Esileht Pereelu ja suhted teie reaalsed kulud lapsele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )

Teema: teie reaalsed kulud lapsele

Postitas:

kuna siin on nii palju teemasid elatise kohta, tekkis mul küsimus, kui suured on teie REAALSED kulud lapse kasvatamiseks ühes kuus.
palun lisage summale ka selgitus.

ja teeme nüüd nii, et need ei vasta, kes vastust ei tea. niisama mökitama ärge tulge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 10:14; 17.01 10:37; 17.01 12:03; 17.01 12:16; 19.01 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige enam kulub tervist ja aastaid. Kahjuks ei oska tervist ja aega rahasse arvutada. Kõik rahalised väärtused tunduvad aja ja tervisega võrreldes ikkagi imeväikesed. Raha saad sa juurde teenida, aga elatud aastaid ja tervist ei taasta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perele kulub (mina, mees, 2 last) sisuliselt kõik mis teenime st igale u 300 eurot/kuus, kõrvale saab panna vähe.

Toit, eluase, riided, transport, näpuotsaga meelelahutust…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:32; 17.01 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Perele kulub (mina, mees, 2 last) sisuliselt kõik mis teenime st igale u 300 eurot/kuus, kõrvale saab panna vähe.

Toit, eluase, riided, transport, näpuotsaga meelelahutust…[/tsitaat]

tänan vastamast kuid küsimus oli kui palju kulub lapsele. kui läheksite lahku mehest, ei küsiks te ju tema käest elatist selle järgi kui palju kulub perele, sh uuele mehele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 10:14; 17.01 10:37; 17.01 12:03; 17.01 12:16; 19.01 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.klassi laps:

trenn 35
huvialaring 21
logopeed 80
kindlustus 75
riided – raske öelda. Ostan tavalisel korraga hooajariided ja jalanõud ja siis läheb umbes 400, aluspesu, sokke ostan siis vahepeal juurde, mõne T-särgi ka jms.
Koolitarbed, mänguasjad, raamatud jms. – keskmiselt 40 eurot kuus, ei ole kindel
Söök – selle peale läheb meil kahjuks palju raha. Laste osa ei oska arvestada, aga vähemalt 130
Bensiin – laste sõidutamise peale vähemalt 90

Lasteaialaps:

trenn 35
huvialaring 19
kindlustus 75
lasteaed 200
logopeed 80
riided – pea kõik riided vanemalt lapselt. Mõned uued jalanõud, vast 150 aastas ja riideid umbes 150 eest.
Mänguasjad – vennaga kahepeale
Söök – ka vist 130
bensiin – eelmine 90 on kahe lapse peale

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui peres on 4 liiget ja kõik söövad, kannavad riideid ja neil on ühised korterikulud siis jagadki tulud 4-ga

Minul 290-300/laps kulub täiesti kindlasti, ilma erikuludeta(ei ole kalleid trenne ega invaliidile ravimeid)

Seega loogika, mille kohaselt isalt nõuda 1/2 miinimumpalgast kui vanemate sissetulekud u võrdsed peab paika.

Minult 145+mehelt 145=290/laps ja see kulub küll ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:32; 17.01 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trenn 30, kommunaalid 135, riided 100, toit 130, transport/meelelahutus 150, hobi 500-2000. Ilma hobita 545¤/kuus keskmiselt, koos hobile kuluvate summadega 1500¤/kuus keskmiselt. Elatist ei küsi :), mees toetab hobikulude katmisel oma vabal tahtel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres kaks teismelist poega. Panin kulusid kirja 2010 detsember-2011 mai. Arvutasin selle kuue kuu keskmise ja sain ühe lapse kohta kuluks keskmiselt ~400 EURi.

Laste otsesed kulud (laste riided, ravimid, taskuraha, mobiiliarved, teatrid, kinod, sõprade sünnipäevakingid, igasugu habemeajamsivahendid jmt, ühe poja klassierksursioon) – keskmiselt 150 EUR lapse kohta kuus.
Toit – 101
Majapidamisvahendid (pesupulber, seep, hambapasta jne) – 8
Igakuised maksud elamise eest (elekter, küte, internet, prügivedu jne) – 56
Transport – 85 eur (sisaldab laste kooli-koju sõitu ja paari kaugemat sõitu, mis justnimelt laste pärast ette võetud).

Neist siis laste otsekulud arvutasin otse kokku. Toit, majapidamisvahendid ja igakuised maksud on kolmandik kogukuludest (elame kolmekesi), transpordi arvutasin ka otse laste osa kokku, sõidud, mis on tehtud ainult laste pärast.

Minu lapsed tasulistes ringides-trennides ei käi (kohalik kool pakub tasuta trenne), sellevõrra läheb vähem, kui enamusel peredel raha.

Nii et kahe lapse kogukulud olid mul aasta tagasi umbes 800 euri kuus, samal ajal laste isa maksab elatist 320, ehk alla poole summast. Juurde ma küsima ei vaevu, suudan ise maksta. Kuigi ka isa palga juures ei oleks see 80 euri juurde maksta eriline probleem, ma lihtsalt ei viitsi selle teemaga maadelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kuna siin on nii palju teemasid elatise kohta, tekkis mul küsimus, kui suured on teie REAALSED kulud lapse kasvatamiseks ühes kuus.
palun lisage summale ka selgitus.
[/tsitaat]

Ei saa sinu küsimusest aru. Loomulikult nii suured, kui pere, ehk siis mõlema vanema sissetulekud võimaldavad! Ühel perel on reaalsed kulud lapsele kordi või kümneid kordi suuremad kui teisel. Või tahad öelda, et sõltumata vanemate sissetulekust ja elatustasemest peab lapsele kulutama vaid nii palju, et nälga ei sureks ja surnuks ei külmuks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 11:07; 17.01 19:48; 17.01 19:50; 17.01 19:57; 19.01 21:55; 05.02 10:40; 05.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolilapsel
45 trenn
25 riided (arvestan et 300¤aastas)
15 arvestan veekulu korteris, muud kommunaalid ei sõltu inimeste arvust

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:08; 17.01 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei saa sinu küsimusest aru. Loomulikult nii suured, kui pere, ehk siis mõlema vanema sissetulekud võimaldavad! Ühel perel on reaalsed kulud lapsele kordi või kümneid kordi suuremad kui teisel. Või tahad öelda, et sõltumata vanemate sissetulekust ja elatustasemest peab lapsele kulutama vaid nii palju, et nälga ei sureks ja surnuks ei külmuks?[/tsitaat]

millest sa aru ei saa?
lihtne küsimus – kui suured on kulud lapsele ühes kuus? mina enda omi tean.

ja ma ei taha mitte midagi öelda, milleks selline vaenulik suhtumine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 10:14; 17.01 10:37; 17.01 12:03; 17.01 12:16; 19.01 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Koolilapsel
45 trenn
25 riided (arvestan et 300¤aastas)
15 arvestan veekulu korteris, muud kommunaalid ei sõltu inimeste arvust
[/tsitaat]
Laps ei söö? Sünnipäevadel, kinos, teatris jm ei käi? Raamatuid, koolitarbeid, muid vidinaid talle ei osta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]küsimus on tõepoolest utoopne, kulutada saab võimaluste piires. Ütleme siis nii, et kulutan ise 60 e. aga kui isalt õnnestub 300 e. elatist juurde pumbata võin kordades rohkem kulutada. Raha eest saadavaid asju ei ole ju raske juurde leiutada.[/tsitaat]

mis siin utoopilist on?

kui te lähete näiteks elatise asjus kohtusse ning nõutav summa on üle miinimumi, peate kulutused tõestama lausa t¨ekkidega.
kui te ei tea kui palju raha kulub, mille alusel elatist küsite? kohvipaksu pealt vaatate? või selle järgi kui palju naabri-Maie saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.01 10:14; 17.01 10:37; 17.01 12:03; 17.01 12:16; 19.01 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

poiss 8a
trenn – 70
trenn – 100
sõidutamised -60
riided aasta lõikes igakuiselt u.100
puhkus aasta lõikes igakuiselt u.80
toit – 100
lisakulud – 30
kommunaal – 50

poiss 2a
lasteaed – 60
sõidutamised – 20
riided aasta lõikes igakuiselt u.130
puhkus – 80
toit – 100
lisakulud – 15
kommunnal – 50

kokku kahe peale siis u.1000eur

aga eks igaüks majandab vastavalt oma rahakotile ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Laps ei söö? Sünnipäevadel, kinos, teatris jm ei käi? Raamatuid, koolitarbeid, muid vidinaid talle ei osta?[/tsitaat]

Jajaa, enne kiilus arvuti kinni ja jäi pooleli:
Niisiis:
45 trenn
25 riided (avestan 300¤aasta peale)
10 veekulu korteris (muud kommunaalkulud ei sõltu inimeste arvust)
5 elekter (ütleme , et lapse toa elekter)
100 toit (sööb kodus tõesti vähe, koolilõuna tasuta)
25 lõbustused
————-
Kokku 210¤ keskmine kulu kuus

Lasteaialaps
20 trenn
25 riided (avestan 300¤aasta peale)
10 veekulu korteris (muud kommunaalkulud ei sõltu inimeste arvust)
5 elekter (ütleme , et lapse toa elekter)
50 toit (no see laps ei söö kodus küll mitte midagi, leiba röstib ja piima joob, õuna näksib)
65 lasteaiatasu Tallinnas
25 lõbustused
——–
200¤ keskmine kulu kuus

Kui oleks vaja siit kokku hoida, siis näiteks riiete puhul küll võiks noorem laps vanema lapse vanu asju kanda ja ilmselt kui otsiks, leiaks ka odavamaid asju jne. Aga ei viitsi sellega tegeleda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:08; 17.01 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10-aastane poiss, otsesed kulud:
trenn 40
kooliasjad aastas vast 60 euri, see teeb kuu peale 5 euri
riided aastas umbes 500 euri, kuu peale jagatuna 42 euri
söök umbes 150 euri kuus
telefoniarve 10 euri
+ kinopiletid, mänguasjad, arvuti, jalgratas jne jne jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

njaa..proovin ka. 😀
lasteaialaps :
aiatasu 50 eurot
teised kaks kodused. Pisemale mähkmed iga kuu ca 20 eurot. Toiduosa maksumust ei tea,kuna teen sooja söögi igapäevaselt ja lapsed just märkimisväärset kogust ei jõhverda,pere kuu toiduraha u 200 eurot. Maiustusi toon koju jooksvalt,kõigile. Riietega sama asi,ostan kellele vaja ja seda jooksvalt,igakuiselt ei teagi öelda palju kulub. Enamik riietest teise ringi kaup. 2 korda aastas suuremad kulud lastele,ehk siis õueriided,siis läheb korraga u 300 eurot. ei oska mina täpselt kokku lüüa,palju kellelegi kulub ja polegi kunagi nii arvestanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ausalt ma ei tea. Teenin piisavalt, seega saame endale lubada nii häid restorane kui puhkusereise 5*-hotellides. Lapsed saavad tegeleda hobidega ja neil on olemas ka iPadid, PSP jms vidinad. Ostame ka uusi kvaliteetseid riideid, elame suures majas ja toidu pealt kokku ei hoia.

Seega ma arvan, et kulub ikka päris palju ja siinsed \”No minul küll üle 100 euro ei kulu, seega rohkem pole teistel ka vaja!\” teemad on üsnagi naljakad. Kui oleks rohkem kulutada, küll siis kuluks. Kes ei taha oma lastele parimat pakkuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 13:37; 17.01 14:05; 19.01 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ausalt ma ei tea. Teenin piisavalt, seega saame endale lubada nii häid restorane kui puhkusereise 5*-hotellides. Lapsed saavad tegeleda hobidega ja neil on olemas ka iPadid, PSP jms vidinad. Ostame ka uusi kvaliteetseid riideid, elame suures majas ja toidu pealt kokku ei hoia.

Seega ma arvan, et kulub ikka päris palju ja siinsed \”No minul küll üle 100 euro ei kulu, seega rohkem pole teistel ka vaja!\” teemad on üsnagi naljakad. Kui oleks rohkem kulutada, küll siis kuluks. Kes ei taha oma lastele parimat pakkuda?[/tsitaat]

ja sina väärtustad parimat ainult materiaalselt? mnjah sorry aga mingid ibadid ja psp-ed ei näita nüüd küll midagi.sealt need ära hellitatud lapsed tulevadki kes harjunud kõike saama ja kes ei oska väärtustada raha.ära valesti aru saa- ei ole kade tahan et minu lapsed kasvaksid arusaamas et kõik ei kuku taevast sülle vaid selle nimel peab vaeva ka nägema. tean paljusid jõukaid vanemaid kellel eiole viitsimist ja aega lapsega tegeleda vaid kompenseerivad seda rahaga-ära ostmine.mina sellist peremudelit ei poolda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 13:51; 19.01 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ja sina väärtustad parimat ainult materiaalselt? .[/tsitaat]

ee..ja sinu sõnavõtt teemas, kus räägitakse sellest, PALJU laste peale RAHA kulub, on asjakohane sest…?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 13:37; 17.01 14:05; 19.01 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei saa sinu küsimusest aru. Loomulikult nii suured, kui pere, ehk siis mõlema vanema sissetulekud võimaldavad! Ühel perel on reaalsed kulud lapsele kordi või kümneid kordi suuremad kui teisel. Või tahad öelda, et sõltumata vanemate sissetulekust ja elatustasemest peab lapsele kulutama vaid nii palju, et nälga ei sureks ja surnuks ei külmuks?[/tsitaat]

Nagu too vastaja ütles – kui raha on, küll leitakse ka kulutamisvõimalusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ca 500¤.
Arvutus tehtud lihtsalt: neljaliikmelisel perel kulub kuus ca 2000¤.
Kulu elamispinnale moodustab 2/3 väljaminekutest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kunst ei ole elada üle oma võimete, KUNST ON ELADA VÕIMALUSTE PIIRES! Inimesed kipuvad ikka üle oma varju hüppama.

Reaalsed kulud tulebki paigutada oma võimaluste piiri, mitte elada ulme elu![/tsitaat]

Jah, inimesed elavadki võimaluste piires. Sina aga arvesta palun ka sellega, et on palju inimesi, kelle võimaluste piir on rohkem kui miinimum, seda nii emal kui isal. Kui minu sissetulek on 1500 eurot ja ekskaasa sissetulek on 2000 eurot, kust siis võetakse see arvamus, et meie ühise lapse elatis peaks olema samasugune miinimum (139¤ vist?), nagu sellel lapsel, kelle vanemad teenivad 500-800 eurot?
Minul ajabki närvi mustaks see, et elatiseteemades madalapalgalised naised hakkavad alati väga kurjalt väitma, et miinimumelatis on lapsele küll ja küll. Ei saa ju olla, et kui lapsed elavad mõlema bioloogilise vanemaga koos, siis on nende rahalised võimalused erinevad: üks laps saab käia kallites trennides, süüa kohukesi ja jogurteid, minna ekskursioonile, kanda kallite brändide rõivaid, käia sõprade sünnipäevadel. Teine paljusid neist asjadest ei saa. Seega, laste võimalused on erinevad, sõltuvalt vanemate sissetulekutest.
Nüüd aga, kui vanemad lahutavad, siis lahutatud vanemate lapsed peaks justkui kõik elama miinimumelu: kandma kaltsukarõivaid, sööma odavaid makarone odava hakklihaga, trenni ei saa või kui, siis kõige odavamasse ainult, sõprade sünnipäevad jäävad ka tihtilugu vahele, ja ekskursiooni pole vaja. Aga miks? Miks, kui mõlema vanema sissetulekud on ometi samad kui koos elades?
Aga vastates teemale, siis mina arvutasin kolm aastat tagasi kokku oma tollal 17-aastase poja kulud ja sain umbes-täpselt 5000 kr kuus. Tegin selle arvestuse nimelt ühe analoogilise teema jaoks perekoolis. Minu laps ei ihalda firmariideid, küll aga kulus ja kulub palju raha tema hobi peale (muusika, mitte sport). Samuti käib gümnaasiuminoor juba palju väljas ja see on ka suur kuluartikkel. Elamiskulusid (lapse osa kommunaalmaksetest) ma sisse ei arvestanud, sellega oleks summa veel suurem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 14:44; 17.01 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

gümnasistid, 300 eurot kuus.

150 kodune toit + erinevad majapidamis ja hügieenivahendid
25 koolitoit
15 transport (5 kuupilet linnatranspordis, 10 muud liikumised)
9 kommunikatsioon
52,osa kommaunaalidest (elekter, küte, vesi, kindlustus jne jne jne)

vahekokkuvõte 250 eurot

lisaks riided, õppevahendid, huvitegevus, kino-teater-kontserdid jne jne jne.

300 eurot kuus inimese kohta on hetkel meie pere võimaluste lagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.01 14:50; 18.01 14:05; 19.01 11:55; 19.01 11:56; 19.01 15:15; 19.01 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolilaps (tüdruk)
koolimakse – 9k kohta 320 ca 32kuus
trenn – 32kuus (hetkel maksab seda isa)
huviring – 13kuus
mobiil – ca 25kuus (palju, aga nii on)
taskuraha – 20kuus
sünnipäevad ca 2-3kuus – 30-40
apteegikraam – ca 30kuus (vitamiinid jm)
huviringi materjalid – ca 20-30kuus
pesuvahendid, meigivahendid jms – 30kuus
riided – 100kuus; kindlasti
kino jms – 10 kuni 20, sõltub kuust
koolitarbed – võib-olla 10kuus
ja muud kulud (ei oska kohe öelda palju veel läheb toidule, elektrile jt) – igatahes palju

Imik
mähkmed – 40-50kuus (kakab palju ja seetõttu läheb mähkmeid ka omajagu)
apteegikraam – 20-30kuus
piimapulber – ???
võimlemine, massaaz – 100kuus vähemalt
mõni mänguasi – 10-20
jms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Koolilapsel
45 trenn
25 riided (arvestan et 300¤aastas)
15 arvestan veekulu korteris, muud kommunaalid ei sõltu inimeste arvust
[/tsitaat]Vot selle viimase lause peale tahaks ma alati öelda, et lasteta ei elaks ma ilmaski kolmetoalises keskküttega korteris. Üksi võiks ma täiesti vabalt elada hubases ühetoalises ahiküttega korteris ja seega kirjutan mina lapse otseseks kuluks tõesti ka osa kommunaalidest. Elekter niisamauti, üksi ei teeks ma iial kolm korda päevas süüa, enamasti ei teeks vist kordagi, külkapp oleks julgelt poole väiksem ja boiler peaks poole vähem või isegi veel vähem vett soojendama, tuled ei põleks korraga kahes toas, telekas mängiks oluliselt vähem, muusikat ei kuulaks üldse jne. Meil muideks läheb prügi ka inimeste pealt.
Mul läheb lapse peale:
Toit 80-100
lasteaed 50
transport 50
riided 30 umbes (suured asjad saab 300 aastas ostetud, aga meil kulub sokke ja aluspesu näiteks üle mõistuse palju ja neid tuleb pidevalt juurde osta.)
Hügieenvahendid 3 (tegelikult on rohkem, sest hambaharja vahetusotsikud võtavad juba terve summa ära, aga elektriline hambahari pole ju vajadus)
Meelelahutus 10 (siia hulka lähevad ka mänguasjad)
Elamispinna kulud 35-150, keskmine viimase aasta põhjal 94 euri lapse kulu (sellel aastal seoses küttehinna pea 50% kasvuga on see lagi kindlasti ikka kõvasti kõrgem)
ehk kõik kokku 317-344, kusjuures siia hulka pole arvestatud jalgrattad (iga aasta ei osta ju uut), suusad (kõigepealt üritan tuttavatelt kasutatuid leida soodsalt) ega muu sporidvarustus ega ka lapse telefoni peale kuluv summa (mõistlik laps, kõige rohkem on siiani suutnud kulutada 3 euri kuus) ja hoidku jumal, kui laps peaks telekamängu tahtma näiteks, see peaks ikka emme eralõbu olema? Sest eluks vaja seda pole. Ravimeid ma ka lapsele nii tihti ei osta, et suudaks mingi keskmise summa välja mõelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 16:30; 17.01 19:06; 19.01 16:54; 20.01 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi, krooniajal, huvipärast arvestasin 6 aastase lapse kulusid kokku. Enam kahjuks ei mäleta, üllatavalt suur number tuli igal juhul. Lapse isa arvas, et üle 1000 eek-u kuus küll lapsele ei saa minna. Korjasin mingi 3-4 kuu arved ja t¨ekid kokku. Päris palju pani puusse oma arvamusega igatahes 🙂

Nüüd veebruaris üritan uuesti arvet pidada. Olen juba ammu mõelnud, et huvitav oleks teada:) Igapäevaselt ei oska küll nii mõelda, et näe Laps nr 1- kulu nii ja nii palju; laps nr 2- kulu niipalju… Kõik ikka kokku ja ei tea tegelikult sedagi, mis summad nt. söögile ja meelelahutusele või riietele kuluvad ühes kuus. Niiet, pooleteise kuu pärast ehk saan vastata teemasse!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei saa aru, mida mulle öelda üritad, aga olgu! Vaatame kui hästi 17 a. pojuke elamiskunstiga hakkama saab 😀 (äkki ei olegi nii andekas kui ema-isa kokku)[/tsitaat]

Sul on tekstist aru saamisega siis ikka tõsiseid raskusi. Kahju kohe sinust ja ilmselt sa tõesti ei olegi võimeline üle miinimumi teenima ega oma lastele paremat elu võimaldama, kui miinimum. Toom Õunapuu ju kirjutab täna Delfi arvamusloos, et mõtlemisvõime puudumine on tõsine puue.
Esiteks, ma kirjutasin, et tegin selle arvestuse 3 aastat tagasi. Seega mu \”pojuke\”, nagu sa nii ülbelt kirjutad, on praegu juba 20. Saab täitsa kenasti hakkama.
Teiseks, üritan siis uuesti arusaamist su peakolusse sisestada. Vaata, elatise maksjatele lapsevanematel (isadel reeglina) on erinev sissetulek. Ei saa nõuda sama elatist 500, 1000 ja 2000 teenivalt vanemalt. Elatis peaks olema mingisuguses vastavuses isa sissetulekuga. Teatud piirini muidugi. Mitte mingi % nagu oli nõukaajal. Aga selge, et miinimumelatis on väikese sissetulekuga isadele. Kui isa teenib ka 2000 eurot kuus, siis ma ei näe küll põhjust, miks ta peaks ainult miinimumi maksma? Selge on ju see, et kui me elaks jätkuvalt koos, siis oleks meie lapse elustandard kindlasti kõrgem, kui see, mida miinimumi eest saab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 14:44; 17.01 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõige enam kulub tervist ja aastaid. Kahjuks ei oska tervist ja aega rahasse arvutada. Kõik rahalised väärtused tunduvad aja ja tervisega võrreldes ikkagi imeväikesed. Raha saad sa juurde teenida, aga elatud aastaid ja tervist ei taasta. [/tsitaat]

No küll on kohutav õnnetus, et sul laps on. Vaene sina. Anna ta ära, siis ei kulu ei tervist ega aastaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 18:35; 17.01 18:38; 19.01 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kommunaalid 135[/tsitaat]

Kuidas sa lapsele kuluvaid kommunaale arvestasid? Et reaalselt tema tarbeks kuluv vesi ja elekter? Muu ju ei sõltu sellest, kas sul on laps või mitte, kütta pole lapse võrra vaja rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 18:35; 17.01 18:38; 19.01 18:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 78 )


Esileht Pereelu ja suhted teie reaalsed kulud lapsele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.