Esileht Pereelu ja suhted teie reaalsed kulud lapsele

Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )

Teema: teie reaalsed kulud lapsele

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]selgeks sai nüüd see, et elatist ei pea maksma lapse isa mitte nii palju kui lapse peale kulub vaid nii palju kui lapse ema julgeb küsida.

samamoodi sain aru nüüd sellest, et eluasemekulud arvestatakse elatise sisse ainult sel juhul kui emale on see kasulik. muudel puhkudel laps elektrit ei tarbi, sooja ei taha ja käsi sooja veega ei pese.

aitäh kõigile vastajatele![/tsitaat]

Miks peab keegi üldse elatist küsima (mehe enda lihasele lapsele!) – see on minu jaoks kõige arusaamatum asi. Miks naised lapsi ilma mingi küsimiseta, enesestmõistetavalt ülal peavad? kas mõnes peres peavad lapsed tõesti kuhugi avalduse esitama, et ema neile süüa annaks ja riided hangiks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 11:07; 17.01 19:48; 17.01 19:50; 17.01 19:57; 19.01 21:55; 05.02 10:40; 05.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

15-aastane tütar:
õppemaks 44e
muusikakool 27¤
tantsustuudio 19¤
kuupilet 6¤
taskuraha 4×13=52¤
söök 100¤
hügieen, riided ja pisikulud 80¤
meelelahutus (teater, raamatud, ekskursioonid) 30¤
kulud põhivarale (telefon, arvutid, mööbel, toa remont jne) 30¤
kommunaalkulude osa 15¤
kokku 373¤

teises linnas õppiv tudengist tütar:
uhikas 110¤
söögiraha 4×30=120¤
transport 50¤
hügieen, riided ja pisikulud 80¤
meelelahutus 30¤
kulud põhivarale 30¤
kommunaalkulude osa vanematekodus 15¤
kokku 435¤

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

3 varianti:
1. see laps on paks;
2. tal on kas viinaviga või suitsetab
3. laps sööb sageli väljas
[/tsitaat]
Kui Sa märkasid, siis ta laps on 5-aastane.
5-aastasel lapsel on viinaviga või suitsetab ( see on nüüd küll huumor).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 07:39; 20.01 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui Sa märkasid, siis ta laps on 5-aastane.
5-aastasel lapsel on viinaviga või suitsetab ( see on nüüd küll huumor).[/tsitaat]

sõnast ‘sarkasm’ oled kuulnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:57; 20.01 20:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]pole õrna aimugi kui palju läheb.
lasteaed 50 euri kuus
söök kodus ehk 20 euri kuus kui sedagi.
riietele läheb palju sest mul on ostumaania 🙂
hambapastad ja muud pesuvahendid vast 2-3 euri kuus.
mänguasi või muud taolised asjad ehk ka 20 euri kuus.
kokku vast 200 euri kuus läheb.tegu 4a lapsega.[/tsitaat]Vot nüüd tahaks nippe küsida, kuidas saab lapse söönuks 20¤ eest kuus. Mina küll mingi nipiga ei suuda terve kuu selle raha eest igal õhtul lapsele sooja toitu teha (lasteaia oode on tõesti oode ja kell neli söödud toit pole kellegi õhtusöök), pakkuda kerget hommikusööki ja nädalavahetustel veel vähemalt kolm korraliku toidukorda päevas. Kuidas ma ka ei arvestaks, ikka ei saa nii vähe. Nii et oleksin nippide eest vägagi tänulik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.01 16:30; 17.01 19:06; 19.01 16:54; 20.01 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kooli söök 20 eur kuu, taskuraha 5 eur , riided 20 eur kuu, kodu söök 4 inimesele 280 eur kuu.. korteri üür maksedega 300 eur kuu. kogu pere sissetulek 900 eur kuu pluss elukaaslane maksab elatist 300 eur kuu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 00:04; 05.02 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kägu arvestas sinna hulka ka \”nänni\”, mida iganes see ka tähendama ei peaks 🙂 Ja 4-aastane sööb 250 ¤ vabalt ära. Kui toituda tervislikult ja mitmekesiselt, osta toiduaineid, mis on keemiavabad, vabakasvatusel ja öko, jääb sellest summast veel puudu :)[/tsitaat]

Mulle jäi ka see toidusumma silma – 250 kuni 350 eurot kuus 5-aastasele.
Meil on 2 täiskasvanut, 2 lasteaialast, 1 beebi. Söövad nn raha eest hetkel ainult neli esimest, viies on rinnapiimal.

Jaanuaris kulus toidule (v.a. tööpäevade lõunad) 420 eurot. Sööme väga mitmekülgselt ja tervislikult. Rahanumbrit muidugi tunneme, aga ei osta aegunud tooteid vms. Iga päev on laual liha, sageli ka kala, kogu aeg on puuvilja, köögivilja, piimatooteid, sh jogurteid, teen nädalas 3-4 korda suurema magustoidu lisaks õhtusele praele või muule toekamale. Nii et ka minu jaoks on 25o eurot väikese lapse kohta ulmeline toiduraha, 350 eurost rääkimata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 01:04; 05.02 13:32; 05.02 16:11; 05.02 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb juba lasteaiakulu kahekordsest miinimumist välja… (munitsipaallasteada pole lootustki saada)

hoid: 350 + x (lisakulu hoiule, kui laps on haige)
lisaks riided, jalatsid, söök.

Sel kuul priiskasin ja ostsin osta.ee’st duplosid juurde ja poest puslesid kokku umbes 50 euro eest.

Ehk siis ma ei ole sendi pealt kokku arvestanud, laps on korralikult riides (jahin siiski alesid, paljud asjad ostan kasutatult), kõht täis, tuba soe. Mängusjadele ja muule meelelahutusele meil üldjuhul ei jätku. Üritame end tasuta lõbustada metsas ja mere ääres. Endale pole ammu miskit lubada saanud ja auto vajab remonti (auto on eluks vajalik, töökoht 40km kaugusel, kolida pole praegu võimalik).

Laps kahene, isa maksab elatist umbes 100 eurot kuus ja ei saa ka kuidagi aru, kuidas nii palju kulub (mustvalge lasteaia arve ei olevat argument).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ulme. Laps sööb 130 euro eest kuus. Meie pere on 2 täiskasvanut+ 3 aastane laps. Nu üle 200 eurot söögi peale meil ei lähe. Ja külmkapis alati kõik olemas. Iga päev teen erinevat toitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igakuine absoluutselt kindel kulu 223 eurot (ühikas, toit, transport, pisikulud).Pluss telefonikõned umnbes 10-12 eurot. Sellele lisandub siis söök , kui nädalavahetustel kodus, kulud riietele, mõni jagab siin kütte-ja veekulusid kah. Lisaks aasta sees tulevad ostud – koolitarbed, sünnipäevadel käimised,ravimid, kino, teater jne.jne. Laps 16a. Kindlasti tuleb 300 eurot kuus, vahel rohkem, vahel vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mulle jäi ka see toidusumma silma – 250 kuni 350 eurot kuus 5-aastasele.
Meil on 2 täiskasvanut, 2 lasteaialast, 1 beebi. Söövad nn raha eest hetkel ainult neli esimest, viies on rinnapiimal.

Jaanuaris kulus toidule (v.a. tööpäevade lõunad) 420 eurot. Sööme väga mitmekülgselt ja tervislikult. Rahanumbrit muidugi tunneme, aga ei osta aegunud tooteid vms. Iga päev on laual liha, sageli ka kala, kogu aeg on puuvilja, köögivilja, piimatooteid, sh jogurteid, teen nädalas 3-4 korda suurema magustoidu lisaks õhtusele praele või muule toekamale. Nii et ka minu jaoks on 25o eurot väikese lapse kohta ulmeline toiduraha, 350 eurost rääkimata. [/tsitaat]

Kust sa võtad, et teil sama sissetulek on? Meie pere on alati maitsavalt ja tervilikult toitunud. aga…tudengitena sõime mitu korda odavamalt kui praegu. Kui päris miljonäriks saaksime, sööksime ilmselt kordi kallimalt kui praegu.
Ma ei saa jätkuvalt sellest kulude võrdlemisest aru. Asjal oleks mõte, kui sissetuleku suurus juurde kirjutatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 11:07; 17.01 19:48; 17.01 19:50; 17.01 19:57; 19.01 21:55; 05.02 10:40; 05.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kust sa võtad, et teil sama sissetulek on? Meie pere on alati maitsavalt ja tervilikult toitunud. aga…tudengitena sõime mitu korda odavamalt kui praegu. Kui päris miljonäriks saaksime, sööksime ilmselt kordi kallimalt kui praegu.
Ma ei saa jätkuvalt sellest kulude võrdlemisest aru. Asjal oleks mõte, kui sissetuleku suurus juurde kirjutatakse. [/tsitaat]

Meie sissetulek on praegu umbes 5500 eurot neto. Päris kõvasti jääb üle igal kuul raha, loodame korterilaenu kiiremini tagasi maksta.

Sööme vägagi tervislikult, tasakaalustatult ja hästi, nagu kirjutasin juba esimeses postituses. Tudengiga sõin minagi palju odavamalt ja säästlikumalt.

Ma ei tea, mis selle teise pere sissetulek on, eeldan, et mitte kordades suurem kui meie oma. Aga kulutada 250-350 5-aastase poisi toidu peale näitab minu jaoks majandusliku mõtlemise puudumist. Ja kas miljonärina oleks mõistlik lihtsalt raha tuulde loopida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 01:04; 05.02 13:32; 05.02 16:11; 05.02 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Meie sissetulek on praegu umbes 5500 eurot neto. Päris kõvasti jääb üle igal kuul raha, loodame korterilaenu kiiremini tagasi maksta.

Sööme vägagi tervislikult, tasakaalustatult ja hästi, nagu kirjutasin juba esimeses postituses. Tudengiga sõin minagi palju odavamalt ja säästlikumalt.

Ma ei tea, mis selle teise pere sissetulek on, eeldan, et mitte kordades suurem kui meie oma. Aga kulutada 250-350 5-aastase poisi toidu peale näitab minu jaoks majandusliku mõtlemise puudumist. Ja kas miljonärina oleks mõistlik lihtsalt raha tuulde loopida? [/tsitaat]

Inimestel on raha tuuldelopimisest väga erinev arusaam. Sa meigid? Kosmeetikat kasutad? Mina mitte, ma leian et see on raha tuuldeloopimine. Inimestel on väga erinev arusaam sellest, mis on raha tuuleloopimine ja mis mitte.
Äkki ostad koguni uusi riideid ja jalanõusid? Milleks? Ei oska majanduslikult mõelda või?

Ära võta eespoltoodud näiteid tõsiselt. Mina isiklikult ei kritiseeri kellegi rahapaigutust. Oma raha, ise tead, milleks kasutad. Aga ära tule ütlema, et keegi teine paigutab valesti. Inimestel on erinevad prioiteedid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 11:07; 17.01 19:48; 17.01 19:50; 17.01 19:57; 19.01 21:55; 05.02 10:40; 05.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Inimestel on raha tuuldelopimisest väga erinev arusaam. Sa meigid? Kosmeetikat kasutad? Mina mitte, ma leian et see on raha tuuldeloopimine. Inimestel on väga erinev arusaam sellest, mis on raha tuuleloopimine ja mis mitte.
Äkki ostad koguni uusi riideid ja jalanõusid? Milleks? Ei oska majanduslikult mõelda või?

Ära võta eespoltoodud näiteid tõsiselt. Mina isiklikult ei kritiseeri kellegi rahapaigutust. Oma raha, ise tead, milleks kasutad. Aga ära tule ütlema, et keegi teine paigutab valesti. Inimestel on erinevad prioiteedid.[/tsitaat]

Kõigil on õigus oma arvamusele.
Mina lihtsalt selgitasin sulle (sest sa ise küsisid), et meie toiduarve ei tulene sellest, et raha rohkemaks ei jätku.
Loomulikult ma meigin ennast, ostan uusi riideid, autole kütust jne. Aga ma kasutan raha otstarbekalt. St et ma ei näruta, aga kindlasti ei kuluta koolieeliku söögile 350 eurot kuus ega osta rõivaid-jalatseid kõige kallimast kauplusest. Ma olen majanduslikult mõtlev inimene ja see on minu valik.

Sinu kirjutisest jäi kõlama kibestunud ja sapine toon. Kas 420 eurot kuus toidule on sinu meelest midagi sellist, et tuleb kaasa tunda meile kui alatoidetutele?

Ära võta isiklikult, lihtsalt võttis kulmu kergitama sinu suhtumine – kõigepealt sobrad mu rahakotis, siis tänitad mu valikute üle julgelt edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 01:04; 05.02 13:32; 05.02 16:11; 05.02 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Suured.
Lapsed, kes saavad söönuks 55 euroga, on ulme. Ja need kommentaarid, et terve pere sööb 400 euroga – ainult et tööpäeval ei söö.???
Rääkige siis ikka tegelikest kuludest tervislikule ja mitmekesisele toidule.
[/tsitaat]

Meie tegelikud kulud tervislikule ja mitmekesisele toidule olidki jaanuaris 420 eurot. Või noh, kõik ei olnud ülitervislik. Näiteks kaks torti sai ostetud poest, ajapuudusel. Lisaks on selle raha sees veel ette varutud kuivaineid, sealhulgas kohvi. Tööpäevadel süüakse kodus hommikusööki ja õhtusööki, pereema sööb ka lõunat. Lasteaias on toidupäev 1.75, mehel lõuna 3 eurot, korrutage ise 22ga.

Igati nõus olen, et tuleks valida tasakaalustatud lähenemine – ei peaks iga kokkuhoitud senti jahtima mööda erinevaid kauplusi, ei peaks ka päris lolliks minema \”sajaliste luhvtitamisega\”. Aga meie 420 eurot toidule ei nõuagi mingeid erilisi oskusi, minu meelest on võimalik ka palju vähem kulutada ja ikkagi hästi süüa. Lihtsalt ma ei ole sunnitud rohkem pingutama. Õnneks.

Seda delfi eksperimenti lugesin isegi ja imestasin. Meil süüakse hommikuti putru moosiga ja võileibu, lapsed joovad piima, meie kohvi. Lõunaooteks söön eelmise päeva soojendatud toitu, lõunaks teen endale uue sooja toidu ja õhtuks juba suurema sooja toidu ja magustoidu kogu perele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 01:04; 05.02 13:32; 05.02 16:11; 05.02 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sööks ka rohkem kui oleks sissetulekut.. Kus on sellised palgad kus teenib üle 600 kuus ja naisterahvas, pealinnas? Hea meelega läheks teisele tööle,, ..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 00:04; 05.02 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeline poisslaps.

3 trennile iga kuu 25+20+20=65EUR
Trenni läheb ise (kuukaart) 8EUR
Trenniriided ja jalanõud (laps kasvab MEELETULT kiiresti, eriti jalg) ca 150EUR iga kuu
Muud riided ja jalanõud ca 100EUR kuu
Trennist toon lapse autoga koju (trennid iga päev), NV vahel ka võistlused, ca 100EUR kütust tema sõidutamiseks kuus
Sööb nagu hobune ca 200EUR kuus 🙂
Telefon ca 5EUR kuus.
Sõprade sünnipäevad, klassiüritused ca 15EUR kuus.
Taskuraha 20-30 EUR kuus.

Elame oma majas, vesi ja küte on tasuta, elektrit ei oska lapse peale nö arvutada. Du¨i all käib 2x päevas, trenniriideid pesen ka iga päev. Vett ja elektrit läheb igatahes VÄGA palju.

No ütleme nii, et alla 550EUR kuus ei mängi kuidagi välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teismeline poisslaps.

3 trennile iga kuu 25+20+20=65EUR
Trenni läheb ise (kuukaart) 8EUR
Trenniriided ja jalanõud (laps kasvab MEELETULT kiiresti, eriti jalg) ca 150EUR iga kuu
Muud riided ja jalanõud ca 100EUR kuu
Trennist toon lapse autoga koju (trennid iga päev), NV vahel ka võistlused, ca 100EUR kütust tema sõidutamiseks kuus
Sööb nagu hobune ca 200EUR kuus 🙂
Telefon ca 5EUR kuus.
Sõprade sünnipäevad, klassiüritused ca 15EUR kuus.
Taskuraha 20-30 EUR kuus.

Elame oma majas, vesi ja küte on tasuta, elektrit ei oska lapse peale nö arvutada. Du¨i all käib 2x päevas, trenniriideid pesen ka iga päev. Vett ja elektrit läheb igatahes VÄGA palju.

No ütleme nii, et alla 550EUR kuus ei mängi kuidagi välja.
[/tsitaat]

kas kohut ka üritasid veenda? kas jäädi uskuma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 61 kuni 78 (kokku 78 )


Esileht Pereelu ja suhted teie reaalsed kulud lapsele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.