Esileht Pereelu ja suhted teie reaalsed kulud lapsele

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 90 )

Teema: teie reaalsed kulud lapsele

Postitas:
Kägu

RE: teie reaalsed kulud lapsele

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei saa aru, mida mulle öelda üritad, aga olgu! Vaatame kui hästi 17 a. pojuke elamiskunstiga hakkama saab 😀 (äkki ei olegi nii andekas kui ema-isa kokku)[/tsitaat]

Sul on tekstist aru saamisega siis ikka tõsiseid raskusi. Kahju kohe sinust ja ilmselt sa tõesti ei olegi võimeline üle miinimumi teenima ega oma lastele paremat elu võimaldama, kui miinimum. Toom Õunapuu ju kirjutab täna Delfi arvamusloos, et mõtlemisvõime puudumine on tõsine puue.
Esiteks, ma kirjutasin, et tegin selle arvestuse 3 aastat tagasi. Seega mu \”pojuke\”, nagu sa nii ülbelt kirjutad, on praegu juba 20. Saab täitsa kenasti hakkama.
Teiseks, üritan siis uuesti arusaamist su peakolusse sisestada. Vaata, elatise maksjatele lapsevanematel (isadel reeglina) on erinev sissetulek. Ei saa nõuda sama elatist 500, 1000 ja 2000 teenivalt vanemalt. Elatis peaks olema mingisuguses vastavuses isa sissetulekuga. Teatud piirini muidugi. Mitte mingi % nagu oli nõukaajal. Aga selge, et miinimumelatis on väikese sissetulekuga isadele. Kui isa teenib ka 2000 eurot kuus, siis ma ei näe küll põhjust, miks ta peaks ainult miinimumi maksma? Selge on ju see, et kui me elaks jätkuvalt koos, siis oleks meie lapse elustandard kindlasti kõrgem, kui see, mida miinimumi eest saab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kõige enam kulub tervist ja aastaid. Kahjuks ei oska tervist ja aega rahasse arvutada. Kõik rahalised väärtused tunduvad aja ja tervisega võrreldes ikkagi imeväikesed. Raha saad sa juurde teenida, aga elatud aastaid ja tervist ei taasta. [/tsitaat]

No küll on kohutav õnnetus, et sul laps on. Vaene sina. Anna ta ära, siis ei kulu ei tervist ega aastaid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kommunaalid 135[/tsitaat]

Kuidas sa lapsele kuluvaid kommunaale arvestasid? Et reaalselt tema tarbeks kuluv vesi ja elekter? Muu ju ei sõltu sellest, kas sul on laps või mitte, kütta pole lapse võrra vaja rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas sa lapsele kuluvaid kommunaale arvestasid? Et reaalselt tema tarbeks kuluv vesi ja elekter? Muu ju ei sõltu sellest, kas sul on laps või mitte, kütta pole lapse võrra vaja rohkem.[/tsitaat]Lugesid kogu minu postituse ka läbi? Läheb jah lapse võrra küttele rohkem. Kordan veel, ma ei elaks üksi nii suures korteris (3 tuba praegu, üksi piisaks ühest) ja eelistaks tõenäoliselt ahikütet. Vaevalt, et teised inimesedki üksi nii suurtes korterites elaks, kui lastega.

Lisan: märkasin, et tsiteeritud on kedagi teist, mitte mind, aga mõte jääb samaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sul on tekstist aru saamisega siis ikka tõsiseid raskusi. Kahju kohe sinust ja ilmselt sa tõesti ei olegi võimeline üle miinimumi teenima ega oma lastele paremat elu võimaldama, kui miinimum. Toom Õunapuu ju kirjutab täna Delfi arvamusloos, et mõtlemisvõime puudumine on tõsine puue.
Esiteks, ma kirjutasin, et tegin selle arvestuse 3 aastat tagasi. Seega mu \”pojuke\”, nagu sa nii ülbelt kirjutad, on praegu juba 20. Saab täitsa kenasti hakkama.
Teiseks, üritan siis uuesti arusaamist su peakolusse sisestada. Vaata, elatise maksjatele lapsevanematel (isadel reeglina) on erinev sissetulek. Ei saa nõuda sama elatist 500, 1000 ja 2000 teenivalt vanemalt. Elatis peaks olema mingisuguses vastavuses isa sissetulekuga. Teatud piirini muidugi. Mitte mingi % nagu oli nõukaajal. Aga selge, et miinimumelatis on väikese sissetulekuga isadele. Kui isa teenib ka 2000 eurot kuus, siis ma ei näe küll põhjust, miks ta peaks ainult miinimumi maksma? Selge on ju see, et kui me elaks jätkuvalt koos, siis oleks meie lapse elustandard kindlasti kõrgem, kui see, mida miinimumi eest saab.[/tsitaat]

Kas sa naine oled juhm????kirjutasin ju, et igaüks elab vastavalt oma võimalustele. anna aga minna….tobuke, ma teenin sinust kordades rohkem, ei uskunud, et nii põhjaliku lahti seletust asjadele vajad! Tõeline tobuke!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

millest sa aru ei saa?
lihtne küsimus – kui suured on kulud lapsele ühes kuus? mina enda omi tean.

ja ma ei taha mitte midagi öelda, milleks selline vaenulik suhtumine?[/tsitaat]

Mis see teadmine sulle annab, kui minu kulud on 5 korda kõrgemad või 3 korda madalamad kui sinu omad?
Vaevalt meie peredel täpselt sama sissetulek on. Ja samad väljaminekud – laen, laste arv, eluase, lemmikloomad jne, jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mis siin utoopilist on?

kui te lähete näiteks elatise asjus kohtusse ning nõutav summa on üle miinimumi, peate kulutused tõestama lausa t¨ekkidega.
kui te ei tea kui palju raha kulub, mille alusel elatist küsite? kohvipaksu pealt vaatate? või selle järgi kui palju naabri-Maie saab?

[/tsitaat]

Isegi siis, kui lapse isa on miljonär? Ikka peaks lapsele vaid miinimumi kulutama?
Ma ei küsigi elatist, vaid saan lapsi meestega, kes enesestmõistetavalt ja vabatahtlikult kõikvõimaliku annavad ja veel rohkemgi.
Mis puutub asjasse naabri-Maie? Tema mees ei teeni ju sama palju kui minu laste isa?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa aru, mida mulle öelda üritad, aga olgu! Vaatame kui hästi 17 a. pojuke elamiskunstiga hakkama saab 😀 (äkki ei olegi nii andekas kui ema-isa kokku)[/tsitaat]

Tegelik elu näitab hoopis muud: jõukate ja väga jõukate perede lapsed on elus üldiselt edukamad kui need miinimumi peal kasvanud. Erandeid muidugi on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2.5-aastane:
Kodukulud 233 eurot
Söök 130eurot
Lasteaed 230 eurot
Transport 60eurot kuus
Riided u1000 eurot aasta/ 83eurot kuus(arvestatud sisse ka jalanõud)
Lasteaias on 1 ring juurde ostetud 24eurot
Pluss meelelahutus ja mänguasjad, ca30eurot kuus

Polegi enne arvutanud, et see summa nii suur tuleb. Aga laps on ka kallis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ärge unustage ka suuski,uiske, jalgrattaid….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas sa lapsele kuluvaid kommunaale arvestasid? Et reaalselt tema tarbeks kuluv vesi ja elekter? Muu ju ei sõltu sellest, kas sul on laps või mitte, kütta pole lapse võrra vaja rohkem.[/tsitaat]

Kas lapse eraldi tuba pole lapsele kuluv väljaminek?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tundub sama tibi kraaklevat siin, kes oma mehe vanemate poegade motoharrastust vetostab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis siin utoopilist on?

kui te lähete näiteks elatise asjus kohtusse ning nõutav summa on üle miinimumi, peate kulutused tõestama lausa t¨ekkidega.
kui te ei tea kui palju raha kulub, mille alusel elatist küsite? kohvipaksu pealt vaatate? või selle järgi kui palju naabri-Maie saab?

[/tsitaat]
Aga miks peaks normaalse mehega kohtus käima ja tsekkidega midagi tõestama?
Kohtusse minnakse lontrus-isadega või teisel ringil võimuka nõid-naise võtnud suss-isadega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas sa lapsele kuluvaid kommunaale arvestasid? Et reaalselt tema tarbeks kuluv vesi ja elekter? Muu ju ei sõltu sellest, kas sul on laps või mitte, kütta pole lapse võrra vaja rohkem.[/tsitaat]

väga lihtne, kommunaalid jagatud pere liikmete arvuga.
elamispinnaga seotud kulud on ühtviisi vajalikud kõikidele pere liikmete. mis siin niiväga arusaamatut on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
maiiii

5a poiss: Umbes kuu väljavõte.
lasteaed ~50-55e
riided kuus 30-…(nt talve algul läheb 300e kindlalt ära)
söök+nänn 250-350?
meelelahutus(kino, väljasõit vms) 30-50e?
mänguasjad alates 40e
lapse telefon 5e
ravimid al 10? Oleneb mõnes kuus ei lähe jälle midagi, talve kuud aga pidevad siirupid jne.
Kommusi nüüd küll tema kohta eraldi öelda ei oska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

3 ja 5 a tütred

80 eur lasteaed
lapsehoidja 60 (4 päeva umbes kuus)
ca 120 eur kommud
13,5 trenn
söök ca 180
meelelahutus ja sünnipäevad ca 40
talvevarustus 160/12
kevad-sügis 80/12
muud riided ca 30

ma arvan, et läheb vähemalt oma 600 euri kuus küll, issi plekib 260+40 – ongi tegelikult umbes pool. puudu on nimekirjast auto, mida mul on peamiselt laste pärast vaja. ja reisid on ka puudu. mänguasju ostavad vanavanemad.

teise otsa pealt – pärast laene-liisinguid jääb mul pappi üle kõik kokku ca 1000 eurot, ja see kulub kõik ära kah. Ma ise trennis, mööda ilusalonge ei käi, riided sekkarist ja lõunaks eurone supp jippi!!!!!!! Elu nagu hernes! 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]maiiii kirjutas:[/small]
[tsitaat]5a poiss: Umbes kuu väljavõte.
lasteaed ~50-55e
riided kuus 30-…(nt talve algul läheb 300e kindlalt ära)
söök+nänn 250-350?
meelelahutus(kino, väljasõit vms) 30-50e?
mänguasjad alates 40e
lapse telefon 5e
ravimid al 10? Oleneb mõnes kuus ei lähe jälle midagi, talve kuud aga pidevad siirupid jne.
Kommusi nüüd küll tema kohta eraldi öelda ei oska.[/tsitaat]
Mida Su laps sööb.
Meil on väga hea isuga 4-aastane aga sellist summat ta ühes kuus ei jõua iial ära süüa. See summa käib isegi täisealisel inimesel üle jõu, kui just iga päev restoranis ei lõunata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]maiiii kirjutas:[/small]

Mida Su laps sööb.
Meil on väga hea isuga 4-aastane aga sellist summat ta ühes kuus ei jõua iial ära süüa. See summa käib isegi täisealisel inimesel üle jõu, kui just iga päev restoranis ei lõunata. [/tsitaat] Kägu arvestas sinna hulka ka \”nänni\”, mida iganes see ka tähendama ei peaks 🙂 Ja 4-aastane sööb 250 ¤ vabalt ära. Kui toituda tervislikult ja mitmekesiselt, osta toiduaineid, mis on keemiavabad, vabakasvatusel ja öko, jääb sellest summast veel puudu 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

peaaegu 9a tütar
Koolimaks 110
Trenn+pillitunnid 26+25
Toit 60
Riided 45 (aasta keskmisena, toariided Humanast põhiliselt, aga ka koolivorm sees)
Muu nipet-näpet (sünnipäevakingid, ravimid, jalgratas, suusad, teater-kontsert, telefon, bussikuukaart jne) 45?
Eluasemekulud – 90 (vähemalt, kulu eluasemele koos laenuga on aasta keskmisena u. 650 EUR/kuus)
Kokku u. 400 EUR

5a tütar
Lasteaed 55
Lapsehoidja 100 (1 päev nädalas + vahel õhtuti)
Toit 55 (sisaldab vahel väljas söömist)
Riided 30 (vanemast õest palju järel)
Trenn 8
Muu nipet-näpet 35
Eluasemekulud – 90
Kokku 380 EUR

Kuludest peaks vist maha arvestama tulumaksutagastuse koolimaksu, lasteaia, huviringide ja II lapse tulumaksuvaba miinimumi pealt – kokku vast 600 EUR.

Please wait...
Postitas:
Kägu

laialt elavad üksikemad pole midagi öelda. mul peres 4 inimest(2 last)meie pere raha kokku on(mis maksudest yle jääb) 400 euri mitte ei kuluta seda 1 lapse peale. üle mõistuse ulmesummad eriti mis puudutab lasteaia lapsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]laialt elavad üksikemad pole midagi öelda. mul peres 4 inimest(2 last)meie pere raha kokku on(mis maksudest yle jääb) 400 euri mitte ei kuluta seda 1 lapse peale. üle mõistuse ulmesummad eriti mis puudutab lasteaia lapsi.[/tsitaat]

Täpselt minu mõte.
Mul kahe lapse lasteaia maks kokku 60 või vähem. Oleneb palju nad kohal on käinud.
Koolilapsele ei kulu midagi koolis kui nad just teatris ei käi. Laps käib seejuures kolmes ringis. Need kõik on tasuta.

Söögiraha kulub meil terve pere peale 150.- kuus. Meie peres 5 liiget. Sööme korralikku kodus tehtud sööki. Aga jälgime mida millal ja mis hinnaga ostame.

Riideid ostan neile tavaliselt suve lõpul enne kooli/lasteaia algust. Viimane sügis kulutasin riietele 60.-. Talvekaid ei olnud vaja osta rohkem kui tütrele uued püksid kuna kõik muu veel sobis. Korra olen hiljem ka veel 7.- kulutanud kuna sain hea hinnaga mitu riiet. Külastan kindlat poodi tartus kus soodukaga võib saada uued riided selga alates 1,6 tk.
Olen ka jalanõusi tulevaks kevad-suvi-sügis hooajaks ostnud Tartus kesklinna walkingust. Külastan seda poodi aegajalt seoses sellega, et ned teevad hetkel tühjendusmüüki. Olen sealt ostnud 11 paari jalanõusi 13,20 eest. Neist kaks paari minu omad hinnag 4.- teised kõik laste omad. Vahepeal ei ole seal midagi aga viimane kord trehvas nii, et sain 4,2 eest 6 paari.

No jne.
Aga mina olen pere inimene. Rahakotid on meil ikka kumagil oma aga kõik perega seotud kulud kanname koos. Maksud kõigepealt ja siis vatame mis edasi. Suuremaid kulutusi plaanime alati koos.

Kui aga võimalus siis mehelt tuleb ju muidugi kõik välja pommida mis annab, sest kulud ju nii suured.See on aga minu arvamus ja mul ausalt öeldes suht savi kuidas teised elavad. Mina olen võtnud endale sellise seisukoha, et kui inimesed oma rahadega toime tulevad siis kulutagu kuhu tahavad ja nii palju kui tahavad. Vihkan aga inimesi kes ei suuda olemasolevaga toime tulla. Nii palju on inimesi kes lihtsalt ei oska majandada olemasolevaga. Keegi meist ju ei sünni selliseks. Elust tuleb õppida. Kui miski ei ole võimalik siis seda endale ikka ei lubata ja kõik. Aga mitte nagu mõned.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vihkan aga inimesi kes ei suuda olemasolevaga toime tulla. Nii palju on inimesi kes lihtsalt ei oska majandada olemasolevaga. Keegi meist ju ei sünni selliseks. Elust tuleb õppida. Kui miski ei ole võimalik siis seda endale ikka ei lubata ja kõik. Aga mitte nagu mõned.

[/tsitaat]

tark inimene selliste avaldusetga ei esineks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]laialt elavad üksikemad pole midagi öelda. mul peres 4 inimest(2 last)meie pere raha kokku on(mis maksudest yle jääb) 400 euri mitte ei kuluta seda 1 lapse peale. üle mõistuse ulmesummad eriti mis puudutab lasteaia lapsi.[/tsitaat]

kust sa võtad, et siina vaid üksikemad kirjutavad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

11-a. tütar
Trenn 85 eurot (kuumaks, litsents, võistlused, transport, piletid, tarbed jne.)
Kool 7
Transport 15
Toit 50
Sünnipäevad 20
Meelelahutus, ekskursioonid, taskuraha 45
Nipet-näpet tarbed, tel. kulud 35
Riided, jalanõud 45
Kodukulud 12

Kokku 314

Kuna tema trenn on minu jaoks suur kulu, siis riided secondhandist ja jalanõud ka alati allahindlusega. Taskuraha võib-olla 12 eurot kuus, et pikal kooli-trennipäeval süüa osta.

Tundub, et pool palka kulutan vanemale tütrele, ime siis, et raha kunagi ei ole. Tema isalt ma elatist ei saa, seega mina maksan enamuse vanema tütre kuludest ja mu abikaasa maksab enamuse meie ühise noorema tütre kuludest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kes kirjutab siin, et lasteaed või trennid tasuta jms, siis – see siis kui sisse tulekud üldse puuduks ja siis kohalikust omavalitsusest kerjamas käiks. Aga kui sissetulekud on, siis ei ole mina küll midagi kuskil tasuta näinud. Tallinnas. Lasteaia tasud on ikka igal pool nüüd tõusnud, trennide- huviringide tasud tõusevad, kommunaalarved, mis me selle kuu lõoul kõik saame on taas suuremad…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]laialt elavad üksikemad pole midagi öelda. mul peres 4 inimest(2 last)meie pere raha kokku on(mis maksudest yle jääb) 400 euri mitte ei kuluta seda 1 lapse peale. .[/tsitaat]

loomulikult sa ei kuluta, kui ei ole ju võimalik. see ei tähenda, et keegi teine ka ei võiks kulutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

selgeks sai nüüd see, et elatist ei pea maksma lapse isa mitte nii palju kui lapse peale kulub vaid nii palju kui lapse ema julgeb küsida.

samamoodi sain aru nüüd sellest, et eluasemekulud arvestatakse elatise sisse ainult sel juhul kui emale on see kasulik. muudel puhkudel laps elektrit ei tarbi, sooja ei taha ja käsi sooja veega ei pese.

aitäh kõigile vastajatele!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

hästi elab eesti rahvas masu ajal! mul tunne et need kel raha vähem, häbenevad ja ei julgegi sõna siin võtta! enamusel kulub siit lapse peale 10 korda rohkem kui minul enda peale. meil on pere kuu sissetulek 900 eurot, 3 last ja elame peost-suhu. kuradi jama kui omal ajal sai kõrghariduse suund valitud südame järgi mitte palga järgi…sai ka välismaal õpitud-töötatud paar aastat, keel kenasti suus jne. mina näiteks pole kunagi arvutanud palju ühe või teise lapse peale kulub, 2 on kodused veel, aga hirm tekib küll siinseid postitusi lugedes, ausalt…vaesed lapsed meil! ohjah…tuleb ametit vahetama hakata!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõustun viimase käoga.Ei ole meil mingit masu!
Meil 4-liikmelisel perel söögi ja majapidamistarvete eelarve 300-400 euri kuus.Ja ei tunne,et nälg oleks majas või sööks ebatervislikult.
Pani mõtlema küll,milline näeb välja lasteaialapse menüü,kel kulub 250-350 euri söögile ja nännile!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nõustun viimase käoga.Ei ole meil mingit masu!
Meil 4-liikmelisel perel söögi ja majapidamistarvete eelarve 300-400 euri kuus.Ja ei tunne,et nälg oleks majas või sööks ebatervislikult.
Pani mõtlema küll,milline näeb välja lasteaialapse menüü,kel kulub 250-350 euri söögile ja nännile!
[/tsitaat]

3 varianti:
1. see laps on paks;
2. tal on kas viinaviga või suitsetab
3. laps sööb sageli väljas

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 90 )

Esileht Pereelu ja suhted teie reaalsed kulud lapsele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.