Esileht Kodunurk Teie võileib?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 340 )

Teema: Teie võileib?

Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes tekib vähemalt ettekujutus, miks enamus inimesi nii paksud on. Ikka või ja seapraad veel otsa. Ja kuklid ja saiad ja majonees.

Palun selgita, mis on võil ja seaprael viga?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes tekib vähemalt ettekujutus, miks enamus inimesi nii paksud on. Ikka või ja seapraad veel otsa. Ja kuklid ja saiad ja majonees.

Palun selgita, mis on võil ja seaprael viga?

Sest see teeb inimese hülgeks

+4
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pasteedil, tomatil, võil, juustul ja munal viga on, oo toitumisteadlane/paksofoob? Määrete väärtus sõltub sellest, millest nad koosnevad.

See on ilmselt see Orgussaar, kes feissis muudkui mõnitab kõiki, ke erinevalt temast toituvad.
Või võlujogurtite grupist mõni ajupestu ????

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest see teeb inimese hülgeks

Bioloogiliselt ega anatoomiliselt ei saa inimene hülgeks muutuda.
Kui sa tahad kehakaalule rõhuda, siis paar võileiba päevas normaalse koormuse korral ei muuda mitte midagi.
Mina küsin: mis see sinu asi on kui paks keegi on? Näkku ütlema sa seda ju ei julge minna, ainult siin oled kõva eit. Muide ka see on suures osas õige, et kõige kriitilisemad on endised paksud, joodikud vm, oleneb, millest jutt käib. Tunne rõõmu oma uuest kehast ja ära end enam käest lase, eks!

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgita, mis on võil ja seaprael viga? Sest see teeb inimese hülgeks

Olen paraku alakaalus. 171 cm juures praegu 48,6 kilo, mis on isegi hea tulemus. Söön juurvilju, mille juures kas pekiga seapraad/searibi (mitte ajada segamini ribiplaadiga) või näiteks kana. Seaprae teen tavaliselt reedeti ja siis edasi külmalt. Seapraest nõrgunud rasva lasen hanguma ja söön määrituna paksu kihina teraleiva ja tšilliga. Kanast on minu omad alati nahk ja kintsud, rinnaliha ei söö, igav. Igaväevaselt veel laual või, munad. Mitu korda nädalas küüslauk, sibul, tomat. Sidrun tee sisse. Sageli ka keefir, hooajal marjad, kartul. Armastan täispiima, krevette, karpkala, lutsu, kaerahelbeid, maksa, spinatit ja pähkleid. Lemmik on lambaliha karri. Võipakk on majas ainult minu tarvitada ja 2 pakki keskmiselt nädalas.
Aga mida ei söö, on kõik lahjad asjad. Lahja piim – klaasi valades helesinine – vuih, lahjast piimast juust näiteks – ei suuda süüa. Ka ei söö magusat, ei maitse. Kõige magusam asi, mida suudan süüa, on maasikas või vaarikas, harva teelusikas mett kibedama taimetee sisse. Šokolaadi ei suuda süüa alates algklassidest, juba lõhn ebamugav. Torti pole sama kaua kindlasti söönud. Kommi – ei mäletagi.
Täna hommikul, jah, enne kl 07. on laual külm seaprae viilud, kaks külma keedumuna, tomat ja tšillikaste võiga röstsepikul. Kaks viilu. Lõunaks võtan kaasa karbi salatit – muna, kartul, peet, hapukurk, siga, majonees. Juurde teraleiba võiga.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes tekib vähemalt ettekujutus, miks enamus inimesi nii paksud on. Ikka või ja seapraad veel otsa. Ja kuklid ja saiad ja majonees.

Palun selgita, mis on võil ja seaprael viga?

Sest see teeb inimese hülgeks

Sa oled üsna rumal.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võileiba söön hommikuti. Aga kuna mul hommikuti pole mingit isu, siis sööngi ainult võid ja leiba. Ja kohvi.  Söön selleks, et on tervislik hommikul süüa ja mingeid maitsega toite ma hommikul ei taha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui  lapsepõlvest rääkida, siis parim võileiva sain isalt, kes tuli jahilt koju ja võttis seljakotist kaasavõetud üleliigse võileiva – rukkileib, praetud sink/liha ning praemuna. See maitses palju paremini kui enda tehtud.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bekkeri juuretiseleib või ja kodutomatiga. Soolaterake ka peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest see teeb inimese hülgeks

Ega ei tee või ega seapraad ikka küll inimest paksuks. Sa oled oma teadmistes jäänud 90ndatesse.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pasteedil, tomatil, võil, juustul ja munal viga on, oo toitumisteadlane/paksofoob? Määrete väärtus sõltub sellest, millest nad koosnevad.

Viga on selles, et sa ei saa mingist singimäärdega või pasteedivõileivast tasakaalustatud einet, sest valku seal ei ole üldse. On vaid süsivesikud ja rasv. Muna on muidugi parem variant, lihaviil veel parem, aga olge nüüd ikka ausad enda vastu – harilik võileib ei ole kahe munaga või 50g lihaga, eksole.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viga on selles, et sa ei saa mingist singimäärdega või pasteedivõileivast tasakaalustatud einet, sest valku seal ei ole üldse.

Pasteedis pole valke? Miks? Kuhu kaovad?

Aga muidu – jah, nõus, et ainult võileivast toituda ei või. Keegi väitis, et võib? Siin oli juttu ikka muust, keegi väitis, et võileib on üldse kuradist. Ega ei ole küll.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes tekib vähemalt ettekujutus, miks enamus inimesi nii paksud on. Ikka või ja seapraad veel otsa. Ja kuklid ja saiad ja majonees.

tead, mulle maitseb ka jäätis ja sokolaad. See ei tähenda, et ma ainult neist toitungi. Või et ma neid üldse iga nädalgi söön.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viga on selles, et sa ei saa mingist singimäärdega või pasteedivõileivast tasakaalustatud einet, sest valku seal ei ole üldse.

Pasteedis pole valke? Miks? Kuhu kaovad?

On, aga vähe. Ja teiseks pannakse võileivale seda pasteeti väga vähe. Sa ei lao seda sinna peale nii palju, et see tasakaalustaks ära leivast saadavad süsivesikud.

Minu kommentaar oli sellele, kes siin väidab, et võileib on toidukord ja täisväärtuslik eine – ei ole.

0
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kommentaar oli sellele, kes siin väidab, et võileib on toidukord ja täisväärtuslik eine – ei ole.

Kas tõesti keegi sööb kõik oma eined nii, et iga eine eraldi on täisväärtuslik????? Ma eriti ei usu. Ikka suures plaanis jälgitakse pilti, päeva täpsusega. Hommikul sõin rohkem süsivesikut, päeval rohkem valku. Päevanorm tuleb kokku.

+19
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui  lapsepõlvest rääkida, siis parim võileiva sain isalt, kes tuli jahilt koju ja võttis seljakotist kaasavõetud üleliigse võileiva – rukkileib, praetud sink/liha ning praemuna. See maitses palju paremini kui enda tehtud.

Sellised “töölkäinud” võileivad on vist mitmete inimeste lapsepõlvelemmik 🙂 ja pühapäeval tehtud soojad võileivad juustuga (ja singiga vms)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On, aga vähe. Ja teiseks pannakse võileivale seda pasteeti väga vähe. Sa ei lao seda sinna peale nii palju, et see tasakaalustaks ära leivast saadavad süsivesikud.

Mina panen poole cm kihi. Siis juust ja marineeritud kurk.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pasteedil, tomatil, võil, juustul ja munal viga on, oo toitumisteadlane/paksofoob? Määrete väärtus sõltub sellest, millest nad koosnevad.

Viga on selles, et sa ei saa mingist singimäärdega või pasteedivõileivast tasakaalustatud einet, sest valku seal ei ole üldse. On vaid süsivesikud ja rasv. Muna on muidugi parem variant, lihaviil veel parem, aga olge nüüd ikka ausad enda vastu – harilik võileib ei ole kahe munaga või 50g lihaga, eksole.

Kõik toidukorrad ei pea olema tasakaalustatud. Tasakaalustatud peab olema üldine toitumine, ideaalis päeva lõikes. On täiesti okei süüa üheks eineks ainult marju, paar muna ja kurki, või ainult sealiha, kui päeva peale on kõik kaetud.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja teiseks pannakse võileivale seda pasteeti väga vähe

Mul läheb ligi sentimeeter. Ja üldse, miks peaks iga üksik toidukord 100% õiges proportsioonis koosnema õigetest makrodest? Sel pole mingit vähimatki tähtsust. Peaasi on üldine toidulaud ja et see on tasakaalus. Isegi kui see nädala lõikes tasakaalus on, on okei. Meenutagem oma välisreise. Mõnel soojal maal sööd esimesed 4-5 päeva ainult puuvilju (ja kokteile), paremal juhul pähkleid. Mõnes riigis elad jupp aega mereandide peal ja ei taha mitmeid päevi mingit peakapsast ega pastinaagist midagi kuulda.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, kas on palju inimesi, kes peavad seda nn tänapäeva musta leiba ehtsaks rukkileivaks?  Naturaalne rukkileib ei ole olnud ega ole kunagi nii must, kui musta leiva nime all müüdavad leivad.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no need, kes ei saa piisavalt süsivesikuid, lähevadki peast soojaks. Toiduteemades pidevalt oma valkudega platsis…

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, kas on palju inimesi, kes peavad seda nn tänapäeva musta leiba ehtsaks rukkileivaks? Naturaalne rukkileib ei ole olnud ega ole kunagi nii must, kui musta leiva nime all müüdavad leivad.

Siinses teemas pole küll keegi nõudnud just musta leiba, pigem on välistatud must leib ning viidatud selgelt rukkileivale. Seega vastan, et ei, ei ole palju inimesi, kes nii arvaks, nagu kirjutad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me ikka oskame silte lugeda küll ja rukkileib on minu puhul 100% juuretisega rukkileb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rukkipala idandatud rukkiteradega, avokaado ja lõhe kalamarjaga

Täisteracroissant kitsejuustu, tomati ja vinnutatud singiga

Sepik, tšillimajonees ja tuunikala

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avokaado, sidrunimahla, tšilli, soola ja tomatiga kaera koorikleival.

Abikaasa küpsetatud rukkileib mõne järgmise kattega: ulukiliha konservist lõigatud lihaviiluga, tomatikastmes makrelliga, oma tehtud pasteedi ja marineeritud kurgiga või muna ja Hellmanns majoneesi seguga.

Soojad grillvõileivad meeldivad ka väga. Parim kooslus on sai, ketšup, juust, suitusvorst.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rukkileib või ciabatta avokaado, soola, purustatud musta pipraga.

Rukkileib veisehakkliha, mugulsibula, soola, purustatud musta pipraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib pehme seemneleib või ja juustuga. Ja sai tavalise keeduvorstiga, kuigi hea maitsega vorsti pole tõesti kerge leida. Ja see vorstiviil peaks ikka paks olema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sai tavalise keeduvorstiga, kuigi hea maitsega vorsti pole tõesti kerge leida. Ja see vorstiviil peaks ikka paks olema.

Rakvere juustuvorst on siiani hea.

https://www.selver.ee/juustuvorst-rakvere-lk-600-g

Ja see ka:

https://rannarootsi.ee/tooted/suitsuvorstid/juustuloige

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Must leib + salatileht/kurk + suitsuvorst.

Just sellises järjekorras, leiva peale salatileht, võib olla ka nt jääsalat või hiina kapsas või värske kurk, midagi krõmpsuvat igatahes ja siis selle peale suitsuvorst. Võid või majoneesi mulle musta leiva ja igasugu vorstiliste või lihaga süüa ei meeldi, vorst ise tavaliselt juba rasvane ja võikiht rikub maitsed ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline rukkileib, või ja küüslaugust lõigatud viilud. Imehea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 340 )


Esileht Kodunurk Teie võileib?