Esileht Kodunurk Teie võileib?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 340 )

Teema: Teie võileib?

Postitas:
Kägu

Mulle meeldib pehme seemneleib või ja juustuga. Ja sai tavalise keeduvorstiga, kuigi hea maitsega vorsti pole tõesti kerge leida. Ja see vorstiviil peaks ikka paks olema.

Sama, aga vorstsaiale käivad minul veel sinepitäpid ka peal.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Supiteema oli väga hea, isiklikult sain mitu head ideed uute suppide tegemiseks.

Nüüd küsiksin, laenates eelmise teema ideed: “… ja parim võileib on?”

Minu lemmin on lapsepõlveklassika: rukkileib, või, eelmise päeva (st külm) kotlet või seaprae viil ja marineeritud kurk sinna otsa.

Jälk!

+1
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes tekib vähemalt ettekujutus, miks enamus inimesi nii paksud on. Ikka või ja seapraad veel otsa. Ja kuklid ja saiad ja majonees.

Täpselt! Nüüd ma mõistan, miks nii suur hulk inimesi on ülekaalulised. Kohutavad võileivad.

+3
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Palun selgita, mis on võil ja seaprael viga? Sest see teeb inimese hülgeks

Olen paraku alakaalus. 171 cm juures praegu 48,6 kilo, mis on isegi hea tulemus. Söön juurvilju, mille juures kas pekiga seapraad/searibi (mitte ajada segamini ribiplaadiga) või näiteks kana. Seaprae teen tavaliselt reedeti ja siis edasi külmalt. Seapraest nõrgunud rasva lasen hanguma ja söön määrituna paksu kihina teraleiva ja tšilliga. Kanast on minu omad alati nahk ja kintsud, rinnaliha ei söö, igav. Igaväevaselt veel laual või, munad. Mitu korda nädalas küüslauk, sibul, tomat. Sidrun tee sisse. Sageli ka keefir, hooajal marjad, kartul. Armastan täispiima, krevette, karpkala, lutsu, kaerahelbeid, maksa, spinatit ja pähkleid. Lemmik on lambaliha karri. Võipakk on majas ainult minu tarvitada ja 2 pakki keskmiselt nädalas.

Aga mida ei söö, on kõik lahjad asjad. Lahja piim – klaasi valades helesinine – vuih, lahjast piimast juust näiteks – ei suuda süüa. Ka ei söö magusat, ei maitse. Kõige magusam asi, mida suudan süüa, on maasikas või vaarikas, harva teelusikas mett kibedama taimetee sisse. Šokolaadi ei suuda süüa alates algklassidest, juba lõhn ebamugav. Torti pole sama kaua kindlasti söönud. Kommi – ei mäletagi.

Täna hommikul, jah, enne kl 07. on laual külm seaprae viilud, kaks külma keedumuna, tomat ja tšillikaste võiga röstsepikul. Kaks viilu. Lõunaks võtan kaasa karbi salatit – muna, kartul, peet, hapukurk, siga, majonees. Juurde teraleiba võiga.

Elagu küllastunud rasv ja umbes veresooned

+2
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Elagu küllastunud rasv ja umbes veresooned

Elagu vingus ja virisev sina, pagana õnnetu inimene ikka.

+22
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elagu küllastunud rasv ja umbes veresooned

Lihast, kalast, juurviljadest ja võist küllastunud rasvad ja umbes veresooned? Aga sa söö siis midagi muud. Smuutisid, mõnusaid magusaid. Kuiva kanarinda tatraga.

Minu tervis on kontrollitud, vähemalt verenäitajatega sh kolesteroolitasemega on kõik okei, kuigi kehakaal madal.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seemneleib, kitsejuustu ja päikesekuivatatud tomatitega.

Sai juustu ja tomatiga, sama ka singiga.

Leib heeringa ja sibulaga.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sai, palju võid, juust, tomat, sool ja pipar.

soe leib, palju võid, sool

võiks öelda, et või on see olulisim :p

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen paraku alakaalus. 171 cm juures praegu 48,6 kilo, mis on isegi hea tulemus.

Ei kujuta ettegi, milline sa välja näed. See on mingi haigus. Tsöliaakia? Kilpnäärme ületalitlus? Alkoholi liigtarbimine? Mingi imendumishäire?

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kommentaar oli sellele, kes siin väidab, et võileib on toidukord ja täisväärtuslik eine – ei ole.

Kas tõesti keegi sööb kõik oma eined nii, et iga eine eraldi on täisväärtuslik????? Ma eriti ei usu. Ikka suures plaanis jälgitakse pilti, päeva täpsusega. Hommikul sõin rohkem süsivesikut, päeval rohkem valku. Päevanorm tuleb kokku.

Millisel toidukorral sa puhast liha sööd? Või kust sa oma valku saad? Arvad, et mingi tops jogurtit või viil juustu järgmise võileiva peal on mingi arvestatav valguallikas? Või äkki herned ja oad?

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pasteedil, tomatil, võil, juustul ja munal viga on, oo toitumisteadlane/paksofoob? Määrete väärtus sõltub sellest, millest nad koosnevad.

Viga on selles, et sa ei saa mingist singimäärdega või pasteedivõileivast tasakaalustatud einet, sest valku seal ei ole üldse. On vaid süsivesikud ja rasv. Muna on muidugi parem variant, lihaviil veel parem, aga olge nüüd ikka ausad enda vastu – harilik võileib ei ole kahe munaga või 50g lihaga, eksole.

Kõik toidukorrad ei pea olema tasakaalustatud. Tasakaalustatud peab olema üldine toitumine, ideaalis päeva lõikes. On täiesti okei süüa üheks eineks ainult marju, paar muna ja kurki, või ainult sealiha, kui päeva peale on kõik kaetud.

Jah, ainult et keegi ei söö lihtsalt käntsakat sealiha. Ikka koos süsivesikutega serveeritakse seda.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no need, kes ei saa piisavalt süsivesikuid, lähevadki peast soojaks. Toiduteemades pidevalt oma valkudega platsis…

Sina lähed peest laiaks, head isu!

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ainult et keegi ei söö lihtsalt käntsakat sealiha. Ikka koos süsivesikutega serveeritakse seda.

Mina. Vabalt. Lehtsalatiga või värske korgi viilutan juurde.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ainult et keegi ei söö lihtsalt käntsakat sealiha. Ikka koos süsivesikutega serveeritakse seda.

Mina. Vabalt. Lehtsalatiga või värske korgi viilutan juurde.

Jah, ainult et keegi ei söö lihtsalt käntsakat sealiha. Ikka koos süsivesikutega serveeritakse seda.

Mina. Vabalt. Lehtsalatiga või värske korgi viilutan juurde.

Kurgi muidugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes tekib vähemalt ettekujutus, miks enamus inimesi nii paksud on. Ikka või ja seapraad veel otsa. Ja kuklid ja saiad ja majonees.

Täpselt! Nüüd ma mõistan, miks nii suur hulk inimesi on ülekaalulised. Kohutavad võileivad.

Sai keeduvorstiga… ja siis perearstile kurtma, et söön “tavalist kodust toitu”, aga kaal muudkui tõuseb, anna tabletti.

0
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ainult et keegi ei söö lihtsalt käntsakat sealiha. Ikka koos süsivesikutega serveeritakse seda.

Saslõkk näiteks. 300-500 g vabalt tunniga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ainult et keegi ei söö lihtsalt käntsakat sealiha

Näiteks mina söön. Olen naine, kui see oluline on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ainult et keegi ei söö lihtsalt käntsakat sealiha. Ikka koos süsivesikutega serveeritakse seda.

Saslõkk näiteks. 300-500 g vabalt tunniga.

Õudne! Ja magusat siidrit kõrvale, eks?

0
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jah, ainult et keegi ei söö lihtsalt käntsakat sealiha

Näiteks mina söön. Olen naine, kui see oluline on.

Ja nii iga päev? Vaevalt küll.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õudne! Ja magusat siidrit kõrvale, eks?

Mis seal õudsat on? Väga maitsev. Kõrvale joon õlut.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ainult et keegi ei söö lihtsalt käntsakat sealiha. Ikka koos süsivesikutega serveeritakse seda.

Ei serveeri enam ammu midagi. Sellest ajast, kui viimane laps kodust välja kolis, panemegi üle õhtu kaks tükki  veist, kana või kala grillile, kõrvale kas lõikame tomatit ja kurki või võtame letšot või segame mõne vürtsiga  maitsestatud lehtsalati. Lihtne ja kiire. Ja ülepäeva sööme lihata toite.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes tekib vähemalt ettekujutus, miks enamus inimesi nii paksud on. Ikka või ja seapraad veel otsa. Ja kuklid ja saiad ja majonees.

Täpselt! Nüüd ma mõistan, miks nii suur hulk inimesi on ülekaalulised. Kohutavad võileivad.

Sai keeduvorstiga… ja siis perearstile kurtma, et söön “tavalist kodust toitu”, aga kaal muudkui tõuseb, anna tabletti.

Mina olin noorena peenike, sõin saia keeduvorstiga, moosi-saia, seapraadi, makarone hakklihaga, hakklihasousti kartulipudruga jne. Ei käinud ka kuskil trennis, jõusaale jms ei olnud olemaski. Nüüd olen 52, jälgin väga mida söön – täisteratooted, köögiviljad, kanafilee, teen trenni  jne – ja ikka kaal tõuseb.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õudne! Ja magusat siidrit kõrvale, eks?

Mis seal õudsat on? Väga maitsev. Kõrvale joon õlut.

Mina ka!

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin noorena peenike, sõin saia keeduvorstiga, moosi-saia, seapraadi, makarone hakklihaga, hakklihasousti kartulipudruga jne. Ei käinud ka kuskil trennis, jõusaale jms ei olnud olemaski. Nüüd olen 52, jälgin väga mida söön – täisteratooted, köögiviljad, kanafilee, teen trenni  jne – ja ikka kaal tõuseb.

Ainult jälgimisest on vähe, muutusi tuleb ka teha 😀

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õudne! Ja magusat siidrit kõrvale, eks?

Mis seal õudsat on? Väga maitsev. Kõrvale joon õlut.

Räme

0
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Räme

Räme mõttetu mutt oled sa ise. Meil on kõik fine! Elu on ilus ning on võimalus seda nautida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räme

Räme mõttetu mutt oled sa ise. Meil on kõik fine! Elu on ilus ning on võimalus seda nautida.

Pool kilo sealiha õllega on fine tõepoolest 😀 Isegi normaalse toitumisega suur mees ei õgi niimoodi.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool kilo sealiha õllega on fine tõepoolest ???? Isegi normaalse toitumisega suur mees ei õgi niimoodi.

Fine muidugi. 2-3 tunnise istumise juurde paras.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool kilo sealiha õllega on fine tõepoolest ???? Isegi normaalse toitumisega suur mees ei õgi niimoodi.

Fine muidugi. 2-3 tunnise istumise juurde paras.

Pool kilo šašlõkki taandub pärast küpsetamist 300-325 grammile. Poolteist tundi ja näiteks üks kurk juurde – suurepärane. Miks peaks kartulit vms süsikaid juurde sööma, kui ei taha. Kui siis, ehk törts sinepit. Loomulikult sööme ostukaaluga 500 g sealiha näkku, lõdvalt.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool kilo šašlõkki taandub pärast küpsetamist 300-325 grammile. Poolteist tundi ja näiteks üks kurk juurde – suurepärane. Miks peaks kartulit vms süsikaid juurde sööma, kui ei taha. Kui siis, ehk törts sinepit. Loomulikult sööme ostukaaluga 500 g sealiha näkku, lõdvalt.

Just. Ma ei tea, mida see ortoreksik siin jälle tõmbleb. Võimalik, et ta on nii nõme inimene, et tema grillipeol süüakse taldrik kiiresti tühjaks ja minnakse minema. Meie oma istumisel chillime ja naudime oma toitu tunde. Külm õlu samuti asendamatu. Kartulit pole iial juurde söönud, ei tuleks selle pealegi. Adzika ning mõned tükid värsket-super!

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 340 )


Esileht Kodunurk Teie võileib?