Esileht Pereelu ja suhted Teie vanus? Kas olete rahul seni elatud eluga?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 481 )

Teema: Teie vanus? Kas olete rahul seni elatud eluga?

Postitas:
Kägu

Aga jääda üksi raskelt haige lapsega, endaga mitte kunagi toimetuleva lapsega,

Siis pole osanud meest valida, kelle süü?

+2
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina olen sellega nõus, aga milleks on vaja seda öelda naistele, kes juba ikka lapse saamise east väljas. Jaaaa-jaaaaaa, on erandeid ja saab veel 50seltki last onju, aga see on kas õli tulle valamine või lihtsalt juba nokkimine.

ma ei nokkinud, vaid selgitasin seda tunnet, mis on lastega inimestel, kes ütlevad, et nemad ei kujutaks enda elu ilma lasteta ette.

See lastetu siin leidis, et miski muu neid inimes üldse ei rõõmusta elus. Mina selgitasin, miks lastega inimesed nii räägivad. See ei olnud etteheide, vaid selgitus.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui näed mingit inimest korrutamas, et ta sugugi ei kahetse midagi, siis ikka paratamatult tekib tunne, et inimene kangesti kahetseb. Sest sellel, kes tõesti ei kahetse, ei tuleks minu meelest pähegi sellest mingit teemat teha ja loetleda kõiki asju, mida ta ei kahetse. Võib-olla eksin.

Mina arvan, et eksid. Mina näen seal pigem tänulikkust ja arusaamist, et tõesti, mul on elus hästi läinud. Alati on võimalik millegi üle rahulolematu olla, aga TA tekstist ma seda küll välja ei loe.

Ma ise aga… jah, kui saaks, siis teeks muudatuse ühes eluetapis. Vanuses 16-20 aastat tegin õpingutega seoses paar väga valet valikut. Lisaks paar muud möödalaskmist, mida oleks saanud vältida, kui oleksin oma peaga mõelnud, mitte lasknud ennast juhtida.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma nii väga püüdsin hakkama saada ja olla nagu teised! Eks mõneti saingi, aga see kõik on tulnud paraku tervise arvelt. Kahetsen väga, et ei osanud varem pädevat abi otsida, pool elu on möödunud nagu halvas unenäos.

Teretulemast minu maailma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei nokkinud, vaid selgitasin seda tunnet, mis on lastega inimestel, kes ütlevad, et nemad ei kujutaks enda elu ilma lasteta ette.

Sest lastetud ja emad on ju igavesti kakelnud ja jäävadki kaklema. See on konfliktikoht. See ongi see koht, mida ei peaks arutama.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi ei ole, ei ole kunagi soovinud. Pole ju üllatus, et selliseid inimesi on palju. Ei tea, miks see teema nüüd sellisele “imeasjale” koondus:) Elus on ju nii palju muud. Mõni teab raudpolt, et tahab last, teine raudpolt, et ei taha. See on normaalne.

Kus sa tead, mida sa 60-aastaselt tahad või ei taha või kahetsed või ei kahetse.

Minu tuttavad vanainimesed, kes mitte mingil juhul lapsi ei tahtnud, on 60+ vanuses seda kibedalt kahetsenud.

+15
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttavad vanainimesed, kes mitte mingil juhul lapsi ei tahtnud, on 60+ vanuses seda kibedalt kahetsenud.

Ja mis siis? Kuidas see sinusse puutub?

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu kunagi neid ”muretsejaid”. Mõtle, tänu sellele, et kahetsevad, on sul midagi nendega rääkida. Muidu polekski. Räägiksidki ainult oma lastest. Tihti eakad ju bussijaamas oodates räägivad OMA lastest, oma miniatest, olen ise kuulnud. Ei huvita neid teiste lapsed. Nii et… ole parem häpi, et sul konkurente pole. Muidu oleks neil vanainimestel ülitargad, ilusad, rikkad lapsed ja sina sisiseksid vihast.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus sa tead, mida sa 60-aastaselt tahad või ei taha või kahetsed või ei kahetse. Minu tuttavad vanainimesed, kes mitte mingil juhul lapsi ei tahtnud, on 60+ vanuses seda kibedalt kahetsenud.

Ja minu tuttavad vanainimesed, kel lapsi pole, ei kahetse seda. Nad muidugi pole ka eestlased. Üks neist on eluaeg lastega tegelenud, olnud vabatahtlikuna Aafrikas jne. Sai oma lastega tegelemise vajaduse sealt kätte ja oma lapsi pole kunagi soovinud.

+9
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 43. Mais saan 44. Olen 10 aastat abielus olnud, aga lapsi sellest liidust ei sündinud: see oli teadlik otsus. Ei kahetse ka.

Eks sa ikka oled mõelnud, et näe praegu oleks mu lapsed juba päris suured.

Ilu pole ka veel tuhmunud. Elu materiaalselt samuti korras (oma laenuvaba elamine).

Küll ta tuhmub, keegi meist ei lähe aastatega kenamaks. Sul oli omal ajal silma vanem ja rikkam mees endale sebida.

Mina ei kahetse asju, mida ma teinud olen, pigem kahetsen asju, mida ma omal ajal tegemata jätsin:) Aga ega ma ka ei kurda. Lapsed päris suured ja asjalikud. Korter ka laenuvaba. Mõned autod seisavad garaazis ja ootavad, et ma nad suvel sõitma viiksin. Töökoht olemas, pangaarvel paras tagavara (ilmselt 3 aastat tuleks toime ilma tööta). Aga kõige suurem rõõm on ikkagi mul oma perest ja lastest. Lasteta elu oleks minu jaoks kuidagi tühi. Olen mees ja vanust umbes 50.

+11
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahetsen päris mitut asja  ja sellegipoolest olen elatud eluga rahul. Valed otsused on elu osa.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi ei ole, ei ole kunagi soovinud. Pole ju üllatus, et selliseid inimesi on palju. Ei tea, miks see teema nüüd sellisele “imeasjale” koondus:) Elus on ju nii palju muud. Mõni teab raudpolt, et tahab last, teine raudpolt, et ei taha. See on normaalne.

Kus sa tead, mida sa 60-aastaselt tahad või ei taha või kahetsed või ei kahetse.

Minu tuttavad vanainimesed, kes mitte mingil juhul lapsi ei tahtnud, on 60+ vanuses seda kibedalt kahetsenud.

Kaalule pannes, siis oled elanud 60 aastat õnnelikult ja mitte kahetsedes ja ehk 15-20 viimast kahetsedes (ütleme, et üks hetk lepid, siis ei kahetse nii kaua ehk ka). Tundub, et tasub ära ikkagi.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei meeldi see kallutatus siin teemas. Inimene mainib, et pole lapsi ja on selle otsusega rahul, kui kohe hakatakse järeldama, et järelikult ongi laste puudumise tõttu see üksindus ja teema tehtud. Nii tüüpiline Perekooli ja üldiselt ühiskonna suhtumine. Et kõigil lihtsalt nui neljaks peavad olema lapsed. Kui ei ole, siis kuidagi on kohe elu ja inimene ise vähe väärtuslikum. Et lasteta ei saa kohe kindlasti õnnelik ega rahul olla. Milline möga! Lapsed on vaid üks osa elust. Olgem realistlikud. Hakkavad juba oma elu elama teismelisena, 18a ja siis ongi su elust suures osas läinud. Väga paljusid ju täiskasvanud lapsed väga palju ei külasta ega suhtle. Ja võivad olla täiesti normaalsed suhted, lihtsalt lastel ju oma elu ja kohustused. Ja see vanem tunneb end ikka üksikuna. Täpselt samamoodi tunnevad end üksikuna väiksemate lastega pereemad. Saada laps üksinduse peletamiseks peaks olema ju väga vale motiiv. Ja nii laste kui mehega on võimalik end ikka üksikuna tunda. Nii on.

Mul endal lapsi pole, vanuse poolest veel võiks, aga ausalt öeldes kuidagi ei ahvatle see mõte. Isegi 7a oma elu kellegi teise järgi ainult sättida ja oma isiksusest, huvidest, hobidest loobuda tundub ikka liiga suur ohver. Ei leia, et inimese elu peaks keerlema ümber teiste ja nende teenimise. Iseenda jaoks PEAB jääma aega. Muidu tulebki see meelerahu otsimine, kuna stress on nii suur.

Ja tundub meelevaldne, jabur seostada antud teema ja küsimus lastega?! Et elu rahulolu siis sõltub lastest? Elus on ju nii palju erinevaid aspekte, millest rahulolu sõltub. Saavutused, käigud, huvid, hobid, suhted, sõbrad, pere, töö jne jne. Võivad olla lapsed ja väga hea suhted nendega, aga see ei tähenda üldse, et üldiselt oma eluga rahul oleks.

Mina oma senise eluga rahul pole ja poleks seda kindlasti ka siis, kui mul juhtuks olema 1-2last. Siis oleks ilmselt veel vähem rahul, kuna ei saaks täita oma eesmärke ja tegeleda asjadega, mis mulle rõõmu pakuvad. Oma hobide ja tegevustega olen väga rahul ja need pakuvad mulle suurt rõõmu ja lõõgastust. Aga on muid aspekte, milles on tugev puudujääk.

Minu meelest on TA mure hoopis see, et pole kaaslast. Ehk ka lein, sest ükski mees pole võrdväärne lahkunud partneriga. Ja lapsed ei suuda katta seda, mida pakub partner. Vastasel juhul poleks lastega üksikvanematel enam kunagi mingit kaaslast vaja.

Minu elu suurim kurbus ja rahulolematus on samuti hea ja hooliva kaaslase puudumine.

+16
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi ei ole, ei ole kunagi soovinud. Pole ju üllatus, et selliseid inimesi on palju. Ei tea, miks see teema nüüd sellisele “imeasjale” koondus:) Elus on ju nii palju muud. Mõni teab raudpolt, et tahab last, teine raudpolt, et ei taha. See on normaalne.

Kus sa tead, mida sa 60-aastaselt tahad või ei taha või kahetsed või ei kahetse.

Minu tuttavad vanainimesed, kes mitte mingil juhul lapsi ei tahtnud, on 60+ vanuses seda kibedalt kahetsenud.

Kui inimene on tervelt 60a olnud rahul otsusega, et tal lapsi pole, siis on ju kõik õige. Peaks saama kunagi noorena lapsed, sest äkki vana ja haigena kahetsed, et pole hooldajat? Olgem ausad, Eestis on väga paljud vanurid üksikud ja lapsed, lapselapsed ei külasta ega aita neid üldsegi nii tihti kui võiks. Sest neil omad kiired elud ja kohustused, mitte et oleks halvad suhted. See lastetu vanur võib kahetseda, kui tervis kehvem ja raskem üksi hakkama saada ja tööl enam ei käi, kogu aeg üksi kodus, siis muidugi suurem üksindus. Loomulik. Aga ta ei märka, et need lastega ja lapselastega vanurid on samuti enamus ajast sama üksikud. Mõnel käiaksegi vaid tähtpäevade ajal külas.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen sellega nõus, aga milleks on vaja seda öelda naistele, kes juba ikka lapse saamise east väljas. Jaaaa-jaaaaaa, on erandeid ja saab veel 50seltki last onju, aga see on kas õli tulle valamine või lihtsalt juba nokkimine.

ma ei nokkinud, vaid selgitasin seda tunnet, mis on lastega inimestel, kes ütlevad, et nemad ei kujutaks enda elu ilma lasteta ette.

See lastetu siin leidis, et miski muu neid inimes üldse ei rõõmusta elus. Mina selgitasin, miks lastega inimesed nii räägivad. See ei olnud etteheide, vaid selgitus.

Kle, kas see pole mitte üliloogiline, et kui sul on lapsed, siis normaalne inimene ei kahetsegi seda ja ei oskagi enam teisiti ette kujutada, sest nii harjunud. Aga samamoodi on sama loogiline, et mõned ei kahetse et pole lapsi olnud. Pole igatsenud ega näinud piisavalt plusse. Ja kuna need lastega ei oska ette kujutada et neil lapsi poleks, siis neile tundub nii kohutavalt õudne, et mõni ei taha lapsi ja ei kahetse ka seda. Minu meelest täiesti normaalne. Mõttetu ja lapsik vaid oma mätta otsast asju vaadata. Umbes nagu kui mulle nii üliväga meeldivad seened, siis ei kujuta ette, kuidas keegi küll elada saab nii, et neid ei söö. Pean vägisi peale ajama, et sööks ja veenma, et talle ikka hakkaks meeldima. Inimesed on erinevad ja ääretult tüütu on see survestamine, kuidas kõigil peab ikka olema järeltulija ja see pole mingi normaalne inimene, kel lapsi pole ja takkapihta üldse ei ole isegi neid tahtnud. Ja ei kahetse ka veel!

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei nokkinud, vaid selgitasin seda tunnet, mis on lastega inimestel, kes ütlevad, et nemad ei kujutaks enda elu ilma lasteta ette.

Sest lastetud ja emad on ju igavesti kakelnud ja jäävadki kaklema. See on konfliktikoht. See ongi see koht, mida ei peaks arutama.

Mille üle siin kakelda on? Täiesti jabur? Alati on see, et neile lastega inimestele jääb üliväga ette, et mingitel naistel lapsi pole. Just nagu kadedus, et kuidas tema elab nagu tahab ega pea kogu aeg orjama. Saab teha mis tahan, millal tahab. See on ju igaühe enda otsus, kuidas oma elu elada. Kui oled otsustanud lapsed saada, siis oled arvestanud, et elu enam endisel viisil ei jätku ja väga palju ohverdadki nii oma ajast, soovidest, välimusest kui ka võib-olla tervisest. Mõni lihtsalt ei leia, et asi oleks seda väärt.

Kõige ajuvabam vaidlus üldse, kes tahab lapsi ja kes mitte. Igaüks tehku nagu ise tahab ja nõme hukka mõista. Mõni tahab 5 last saada, oma asi. Täpselt nagu on laste mitte soovimine täiesti normaalne ja inimese enda asi.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tuttavad vanainimesed, kes mitte mingil juhul lapsi ei tahtnud, on 60+ vanuses seda kibedalt kahetsenud.

Ja mis siis? Kuidas see sinusse puutub?

Kui inimene midagi kõva häälega deklareerib, siis ta ju teeb ise selle teistesse inimestesse puutuvaks. Sest kõik, kes tema arvamust loevad, võtavad loetu osas ju seisukoha.

Kui sinu arvamus ei peaks mitte kellessegi puutuma, siis ei ole vaja seda ka kõva häälega kuulutada. Eriti juhul, kui oled võimalike arvamuste suhtes tundlik.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalule pannes, siis oled elanud 60 aastat õnnelikult ja mitte kahetsedes ja ehk 15-20 viimast kahetsedes (ütleme, et üks hetk lepid, siis ei kahetse nii kaua ehk ka). Tundub, et tasub ära ikkagi.

No vaevalt, et nad just 60-aastaselt seda järsku kahetsema hakkasid. Ilmselt ikka juba siis, kui kell kukkus ja selgus, et variant on laualt kadunud. See võib juhtuda juba enne 50ndat eluaastat. Ehk siis võimalik, et pool elu veel ees.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks vastab ju tõele et väga paljud lastega emad räägivad ikka päris palju oma lastest. Kõigile ümbritsevatele, kes asjast üldse ei huvitugi või kel pole (veel) lapsi ega oska suhtestuda. See ongi ju üsna tüütu. Sama kui inimene räägiks pidevalt oma autost või koerast või kassist. Pole huvitav ja muutub tüütuks, kui seda juttu on liiga palju ja tihti. Samuti kipub lastega naistel enamjaolt elu liigselt ümber laste keerlema. Unustavad ennast täiesti ära.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalule pannes, siis oled elanud 60 aastat õnnelikult ja mitte kahetsedes ja ehk 15-20 viimast kahetsedes (ütleme, et üks hetk lepid, siis ei kahetse nii kaua ehk ka). Tundub, et tasub ära ikkagi.

No vaevalt, et nad just 60-aastaselt seda järsku kahetsema hakkasid. Ilmselt ikka juba siis, kui kell kukkus ja selgus, et variant on laualt kadunud. See võib juhtuda juba enne 50ndat eluaastat. Ehk siis võimalik, et pool elu veel ees.

No kust sina tead? See on nii kallutatud arvamus lastega inimestel, et kõik lastetud ilmtingimata kahetsevad. Lihtsalt ei mahu kuidagi pähe, et mõni inimene võiks soovida või tunda teisiti kui sina. Miks sa arvad, et kõik maailma naised tingimata tahavad lapsi?

 

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui näed mingit inimest korrutamas, et ta sugugi ei kahetse midagi, siis ikka paratamatult tekib tunne, et inimene kangesti kahetseb.

Just! Ütle, millega sa kiitled ja mina ütlen, millest sul puudus on.

Millest lastega naistel puudust on, kes pidevalt korrutavad ka siin teemas, kui tublid ja kui rahul nad ikka oma lastega on? Ja sellega et neil lapsed on? Samas on pinnuks silmas, et mõnel pole.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja minu tuttavad vanainimesed, kel lapsi pole, ei kahetse seda. Nad muidugi pole ka eestlased. Üks neist on eluaeg lastega tegelenud, olnud vabatahtlikuna Aafrikas jne. Sai oma lastega tegelemise vajaduse sealt kätte ja oma lapsi pole kunagi soovinud.

60-aastased on eluaeg Aafrikas lastega tegelenud? Võimalik, et sa oled nii noor veel, et ei mäletagi seda aega enam, et NL ajal ei käinud mitte keegi Aafrikas lastega tegelemas. Piirid on meil lahti 35 aastat. Aafrikasse pääseti ilmselt veel hiljem. Seega, sinu tuttavad 60-aastased ei saa mitte kuidagi olla olnud eluaeg Aafrika vabatahtlikud.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen rahul, eriti just sellega, et mul lapsed on. Õppida, karjääri teha ja reisida olen küllaga saanud, vanemaks saamise juures ongi kõige toredam oma laste kasvamist ja arenemist näha ning kunagi nende lastele vanaema olla. Ei kujuta ette, et ma vanuses 50-85 endiselt muudkui karjäärile ja reisimisele elaks, iga asi ammendab lõpuks. Noorena ei olnud laste olemasolu pooltki nii oluline kui vanemas eas. Nooremana oleks elu ka muidu lõbus olnud.

Mingil põhjusel just vanurid armastavad palju reisida ja siis on aega ka . Samuti sõbrannadega kohvikus ja igasugu rahvatantsud, muud hobid. Ei istu sugugi kõik kodus ega oota, et lapsed tuleks või helistaks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kust sina tead? See on nii kallutatud arvamus lastega inimestel, et kõik lastetud ilmtingimata kahetsevad. Lihtsalt ei mahu kuidagi pähe, et mõni inimene võiks soovida või tunda teisiti kui sina. Miks sa arvad, et kõik maailma naised tingimata tahavad lapsi?

Mis kallutatud? Mina räägin oma tuttavatest vanainimestest, kes on ise tunnistanud, et kahetsevad. Ma ei arvagi, et kõik maailma inimesed tahavad lapsi või peavad saama lapsi. Aga väita 30-40-aastaselt, et ta teab kindlalt, et ei taha neid, on kuidagi kummaline. Sul on veel nii pikk elu ees -pole veel poolt elugi elatuda. Seega, ei saa  väita, et sa eluiialgi ei hakka oma nooruses tehtud otsust kahetsema.

Jah, kindlasti on inimesi, kes ei kahetse ja ei hakka kunagi kahetsema. Küsimus on pigem selles, et kust 40-aastane teab, mida ta 60-selt kahetseb või ei kahetse. Jah, ei pea sellepärast igaks juhuks lapsi saama, et äkki pärast kahetsed. Aga selline valjuhäälne ja vankumatu väide, tundub ka kummaline.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei meeldi see kallutatus siin teemas. Inimene mainib, et pole lapsi ja on selle otsusega rahul, kui kohe hakatakse järeldama, et järelikult ongi laste puudumise tõttu see üksindus ja teema tehtud. Nii tüüpiline Perekooli ja üldiselt ühiskonna suhtumine. Et kõigil lihtsalt nui neljaks peavad olema lapsed. Kui ei ole, siis kuidagi on kohe elu ja inimene ise vähe väärtuslikum. Et lasteta ei saa kohe kindlasti õnnelik ega rahul olla. Milline möga! Lapsed on vaid üks osa elust. Olgem realistlikud. Hakkavad juba oma elu elama teismelisena, 18a ja siis ongi su elust suures osas läinud. Väga paljusid ju täiskasvanud lapsed väga palju ei külasta ega suhtle. Ja võivad olla täiesti normaalsed suhted, lihtsalt lastel ju oma elu ja kohustused. Ja see vanem tunneb end ikka üksikuna. Täpselt samamoodi tunnevad end üksikuna väiksemate lastega pereemad. Saada laps üksinduse peletamiseks peaks olema ju väga vale motiiv. Ja nii laste kui mehega on võimalik end ikka üksikuna tunda. Nii on. Mul endal lapsi pole, vanuse poolest veel võiks, aga ausalt öeldes kuidagi ei ahvatle see mõte. Isegi 7a oma elu kellegi teise järgi ainult sättida ja oma isiksusest, huvidest, hobidest loobuda tundub ikka liiga suur ohver. Ei leia, et inimese elu peaks keerlema ümber teiste ja nende teenimise. Iseenda jaoks PEAB jääma aega. Muidu tulebki see meelerahu otsimine, kuna stress on nii suur.

Teemast välja, aga mulle jääb küll lapsevanemana kripeldama, et mina võtan vastutuse, näen vaeva ning kasvatan nt tulevasi maksumaksjaid. Samas keegi teine naudib niisama elu ja lõpuks ehk kurdab, et miks pension nii väike, elu ikka raske, perearstisüsteem vilets, riigi tugiteenused olematud jmt. Need inimesed pole nii palju kaasa aidanud, et siin elu paremaks ja jätkusuutlikluks teha? Võib muidugi rääkida, et lastetud teenivad suuri varandusi, maksavad hiiglaslikke makse, aga sageli ilmselt see pole nii. Ja kuna pole järeltulijaid, siis eestlased hääbuvad ja peab aina rohkem immigrante sisse tooma.

Muidugi on olukorrad erinevad. Nt lastetus, ei leidnudki elus ühtegi partnerit vmt. Siis on täiesti arusaadav. Muus osas (nt inimene tahab hoopis elu nautida) jääb sees midagi kripeldama.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun ärge JÄLLE kalduge teemast kõrvale ja solkige teemat. Pealkiri oli kuidas on rahulolu oma eluga. Miks küll jahutakse siin peamiselt ainult lastest. Lapsed ei võrdu elu ju. Täiesti teemast möödas. Tundub et 21.sajandil ikka väga paljud naised defineerivad end vaid läbi laste ja emarolli. Aga midagi muud elus polegi ja end näetegi peamiselt emana? Emaks olemine on ainuke rõõm ja saavutus elus? Või miks muidu rääkida ja lahterdada vaid laste järgi siin kõike. Järgmiseks tuleb, et kellel ja missugune mees on. Kui polegi meest, siis polegi nad elanud.

Millal ükskord lõppeb see aeg, kui naised lõpetavad terve oma elu defineerimise läbi teiste inimeste! Ükskõik kas siis laste, mehe või sugulaste kaudu. Ise peaksite oma elus olema nr 1 tegelased!

 

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 45, mõtlen ikka nii, et pool elu ju veel ees! Selle ajaga võib veel kõike juhtuda.
Eks mõnd asja ikka kahetsen, aga kuna me ju ei tea, mis oleks meie elus teistmoodi praegu, kui oleksime siis teinud teistsuguse otsuse, siis tühja sellest kõigest. Ühe elu tähtsama otsuse tegin vahetades eriala, oma kutsumuse leidmine on asi, mis lihtsalt teeb nii mõnusa rahulolutunde, eriti kui oled elanud enne seda aastaid kahtlustega “oma tee” osas. Ja nüüd “vanas eas” sain lapse, et noh, ka elust see osa ära kogeda, kasvatada last ja ise inimesena kasvada. Minu jaoks lastetu eluviis oli küll väga tore, reisimised, peod, sõpradega suhtlus, vabadus minna ja olla kus tahad ja kellega tahad, aga see lihtsalt hakkas kõik korduma ja ei pakkunud enam nii suurt rahuldust, tundus emotsionaalselt justkui pealiskaudne. See on lihtsalt minu kogemus.
Mul on mõned sõbrad, kes on valinud lastetu elu. Ei tuleks pähegi neid sellepärast õnnetuks pidada.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun ärge JÄLLE kalduge teemast kõrvale ja solkige teemat. Pealkiri oli kuidas on rahulolu oma eluga. Miks küll jahutakse siin peamiselt ainult lastest. Lapsed ei võrdu elu ju. Täiesti teemast möödas. Tundub et 21.sajandil ikka väga paljud naised defineerivad end vaid läbi laste ja emarolli. Aga midagi muud elus polegi ja end näetegi peamiselt emana? Emaks olemine on ainuke rõõm ja saavutus elus? Või miks muidu rääkida ja lahterdada vaid laste järgi siin kõike. Järgmiseks tuleb, et kellel ja missugune mees on. Kui polegi meest, siis polegi nad elanud.

Millal ükskord lõppeb see aeg, kui naised lõpetavad terve oma elu defineerimise läbi teiste inimeste! Ükskõik kas siis laste, mehe või sugulaste kaudu. Ise peaksite oma elus olema nr 1 tegelased!

Kui keegi lapsi ei saaks, siis poleks sind ka olemas. Su ema oleks võinud ka öelda, et ah suva, naudin elu, ma olen nr 1. Kõil naised võivad nii teha. Aga siis polegi varsti kedagi järel. Ja siis on ka ebavõrdne, kui nt pooled naised kasvatavad lapsi/järeltulevat põlve ning ülejäänud naudivad niisama elu. Samas vanaduses tahavad hüvesid kõik ühtemoodi ehk siis lastega naiste järeltulijad peavad ka lastetuid hakkama üleval pidama.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kust sina tead? See on nii kallutatud arvamus lastega inimestel, et kõik lastetud ilmtingimata kahetsevad. Lihtsalt ei mahu kuidagi pähe, et mõni inimene võiks soovida või tunda teisiti kui sina. Miks sa arvad, et kõik maailma naised tingimata tahavad lapsi?

Mis kallutatud? Mina räägin oma tuttavatest vanainimestest, kes on ise tunnistanud, et kahetsevad. Ma ei arvagi, et kõik maailma inimesed tahavad lapsi või peavad saama lapsi. Aga väita 30-40-aastaselt, et ta teab kindlalt, et ei taha neid, on kuidagi kummaline. Sul on veel nii pikk elu ees -pole veel poolt elugi elatuda. Seega, ei saa väita, et sa eluiialgi ei hakka oma nooruses tehtud otsust kahetsema.

Jah, kindlasti on inimesi, kes ei kahetse ja ei hakka kunagi kahetsema. Küsimus on pigem selles, et kust 40-aastane teab, mida ta 60-selt kahetseb või ei kahetse. Jah, ei pea sellepärast igaks juhuks lapsi saama, et äkki pärast kahetsed. Aga selline valjuhäälne ja vankumatu väide, tundub ka kummaline.

Et siis elu lõpuni ei tohiks ka öelda, et näiteks tean kindlalt et ei taha teise naisega seksi proovida või narkootikume proovida või langevarjuhüpet proovida, sest kust ma tean, äkki 60a hakkan kahetsema, et neid asju ei teinud? Täpselt sama loogika! Kui inimene on oma 40+ aastateni välja tundnud kindlalt soovimatust lapsi saada, siis see otsus ongi päris kindel. Ei oma enam tähtsust, kui hiljem kahetsetakse. Sest kui oli pikalt võimalus, siis seda soovi polnud. Nii on. Ega siis vastu tahtmist ei pea hakkama noorena lapsi saama, sest mine tea, äkki 70a muidu tuleb kahetsus peale. Ja siis peaks enne pikka suhet ka vastu tahtmist seksima paljude meestega, sest äkki jääd mehega elu lõpuni või ülipikalt kokku ja siis hakkad kahetsema, et rohkemate meestega koos polnud.

Selline loogika ise on jabur sul. Tavaliselt tekib lastesoov inimestel ikka hiljemalt 30ndates. Kui 40 juba kukkunud ja ikka on tugev tunne, et lapsi ei taha, siis no mida siin öelda, et ei või öelda, et kindlalt ei taha. Naistel ongi piiratud aeg selleks ja kui 45ni välja tunned, et ikka no üldse ei taha, siis nii ongi. Kui hiljem pmst pensionieani liginedes või pensionärina peaks tekkima laste igatsus, võib tegeleda sugulaste omadega või kuskil vabatahtlik olla. Laste hoiu teenust ikka ju palju vaja.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei meeldi see kallutatus siin teemas. Inimene mainib, et pole lapsi ja on selle otsusega rahul, kui kohe hakatakse järeldama, et järelikult ongi laste puudumise tõttu see üksindus ja teema tehtud. Nii tüüpiline Perekooli ja üldiselt ühiskonna suhtumine. Et kõigil lihtsalt nui neljaks peavad olema lapsed. Kui ei ole, siis kuidagi on kohe elu ja inimene ise vähe väärtuslikum. Et lasteta ei saa kohe kindlasti õnnelik ega rahul olla. Milline möga! Lapsed on vaid üks osa elust. Olgem realistlikud. Hakkavad juba oma elu elama teismelisena, 18a ja siis ongi su elust suures osas läinud. Väga paljusid ju täiskasvanud lapsed väga palju ei külasta ega suhtle. Ja võivad olla täiesti normaalsed suhted, lihtsalt lastel ju oma elu ja kohustused. Ja see vanem tunneb end ikka üksikuna. Täpselt samamoodi tunnevad end üksikuna väiksemate lastega pereemad. Saada laps üksinduse peletamiseks peaks olema ju väga vale motiiv. Ja nii laste kui mehega on võimalik end ikka üksikuna tunda. Nii on. Mul endal lapsi pole, vanuse poolest veel võiks, aga ausalt öeldes kuidagi ei ahvatle see mõte. Isegi 7a oma elu kellegi teise järgi ainult sättida ja oma isiksusest, huvidest, hobidest loobuda tundub ikka liiga suur ohver. Ei leia, et inimese elu peaks keerlema ümber teiste ja nende teenimise. Iseenda jaoks PEAB jääma aega. Muidu tulebki see meelerahu otsimine, kuna stress on nii suur.

Teemast välja, aga mulle jääb küll lapsevanemana kripeldama, et mina võtan vastutuse, näen vaeva ning kasvatan nt tulevasi maksumaksjaid. Samas keegi teine naudib niisama elu ja lõpuks ehk kurdab, et miks pension nii väike, elu ikka raske, perearstisüsteem vilets, riigi tugiteenused olematud jmt. Need inimesed pole nii palju kaasa aidanud, et siin elu paremaks ja jätkusuutlikluks teha? Võib muidugi rääkida, et lastetud teenivad suuri varandusi, maksavad hiiglaslikke makse, aga sageli ilmselt see pole nii. Ja kuna pole järeltulijaid, siis eestlased hääbuvad ja peab aina rohkem immigrante sisse tooma.

Muidugi on olukorrad erinevad. Nt lastetus, ei leidnudki elus ühtegi partnerit vmt. Siis on täiesti arusaadav. Muus osas (nt inimene tahab hoopis elu nautida) jääb sees midagi kripeldama.

Aga äkki selles ongi asi, miks lastega naisi nii tohutult häirib, miks mõni naine julgeb olla lastetu. Peaks saama vastu tahtmist lapse, et ühiskond ei vaataks, et oled muidusööja?

Lastega naised lihtsalt kadestavad lastetute naiste kerget ja rõõmsat elu. No nii tundub alati. Lastetutele ei jää need lastega naised üldse nii palju ette. Mind küll ei huvita palju kellegi lapsi on, miks saanud ja kuidas hakkama saab. Oma asi. Laste saamine pole mingi kohustus ka, vaid rangelt vabatahtlik otsus. Kui sa ise pole rahul sellega ja oled lapsed saanud mingi ühiskonna tuleviku heaks, siis on ikka halvasti läinud.

Ja mis pagana loogika see üldse on, kuidas lastetud ei anna mitte midagi, vedelevad niisama??? Lastetud käivad TÄPSELT SAMAMOODI KOGU OMA ELU tööl! Reeglina palju rohkem kui lastega inimesed. Lastega naised on üldiselt vähemalt 1,5-3a või veel rohkem aastaid täiesti töölt eemal ja lisaks väikelastega puuduvad pidevalt nende haiguste tõttu töölt. Tundub ikka nii ülekohtune jätta muljet, et lastetud ei tee mitte kui midagi oma ega ühiskonna tuleviku jaoks. Kui inimene käib 40a tööl, kulutab sellele väga suure osa oma ajast siis ta pole mitte midagi ära teeninud, 0 panust ühiskonda andnud??? Sest ta pole lapsi toonud? Täiesti nõme loogika.

Ja see jätab sinust endast emana väga halva mulje, kui kadestad sisimas tegelikult lastetuid ja mõtled ise oma lapsest ennekõike kui mingist ühiskonna mutrikesest ja tulevasest maksumaksjast. Jääb mulje, et tegelikult kahetsed oma lapsi. Ükski õnnelik lapsevanem ei kiibitseks lastetute kallal ega oleks nii häiritud, et nemad ei peagi hommikust õhtuni lastega müttama. Ise tegid selle valiku. Aga lastetud on tööl samamoodi nagu sina. Ainult et pärast tööd algab neil oma aeg ja ei pea kuskilt kedagi ära tooma, põetama ega õppima koos jne. Igaüks kes on terve elu töötanud, on ühiskonda ilmselgelt oma panuse andnud! Mida aga ei saa öelda nende järeltulijate kohta, kes lõpetavad vanglas või kes ei tööta, vaid elavad riigi või vanemate kulul.

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 481 )


Esileht Pereelu ja suhted Teie vanus? Kas olete rahul seni elatud eluga?