Esileht Väikelaps Teine laps lõhkus

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Teine laps lõhkus

Postitas:

Teine laps lasteaias lõhkus ära minu lapse sisejalanõu ehk rihmiku. Oli kuidagi toolijalaga selle rihma katki tõmmanud ja parandada enam ei saa. Kuidas sellega on, kas selle lapse vanemad ostavad uued sisejalanõud minu lapsele või mis teha? Saan aru, et mänguasjad võivad puruneda, aga kes vastutab kui puruneb jalanõu?

0
-33
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine laps lasteaias lõhkus ära minu lapse sisejalanõu ehk rihmiku. Oli kuidagi toolijalaga selle rihma katki tõmmanud ja parandada enam ei saa. Kuidas sellega on, kas selle lapse vanemad ostavad uued sisejalanõud minu lapsele või mis teha? Saan aru, et mänguasjad võivad puruneda, aga kes vastutab kui puruneb jalanõu?

Kui sul just tõsiseid rahalisi probleeme pole, et iga sent arvel siis las läheb loomulikuks kuluks, et ikka juhtub. See ei ole tahtlik tegevus ja samahästi oleks su laps suutnud ise ka selle ehk toolijalaga katki tõmmata (samas ehk ei olegi teine laps 100% olukorras süüdi, sest kui rihmik oli lapse jalas siis kus pidi lapse jalg ka olema, et teine saaks selle toolijalaga katki tõmmata?). Üldiselt kannaks kulusse, et ikka juhtub. Seal võis sada asja olla, et rihmikud ei olnud nii hea kvaliteediga või nii heas korras enam kui arvad ja see oleks võinud ka igal järgmisel kehval hetkel katki minna vmt.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu polnud pahatahtlik, siis mina asja kella külge ei tõmbaks. Muretseks ise uued jalatsid.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostaks oma lapsele ise uued jalanõud ega teeks numbrit.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a kui lapsed õues tagaajamist mängivad ja teine laps mu lapsele otsa koperdab, mille tõttu minu laps kukub ja püksi põlved katki saab… Kas peaks arve esitama?
Absurdne ju?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu pole nimelt tehtud ja pahatahtlik vaid lihtsalt olmetegevuste käigus juhtunud, siis pole see minu jaoks mingi teema. Ostan uue asja asemele ja kogu lugu.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine laps lasteaias lõhkus ära minu lapse sisejalanõu ehk rihmiku. Oli kuidagi toolijalaga selle rihma katki tõmmanud ja parandada enam ei saa. Kuidas sellega on, kas selle lapse vanemad ostavad uued sisejalanõud minu lapsele või mis teha? Saan aru, et mänguasjad võivad puruneda, aga kes vastutab kui puruneb jalanõu?

Kirjelduse järgi tundub, et siiski ei *lõhkunud* teine laps, vaid king purunes ühiste tegevuste käigus.
Lapse jalanõude korras- ja olemasoleku eest vastutab lapsevanem.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a kui lapsed õues tagaajamist mängivad ja teine laps mu lapsele otsa koperdab, mille tõttu minu laps kukub ja püksi põlved katki saab… Kas peaks arve esitama?

Absurdne ju?

Arvet päris mitte.
Kui mina saaks teada, et minu lapse pärast keegi haiget saanud, esmaabi vajanud, riided katki läinud, tunneks ma vanemana end päris kehvasti.
Saan aru- õnnetusi juhtub.
Kindlasti läheks teise lapse vanemaga teemal vestlema, pakuks varianti, et maksan riide/jalatsi paranduse.
Ma ei tea mis rahalised võimalused on teisel perel vb. Iga sent arvel.
Ei jäta külmaks teisega juhtunu.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu lapse rihmik kuidagi teise lapse tooli külge jäi, kuidas sa nii kindel oled, et see sinu lapse enda süü ei olnud? Võib-olla su laps ise ei käitunud õigesti, tundis, et jalats kuskil kinni, aga sikutas toore jõuga edasi. Teisel lapsel polnud ilmselt õrna aimugi, et kellegi king parajasti puruneb. Sellises situatsioonis ei saagi öelda, et keegi on süüdi. Õnnetu juhus. Ja kindlasti ei saa hakata seda kulu teise lapse vanematelt sisse nõudma. Osta lapsele uued jalanõud ja korras, aeg-ajalt ikka juhtub, et miski kulub läbi, läheb katki jne.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal selline juhus lasteaias olnud, et üks vanem tuli raha nõudma, sest minu laps olevat tema lapse pluusi katki tõmmanud. Kusjuures õpetaja ütles, et tema ei pannud küll tähele sellist asja, tema arust rebis laps ise mingi tooliga selle katki. 11 eurot küsis. Pani kulmu kergitama, aga näe, sellised polegi mingi üksikjuhtum, teemaalgataja ka selline.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei küsiks, ostaks uued jalanõud. Veits imelik küsida, lastel ikka juhtub..

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal selline juhus lasteaias olnud, et üks vanem tuli raha nõudma, sest minu laps olevat tema lapse pluusi katki tõmmanud. Kusjuures õpetaja ütles, et tema ei pannud küll tähele sellist asja, tema arust rebis laps ise mingi tooliga selle katki. 11 eurot küsis. Pani kulmu kergitama, aga näe, sellised polegi mingi üksikjuhtum, teemaalgataja ka selline.

Mina ei läinud küsima, aga õnnetuks ja veidi pahaseks tegi küll, kui teine laps minu lapse uue pluusi vildikatega täis sodis. (Ei olnud otseselt kiusamine, pigem lihtsalt lollitamine ja müramine.) Lapsed 5-aastased, et natuke oidu võiks juba justkui olla. Ja mul ei ole kahjuks rahaga laiutada, kolm inimest vaja ühest palgast ülal pidada.

Aga teemaalgatuses kirjeldatu tundub tõesti pigem õnnetu juhusena.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lelupäeval paar korda juhtunud, et mänguasi on lõhutud teiste poolt.
Midagi nõudma ei hakkanud aga meele natuke mõrudaks tegi küll.
Ühe juhtumi puhul õpetajad nägid ja rääkisid tõsiselt selle teise lapsega, kes pooltahtlikult seda tegi ja järgmine päev oli siis ka vabandanud(ilmselt õpetajad suhtlesid ka vanematega sel teemal ja räägiti ka kodus).

Nüüd ma ei olegi vägalasknud lapsel kalleid ja kergesti purunevaid asju mänguasjapäeval kaasa võtta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 12:32; 24.11 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd ma ei olegi vägalasknud lapsel kalleid ja kergesti purunevaid asju mänguasjapäeval kaasa võtta.

Hea, et nüüd aru selles osas koju tuli… ohmaeivõi.

Teise lapse vanematelt hakata mingi katkise mänguasja/kinga/milleiganes raha küsima minna on absurdne. Lapsevanem ei saa vastutada oma lapse käitumise eest ajal, mil laps viibib lasteaias. Sellel ajal vastutavad lapse eest õpetajad. Kasseerid siis õpetaja käest sisse oma kümme eurot? Vähegi mõtlev õpetaja ei nõustuks sellega iial; hiljem maksaks juba igat katkist kaisukaru ja saabaste keemilist puhastust; muidu tekib küsimus, et miks üks sai raha ja teine mitte. Sellised juhtumid ONGI väikesed õnnetused; normaalne lapsevanem arvestab sellega juba eos. Ei ole vaja oma lastele kõige kallimat kraami selga/kaasa anda, kui rahakott mõningast asendust välja ei kanna. Ja ohkida, et kas peakski siis muudkui uusi ja uusi asju ostma teistele lõhkumiseks – ma ei usu eal, et see probleem oleks igapäevane ja massiline. Lihtsalt tühistest üksikjuhtumitest oskavad mõned sae käima tõmmata.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd ma ei olegi vägalasknud lapsel kalleid ja kergesti purunevaid asju mänguasjapäeval kaasa võtta.

Hea, et nüüd aru selles osas koju tuli… ohmaeivõi.

Teise lapse vanematelt hakata mingi katkise mänguasja/kinga/milleiganes raha küsima minna on absurdne. Lapsevanem ei saa vastutada oma lapse käitumise eest ajal, mil laps viibib lasteaias. Sellel ajal vastutavad lapse eest õpetajad. Kasseerid siis õpetaja käest sisse oma kümme eurot? Vähegi mõtlev õpetaja ei nõustuks sellega iial; hiljem maksaks juba igat katkist kaisukaru ja saabaste keemilist puhastust; muidu tekib küsimus, et miks üks sai raha ja teine mitte. Sellised juhtumid ONGI väikesed õnnetused; normaalne lapsevanem arvestab sellega juba eos. Ei ole vaja oma lastele kõige kallimat kraami selga/kaasa anda, kui rahakott mõningast asendust välja ei kanna. Ja ohkida, et kas peakski siis muudkui uusi ja uusi asju ostma teistele lõhkumiseks – ma ei usu eal, et see probleem oleks igapäevane ja massiline. Lihtsalt tühistest üksikjuhtumitest oskavad mõned sae käima tõmmata.

Mida sa nüüd ise ohid. Mis nüüd? Seda lõhkumist on juhtunud täpselt kolmel korral 4 aasta jooksul.
Nagu ma kirjutasin, ei ole ma kelleltki midagi nõudnud. See vabandus tuli ka pigem õpetajate ja vanemate koostööna, kuna asi on ju põhimõttes. Kui ma kodus räägin lapsele, et ikka peab jagama aga kui teine laps(too laps oli probleemne) virutab asja vastu maad ja see katki läheb, ei ole ka normaalne. Siinkohal ei ole määrav rahaline väärtus.
Teised õnnetused on juhtunud puldiautodega, kus liiga innukalt vastu seina sõidetakse. Sellest saan aru.
Ma selle poindiga kirjutasingi, et see asjade minemine on normaalne ja ei peaks kelleltki ootama mingit kinni maksmist, isegi siis kui ei pruugi olla tahliku teoga. Küll aga kui laps tuleb kaktiste esemetega koju iga nädal(ja räägib ISE, et keegi teine tegi) on asi kahtlane ja viitab kiusule.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 12:32; 24.11 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puldiautosid jms ei antagi lasteaia mängupäevale kaasa, kui sellest rühmatäis poisse üle käib, siis ma oleks väga imestunud, kui see katki EI oleks päeva lõpus! Keegi ei anna lasteaeda mingit 150eurost rock climberit vms kaasa, millest katkiminekul kahju on.

Selline teemaalgataja olukord on lihtsalt elu õnnetu juhus, samahästi oleks su oma laps selle kuskil katki tõmmata võinud. Meelega lõhkumist ei olnud, nagu ma kirjeldusest aru saan, seega kannaks lihtsalt kuludesse ja ostaks sportsdirectist vms uued.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Teine laps lõhkus