Esileht Pereelu ja suhted Teie vanus? Kas olete rahul seni elatud eluga?

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 481 )

Teema: Teie vanus? Kas olete rahul seni elatud eluga?

Postitas:
Kägu

Lastetud ka kindlasti naudivad nende laste toetuste maksmist ja, tööl topelt töötamist kui järjekordne ema kodus lapsel tatti pühib.

Vot see oli nüüd küll väga inetult öeldud (õnneliku lastetu poolt). Näide sellest, kuidas lastetu emasid (kolleege) ja lapsi vihkab. Ikka väga inetult öeldud. Võimalik, et see ema mitte vaid nii möödaminnes ei pühi tatti, vaid ka koristab okset ja kakat ja muretseb ja tõmbleb oma kalli lapse pärast ennast ogaraks. Eks medalil on ju ikka kaks külge.

Jah, kindlasti teebki kõike seda, aga milleks hukka mõista inimesi, kes vabatahtlikult ei taha kellegi s*tta, okset ja tatti puhastada. No tõesti ei taha. Mina lapsi ega lastega vanemaid kindlasti ei vihka. Lapsed mulle ei meeldi, aga ei vihka neid. Lastega inimeste vastu pole mul mitte midagi. Ka siis kui haige lapsega kodus on. Arusaadav. Küll aga häirib see vihkav suhtumine lastetute suunas, mis osadel lapsevanematel on. Lastetu inimene pole ju neilt absoluutselt midagi ära võtnud. Ma tõesti ei saa aru, miks ei või inimene rahus lastetu olla, kui talle lapsed ei meeldi ning ei taha selliste asjadega tegeleda. Aga siin teemaski tuleb see suur vihkamine ja vimm välja. No milleks? Mismoodi see ilma lasteta inimene segab lapsevanema elu?

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

absoluutselt kõik 40a veel lapsi mitte tahtnud naised, on seda hiljemalt 60 saades kibedalt kahetsenud.

See, et sa seda hüsteeriliselt kordad ei tee seda veel tõeks.
Mõni võib-olla tõesti kahetseb, aga alati on inimesi, kes paljunemist kahetsevad. See aga vaikitakse maha, varjatakse, kartes hirmsat hukkamõistu.

Las igaüks teeb, mis tahab. Kelle asi see on. Maksude maksmisest jaurati siin juba pikalt. Aga lapsevabad jätavad endast järele palju puhtama maailma, et mõne teise võsukesed saaksid õitseda. Mõtle sellele ja näita natukenegi tänulikkust üles.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen lastetu ja väga naudin oma tüütute kohustuste vaba elu. Mu hobid on väga rahustavad ja nauditavad. Samuti meeldib oma töö. Stressis ja ärritunud kindlasti pole, aga see mind ajab närvi küll, kui mingid lastega emad arvavad, et nad on ühiskonnale teene teinud ainuüksi sellega, et lihtsalt sünnitasid.

Aga need emad teevad oma elu jooksul ju ka kõike seda, mida lastetud, ega nad ainult sünnitamisega ei piirdu. Kõigi jaoks ei ole lapsed “tüütu kohustus” vaid  koos lastega on elu toredam ja mõttekam. Aga ma saan aru, et see pole kõigil nii, inimesed on ju erinevad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

absoluutselt kõik 40a veel lapsi mitte tahtnud naised, on seda hiljemalt 60 saades kibedalt kahetsenud.

See, et sa seda hüsteeriliselt kordad ei tee seda veel tõeks.

Mõni võib-olla tõesti kahetseb, aga alati on inimesi, kes paljunemist kahetsevad. See aga vaikitakse maha, varjatakse, kartes hirmsat hukkamõistu.

Las igaüks teeb, mis tahab. Kelle asi see on. Maksude maksmisest jaurati siin juba pikalt. Aga lapsevabad jätavad endast järele palju puhtama maailma, et mõne teise võsukesed saaksid õitseda. Mõtle sellele ja näita natukenegi tänulikkust üles.

Ma tõesti ei tea kedagi, kes pensinärina oleks laste saamist kahetsenud 🙂

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täpselt sama kindlalt võid sina lapse saamist 60selt kahetseda. Millegipärast sellise mõtte puhul tehakse suured silmad, et seee pole ju võimalik? Ikka on

Kuidas see võimalik saaks olla? Siis juba lapselapsedki umbes kümnesed.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks lastetu teeb iga päev tööd ja toetab sinu lapsi iga päev, iga palga ja iga maksuga…

Lastetute hulgas on tölle, tööpõlgureid ja muid idikaid sama palju kui sinu poolt põlastatud lapsevanemate hulgas. Sa oled äkki nii ebaatraktiivne, et isegi lapsetegemiseks ei kõlba:)

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4159553: Kõik lapsevanemad on enne lapsi olnud lastetud ja neil on olemas võrdlus elust lastetuna ja elust lastega. Lastetutel see võrdlusmoment puudub. Täpselt. Seepärast ei saa nad ka arutleda, et mis on tegelik lastevanemate panus ühiskonda. Minul on olnud kõige kurjem ülemus hoopis lastetu 40ndates eluaastates meesterahvas. Pärast kuuldavasti ikka sai lapse ja ütles, et nüüd näeb hoopis elu teistmoodi ning on muutunud. Kõige tigedamad on ka igasuguste incelite hordid. Lastetud peaks hoopis kõige rahulolevamad olema siinsete vastajate arvates. Aga sellist lausalist viha lastevanemate poolt küll näinud pole.

Mina jällegi näen, et lausaliselt viha ja kibedust täis on võrdväärselt nii lastega kui ka lasteta inimesed. Mõlemate hulgas on mõistagi võrdväärselt ka mõistlikke inimesi. Iga hinna eest enda ja oma valikute paremust tõestada ja teisi maha kiskuda, ükskõik mis tunnuste alusel, on lihtsalt teatud inimeste iseloomujoon. Kui sellisel on juhtumisi lapsed, siis ta upitab end nende arvelt, kellel ei ole. Kui tal juhtumisi pole lapsi, siis ta upitab end nende arvelt, kellel on. Viljakuse või lastesooviga selline käitumismuster vaevalt et korreleerub.

Väidan, et kogemus teadlikult ja pikas perspektiivis ilma lasteta elamisest ja kogemus ilma lasteta elamisest, aga ise samal ajal lapsi saama kibeledes ja pereeluks valmistudes, või üldse veel olles liiga noor selle teema peale tõsiselt mõtlemaks, on kaks erinevat maailma. Pole neil lastega inimestel mingit lastetuse kogemust.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Planeet Maa sai paar miljardit aastat täiesti ilusti hakkama ilma inimesteta. Nüüd paarisaja aastaga on inimesed hävitanud suurema osa floorast ja faunast ning on edukalt iseenda lõppteel. Mis eesti riigist sa jahud. Sa hävitad ise planeeti.

Eesti pinnal on rahvaarv aastasadu täiesti stabiilne olnud. Sa ikka tahad end koomale tõmmata, et hästisigivad bušmanid ära mahuks?

Planeedipäästmise propagandaila võid endale pepusse toppida.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Planeet Maa sai paar miljardit aastat täiesti ilusti hakkama ilma inimesteta. Nüüd paarisaja aastaga on inimesed hävitanud suurema osa floorast ja faunast ning on edukalt iseenda lõppteel. Mis eesti riigist sa jahud. Sa hävitad ise planeeti.

Eesti pinnal on rahvaarv aastasadu täiesti stabiilne olnud. Sa ikka tahad end koomale tõmmata, et hästisigivad bušmanid ära mahuks?

Planeedipäästmise propagandaila võid endale pepusse toppida.

Sa ei viitsi isegi googelda enne faktiväite esitamist.

Kas sa endale vastu ei räägi, ise tahad just seda ühiskonda päästa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast need lapsevanemad ongi nii tigedad ja kibestunud. Sest lastetud kõrval on stressi vabad, säravad, tervemad, nooruslikumad ja rõõmsamad. Ja saavad tehtud palju rohkem asju, mida teha tahaks ja mis ellu rõõmu toovad. Nagu keegi oleks käskinud neid lapsi saada. Ainult idioot saab lapsi vaid või peamiselt sellepärast et ühiskonda maksumaksjaid tuua. Lapsi peaks nautima, kui oled otsustanud need saada. Mina naudin rahus oma elu lasteta jällegi ja minu õigus. Eriti ei huvita, mida need kibestunud ja pidevalt ärritivad väsinud emd tigetsevad. Keegi pole neid lapsi neile sundinud. Ise tahtsid saada. Muidu kogu aeg siin väidavad et jube õnnelikud oma laste üle, aga samas nii kibestunud.

See jälle teie fantaasia, et peab kohe kibestunud olema, kui toon välja, et tore, praegu naudite elu, aga näiteks 20-30 aasta pärast tahate küll teistega samaväärselt sotsiaalseid hüvesid saada. Aga kui järeltulijaid ei ole, siis pole ka sotsiaalseid hüvesid. Ning lahendus oleks immigrante sisse tuua, kuid see tähendab eestlaste lõppu. Seega ei tasu kurta, et riik pekkis, miks nii palju võõramaalasi, perearst ei aita jmt. Praegu kui inimene jääb teovõimetuks, siis peavad teda üleval pidama lapsed (puudu jääva osas tuleb riik appi). Samas lastetute puhul peab kohe riik appi tulema. Ehk siis kõik lapsed maksavad maksude näol nendele lastetutele toetust ja peavad neid üleval. See on ju nii, minu kibestumus siin ei loe.

Sinu kibestumus loeb väga ja teiste kibestunud muttide oma ka, sest see levib teiste suunal… Lisaks loll ka veel, aga suu kinni ei püsi…

Esiteks lastetu teeb iga päev tööd ja toetab sinu lapsi iga päev, iga palga ja iga maksuga… (siin juba loeti nimekiri ette- Suurpere toetus, vanemahüvitis, koolid lasteaiad, laste tervishoid, huviharidus jne. Jne). Kollektiivselt, SEE Tähendab et ka lastetute kaasabil kasvatame sinu lapsed üles ja need kollektiivselt hooldavad vanad inimesed. Said aru we?

Õudne seltskond need laste koorma all vihatsevad peast soojad moorid. Ei saa aru ei riigi toimimisest ega maksusüsteemist, rääkige oma lappidest ja titevankritest, aga ei, sisisevad igas suunas, ime, et mehed minema ei jookse.

Kõik teemad siin seda häda ja hala täis, enamus neilt “toredatelt” emadel.

Kui pikk see Suurperetoetuse teema siin oli, sappi ja sõimu täis, kuidas neid peab toetama – palun!

Toeta palju jaksad, tema ikka pritsib. Mida sa sünnitad, kui vaevu hakkama saad?

Kogu aeg selliseid teemasid nähes mõtlen, et miks nad (laste sünni järel) sellisteks muutuvad.

No siinsed lastetud on need, kes teisi kibestunud muttideks, lollideks, peast soojadeks; sellisteks, kelle juurest peakski mehed ära jooksma jmt sõimavad. Ei ole näinud nii õelaid sõnu lastega inimeste suust lastetute suunal.

Fakt on aga see, et kui keegi lapsi ei sünnitaks, siis ei oleks sind ja mind olemas. Poleks ka Eesti riiki. Seega on ühiskonna toimimise alus ikkagi laste saamine. Samuti ühiskonna vananedes muutub igasuguste tugiteenuste töös hoidmine aina raskemaks, kaitsevõime olematuks jmt. Vana-Rooma riik varises ka väidetavalt selle pärast kokku, et igaüks tahtis n-ö elu nautida. Samas võib ju ise nautida (nt keegi tahab kogu elu vabalt reisida ja seetõttu lapsi ei saa), aga järeltulevate põlvede jaoks see jätkusuutlik pole. Seega varsti Eesti riiki pole. Ja üldse hea, kui nt tööl eesti keeles saad suhelda.

4 lehekülge siin mingit kiunu täis ju… Neile ei tohi vastu ka öelda, argumendid ei tööta kunagi, 1000 sarnast teemat siin…

Aga
Jah, olen sinuga nõus, et lapsed on tähtsad… Aga palun saa aru, et kui üks pere sünnitab 3 või 4 last, siis lastetu on seal kõrval täpselt sama vajalik. Summa summaarum on tehtud kolme pere peale 7 last. Kas sellest ei piisa sulle?

Ja kõige lollim argument tuleb alati – ma sünnitasin eesti rahva ellujäämiseks, mida sa valetad… Mitte keegi ei usu sellist pläma!

KÕÕÕIK ei pea ega saa 3 ega 4 last sünnitada, sest mina isiklikult ei taha siia Hiina, kus iga m2 peal on 100 või 1000 inimest. Mulle meeldib meie rahvastiku tihedus ja see, et on piisavalt ruumi (mitte hulludega kokku põrgata). Vaata Eesti karri, pisikesse riiki mahubki vähe rahvast. Me ei ole siin mingi loomaaed.

Saad sa koos teiste emadega nüüd aru, et ma panustan rahaliselt sinu laste kasvatamisse? – nimekirja on mitmed juba mitmes teemas välja toonud. Ma ei oota isegi aitäh, ootan viisakust ja aktsepteerimist, et kõik ei taha selliselt elada nagu sina…

Teemasse ka: kui küünilistest emadest eemale hoian ja sellistest teemadest siin,  siis olen ka oma eluga rahul. Õnneks muutuvad need emad ka 40+ vanuses juba täiesti normaalseteks tagasi. Mul mitmed niisuguseid sõbrannad.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks lastetu teeb iga päev tööd ja toetab sinu lapsi iga päev, iga palga ja iga maksuga…

Lastetute hulgas on tölle, tööpõlgureid ja muid idikaid sama palju kui sinu poolt põlastatud lapsevanemate hulgas. Sa oled äkki nii ebaatraktiivne, et isegi lapsetegemiseks ei kõlba:)

Või äkki ta oskab vahendeid kasutada? Selleks on muidugi ajusid vaja.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksindus kummitab täpselt samamoodi ka lastega ja lapselastega vanainimesi. On väike osa neid, keda lapsed ja lapselapsed piisavalt külastavad ja suhelda tahavad. Kes teeb lapsed lootuses, et siis vanaduses kunagi üksindust tundma ei pea, on ikka väga naiivne.

No täpselt samamoodi see üksindus ikka ilmselt lastega inimesi reeglina ei kummita. Kui sul lapsi pole, oled palju tõenäolisemalt vanaduses üksi kui siis, kui sul on lapsed ja lapselapsed. Ja lapselapselapsed. Miks ütled, et on väike osa neid, keda lapsed ja lapselapsed külastavad? Kas on tehtud mingi tõsiseltvõetav teaduslik uuring selle kohta või mõtlesid ise välja?  Ma arvan, et kui inimesel on lapsed, lapselapsed ja lapselapselapsed, on tal siiski palju tõenäolisemalt lähedased ja tugivõrgustik olemas kui sel inimesel, kes on üksik (mees ammu surnud või noorema juurde siirdunud, lapsi pole kunagi olnud, oledki täiesti üksi koos oma vanaduse, abituse ja varaga). Samas neist emade järeltulijaist vähemalt keegigi hoolib ja vaatab – see, et mitte kedagi ei huvita (no kohe mitte ühtegi neist?), on ikka pigem erand. Kui palju on nähtud, kuidas lastetud eakad pöörduvad oma vendade, õdede, onude, tädide, nende laste jne poole – abi saamiseks ja testamendi tegemiseks nende, tegelikult poolvõõraste inimeste kasuks. Sest neist  lähedasemaid inimesi ju pole neil olemas.

Ma arvan, et sa ei ole tõenäosusteooriat eriti süvitsi õppinud. Seda õpetatakse ülikoolis vastavatel kõvematel erialadel. Kõik sinu jutt on lihtsalt sinu arvamus, mingi subjektiivne tekst, mis ei baseeru mitte millelgi peale sinu enda emotsioonide ega tahtmise just täpselt niimoodi mõelda.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On väike osa neid, keda lapsed ja lapselapsed piisavalt külastavad ja suhelda tahavad.

See on joodikutel nii või?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

absoluutselt kõik 40a veel lapsi mitte tahtnud naised, on seda hiljemalt 60 saades kibedalt kahetsenud.

See, et sa seda hüsteeriliselt kordad ei tee seda veel tõeks.

Mõni võib-olla tõesti kahetseb, aga alati on inimesi, kes paljunemist kahetsevad. See aga vaikitakse maha, varjatakse, kartes hirmsat hukkamõistu.

Las igaüks teeb, mis tahab. Kelle asi see on. Maksude maksmisest jaurati siin juba pikalt. Aga lapsevabad jätavad endast järele palju puhtama maailma, et mõne teise võsukesed saaksid õitseda. Mõtle sellele ja näita natukenegi tänulikkust üles.

Ma tõesti ei tea kedagi, kes pensinärina oleks laste saamist kahetsenud ????

Aga mina tean…

Olen näinud pensionäri pisaraid, kelle laps temaga üsna inetul moel räägib, ei tule külla (ja see ema oli oma last terve elu hellitanud ja poputanud). Mulle see naine meeldib, väga optimistlik ja rõõmus, mitte depressiivne klammerduja vms. Külas käies saab nalja.. (ja Ma ei hakka kasvatusteemadesse laskuma…).

Ta on mulle öelnud, et sul on nii hea elu ilma lapseta (nähes mille kõigega ma tegelen).

Üks teine naine, keda tean, peab praegu ema, kes tema lapsed kasvatas ( nad elasid koos) hooldama ja ausaltöeldes räägib ta väga inetult sellest olukorras, teades kui palju see ema neid lapsi on hoidnud ja hooldanud. Mul on isegi veendumus, et ilma selle sama emata poleks nad toime tulnud…

Neid näiteid on kahjuks palju veel… Kõik tavalised inimesed ja ei arva, et kõik ise süüdi, ise kasvatasid nii, täpselt ise tegid, et nii läheks. Ma olen terve elu näinud, kui palju need vanad on panustanud ja pingutanud. Pole üldse välistatud et sul nii läheb, sest siin pole reeglit, Et kellel halvasti läinud, need kindlasti midagi vääääga valesti teinud – arvan, et iga ema teeb palju õigesti ja vigu ka. Sa ei tea, missugune viga see saatuslikuks saab.

Seega emad, vara hooplete oma järeltulijatega.

 

 

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen vabatahtlik seltsiline hooldekodus ja vähemalt selles majas, kus mina käin, on üksildasemad ikka lastetud eakad. Teistel käivad (mõnel harvem, teisel sagedamini) ikka lapsed, lapselapsed ja lapselapselapsed külas või helistavad või skaibivad, siis lastetutel ei käi peaaegu keegi neid vaatamas. Samuti on eakate lemmikteemadeks, mida nende lapsed või lapselapsed teevad, räägivad, arvavad, mida nad on saavutanud, kuidas elavad. Neil eakatel on sisukam elu, mis sest, et paljuski annavad selle sisu järglaste tegemised. Neil on mida oodata, isegi kui kontaktid lastega on harvad.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

absoluutselt kõik 40a veel lapsi mitte tahtnud naised, on seda hiljemalt 60 saades kibedalt kahetsenud.

See, et sa seda hüsteeriliselt kordad ei tee seda veel tõeks.

Mõni võib-olla tõesti kahetseb, aga alati on inimesi, kes paljunemist kahetsevad. See aga vaikitakse maha, varjatakse, kartes hirmsat hukkamõistu.

Las igaüks teeb, mis tahab. Kelle asi see on. Maksude maksmisest jaurati siin juba pikalt. Aga lapsevabad jätavad endast järele palju puhtama maailma, et mõne teise võsukesed saaksid õitseda. Mõtle sellele ja näita natukenegi tänulikkust üles.

Ma tõesti ei tea kedagi, kes pensinärina oleks laste saamist kahetsenud ????

Aga mina tean…

Olen näinud pensionäri pisaraid, kelle laps temaga üsna inetul moel räägib, ei tule külla (ja see ema oli oma last terve elu hellitanud ja poputanud). Mulle see naine meeldib, väga optimistlik ja rõõmus, mitte depressiivne klammerduja vms. Külas käies saab nalja.. (ja Ma ei hakka kasvatusteemadesse laskuma…).

Ta on mulle öelnud, et sul on nii hea elu ilma lapseta (nähes mille kõigega ma tegelen).

Üks teine naine, keda tean, peab praegu ema, kes tema lapsed kasvatas ( nad elasid koos) hooldama ja ausaltöeldes räägib ta väga inetult sellest olukorras, teades kui palju see ema neid lapsi on hoidnud ja hooldanud. Mul on isegi veendumus, et ilma selle sama emata poleks nad toime tulnud…

Neid näiteid on kahjuks palju veel… Kõik tavalised inimesed ja ei arva, et kõik ise süüdi, ise kasvatasid nii, täpselt ise tegid, et nii läheks. Ma olen terve elu näinud, kui palju need vanad on panustanud ja pingutanud. Pole üldse välistatud et sul nii läheb, sest siin pole reeglit, Et kellel halvasti läinud, need kindlasti midagi vääääga valesti teinud – arvan, et iga ema teeb palju õigesti ja vigu ka. Sa ei tea, missugune viga see saatuslikuks saab.

Seega emad, vara hooplete oma järeltulijatega.

Ma ei saa aru, ema kurdab, et laps ei tule külla ja samas on sulle kade, et saad lastetuna igasugu asjadega tegeleda? Tegelegu siis ka, tal ju pole last, kes igapäevadt hoolt vajab, laps elab ju eraldi.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina tean… Olen näinud pensionäri pisaraid, kelle laps temaga üsna inetul moel räägib, ei tule külla (ja see ema oli oma last terve elu hellitanud ja poputanud). Mulle see naine meeldib, väga optimistlik ja rõõmus, mitte depressiivne klammerduja vms. Külas käies saab nalja.. (ja Ma ei hakka kasvatusteemadesse laskuma…). Ta on mulle öelnud, et sul on nii hea elu ilma lapseta (nähes mille kõigega ma tegelen).

Kust sa seda kahetsust küll välja loed? Ja mis tähendab, et sul on hea ilma lapsets, tema ju ka ilma lapseta, ilmselt juba viimased 40 aastat. Ebaloogiline jutt sul.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksindus kummitab täpselt samamoodi ka lastega ja lapselastega vanainimesi. On väike osa neid, keda lapsed ja lapselapsed piisavalt külastavad ja suhelda tahavad. Kes teeb lapsed lootuses, et siis vanaduses kunagi üksindust tundma ei pea, on ikka väga naiivne.

No täpselt samamoodi see üksindus ikka ilmselt lastega inimesi reeglina ei kummita. Kui sul lapsi pole, oled palju tõenäolisemalt vanaduses üksi kui siis, kui sul on lapsed ja lapselapsed. Ja lapselapselapsed. Miks ütled, et on väike osa neid, keda lapsed ja lapselapsed külastavad? Kas on tehtud mingi tõsiseltvõetav teaduslik uuring selle kohta või mõtlesid ise välja? Ma arvan, et kui inimesel on lapsed, lapselapsed ja lapselapselapsed, on tal siiski palju tõenäolisemalt lähedased ja tugivõrgustik olemas kui sel inimesel, kes on üksik (mees ammu surnud või noorema juurde siirdunud, lapsi pole kunagi olnud, oledki täiesti üksi koos oma vanaduse, abituse ja varaga). Samas neist emade järeltulijaist vähemalt keegigi hoolib ja vaatab – see, et mitte kedagi ei huvita (no kohe mitte ühtegi neist?), on ikka pigem erand. Kui palju on nähtud, kuidas lastetud eakad pöörduvad oma vendade, õdede, onude, tädide, nende laste jne poole – abi saamiseks ja testamendi tegemiseks nende, tegelikult poolvõõraste inimeste kasuks. Sest neist lähedasemaid inimesi ju pole neil olemas.

Ma arvan, et sa ei ole tõenäosusteooriat eriti süvitsi õppinud. Seda õpetatakse ülikoolis vastavatel kõvematel erialadel. Kõik sinu jutt on lihtsalt sinu arvamus, mingi subjektiivne tekst, mis ei baseeru mitte millelgi peale sinu enda emotsioonide ega tahtmise just täpselt niimoodi mõelda.

Kas keegi pole selle peale tulnud, et kõik inimesed ei karda üksi olemist… Mulle meeldib olla üksi, ma väsin seltskonnas, kaubanduskeskuses, liikluses kiirelt. Olen oimetu pärast rahvarohkeid kohti. Ma ei talu suuri kollektiive (eriti suurt hulka naisi).

Ma ei taha suurt sugulastekampa iga nädal külla, kui nad tulemas, siis see on mu raskeim päev, olen juba 2 p. Enne stressis. Ma ei pea sünnipäev klassikalisel moel. Mulle meeldib kui lähedased ja olulised inimesed astuvad läbi, et saame rääkida koos olla.

Ma ei saa mitte midagi tehtud, kui rahvas läbi voorib, see segab keskendumisvõimet, kõik asjad jäävad pooleli.

Osad on hinnangulised, mõni agressiivse suvtlusstiiliga, igaüks neist tahab midagi saada, anda üldiselt mitte.

Mulle meeldib väga üksi olla, õpin uut eriala, hobi liigub edasi, saan üksi kõik olulised asjad tehtud. Suhtlemine meeldib mulle, aga vähesel määral. Ja mul on sarnased sõbrannad, kes austavad üksteisele ruumi, kellel samuti oma elu ja peredega  palju tegemist, kes ka ei kannataks iial mingeid horde, kel stressirohke töö, tahab vabal ajal vaikust ja puhkust. Minul sarnane töö, pean palju mõtlema ja lahendama, ma armastan vaikust.

Usun, et vanas eas nad mul alles, ja elame sama elurütmi.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugupeetud lapsevanemad, kas te oma laste kasvatamisest ei ole absoluutselt midagi õppinud? Igasuguste sappi pritsivate ja paukuvate “teismelistega”, kellel pole endal lastega kogemusi, ei pea vaidlusesse laskuma 🙂 siin teemas siis.

Aga teemasse ka. Minul kahetsusi ei ole. Olen 37-aastane ja hetkel on mu elu läinud üsna plaanipäraselt ja nii nagu seda juba noorena tulevikus ette kujutasin (jah, lapsed on ka).

Millest on väga kahju, on see, et minu armas isa ei näinudki oma lapselapsi ja ei ole saanud nendega koos midagi toredat teha. Suri kahjuks noorelt, siis, kui mina olin alles keskkooli lõpetanud.

Ainuke kahetsus – ma oleks võinud lapsed saada pisut varem, sest see, et ma neid väga väikse vanusevahega ei taha, sai selgeks alles peale esimese sündi. Aga pikema vanusevahega jällegi võtab kogu protsess kauem aega. Samas, kes teab, äkki oli ka see hea ikkagi, et meil jäi mehega pikem aeg kooselu nautimiseks enne lastetegu.

Kokkuvõttes olen tänulik kõige eest! Maailm on olnud minu vastu lahke.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

absoluutselt kõik 40a veel lapsi mitte tahtnud naised, on seda hiljemalt 60 saades kibedalt kahetsenud.

See, et sa seda hüsteeriliselt kordad ei tee seda veel tõeks.

Mõni võib-olla tõesti kahetseb, aga alati on inimesi, kes paljunemist kahetsevad. See aga vaikitakse maha, varjatakse, kartes hirmsat hukkamõistu.

Las igaüks teeb, mis tahab. Kelle asi see on. Maksude maksmisest jaurati siin juba pikalt. Aga lapsevabad jätavad endast järele palju puhtama maailma, et mõne teise võsukesed saaksid õitseda. Mõtle sellele ja näita natukenegi tänulikkust üles.

Ma tõesti ei tea kedagi, kes pensinärina oleks laste saamist kahetsenud ????

Aga mina tean…

Olen näinud pensionäri pisaraid, kelle laps temaga üsna inetul moel räägib, ei tule külla (ja see ema oli oma last terve elu hellitanud ja poputanud). Mulle see naine meeldib, väga optimistlik ja rõõmus, mitte depressiivne klammerduja vms. Külas käies saab nalja.. (ja Ma ei hakka kasvatusteemadesse laskuma…).

Ta on mulle öelnud, et sul on nii hea elu ilma lapseta (nähes mille kõigega ma tegelen).

Üks teine naine, keda tean, peab praegu ema, kes tema lapsed kasvatas ( nad elasid koos) hooldama ja ausaltöeldes räägib ta väga inetult sellest olukorras, teades kui palju see ema neid lapsi on hoidnud ja hooldanud. Mul on isegi veendumus, et ilma selle sama emata poleks nad toime tulnud…

Neid näiteid on kahjuks palju veel… Kõik tavalised inimesed ja ei arva, et kõik ise süüdi, ise kasvatasid nii, täpselt ise tegid, et nii läheks. Ma olen terve elu näinud, kui palju need vanad on panustanud ja pingutanud. Pole üldse välistatud et sul nii läheb, sest siin pole reeglit, Et kellel halvasti läinud, need kindlasti midagi vääääga valesti teinud – arvan, et iga ema teeb palju õigesti ja vigu ka. Sa ei tea, missugune viga see saatuslikuks saab.

Seega emad, vara hooplete oma järeltulijatega.

Ma ei saa aru, ema kurdab, et laps ei tule külla ja samas on sulle kade, et saad lastetuna igasugu asjadega tegeleda? Tegelegu siis ka, tal ju pole last, kes igapäevadt hoolt vajab, laps elab ju eraldi.

80+ ei lähe uusi hobisid  või eriala õppima. Nad vaatavad kuidas igapäevased esma tasandi kohustused tehtud saavad.  Paljud  ei saa enam kuhugile ilma lapse abita (kes üldiselt viib  polikliinikusse ja tagasi, heal juhul) .

Pensionärid tegelevad üldiselt meie riigis ellujäämisega. Neil on ravimid ja kõrvaltoimed ja valud siin-seal.. Selle kõrvalt ei kapata hobidega. Määritakse jalgu ja käsi ja liigeseid…

Rahast rääkimata, iga hobi nõuab raha, ja mitte vähe. Isegi aias songimine.

Kas kõlab väga ebaloogiliselt? Oled mõne pensionäriga oma elus kokku puutunud? Helista emale ja küsi, kuidas tal läheb…

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

80+ ei lähe uusi hobisid  või eriala õppima. Nad vaatavad kuidas igapäevased esma tasandi kohustused tehtud saavad.  Paljud  ei saa enam kuhugile ilma lapse abita (kes üldiselt viib  polikliinikusse ja tagasi, heal juhul) . Pensionärid tegelevad üldiselt meie riigis ellujäämisega. Neil on ravimid ja kõrvaltoimed ja valud siin-seal.. Selle kõrvalt ei kapata hobidega. Määritakse jalgu ja käsi ja liigeseid… Rahast rääkimata, iga hobi nõuab raha, ja mitte vähe. Isegi aias songimine. Kas kõlab väga ebaloogiliselt? Oled mõne pensionäriga oma elus kokku puutunud? Helista emale ja küsi, kuidas tal läheb…

Ikka ei saa aru, miks see vanaproua lastetu inimese peale kade on? Lastetu 80+ aastane läheb uut eriala õppima või on tervem?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No täpselt samamoodi see üksindus ikka ilmselt lastega inimesi reeglina ei kummita.

Absoluutselt, see on ilmselt hullem lastevanematel, kelle laps ei viitsi väga suhelda. Pettumus.

Samas suhtutakse sellesse “üksindusse” jube traagiliselt, kõik tõesti ei taha pidevat segasummasuvilat.
On palju piirkondi maailmas, kus eestlasel läheb paari tunniga juhe kokku, polegi ühtegi inimesevaba nurka ega kohta, see on hirmus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

80+ ei lähe uusi hobisid  või eriala õppima. Nad vaatavad kuidas igapäevased esma tasandi kohustused tehtud saavad.  Paljud  ei saa enam kuhugile ilma lapse abita (kes üldiselt viib  polikliinikusse ja tagasi, heal juhul) . Pensionärid tegelevad üldiselt meie riigis ellujäämisega. Neil on ravimid ja kõrvaltoimed ja valud siin-seal.. Selle kõrvalt ei kapata hobidega. Määritakse jalgu ja käsi ja liigeseid… Rahast rääkimata, iga hobi nõuab raha, ja mitte vähe. Isegi aias songimine. Kas kõlab väga ebaloogiliselt? Oled mõne pensionäriga oma elus kokku puutunud? Helista emale ja küsi, kuidas tal läheb…

Aga sina oled 80-aastane ja saad ju uute asjadega toime. Või kui sa pole nii vana, miks kahte nii erinevas vanuses inimest üldse võrrelda, kus see point oli?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usun, et vanas eas nad mul alles, ja elame sama elurütmi.

Vanas eas pole sul neist alles ühtegi, ära loo endale illusioone. Need kõik on ju sulle VÕÕRAD inimesed. Sa ikka absoluutselt ei adu, mis erinevus on oma inimestel ja võõrastel.

Minu arvates võiks sellega kogu teema kokku võtta. Lastetud ei saa tõesti aru, mida tähendab laste ja lastelaste omamine. Nad arvavad, et sõbrannad või kõik teised mingid suvalised elus kohatud inimesed on seesama. Tegelikult nad seda ei ole ja ei saa selleks mitte iialgi. Eks selles see emaduse/mitte emaduse vahe seisnebki. Ja eluaeg iseendaga peeglis tõtt vahtida ka ei ole kaugeltki nii tore kui vahtida tõtt oma lapsega või lapselapsega.

Veel mõtlen ma, et on nii hea armastada kedagi rohkem kui iseennast. See on nii tore tunne, võimas tunne, mis ületab egoismi. Lastetud seda ei tea ega taju, kahju neist täitsa.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usun, et vanas eas nad mul alles, ja elame sama elurütmi.

Vanas eas pole sul neist alles ühtegi, ära loo endale illusioone. Need kõik on ju sulle VÕÕRAD inimesed. Sa ikka absoluutselt ei adu, mis erinevus on oma inimestel ja võõrastel.

Minu arvates võiks sellega kogu teema kokku võtta. Lastetud ei saa tõesti aru, mida tähendab laste ja lastelaste omamine. Nad arvavad, et sõbrannad või kõik teised mingid suvalised elus kohatud inimesed on seesama. Tegelikult nad seda ei ole ja ei saa selleks mitte iialgi. Eks selles see emaduse/mitte emaduse vahe seisnebki. Ja eluaeg iseendaga peeglis tõtt vahtida ka ei ole kaugeltki nii tore kui vahtida tõtt oma lapsega või lapselapsega.

Veel mõtlen ma, et on nii hea armastada kedagi rohkem kui iseennast. See on nii tore tunne, võimas tunne, mis ületab egoismi. Lastetud seda ei tea ega taju, kahju neist täitsa.

Sinu sõbrannad on sulle võõrad inimesed? Ok. Kahju ka sinust.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veel mõtlen ma, et on nii hea armastada kedagi rohkem kui iseennast.

Meenus kuidas käisin aastaid tagasi ühel töötukassa koolitusel kus psühholoog surus meile: inimene peab iseennast kõige rohkem armastama. Teised k.a. mina noogutasid kaasa, ainult üks vene naine julges/viitsis talle vastu hakata väites, et elab oma laste nimel ja armastab lapsi rohkem kui iseennast.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu sõbrannad on sulle võõrad inimesed? Ok. Kahju ka sinust.

Võõrad kindlasti mitte, aga võrreldes oma perega, siis jah… seal vahel on ikka tükk tühja maad.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usun, et vanas eas nad mul alles, ja elame sama elurütmi.

Vanas eas pole sul neist alles ühtegi, ära loo endale illusioone. Need kõik on ju sulle VÕÕRAD inimesed. Sa ikka absoluutselt ei adu, mis erinevus on oma inimestel ja võõrastel.

Minu arvates võiks sellega kogu teema kokku võtta. Lastetud ei saa tõesti aru, mida tähendab laste ja lastelaste omamine. Nad arvavad, et sõbrannad või kõik teised mingid suvalised elus kohatud inimesed on seesama. Tegelikult nad seda ei ole ja ei saa selleks mitte iialgi. Eks selles see emaduse/mitte emaduse vahe seisnebki. Ja eluaeg iseendaga peeglis tõtt vahtida ka ei ole kaugeltki nii tore kui vahtida tõtt oma lapsega või lapselapsega.

Veel mõtlen ma, et on nii hea armastada kedagi rohkem kui iseennast. See on nii tore tunne, võimas tunne, mis ületab egoismi. Lastetud seda ei tea ega taju, kahju neist täitsa.

Sinu sõbrannad on sulle võõrad inimesed? Ok. Kahju ka sinust.

Ära palun vasta enam talle. Palun Sind seda mõttetut sappi on liiga palju tekkinud. Kõnni ära, selg sirge, las jääb mölisema.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usun, et vanas eas nad mul alles, ja elame sama elurütmi.

Vanas eas pole sul neist alles ühtegi, ära loo endale illusioone. Need kõik on ju sulle VÕÕRAD inimesed. Sa ikka absoluutselt ei adu, mis erinevus on oma inimestel ja võõrastel.

Minu arvates võiks sellega kogu teema kokku võtta. Lastetud ei saa tõesti aru, mida tähendab laste ja lastelaste omamine. Nad arvavad, et sõbrannad või kõik teised mingid suvalised elus kohatud inimesed on seesama. Tegelikult nad seda ei ole ja ei saa selleks mitte iialgi. Eks selles see emaduse/mitte emaduse vahe seisnebki. Ja eluaeg iseendaga peeglis tõtt vahtida ka ei ole kaugeltki nii tore kui vahtida tõtt oma lapsega või lapselapsega.

Veel mõtlen ma, et on nii hea armastada kedagi rohkem kui iseennast. See on nii tore tunne, võimas tunne, mis ületab egoismi. Lastetud seda ei tea ega taju, kahju neist täitsa.

Sinu sõbrannad on sulle võõrad inimesed? Ok. Kahju ka sinust.

Sõbrannad pole võõrad, aga üldjuhul on nad sinu eakaaslased. Toon oma vanaema näite. Kui ta oli  50.-60. eluaastates, istusid lisaks abikaasale ja lastele tema sünnipäevalaua ümber sõbrannad meestega, peretuttavad, sugulased, tema ema ja vend perega. 70. eluaastates hakkasid mehed laua ümbert kaduma, mõned sõbrannad ja ema suri, aga lastele lisaks olid nüüd lauas ka lapselapsed ja nende elukaaslased. 80. eluaastates olid laua ümber jänud mõned sõbrannad ja vend ja üks venna lastest. Nüüd, kui vanaema on 90+, oli tema sünnipäeval vaid 1 sõbranna, teine pikaajaline veel elus olev sõbranna oli tõbine. Aga laua taga istusid vanaema lapsed ja lapselapsed elukaaslastega ja lapselapselapsed. Maja oli endiselt rahvast täis.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen 3 lapse ema. Kuidas ma nad sain vanuses 20-25, kui valus see oli, milline õnnis tunne oli neid võtta oma kaissu, oma rinnale.  Kui palju muret, pisaraid. Kui palju õnnetunnet nende kõigiga – see kaalub kõik need mured ja pisarad üles. Ma arvan, et ma olen rikkam, parem, ilusam inimene, kuna nad mul olemas on ja ma olen kõik selle läbi teinud ja kolmele uuele inimesele elu andnud, andnud neile nende omad võimalused. Kui neid poleks ja ma oleksin oma elu elanud vaid enda jaoks, kui palju vaesem ma siis praegu oleksin.

Samas mainin, et olen korraliku hariduse ja sissetulekuga, 3 lapse saamine hariduse omandamist seganud ei ole.

Nüüd olen 45+ ja naudin lastevaba elu täiel rinnal. Ma ei tunne, et oleksin millestki elus ilma jäänud, olen terve, rahaliselt kindlustatud, reisin, töötan jne. Samas on mul olemas mu kõige kallimad. Kindlasti tulevad varsti ka lapselapsed – mingid pisikesed vingerdavad pambud, keda ma juba eos jumaldan…mingid selliste totude nägudega tegelased, keda mul on keelatud ära hellitada.  Kui palju õnne on veel ees ootamas, ilma et peaks jätkuvalt iseendaga peeglis tõtt vahtima.  Elu on ilus ja perspektiivikas. Jumal tänatud, et ma ei ole olnud isepäine egoist, kes elab ainult iseenedale ja ei ole lapsi kavatsenud sünnitada. Jumal tänatud, et nad mul olemas on ja mul on, mida oodata ja et ma olen andnud elu teistele inimestele.

+11
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 481 )


Esileht Pereelu ja suhted Teie vanus? Kas olete rahul seni elatud eluga?