Esileht Pereelu ja suhted Teile, kes te elate Keilas, aga käite Tallinnas tööl…

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Teile, kes te elate Keilas, aga käite Tallinnas tööl…

Postitas:

Tahaksin elama minna Keilasse, aga pelgan natsa, kuna töökoht ikkagi Tallinna kesklinnas. Kui suure lisakuluga (aeg, raha) peaksin umbes arvestama? Ilmselt hakaksin liikuma oma autoga. Kuigi kuuldavasti järgmisel aastal tulevad ka kiired rongid seda vahemaad sõitma. Kui kiiresti marsad sõidavad kesklinna?
Kas olete vahepeal kirunud, et pagan, koliks Tallinna tagasi vms…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 09:51; 15.02 13:17; 15.02 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keilast väljub rong 7.24 (kui hiljaks ei jää). Sellega sõidan Balti jaama ja edasi trammiga kesklinna. Kohale jõuan ca 8.20. Kuupilet (rong+TLN ühistransport) maksab 50 ¤. Autoga liikudes kuluks umbes sama aeg, võib-olla veidi vähem, kuid rahaline kulu märgatavalt suurem, kütusele lisandub ju ka tasuline parkimine. Marsa pilet peaks hetkel olema vist 2,2 ¤. Kui kuus on 22 tööpäeva, siis oleks see ca 97 ¤. Sõidab ca 45 minutit, väljub E-R iga täistund, L-P iga kahe tunni tagant.

Jah, tahan Tallinnasse tagasi kolida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Keilast väljub rong 7.24 (kui hiljaks ei jää). Sellega sõidan Balti jaama ja edasi trammiga kesklinna. Kohale jõuan ca 8.20. Kuupilet (rong+TLN ühistransport) maksab 50 ¤. Autoga liikudes kuluks umbes sama aeg, võib-olla veidi vähem, kuid rahaline kulu märgatavalt suurem, kütusele lisandub ju ka tasuline parkimine. Marsa pilet peaks hetkel olema vist 2,2 ¤. Kui kuus on 22 tööpäeva, siis oleks see ca 97 ¤. Sõidab ca 45 minutit, väljub E-R iga täistund, L-P iga kahe tunni tagant.

Jah, tahan Tallinnasse tagasi kolida.[/tsitaat]

Tean, mis tunned. Ma ei ela Keilas, aga sama kaugel Tallinnast. Ja see aja ja raha kulu igapäevasele sõitmisele on ikka meeletu, kohutav!
Kui tahaks õhtul lastega kinno-teatrisse-poodi minna, siis on see suur planeerimine, ise kesklinnas, aga lapsed kaugel, sõidu peale läheb nii tohutult aega. Päevad kaovadki käest, hommikul lapsed kooli, endal pikk sõit tööle, õhtul jälle pikk sõit koju. Ei peatu ükski marsa ega rong ju päris töökoha ukse ees, ikka tuleb lisaks 30 minutit sinna-tänna, kodu ei asu ka rongijaama kõrval, et saaks kuidagi mugavalt ja kiiresti. Ühistransport sõidab ikka valitud aegadel ja need ajad ei klapi sugugi täpselt tööaegadega.
Ise käin seepärast autoga iga päev, et võidan niimoodi tunnikese lastega koos olemise aega juurde õhtuks, mis on minu jaoks tohutult oluline.
Otsustasin ka Tallinna tagasi kolida, linnast väljas käime siis nädalavahetustel ja puhkuste ajal, nädala sees aga Tallinna elu annab palju rohkem võimalusi, trennis käimiseks, sotsiaalelu elamiseks, saan päevas mitu tundi juurde lastega olemiseks, ujulad, kinod, teatrid, suusa-, kelgurajad ning ka meri on täitsa olemas. Ei pea võtma eraldi laupäevast päeva, et sõita lastega 70km edasi-tagasi linna uut sooja mütsi ostma.
Aga jah, Viimsisse muidugi ei koliks. See pole ju ikkagi Tallinn, minu meelest ei ole päris õige võrrelda Keila vs Tallinn ja tuua välja miinusteks Viimsist liikumine 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin iga päev Keilast Tallinna kesklinna tööl – oma autoga. Kütusekulu ei ole otseselt kokku arvestanud.
Kolimist ei ole kahetsenud (vbl olla siis, kui olen midagi olulist koju unustanud 😉 Muidu olen rahul, sest minu jaoks kaalub looduslähedus linnamugavused üles.
Juba varakevadel, kui õhtud on valgemad, tegutsen palju õues ega kujuta ette, et peaksin ilmade soojenedes linnakorteris n-ö kinni olema.
Tõstan lamamistooli õue ja toimetan suurema osa asju niimoodi ära 🙂
Lastega läheb varsti ilmselt keerulisemaks, aga loodetavasti saavad nad kasvades iseseisvamaks ja liiguvad vajadusel ka ühistranspordiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja elab praegu kusjuures Viimsis, nii et võrdlus väga hea 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 09:51; 15.02 13:17; 15.02 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Keila-Tallinn rongis on internetivõimalus ka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 09:51; 15.02 13:17; 15.02 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas Keila-Tallinn rongis on internetivõimalus ka?[/tsitaat]

Idee järgi peaks olema igas tallinnast läänesuunal liikuval rongis kõige tallinnapoolses olevas vagunis tasuta wifi, kuid see aeg-ajalt ei tööta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma töötan vahetustega. Nädalas on 1-2 vahetust, iga päev ei sõida Tallinnas tööle. Ühes kuus kulub rongipiletitele 13-15 euri, Tallinna jõudnuna liigun jalgsi töökohta (asub rongipeatuse lähedal). Minu jaoks on töölkäimine odav (15 euri ei ole ju üüratu raha), aga aega kulub omajagu. Kodust väljumisest ja töökohta jõudmiseks läheb keskmiselt 1 tund.
Need uued kiired rongid pidid kuuldavasti madalad olema. Ei kujuta ette, kuidas nad talvel läbi paksu lume sõita suudavad. 2010/2011 talvel nii mõnigi kord rongiliiklus seisis, sest raudtee vajas lumetõrjet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Pereelu ja suhted Teile, kes te elate Keilas, aga käite Tallinnas tööl…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.