Esileht Kodunurk Teie suhe nõudepesumasinasse

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 172 )

Teema: Teie suhe nõudepesumasinasse

Postitas:
Kägu

Mehega kahekesi, 60 cm nõudepesumasin töötab ca 3x nädalas. Ei mõista neid, kes ütlevad, et “me ainult kolmekesi, masinat ei vaja”.
Kui ikka kodus sööd x päevas, ja teed süüa ka, siis on imeliselt mugav.
Enne loobuksin pesumasinast (pesumajad ju olemas).

Suvel maakodus pole vett majas, küürin nõusid mõnuga õues kausis.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mehega kahekesi, 60 cm nõudepesumasin töötab ca 3x nädalas. Ei mõista neid, kes ütlevad, et “me ainult kolmekesi, masinat ei vaja”.

Aga sügisel, talvel ja kevadel on maakodus vesi sees? Miks te vee välja võtate suveks?

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga sügisel, talvel ja kevadel on maakodus vesi sees? Miks te vee välja võtate suveks?

ei võta välja, pole kunagi majja toonud vett. Suvekodu on, kasutame aprillist oktoobrini, ja täitsa meelega ilma kraaniveeta. Voolikust ja ämbritest-kaussidest piisab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

… Kuivati on üldse null minu jaoks. Seda pole ja ei soovi ka. Pealegi suur elektriröövel.

Ei, ega ma ei ole seda mitte kunagi kasutanud, aga TEAN, et see on täiesti kasutu masin! Ja suur elektriröövel ka…

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Elasime mitu aastat korteris, kus oli masin olemas, ja eriti seda ei kasutanud. Tagasi vaadates saan aru, et olime lihtsalt harjunud nõusid pesema ega saanud aru, kui hea asi see masin on. Me ei teinud ka eriti palju süüa. Nüüd uues kodus teeme palju rohkem süüa. Kuigi oleme mehega suurema osa ajast kahekesi, siis kasutame masinat 4-5 korda nädalas. Isegi, kui taldrikuid ja klaase palju ei ole, siis võib ühe söögitegemise tagajärjeks olla pann, pott ja paar kaussi, paar labidat ja plastikust lõikelaud, mis kõik masinasse rändavad.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju teil neid panne ja potte siis kodus on, et kannatab mitu päeva mitme söögikorra omi muudkui erinevaid võtta (a la eilehommikune-lõunane pudrupott on alles masinas ootamas, aga täna hommikul, lõunal ja õhtul tegite ka süüa, mis vajas potte)?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ka u 10 aastat tagasi vaatasin viltu neile, kellel oli kodus nõudekas.

Mis põhjus võiks küll olla viltuvaatamiseks selle peale, kellel on mingi kodumasin, mida ehk sina ei pea enda jaoks vajalikuks? Täitsa imelik lugeda. Ja teised ka osad ei suuda nagu lihtsalt öelda, et ei pea vajalikuks, vaid peab kuidagi ka maha tegema. Miks, mina ei saa aru.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju teil neid panne ja potte siis kodus on, et kannatab mitu päeva mitme söögikorra omi muudkui erinevaid võtta (a la eilehommikune-lõunane pudrupott on alles masinas ootamas, aga täna hommikul, lõunal ja õhtul tegite ka süüa, mis vajas potte)?

Kui sa ise kodus süüa teed, siis sul ei kulugi mitut päeva, et masin täis saaks.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui sa ise kodus süüa teed, siis sul ei kulugi mitut päeva, et masin täis saaks.

Ma siit eestpoolt lihtsalt lugesin, et keegi seal pesi täna alles mingeid eilseid potte-panne, seepärast tekkis küsimus.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aastaid rääkisin kõikidele, kuidas minul küll nõudepesumasinat vaja pole, mis see siis käsitsi pesta pole! Ühel päeval otsustasime, et no olgu paneme siis. See oli parim otsus. Nii piinlik on kõikide nende öeldud kommentaaride pärast, kuidas minul küll masinat vaja pole 🙂

Käib vähemalt korra päevas, nädalavahetustel 2-3 korda päevas. Meil on suur masin, aga kui teed süüa ja küpsetad, siis käib rohkem ka masin. Masinasse läheb kõik, mis pesta seal kannatab. Eriti suur rõõm on panna sinna ahjupannid, potid, pannid, smuutikann.

Peres 2 täisk ja 2 last. Uskumatult palju aega säästab.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie suhe nõudepesumasinasse on positiivne, isegi ma ütleks, et ülistav.
Ainult et mu nõudepesumasina pulbrisahtel ei löö enam lahti või lööb alles pesu lõpus. Kas keegi oskab öelda, milles asi ja kuidas parandada?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma siit eestpoolt lihtsalt lugesin, et keegi seal pesi täna alles mingeid eilseid potte-panne, seepärast tekkis küsimus.

Mis seal siis imelikku on? Teed õhtusöögi, paned nõud masinasse. Teed hommikusöögi, paned nõud masinasse. Paned masina käima.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viieliitriseid potte 2
Kolmeliitriseid 2
Üheliitrine 1.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole üldse asendamatu asi. Mul hakkaks füüsiliselt paha, kui mul vedeleks masinatäis must kooretanud nõusid pool(teist) päeva kapis (mis siis, et silma alt ära). Ah et loputaks siis enne taldriku ära kui masinasse panen? Ma pesen selle siis puhtaks juba? Pealegi peaks mul olema 3x rohkem nõusid, potte ja panne.
Ma teen hommikul putru, pesen puhtaks poti ja taldrikud, võtan sama taldriku hiljem kohe võileiva jaoks, pesen puhtaks, jne, masinasse koguneks päevas 5 taldrikut, kui ma saan 1 taldrikuga hakkama, pottidega sama lugu.
Pealegi ma tunnen füüsiliselt seda kilejat kihti, mida nõudepesumasinavahend nõudele jätab.
Ainuke mõistlik asi selle masina juures on, et ta peseb kuumema veega kui käsitsipesu saab ja kasutab sama hulga nõude jaoks palju vähem vett. Ja väga mugav on ta nt pärast suuremat pidu kohe 12 inimese nõud masinasse panna. Aga igapäevaselt, pole mingit vajadust,neid masinaid on olnud aastaid mul vähemalt 4 elamises. Enamasti hoian ma seal masinas köögikombaini juppe ja tordivorme. Miinustage kui tahate kasvõi näpud villi, nagu sellest midagi sõltuks, see on lihtsalt minu arvamus.

+6
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pealegi peaks mul olema 3x rohkem nõusid, potte ja panne.

kas sul ongi siis iga pereliikme kohta taldrik? aga mis saab, kui keegi külla tuleb?

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie suhe nõudepesumasinasse on positiivne, isegi ma ütleks, et ülistav.

Ainult et mu nõudepesumasina pulbrisahtel ei löö enam lahti või lööb alles pesu lõpus. Kas keegi oskab öelda, milles asi ja kuidas parandada?

Tõenäolised on 2 varianti.
1. Midagi on selle sahtli ees ja takistab lahtilöömist kui üldse lahti ei lähe
2. Sahtlil on midagi deformeerunud või pesu jooksul pesuvahendiga kleepunud ja ei sulgu-avane enam korralikult. Lihtne kontrollida tühja lühema reziimiga kasvõi masinat läbipestes.
Kui mul on masin viimase võimaluseni täislaotud, siis olen mingi aja möödudes kontrollinud ja vajadusel sahtli ise avanud.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saime esimese nõudepesumasina peale laste saamist. Suure perega kindlasti vajalik ..lihtsalt säästab aega ja tulemus super.
Kahekesi elades ei näe mõtet.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pealegi peaks mul olema 3x rohkem nõusid, potte ja panne.

kas sul ongi siis iga pereliikme kohta taldrik? aga mis saab, kui keegi külla tuleb?

Need on ilmselt “külaliste taldrikud”, mida võetakse välja 3 korda aastas.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

sisuliselt tekib ainult pisut õhtusööginõusid (üks pann, kartulikeedupott, üks taldrik, üks kauss, mõned kahvlid). 3 inimest peres

Seleta palun mulle ka, kuidas te ühe taldriku ja kolme inimesega õhtust sõite? Nagu vanad eestlased, et kauss keset lauda ja igaüks võtab kahvliga?

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii ja naa. Igapäevaselt ei pese, pooltühja masinat ei raatsi ka käiata. Viimati pesin eelmisel kolmapäeval, järgmine kord käivitan ilmselt reedel alles (olen vahepeal 3 pikka päeva järjest tööl ja kodus ei söö/joo). Miinus on muidugi see, et nii pikka aega masinas seisvad mustad nõud kuivavad ära ja tuleb eraldi likku panna või mitu korda pesta.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sisuliselt tekib ainult pisut õhtusööginõusid (üks pann, kartulikeedupott, üks taldrik, üks kauss, mõned kahvlid). 3 inimest peres

Seleta palun mulle ka, kuidas te ühe taldriku ja kolme inimesega õhtust sõite? Nagu vanad eestlased, et kauss keset lauda ja igaüks võtab kahvliga?

Kõik söövad pisut erineval ajal, ei pea midagi keset lauda panema. Kes tahab, tõstab taldrikule. Meil ei ole selliseid kõik-koos-ümber-laua õhtusööke. Inimesed elavad erinevalt, mina nt söön iga tunni-kahe tagant natuke, vastavalt sellele, milline mu veresuhkur on. Keegi siin tõi välja, et masina puudumisel kasutatakse vähem nõusid ja see paistab olema tõsi.
PS Mina nt imestan, silm punnis, nende inimeste üle, kes ei suuda prügi sorteerida.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõik söövad pisut erineval ajal, ei pea midagi keset lauda panema. Kes tahab, tõstab taldrikule. Meil ei ole selliseid kõik-koos-ümber-laua õhtusööke. Inimesed elavad erinevalt

Päriselt kasvatad oma last ka sellises metslase vaimus, et on ok potist või pannilt otse toitu suhu kühveldada?
Kuskohas te elate? Kuidas sa näed, mismoodi su laps täiskasvanuna hakkama saab, kui on vaja nt restoranis süüa?

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik söövad pisut erineval ajal, ei pea midagi keset lauda panema. Kes tahab, tõstab taldrikule. Meil ei ole selliseid kõik-koos-ümber-laua õhtusööke. Inimesed elavad erinevalt

Päriselt kasvatad oma last ka sellises metslase vaimus, et on ok potist või pannilt otse toitu suhu kühveldada?

Kuskohas te elate? Kuidas sa näed, mismoodi su laps täiskasvanuna hakkama saab, kui on vaja nt restoranis süüa?

Sa ikka lugesid eestpoolt, et laps ongi peamine v ainus, kes taldrikust sööb? Restoranis ja sünnipäevadel käime palju, saab alates 6. eluaastast noa-kahvliga hakkama ja teab, kuhu ja mis järjekorras need laual käivad. Minu meelest oli teema, et kas peate nõudepesumasinat vajalikuks. Mina ei pea, sest me ei söö kodus iga päev nagu restoranis või Ameerika seriaalis. See ei ole meie elukorralduse juures võimalik.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ikka lugesid eestpoolt, et laps ongi peamine v ainus, kes taldrikust sööb? Restoranis ja sünnipäevadel käime palju, saab alates 6. eluaastast noa-kahvliga hakkama ja teab, kuhu ja mis järjekorras need laual käivad. Minu meelest oli teema, et kas peate nõudepesumasinat vajalikuks. Mina ei pea, sest me ei söö kodus iga päev nagu restoranis või Ameerika seriaalis. See ei ole meie elukorralduse juures võimalik.

Aga seda ma ju küsisingi, et miks sa oma last metslaseks kasvatad? Kui ema ja isa kodus nagu Mõhk ja Tölpa söövad, siis ma kahtlen sügavalt, et laps noa ja kahvliga väga kodus on (või et ta üldse ennast kaetud laua taga väga mugavalt tunneks). Teie olete ju peamine eeskuju, keda ta näeb.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni kirjutab, et rõve on kui mustad nõud seisavad masinas mitu päeva. Minu meelest jällegi päris imelik, et inimesed ei võta endale võileiva alla taldrikut ja söövad kõike otse karbist või pannilt. Ning terve pere sööb ja joob ühtedest nõudest, et ei peaks nii palju pesema – kahjuks tunnen reaalselt sellist perekonda. Isegi kui mul nõudepesumasinat ei olnud, siis võtsin võileiva jaoks taldriku ja igaüks sõi oma nõudest. Nõudepesumasin aga suur abiline, kui kodus ikka süüa teha ja normaalselt laua taga lauanõusid kasutades süüa.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii segane jutt. Laps sööb taldrikult. Kuidas siis teised pereliikmed söövad? Otse potist ja pannilt?

See on muidugi ka ülipõnev, et tavaliste sööginõude kasutamist mõttetuks peetakse. Et siis restoranis on normaalne taldrikut ja tassi kasutada, oma kodus nendelt süüa on liigne peenutsemine? Prr! Mitte midagi ei saa aru!

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii segane jutt. Laps sööb taldrikult. Kuidas siis teised pereliikmed söövad? Otse potist ja pannilt?

See on muidugi ka ülipõnev, et tavaliste sööginõude kasutamist mõttetuks peetakse. Et siis restoranis on normaalne taldrikut ja tassi kasutada, oma kodus nendelt süüa on liigne peenutsemine? Prr! Mitte midagi ei saa aru!

Ma kirjeldasin lihtsalt ühte elukorraldust, mille puhul ei ole nõudepesumasinat vaja. Punkt.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kirjeldasin lihtsalt ühte elukorraldust, mille puhul ei ole nõudepesumasinat vaja. Punkt.

Ja möödaminnes nimetasid normaalset kultuurselt söömist põlastavalt “muljetavaldavaks” ning päris harilikku kasutatavat nõudehulka “kaadervärgiks”.
Päris huvitav, mis eriline elukorraldus see on, mis sunnib üht perekonda sööma nagu asotsiaalid? Ma pakun, et selle elukorralduse nimi on “naine, kes süüa teha ei oska”.

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni kirjutab, et rõve on kui mustad nõud seisavad masinas mitu päeva. Minu meelest jällegi päris imelik, et inimesed ei võta endale võileiva alla taldrikut ja söövad kõike otse karbist või pannilt. Ning terve pere sööb ja joob ühtedest nõudest, et ei peaks nii palju pesema – kahjuks tunnen reaalselt sellist perekonda. Isegi kui mul nõudepesumasinat ei olnud, siis võtsin võileiva jaoks taldriku ja igaüks sõi oma nõudest. Nõudepesumasin aga suur abiline, kui kodus ikka süüa teha ja normaalselt laua taga lauanõusid kasutades süüa.

No kui sa võileiba normaalselt pudistamata või lödistamata süüa ei oska, siis on jah taldrikut vaja.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No kui sa võileiba normaalselt pudistamata või lödistamata süüa ei oska, siis on jah taldrikut vaja.

Tänan muret tundmast. Ma oskan süüa ka ilma pudistamata, aga mulle on juba lapsepõlvekodust jäänud sisse harjumus, et toitu toetatakse taldrikule vajadusel, mitte ei panda lihtsalt laua peale. Sellel ei ole mingit seost pudistamise või lödistamisega. Muidugi kui kodus ühtegi tooli ei ole ja peab sööma töötasapinna kõrval seistes otse lõikelaualt, siis ma mõistan, et taldrikut ehk jah pole tarvis. Aga ma tahan söömise ajal ikka istuda ning söögilauale või diivanilauale ilma taldrikuta oma võileibu tõesti ritta ei lao.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 172 )

Esileht Kodunurk Teie suhe nõudepesumasinasse