ja kui kallis see on, pole kellegi teise asi peale sinu ja mehe.
[/tsitaat]

Minu meelest hinnad pole saladus, seega hinda küsida küll patt pole. Iseasi, kas selline pidev uurimine just tüütuks ei muutu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on see küll sekkumine mida teemaalgataja kirjeldab.
Minu ämm on õnneks väga tore ja arusaaja inimene aga ühest asjast on ikka tüli majas pidevalt: ta ei seedi kui endale, lastele, (aga mitte mehele) uusi asju ostan, eriti riideid. Tema arvates on see lihtsalt mõtetu \”raha maha viskamine\”. Kusjuures ma ei osta midagi üleliia kallist ega tarbi üleliia, kõik täiesti mõistlikes piirides. Kui mees omale 80 eur teksad ostab, on see ämma meelest ok, kui ma lapsele või endale 15 eur teksad ostan, ongi tüli majas 🙁 Ma teen seda ju oma isiklikust palgast, mitte ämma rahast. Et ma riietele raha ei kulutaks, tõi kusagilt suure kotitäie lastele riideid. Aga need olid täielik kalts, katkised-räbalad, määrdunud, lõpuks lõin käega, viskasin ära, häbi ka kellegile ära anda, pole selliste räbalatega veel ühtegi last oma elus ringi jooksmas näinud. Aga jah, jube tüütu on see küll kui keegi koguaeg millegiga turjal istub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiete koha pealt küll probleemi ei tekitaks. Usun, et ta näeb kaltsukas tuulates vähemalt enda meelest lapsele sobivaid riideid ja tahab ka lapsele midagi osta. Ise ostan ka vahel lapsele kaltsukatest asju, kui pisem oli, siis ostsin rohkem, aga ka nüüd olen saanud päris häid leide. Viimasel korral sain nt üli-ilusa ja täiesti uue välimusega Nexti piduliku kleidi 5¤ eest ning H&M ja Lindexi ilma ühegi kulumismärgita pusad 1.50¤ eest.
Samas mu enda vanaema on ka selline, kes krabab kaltsukas käies enam-vähem kõike kokku. Olenemata suurusest ja kulumisastmest. Tänan teda nende eest, kuid pärast sorteerin täiesti kaltsud välja ning viskan ära ja lihtsalt vale suurusega asjad annan kohe edasi. Samas on tema toodud riiete seas vahel ka päris häid leide. On toonud nt täiesti korralikud ecco k/s kingad, icepeak jope, lenne kombeka ja ka muid \”firmakaid\”, kuigi ta nendest firmadest tegelikult suurt midagi ei jaga.

Söögi teema mind häiriks küll veidi, aga võib-olla ta tõesti tahab saada häid ideid ja teada, kus on soodukaid mõnele heale asjale.

Kui kuupäev ei sobi, siis ütledki, et kahjuks meil on juba plaanid selleks päevaks tehtud ja me ei saa osa võtta. Lihtne ja ei võta tükki küljest.

Mis asjad need siis niiväga on, mida peab tema töökaaslaste ees häbenema? Kui päris isiklikke probleeme ei lahata ja mina ei kuule, kuidas taga räägitakse, siis vahet pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ainuke vast see ürituste organiseerimine enne eelneva kokkuleppeta, kõige muu suhtes reageerid üle.

Mis selles imelikku, kui kaks naist arutavad retseptide ja hindade üle??? Minu minia küsib minult ka, ja mina temalt – oleme mõlemad kokandushuvilised ja sellepärast tüiesti normaalne jututeema…

Ja miks ei sobi sinu lapsele kaltsuka riided? Keskkonnateadlik inimene ostabki lapsele trööpamisriided taaskasutusest, eriti nõme neid alati uhiuuena tarbida. Su snooblus pole siin üldse omal kohal – kaltsukas shoppamine pole enam ammu mingi vaesuse näitaja, hoopis trendi- ja ökoteadlike inimeste teema!

Ja töökaaslastega jutu seeas laste tegemistest rääkimine on ka täiesti tavapärane. Ise lahkad siin avalikus foorumis ämmaküsimust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tundub, et nii teemaalgatajal kui ämmal on liiga palju aega. ühel pärida ja osta mõttetuid asju, organiseerida üritusi, mis kedagi ei huvita, teisel kõige selle üle vinguda ning näha selles vandenõu. tegelt on mõlemal lihtsalt igav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas samad asjad häiriks sind ka siis, kui ämma asemel oleks sinu ema? Reeglina häirivad ämmade juures asjad, mida oma ema puhul tähelegi ei paneks. Sinu ämm on sinu mehe ema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik kes siin ülereageerimisest räägivad. Kogege üks taoline ämm ära ja siis vaatame, et mis juttu räägite. Mul oli lõpuks ikka nii, et ma telefoni enam ei võtnud. Lihtsalt ei suutnud 45 min. tühja loba ajada. Ja eriti ei saadud aru ka sellest, et ma püüan teha süüa, koristada või õppida lapsega samal ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 14:55; 27.06 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

erinevates peredes on erinevad kombed.

ostab kaltsust riideid – usu, ta tahab ainult head. mõtleb, et rõõmustab sellega sind, et lapse peale mõtles.
ära pane siis selga neid asju lapsele, kah asi.
tema rõõmustamiseks siis võid ju panna, kui temaga koos oled. mu ämm oli selline, et kui midagi tõi, siis alati kontrollis, kas me ikka kasutame seda asja.

söögiteema on just selline, et vbl tema suguvõsas arutatakse neid asju peensusteni. mul on ühed sellised sõbrad, kes nagu elakski selleks, et süüa. alati räägivad ise, mida tegid, mis asjad maksid ja kuidas täpselt kokkamise protseduur käis. no las räägivad, mis mul sellest. kuulan ära ja rahu majas.
alati pakuvad ka enda tehtud toitu, külmkapp kaabitakse tühjaks, kui sinna lähen ja alati pikk jutt juurde, kuidas täpselt tehti, mis maitseaineid kasutati ja palju. ma viisakusest ikka söön, aga kui ei soovi, siis nii ütlengi.
ütled, mis süüa tegid, hindade kohta võid ju öelda, et ei mäleta.

ühiste tegevuste plaanimine on küll teiega mitte arvestamine ja see lõpetage ära. lihtsalt ei lähe, kui teile ei sobi ja kõik. ühtegi oma asja sellepärast edasi ei lükka ja tegemata ei jäta.
isegi kui ei ole muid plaane teil, siis võid ju öelda, et pea valutab vms. ütled konkreetselt, ka mehele ja ei lähe. mees mingu, kui soovib, sokuta laps ka kaasa 😉 – ei näe probleemi seega.

teie pereelu lahkamine töökaaslastega – täpsustad ehk, mismoodi see välja näeb? kuidas ta teie pereelust üldse teab nii palju, et seda lahata saab? hoia suu kinni ja ära räägi talle pisiasju.

keegi eespool soovitas mõelda, kas sind need asjad oma ema puhul häiriks. mõtle sellele 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas samad asjad häiriks sind ka siis, kui ämma asemel oleks sinu ema? Reeglina häirivad ämmade juures asjad, mida oma ema puhul tähelegi ei paneks. Sinu ämm on sinu mehe ema.[/tsitaat]
Mis selles imelikku on kui ämma puhul häirivad asjad, mida oma ema puhul tähelegi ei paneks? Olen kindel, et ka ämmasid häirivad miniate puhul asjad, mis oma tütrele tingimusteta andeks antaks. Nagu selles anekdoodis, kus üks ema oma täiskasvanud lastest räägib: tütrel on mul mehega vedanud, midagi kodus tegema ei pea, mees keedab ja koristab ja tegeleb lastega ja toob naisele kohvigi voodisse, tütar ainult puhkab ja tegeleb oma asjadega. Aga vaat pojal pole kohe üldse naisega vedanud: midagi ta kodus ei tee, vaene poeg peab keetma ja koristama ja lastega tegelema ja vähe sellest, isegi prouale kohvi voodisse viima!
Veri ongi paksem kui vesi, on alati olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kas teil pole nii, et kui te ei pööra tähelepanu neile pisiasjadele, mida need asjad ju tegelikult on…ja lasete endaga järjest mitte arvestada, siis ikkagi hakkavad need asjad teid lõpuks nii häirima, et härivadki kõik pisiasjad, ka kõige tühisemad.
mul on küll nii, et kui ma olen talunud ära 10 pisiasja. mõeldes, et see pole ju üldse oluline. siis 11. pisiasi ajab mind nii närvi, et ma ei suuda enam ühtegi pisiasja enam rohkem taluda ja ma lähen iga järgneva pisiasja peae hullult närvi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 17:31; 27.06 17:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted teie pere eraellu sekkumise piir

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.