Esileht Kodunurk Teie suhe nõudepesumasinasse

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 172 )

Teema: Teie suhe nõudepesumasinasse

Postitas:

Elan üksi ja masin peab olema.
Otsin praegu uut korterit ja välja praagitud kõik, kus köök liiga pisike, et masinat paigutada.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15 aastat masin olnud ja kõigis töökohtades ka. Ei kujuta ette ilma, need masinad ei maksa ju ka enam tänapäeval midagi. Isegi kui üksi läheks elama, ikka paneks masina. Palju põhjusi on selleks. Esiteks mugavam, teiseks ei vedele iialgi nõud kuskil kraanikausis, kolmandaks on nõud puhtamad. Neljandaks, kogu majapidamine on puhtam, sest panen pessu ka kauem seisnud nõud, lambikuplid, külmkapi riiulid, kubu filtrid, koera toidukausid, lillede ümbrispotid jne. Imelik, et pesumasinat ja külmkappi peavad kõik hädavajalikuks kodumasinaks, aga nõudepesumasinat veel kõik mitte. Mul muidugi ükskõik teistest, aga tegelikult on nõudepesumasin ju sama vajalik kui tavaline pesumasin või külmkapp.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 22:43; 01.12 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just võtsin masinast välja ja panin kappi ning uued läksid asemele. Masinas olid eilsed nõud (mitte terve päeva omad) ja osa tänaseid. Hunnik klaase. No kõvasti rohkem kui 10 (õunamahl, -kissell, piim). Mõned kohvitassid. 3liitrine purk (õunamahl), suur klaaskann (õunamahl). Taldrikud, mida kasutasime eile päeval ja õhtul. Lapsed praadisid eile päeval omletti, seega lisaks sööginõudele ka munade lahtilöömise kauss ja pannilabidas (pann sai käsitsi pestud). Tänahommikused pudrutaldrikud. Hulk nuge-kahvleid-lusikaid. Pott, millega ma eile keetsin kartuleid (koos kaanega). Süldikauss. Kulbi mõõtu asjadest üks suur plastlusikas (hommikuse pudru seest) ja üks melamiinist kulp (ma tõesõna ei tea, mis sellega tehti). Vispel kisselli tegemisest. Üks purk, milles sai tärklist segatud. Spaatel, mida kasutan leivateo juures. Mõned suured noad, millega leiba lõikame.

Kus sa kõike seda eilset ja hommikust pesemata nõude laari hoiad? See ju võtab ruumi, kõik kuivab kinni ja kuidagi jube ebameeldib kujutluspilt, kui köögis peaks mingi selline suur jama olema.

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 22:50; 30.11 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on küll nii, et kui masinat pole (nt mul maakodus ei ole), siis kasutad vähem nõusid, sest ei viitsi pesta. Näiteks võileiva söömiseks võtan majapidamispaberi lehe alla. Või joon vett kraanist, mitte ei vala klaasi.
Kui masin on, siis kaks söögikorda päevas ja toidu paigutamine kappi ju eeldab ikkagi kausse, taldrikuid, kruuse, klaase. Kolme inimese hommikusöök tähendab ju kolme komplekti kruus, kauss v taldrik, noad/kahvlid. Õhtul sama. Valmistamise atribuutika juurde (kotletitaigna kauss või munade kloppimise kauss)
Imelik on midagi siin tõestada üldse.
Pese käsitsi kui meeldib ja aega muuga sisustada pole.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks meil sellepärast nii palju ülekaalulisi ongi, et üks vaaritamine ja söömine käib päevad läbi.

Pigem vast sellepärast, et ei sööda normaalset ja võimalikult värskest/naturaalsest toorainest tehtud toitu, vaid eelistatakse võileibu(halvemal juhul saiu), valmistoitu/poolfabrikaate, süüakse ebaregulaarselt ja siis veel tihti suures koguses korraga. Mina isiklikult ei kujuta ette, et ma ei sööks iga päev sooja toitu, aga ma saan aru, et selliseid inimesi on. Mul üks sõbranna toitub ainult võileibadest ja snäkkidest (vinnutatud vorstid, lihad, juustud, krõpsud jne mida poes pakendatult müüakse ja kohe süüa saab). Kaaluprobleeme meil küll kummalgi pole, aga eks igale ühele oma. Mina rohkem ei vaidle, teema on siiski nõudepesumasina vajalikkusest, mitte kellegi toitumiseelistustest. 🙂

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 20:23; 29.11 21:51; 29.11 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma eelistaks iga kell perekoolis passimist nõude pesemisele.
Meil on 3 inimest – 2 täiskasvanut ja 1 koolilaps.
Hommikul on 3 pudrukaussi, pudrupott, 3 lusikat, 3 jooginõud.
Päeval sööb laps kodus – sis lisanduvad tema poolt kasutuses olevad nõud
Õhtulöögil paneme juurde õhtusöögiks kasutatud nõud, joome veel õhtul teed, klaasi veini, pane juustu lauale, laps võtab mahla.
Meil on see kitsam variant, iga päev peseme.
Lisaks pesen seal külmkapi riiuleid, lillepotte, seebialust, kassi söögi- ja jooginõusid (oh õudust), pesumasina pesusahtlid, köögitarvikuid jne.
Pidude ajal on aja väga vajalik, ei kujutaks ette, et peaks peale sünnipäeva, jõulupidu hakkama peseme kõiki neid taldrikuid, klaase, nuge ja kahvelid. Kuna köök on eraldi – siis peseb masin praetaldrikud peo ajal ära.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 19:55; 29.11 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni kolme-neljaliikmeline pere võiks kirjeldada, mis neil täna nt masinasse läks.

Just võtsin masinast välja ja panin kappi ning uued läksid asemele. Masinas olid eilsed nõud (mitte terve päeva omad) ja osa tänaseid. Hunnik klaase. No kõvasti rohkem kui 10 (õunamahl, -kissell, piim). Mõned kohvitassid. 3liitrine purk (õunamahl), suur klaaskann (õunamahl). Taldrikud, mida kasutasime eile päeval ja õhtul. Lapsed praadisid eile päeval omletti, seega lisaks sööginõudele ka munade lahtilöömise kauss ja pannilabidas (pann sai käsitsi pestud). Tänahommikused pudrutaldrikud. Hulk nuge-kahvleid-lusikaid. Pott, millega ma eile keetsin kartuleid (koos kaanega). Süldikauss. Kulbi mõõtu asjadest üks suur plastlusikas (hommikuse pudru seest) ja üks melamiinist kulp (ma tõesõna ei tea, mis sellega tehti). Vispel kisselli tegemisest. Üks purk, milles sai tärklist segatud. Spaatel, mida kasutan leivateo juures. Mõned suured noad, millega leiba lõikame.

Täna süüa ei viitsinud teha, igaüks näris, mis kätte sai. No oli jääke kah, mida süüa. Kes tegi võileiba, kes soojendas eilelõunaseid verivorste. Külmikukarp, kus verivorstid olid, läks masinasse. Kissellipott sai tühjaks, läks seltsis kulbiga masinasse. Hommikune pudrupott ei mahtunud eelmise satsiga, läks ka. Hommikul jäi palju putru järele (meil süüakse külma manna- või kaerahelbeputru sama meelsasti kui sooja), seega mõned pudrutaldrikud-lusikad. Jälle klaase ja tasse. Vaatasin, et õunad hakkavad mädanema, tegin õunakooki – hea hommikul võtta lastel, kui nad varakult juhtuvad üles tulema. Tainast ise ei teinud, seega tekitas see vähe nõusid: nuga, kauss, kuhu õunad tükeldasein, munavahustamiskauss, mikserilabad, sõel jahu sõelumiseks ja taldrik, mille peal see sõel oli. Jälle lusikaid.

Ausalt öeldes rõve. Sööginõud vedelevad päevi pesemata. Lapsed ei viitsi isegi nõudepesumasibat enda järgi tööle panna.
Ja palun ärge tulge mulle rääkima, et kissell või mannapuder on kvaliteetne tervislik söök.

+3
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 29.11 18:15; 29.11 20:45; 29.11 21:57; 29.11 23:22; 01.12 07:52; 02.12 20:37; 03.12 12:55; 03.12 20:37; 03.12 20:39; 03.12 22:23; 04.12 06:48; 04.12 13:07; 04.12 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõudepesumasina suur pluss on see, et ta mitte ainult ei pese, vaid ka kuivatab. Näiteks klaaside puhul on see ülihea.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 17:46; 30.11 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just võtsin masinast välja ja panin kappi ning uued läksid asemele. Masinas olid eilsed nõud (mitte terve päeva omad) ja osa tänaseid. Hunnik klaase. No kõvasti rohkem kui 10 (õunamahl, -kissell, piim). Mõned kohvitassid. 3liitrine purk (õunamahl), suur klaaskann (õunamahl). Taldrikud, mida kasutasime eile päeval ja õhtul. Lapsed praadisid eile päeval omletti, seega lisaks sööginõudele ka munade lahtilöömise kauss ja pannilabidas (pann sai käsitsi pestud). Tänahommikused pudrutaldrikud. Hulk nuge-kahvleid-lusikaid. Pott, millega ma eile keetsin kartuleid (koos kaanega). Süldikauss. Kulbi mõõtu asjadest üks suur plastlusikas (hommikuse pudru seest) ja üks melamiinist kulp (ma tõesõna ei tea, mis sellega tehti). Vispel kisselli tegemisest. Üks purk, milles sai tärklist segatud. Spaatel, mida kasutan leivateo juures. Mõned suured noad, millega leiba lõikame.

Kus sa kõike seda eilset ja hommikust pesemata nõude laari hoiad? See ju võtab ruumi, kõik kuivab kinni ja kuidagi jube ebameeldib kujutluspilt, kui köögis peaks mingi selline suur jama olema.

Need asjad on loomulikult masinas ja ootavad, et masin täis saaks. Kohe näha, et inimene pole nõudepesumasinaga toimetamist lähedalt näinudki, rääkimata masina kasutamisest. 😀 Kui käsitsi pesed, aga kohe ära ei pese, siis vedelevadki mustad nõud mööda kööki laiali.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.11 18:41; 29.11 21:24; 29.11 21:58; 29.11 21:59; 30.11 00:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Masinal on omad head küljed kindlasti, aga ahvivaimustuses ma ka ei ole. Panne masinas pestes kuluvad need kiiremini, sest abrassiivne nõudeka aine lihvib seda katet rohkem. Niiet pannid pesen ikka käsitsi. Sügavad potid jäävad mingil põhjusel pesuainega kokku, isegi kui lisaloputuse panen. Võib-olla on asi kraanivee koostises, et täiesti puhtaks ei loputa, aga masinpestud potti vett lastes tuleb ikka mingi vahukiht peale. Käsitsi pestud pottidele mitte. Ebameeldiv on mõelda, et nõud on mingi pesuvahendiga koos. Siis kuna meil on vesi väga kallis, lootsin, et vett hakkab masinaga vähem kuluma. Loodetud säästu ei tulnud. Masinaga pestes on igakuine veetarve täiesti samaks jäänud.

Aga see on tõsi, et nõude peale kulub aega vähem, köök on puhtam, sest nõud saab silma alt masinasse panna. Lapsed saab tööle rakendada – nende ülesanne on masina tühjaks tegemine. Seda teevad nad meelsamini, kui kraanikausis nõusid pesta. Ja kuna meil on viieliikmeline pere, rahvast palju, kes vett tarbivad, siis varem oli alailma boiler soojast veest tühi, sest osa sooja vett kulus ju nõudele. Ja see on ka hea, et õhtusid nõusid peseb masin öösiti, kui ise juba linade vahel põõnad. Õhtune köögi koristamine saab palju rutem valmis.
Samas, kui ma elaks üksi, kaksi või kolmi, siis ma elaks vabalt ilma nõudekata ka ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit suhet pole. Ei meeldi see aparaat. Varem oli, aga tõesti ei viitsinud nõusid selle restile paigutada. Potid tuleb nagunii käsitsi pesta ja pesen siis juba käsitsi kõik ühe raksuga ära. Saan kiiremini ja mugavamalt nii.

Vabandust, aga miks tuleb potid nagunii käsitsi pesta?

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.11 08:38; 30.11 09:05; 30.11 21:15; 01.12 17:21; 02.12 19:50; 08.12 11:07; 08.12 11:14; 12.12 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Häbi öelda, aga minu tutvusringkonnas on (oli) päris mitu inimest, kelle arvates sümboliseerib nõudepesumasina omamine perenaise laiskust. Nagu isegi aru saate, tegemist on inimestega, kelle arvates on olemas meestetööd ja naistetööd. Ning ilmselgelt on nõude pesemine ju naiste töö. Kui aga naine nõuab masinat, siis see tähendab, et ta on laisk, lohakas ning halb perenaine, kellele tuleks viltu vaadata.

Minu esimene masin sai ostetud väga, väga kaua aega tagasi. No 20 aastat on sellest kindlasti. Sel ajal seda veel igas majapidamises ei olnud ning siis oli kõõrdivaatajaid küll. Mäletan, kuidas mõned külla tulnud tuttavad muigasid ning omavahel pilke vahetasid, kui nägid, et meil see on. Mõni teatas, et tema majas sellist rõvedust ei hakka iialgi olema. Läks aga mõni aasta mööda, ja oi imet! Neile külla minnes oli näha, et neilgi sama masin siginenud. Ja ikka täiesti aktiivses kasutuses. Üks oli lausa järelmaksugi võtnud, et saaks endale selle masina soetada. Ühelgi juhul ei olnud nii, et kui siia kolisin, siis oli see juba siin olemas…

Kui kõik lapsed veel kodus elasid, oli meid kuus. Lai masin pesi kahe päeva jooksul kolm korda. Nüüd on meid neli ja masin peseb üks kord päevas. Suvel elasin kuu aega üksinda linnakodus ja masin pesi kaks korda nädalas. Tõesti, ei juhtunud nende nõudega midagi nii pika aja jooksul. Ja pärast pesu tulid täiesti puhtad nõud masinast välja.
Meie peres on vähemalt üks kord päevas korralik, kodune, soe toit. Ja nõusid ikka tekib. Usun, et mul oleks nõudepesumasin ka siis, kui elaksin üksinda. Aga siis vist võtaks tõesti kitsama masina (seni on olnud kõik masinad laiad ja maksimaalse mahutavusega).

Masin on mul nii linna- kui ka maakodus. Maakodus tavaliselt huugab see mitu korda päevas, sest seal käib meil väga palju külalisi. Ja seal on see ka oma 15 aastat olnud.

Minu arvates on masinas ideaalne pesta selliseid vastikuid asju, mida käsitsi ei õnnestugi korralikult puhtaks saada. No näiteks, kas asi on liiga rasvane või esemel on liiga palju prigusid-pragusid, kuhu inimese käsi ligi ei pääse. Nii pesen ma masinas näiteks köögikubu reste, mis on rasvast kinni kittinud. Veel pesen ahjuplaate, ahjureste – jälgilt rasvased ja kraani all on tohutult ebamugav pesta. Kunagi, kui meil oli veel nuppudega pliit, siis pesin mõnikord pliidi nuppe – jube hästi sai pragude vahelt mustuse kätte. Siis muidugi külmiku riiulid, osad lambikuplid, lillevaasid – näiteks kitsa kaelaga vaasid, kuhu niisama ligi ei saa.

Ohh, imeline, et elame ajastul, kus me saame kasutada pesumasinat, nõudepesumasinat, kuivatit, külmikut, pliiti, tolmuimejat …!

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.11 08:38; 30.11 09:05; 30.11 21:15; 01.12 17:21; 02.12 19:50; 08.12 11:07; 08.12 11:14; 12.12 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minust on paraku selline masin mööda läinud. Kui lapsed oleksid veel väikesed ja kodus, oleksin kahe käega poolt.
Vanasti oli see nagu luksusese, jube kallis ja ruumi polnud.
Nüüd saaksin kuupalga eest soetada mitu nõudepesumasinat, aga ei näe vajadust. Oleme mehega kahekesi ja peseme kordamööda. Lihtsam on ahjuplaat käsitsi puhtak pesta, kui juurelda, kas tablett teeb oma töö ära või mitte.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minust on paraku selline masin mööda läinud. Kui lapsed oleksid veel väikesed ja kodus, oleksin kahe käega poolt.

Vanasti oli see nagu luksusese, jube kallis ja ruumi polnud.

Nüüd saaksin kuupalga eest soetada mitu nõudepesumasinat, aga ei näe vajadust. Oleme mehega kahekesi ja peseme kordamööda. Lihtsam on ahjuplaat käsitsi puhtak pesta, kui juurelda, kas tablett teeb oma töö ära või mitte.

Milleks juurelda? Masina olemasolul saab lihtsalt järele proovida ja kui ei ole kõrvasti kõrvetatud, siis peseb puhtaks küll.
Me oleme ka mehega kahekesi, aga masin on elementaarne.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 21:39; 30.11 09:18; 13.12 06:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan. Pesumasin on kõige vajalikum masin. Nõudepesumasin pole esikohal.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

(2 tsk)

?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sügavad potid jäävad mingil põhjusel pesuainega kokku, isegi kui lisaloputuse panen.

See on pigem katlakivi. Kontrolli, milliseks vee karedus on seadistatud su masinas. Teiseks katlakivi ei teki ainult nõudepesumasinas vaid ka lihtsalt potiga vee (supi, kartulite, makaronide…) keetmise käigus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sa kõike seda eilset ja hommikust pesemata nõude laari hoiad? See ju võtab ruumi, kõik kuivab kinni ja kuidagi jube ebameeldib kujutluspilt, kui köögis peaks mingi selline suur jama olema.

Nõud ootavad pesemist loomulikult masinas sees. Ebameeldiv pilt? Kus sa siis soovitaksid neid enne pesemist hoida?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 29.11 19:59; 29.11 21:02; 30.11 11:27; 01.12 10:54; 01.12 19:55; 02.12 07:58; 02.12 14:47; 02.12 18:44; 02.12 19:31; 02.12 20:36; 03.12 08:00; 03.12 21:49; 03.12 21:54; 04.12 13:31; 04.12 13:33; 12.12 14:28; 12.12 14:35; 13.12 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sügavad potid jäävad mingil põhjusel pesuainega kokku, isegi kui lisaloputuse panen.

See on pigem katlakivi. Kontrolli, milliseks vee karedus on seadistatud su masinas. Teiseks katlakivi ei teki ainult nõudepesumasinas vaid ka lihtsalt potiga vee (supi, kartulite, makaronide…) keetmise käigus.

just. ja lisaks tasuks kontrollida, kas masinas on soola piisavalt. ning soovitatakse ka aegajalt nõelaga läbi torkida tiivikute tüüsid/augud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 17:55; 29.11 21:19; 30.11 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni kolme-neljaliikmeline pere võiks kirjeldada, mis neil täna nt masinasse läks.

Minul küll viis inimest (pole päris sinu soovitud arv) peres aga näitlikustamiseks – masinas oli eile:

Hommikusööginõud – kolm hommikupudrukaussi, kaks taldrikut, viied lusikad-noad, munapraadimisel kasutatud panni kaas, päikesekuivatatud tomatite purk, viis tassi.

Lõunasöök (töötan kodukontoris), üks taldrik, eelmisest päevast üle jäänud suur salatikauss (sõin salati lõunaks ära), pada (sõin ära eelmise päeva õhtusöögist üle jäänud kartulipudrulõpu), nuga-kahvel, tass.

Õhtuoode, kui kolm last saabuvad koolis: kolm tassi, kolmed taldrikud, lusikad, noad, (kes mida teeb, sööb puuvilja, teeb võileiba, keerab mingi wrapi.)

Õhtusöök: ahjupann (makaronivormi tarvis),kauss – munasegu segamiseks, pada (keetsin brokkoleid juurde), salatikauss, salatilusikas, viied taldrikud, noad-kahvlid, viis tassi, üks magustoidukauss ja klaaspurk, sest üks lastest tahab veel pärast õhtusööki magustoiduks kompotilõppu ära süüa).

Hilisõhtu: mees nokitses teleka ees veel pomelot – veel üks taldrik juurde.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 18:19; 30.11 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile toodi esimene nõudepesumasin juba siis, kui need veel üsna haruldased olid. Olin siis vast 12-13 ehk siis pea terve teadlik elu on mul olnud kodus nõudepesumasin. Loomulikult on see minu jaoks niivõrd elementaarne asi ja uut kööki ilma masinata või vähemalt kohata, kuhu see masin tulevikus panna, teha on rumalus. Korralik köök peaks vastu pidama 15-20 aastat ja kui tekib tahtmine selle aja jooksul kinnisvara näiteks müüagi, siis nõudepesumasina (koha) mitteolemasolu võib päriselt ka ostjale takistuseks saada.
Mulle meeldib ka süüa teha ja aeg-ajalt küpsetada. Kui hoog peale tuleb, siis kausside-pottide-lusikate hunnik on pärast tohutu. Kui vana masin katki läks ja uue tulekuni paar päeva aega läks, siis ma ei teinudki õieti süüa. Ega paari taldriku pesemine polegi midagi hullu, kuid just need söögi tegemise käigus tekkinud nõud masinasse lükata ja mõne aja pärast puhtana välja võtta, on parim.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

????

naljatilk

võrreldamatult

minu jaoks tegelikult ootamatu, et keegi sellise küsimuse üldse küsib.

kas sa pesu pesed ka käsitsi?

Millest selline iroonia ja isegi halvustav toon inimese suhtes, kes mõnda kodumasinat kasutanud ei ole?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 22:50; 30.11 12:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen loobunud nõudepesumasinat kasutamast. Vähemalt praegu. Lihtsam on nõud peale iga söögikorda kiirelt kraani all ära pesta. Jah, on ka meil vahel kraanikauss-nõusid-täis-päevi, aga mu stress nõudepesumasina kasutamisega seoses oli suurem. 😀
Näiteks hoolimata sellest, et masin on olnud meil 7 a juba, ei ole mu abikaasa suutnud ära õppida selle kasutamist. Ma isegi ei suuda mõista, miks kõikide remonditöödega hakkama saav mees ei saa aru nõudepesumasina (ja ka pesumasina) töötamise süsteemist. Alati on nõud valesti masinasse sätitud, mis tähendab, et pean need üle pesema, mitte kiusu pärast, vaid et nõud on jäänud mustaks. Peale selle on meil masinaga kogu aeg probleeme olnud, osaliselt ülikareda vee tõttu, aga ka remondimees ei oska öelda, miks peale kahte pesukorda masin ikka ja jälle errorit annab. Mul on kopp ees ja lihtsalt ei kasuta enam. Pole ju põhjust uut ka osta, kuna reaalselt ei ole seda nii palju kasutatudki, mõned kuud aastas ehk, kuni taas vee väljavooluga mingid probleemid tekivad ja masin seisma jääb.

Täitsa imestan, et enamus kiidab siin, äkki mul lihtsalt kehv eksemplar sattunud, kuigi valitud sai seda omal ajal ikka hoolega ja parimate seast.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka u 10 aastat tagasi vaatasin viltu neile, kellel oli kodus nõudekas. Aga, tol hetkel ei olnud mul peret.
Meid on peres 3,varsti 4. Masin on väike 45cm lai sest hetkel ei mahu kööki suurem. Masin töötab 1x päevas.
Aga üks asi millest aru ei saa on see, kui on nõudekas olemas ja nõud on ikka lohakil köögis või kraanikausis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen loobunud nõudepesumasinat kasutamast. Vähemalt praegu. Lihtsam on nõud peale iga söögikorda kiirelt kraani all ära pesta. Jah, on ka meil vahel kraanikauss-nõusid-täis-päevi, aga mu stress nõudepesumasina kasutamisega seoses oli suurem. ????

Näiteks hoolimata sellest, et masin on olnud meil 7 a juba, ei ole mu abikaasa suutnud ära õppida selle kasutamist. Ma isegi ei suuda mõista, miks kõikide remonditöödega hakkama saav mees ei saa aru nõudepesumasina (ja ka pesumasina) töötamise süsteemist. Alati on nõud valesti masinasse sätitud, mis tähendab, et pean need üle pesema, mitte kiusu pärast, vaid et nõud on jäänud mustaks. Peale selle on meil masinaga kogu aeg probleeme olnud, osaliselt ülikareda vee tõttu, aga ka remondimees ei oska öelda, miks peale kahte pesukorda masin ikka ja jälle errorit annab. Mul on kopp ees ja lihtsalt ei kasuta enam. Pole ju põhjust uut ka osta, kuna reaalselt ei ole seda nii palju kasutatudki, mõned kuud aastas ehk, kuni taas vee väljavooluga mingid probleemid tekivad ja masin seisma jääb.

Täitsa imestan, et enamus kiidab siin, äkki mul lihtsalt kehv eksemplar sattunud, kuigi valitud sai seda omal ajal ikka hoolega ja parimate seast.

Minu arust on loomulik, et see, kes masina käima paneb vaatab enne käivitamist masina üle – kas kõik on korrektselt paigutatud. Eriti, kui peres on lapsed, ei saa eeldada, et need oskavad nõud väga hästi ja loogiliselt paigutada.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 30.11 08:38; 30.11 09:05; 30.11 21:15; 01.12 17:21; 02.12 19:50; 08.12 11:07; 08.12 11:14; 12.12 16:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen enamiku viimasest 10 aastast üksi elanud, sealjuures viimastel aastatel söönud nädala sees ühe toidukorra päevas kodus ja seegi on sama tihti tulnud Wolti toodud karbist kui enda pliidi peale. Kõigi nende aastate jooksul sisustatud köökidesse olen paigaldanud 45 cm nõudepesumasina ja pean seda täiesti kohustuslikuks kodumasinaks.

Samas, sisustan parajasti ühte üürikaks saavat korterit, kuhu mahub kas nõudepesumasin või pesumasin. Ja nendest kahest tundub, et pigem valin pesumasina.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale selle on meil masinaga kogu aeg probleeme olnud, osaliselt ülikareda vee tõttu, aga ka remondimees ei oska öelda, miks peale kahte pesukorda masin ikka ja jälle errorit annab. Mul on kopp ees ja lihtsalt ei kasuta enam. Pole ju põhjust uut ka osta, kuna reaalselt ei ole seda nii palju kasutatudki, mõned kuud aastas ehk, kuni taas vee väljavooluga mingid probleemid tekivad ja masin seisma jääb.

Sul on kas defektne masin või on defekselt ühendatud, st torud liiga pikad, vale diameetriga või vale kaldega. Teed need asjad korda ja enam käsitsi pesta ei soovi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 19:13; 01.12 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen enamiku viimasest 10 aastast üksi elanud, sealjuures viimastel aastatel söönud nädala sees ühe toidukorra päevas kodus ja seegi on sama tihti tulnud Wolti toodud karbist kui enda pliidi peale. Kõigi nende aastate jooksul sisustatud köökidesse olen paigaldanud 45 cm nõudepesumasina ja pean seda täiesti kohustuslikuks kodumasinaks.

Samas, sisustan parajasti ühte üürikaks saavat korterit, kuhu mahub kas nõudepesumasin või pesumasin. Ja nendest kahest tundub, et pigem valin pesumasina.

Sa siis arvad, et inimesel on fundamentaalselt vaja tassi pesemiseks masinat, aga voodipesu võib käsitsi pesta?
Oh püha taevas.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 29.11 18:15; 29.11 20:45; 29.11 21:57; 29.11 23:22; 01.12 07:52; 02.12 20:37; 03.12 12:55; 03.12 20:37; 03.12 20:39; 03.12 22:23; 04.12 06:48; 04.12 13:07; 04.12 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen enamiku viimasest 10 aastast üksi elanud, sealjuures viimastel aastatel söönud nädala sees ühe toidukorra päevas kodus ja seegi on sama tihti tulnud Wolti toodud karbist kui enda pliidi peale. Kõigi nende aastate jooksul sisustatud köökidesse olen paigaldanud 45 cm nõudepesumasina ja pean seda täiesti kohustuslikuks kodumasinaks.

Samas, sisustan parajasti ühte üürikaks saavat korterit, kuhu mahub kas nõudepesumasin või pesumasin. Ja nendest kahest tundub, et pigem valin pesumasina.

Sa siis arvad, et inimesel on fundamentaalselt vaja tassi pesemiseks masinat, aga voodipesu võib käsitsi pesta?

Oh püha taevas.

Jälle üks vaeglugeja

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt 29.11 19:59; 29.11 21:02; 30.11 11:27; 01.12 10:54; 01.12 19:55; 02.12 07:58; 02.12 14:47; 02.12 18:44; 02.12 19:31; 02.12 20:36; 03.12 08:00; 03.12 21:49; 03.12 21:54; 04.12 13:31; 04.12 13:33; 12.12 14:28; 12.12 14:35; 13.12 18:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 172 )


Esileht Kodunurk Teie suhe nõudepesumasinasse