Esileht Kodunurk teie ülepannikookide saladus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: teie ülepannikookide saladus?

mis peab olema, et ülepanni-pannkoogid tuleksid head õhukesed ja samas ikkagi koos püsiksid ega laguneks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.03 15:09; 21.03 15:54; 25.03 09:23; 26.03 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muna, suhkur, piim, jahu, õli. Ma muud küll ei ole pannud. Parajalt paks peab tainas olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 15:18; 21.03 18:38;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Muna, suhkur, piim, jahu, õli. Ma muud küll ei ole pannud. Parajalt paks peab tainas olema.[/tsitaat]
Kas õli paned taina sisse ka? Mis õli? Ma sisse pole pannud, praen küll õliga (rapsi-).
Teiseks, kuidas sa täpsemalt kirjeldaksid parajalt paksu tainast? Voolama ikka peab ju? kas siuke kreemijas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.03 15:09; 21.03 15:54; 25.03 09:23; 26.03 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muna, jahu, täispiim, õli, mingi gaasiline vesi (olen ka õlusortsu pannud, kui mullivett käepärast pole olenud ja sõbranna suras lahtumahakkavat vahuveini sisse), suhkur, veidi soola.

Mullivesi teeb krõbedaks ja rabedaks, kui pehmemaid kooke tahad, äta pane. minu pannakatainas on umbed keefiiripaksune.
Valmissegatus taigent lase külmkapis kuni pool tundi seista, sest jahedas jahu paisub ja kui algul tundub tainas paras, tulevad viimased koogid paksud . Õli panen, et ained ühtlustuks paremini, ka pole siis pannile vaja seda nii palju kallata.

Valmis tainast saad edukalt paar päeva külmikus hoida, kiletatult ei juhtu temaga midagi. Teen tihti kausiga valmis ja kui kellelgi isu tuleb, saab omale kohe kuuma koogi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õli läheb taigna sisse, siis pole pannile vaja panna ei jäe nii rasvased. Tavaline õli on, hetkel Risso rapsiõli. Tainas on selline kefiiri sarnane, enne küpsetamist seisab ka natuke ja jahu paisub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 15:18; 21.03 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piim, muna, jahu, suhkur, õli + segu soodast, hapukoorest ja sidrunhappest. See valmis segada vahetult enne küpsetamist ja lisada paar teelusikat taignale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 liiter piima, 4 muna, näpuotsaga soola, maitse järgi suhkurt ja parasjagu niipalju jahu, et tuleb hapukoore paksune tainas. Õli või võid panen pannile imevähe, kuid mu mees armastab näiteks üldse ilma rasvaineta küpsetada. Lagunemise probleem oli veidi vaid sel korral, kui panin lisaks piimale sortsu üle-aja-läinud joogijogurtit ka taina sisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 19:50; 22.03 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lagunemise vastu aitab see, kui tainas vähemalt pool tundi toatemperatuuril seisab, parem veel kui tunnike või kaks. See pidi jahu struktuuri kuidagi muutma nii, et püsib hästi koos.
Vaata netist kreppide retsepte 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 muna
1 spl suhkrut
175 g jahu (1,5 cups)
450 ml piima (2 cups)
soola

Munad suhkru ja soolaga lahti vispeldada. Lisa edasi vispeldades vaheldumisi piim ja jahu.
Enne praadimist lase vähemalt pool tundi toatemperatuuril seista. Taigen tuleb selline joogijogurtipaksune.

Võib lisada sortsu mullivett, kui tahad krõbedamaid koogiääri.

Need, kes siin õhukeste ülepannikookide puhul jogurtist, hapukoorest või soodast räägivad – te olete asjast veidi valesti aru saanud. Sooda ja hapupiimaga tehakse pakse kohevaid kooke mitte õhukesi kreppe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 03:01; 22.03 10:59; 22.03 12:07; 22.03 15:35; 25.03 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen nii nagu viimane rusikareegel, va see et suhkurt 1tl. Tavaliselt 2x koguse ja lisan sellele veel sortsu õli ka (ei mõõda, aga ehk u 0.5-1spl).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Pann peab olema päris kuum, selle paned paika esimeste kõrbenud/kuivanud pannukate järgi :)[/tsitaat]Ülepannikooke tehakse siiski mõõdukal kuumusel mitte käreda leegi peal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 03:01; 22.03 10:59; 22.03 12:07; 22.03 15:35; 25.03 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kasutan seda normandiast kaasa toodud retsepti ja olen väga rahul. tänu võile, ei pea alates 2. koogist täiendavalt rasvainet pannile panema (kui on mttenakkuva pinnaga pann)

2 muna
5 dl piima
250 g jahu
50 g sulatatud void
terake soola

niimoodi tulevad kohevad ja kerkinud koogid, mitte õhukesed [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Piim, muna, jahu, suhkur, õli + segu soodast, hapukoorest ja sidrunhappest. See valmis segada vahetult enne küpsetamist ja lisada paar teelusikat taignale.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline on lasta tainast vähemalt tund aega eelnevalt seista.
Kui ma Prantsusmaal elasin, siis selles peres tehti pannkoogitainas lausa õhtul valmis ja hommikul praeti. Koogid olid suurepärased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just täna tegin pannkooke! Vahva on see, et kui ma neid retsepte siin loen, siis kõigil tundub olevat oma retsept, kuidas pannukaid teha! 🙂 Näiteks minu oma siin veel kirjas ei ole!

Oma pannkookide tegemisel üritan alati võimalikult vähese rasvainega läbi ajada, kuid samas panen piisavalt muna,et koos püsiksid ning praen väga väikesel tulel. Tulevad väga head ning krõbedad! 🙂

Minu vanaema teeb veel kolmandat moodi- paksud, hästi rasvased, puupliidil ning suure tulega ning ema teeb põhimõtteliselt samamoodi nagu vanaema, aga maitselt tulevad ikka teised! 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmisel päeval ongi taigen kõige parem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 03:01; 22.03 10:59; 22.03 12:07; 22.03 15:35; 25.03 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ülepanni-pannkoogid valmivad nii: 4 muna vahustan rohke suhkru (oleme maiasmokad) ja näpuotsatäie soolaga, lisan paki vanilje-kohupiima (selline valmis tuub)…segan. Siis lisan nii palju jahu, et taigen on hästi hästi paks, et kohe raske segada. Seejärel hakkan piima lisama….kuni tainas on lõpuks väga vedel, tiba vedelam kui keefir isegi.nii saan täiesti tükivaba taigna käsitsi toimetades. Küpsetan madalal kuumisel … ikka paar tundi küpsetan laupäevahommikuti. Peale paneme sulatatud mustikatest tehtud toormoosi.
Meie perele maitseb nii 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei lase MITTE KUNAGI pannkoogitaignal seista, ei külmikus ega toatemperatuuril, ja alati tulevad suurepärased ülepannikoogid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 19:50; 22.03 15:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei lase MITTE KUNAGI pannkoogitaignal seista, ei külmikus ega toatemperatuuril, ja alati tulevad suurepärased ülepannikoogid. [/tsitaat]Loomulikult tuleb pannkook ka siis, kui taignal seista ei lase. Lihtsalt seista lastes taigna struktuur muutub ja kook tuleb täiuslikum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 03:01; 22.03 10:59; 22.03 12:07; 22.03 15:35; 25.03 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin taigna just hakkama.
2 muna, pool liitrit piima, sorts mullivett, 3 tl suhkrut, näpuotsaga soola. Siis veel jahu, kuni segu keefiripaksune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Retsepte leidub just nii palju kui kokke :)) Peale möningat proovimist leiad oma ….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas küpsetate neid pannkooke spets pannkoogipanni või tavalise panniga ? On siin üldse mingit vahet ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tainasse piima ei pane, panen külma vett. Tainas peab parajalt vedel olema. Õli pole tainasse kunagi lisanud. Kõige tähtsam komponent lisaks munadele, jahule ja tibakesele suhkrule on minu meelest SOOL. Et ikka hea maitse oleks.
Küpsetan tavalisel pannil, enamasti möllan 2 panniga korraga, muidu jõutakse pannkoogid enne küpsetamise lõppu nahka pista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 16:05; 24.03 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Õli läheb taigna sisse, siis pole pannile vaja panna ei jäe nii rasvased. Tavaline õli on, hetkel Risso rapsiõli. Tainas on selline kefiiri sarnane, enne küpsetamist seisab ka natuke ja jahu paisub.[/tsitaat]
Miks sa kirjutad \”ei jäe\”? Õige on \”ei jää\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.03 16:05; 24.03 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate mis on kõige olulisem komponent pannkookide tegemisel? Tahtmine neid teha ja süüa. Mina nt olen muidu täitsa asjalik köögis, saan suht kõigega hakkama, mis ette võtan, aga no vot pannkoogid on ühed sellised asjad, et ise ma neid ei söö ja normaalsed need mul kunagi ka välja ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vilumus häid õhukesi ülepannikooke teha on tulnud mulle ajaga. Unistan, et kunagi saan veel paremaks 😉
Mulle tundub, et oluline on küpsetada keskmisel või madalal kuumusel, muidu kõrbevad ära liialt.
Taigna enam kordadel teen ikkagi Kalevi ülepannkoogijahust(vihastasin peale mitmeid kordi proovimisi tainast ise teha) aga vahel ikka ka naturaalsetest toiduainetest.
Pann on ka oluline…kui ikka kõik külge võtab siis head nahka ei saa. Kui on aga hea teflonpann, siis pole vaja õli lisadagi 😉
Ja lisandiks maitseb meie perele enim koogi vahel MESI 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panen tainasse lisaks eelpoolnimetatud komponentidele ka pisut vaniljesuhkrut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas teete valgest jahust või täisterajahust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 00:37; 28.03 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ei tulnud ka varem üldse pannkoogid välja, siis korjasin ka siit perekoolist kõik retseptid ja soovitused kokku ning nüüd teen väga mitmendat aastat selle järgi, et panen 1 klaasi jahu ja 2 klaasi piima ning 2 muna ning tubli sortsu õli. selle retseptiga olen ikka väga õhukesi kooke teinud.
suhkrut ei pane ma üldse, sest täidisega siis reguleerin, kas tuleb soolane või magus pannkook. õhukeste puhul pole minu arust nii oluline ka, et kook ise magus või soolane oleks.

ained lisan selle põhimõtte järgi, et kõigepealt panen jahu ja siis alles piima ning eraldi lahtiklopitud munad. nii tekib vähem jahuklimpe taignasse ja saab lihtsama vaevata hea ühtlase taina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

head maarjapäeva, naised!
täna peabki suuri ülepannikooke küpsetama, siis kasvavad kapsad hästi, suurte lehtedega 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.03 15:09; 21.03 15:54; 25.03 09:23; 26.03 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahh, ma praegu just tegin, üleeile kokkuveeretatud taignast. Küll said head! Kookosõliga, nämm!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 03:01; 22.03 10:59; 22.03 12:07; 22.03 15:35; 25.03 09:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Kodunurk teie ülepannikookide saladus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.