Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Teine laps tuleb kergemalt

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Teine laps tuleb kergemalt

Postitas:

Palju on neid juhtumeid kus teine laps tuleb kergemalt kui esimene?

Nimelt ootasin esimest last 1.5 aastat (lõpuks tuli ravimite abiga) ja nüüd hakkasin mõtlema, et kui suure tõenäosusega vajaksin uuesti stimulatsiooni. On ju neid lugusid küll, kus algul saadakse laps suure vaevaga aga järgmine tuleb kiirelt ja kergelt. Endalgi tuttav kes ootas 2 aastat rasedust, lõpuks õnnestus stimulatsioon ja nüüd 1.5 aastat hiljem ootab uut beebit. Uus beebi tuli kohe esimesel üritamisel (tuttav pcos-ikas).

On kellelgi veel nii kergelt läinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on ka palju vastupidiseid juhtumeid – esimene tuleb lihtsalt aga teine ei tule ega tule. Seda ei tea kahjuks ette keegi enne kui proovima hakatakse

Ja 1.5 pole nii hirmus pikk ja raske tulemine, arvan et sul pole hullu midagi karta

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, on küll. Esimesed lapsed tulid 4a ootamist (ravimid, uuringud, ivfid) ja 5.ivfiga (kaksikud, erak.keiser). Teine laps tuli niipea, kui rasestumine oli lubatud (olime pannud juba uue ivf aja ja isegi ei üritanud), 1,5 kuud peale spiraali väljavõtmist. Laste vanusevahe on 2a 1k.
On hoopis teine asi püüda teist (või meil kolmandat) last, ei ole seda kõige hirmsamat “äkki me jääme üldse lastetuks” hirmu enam.
Aga samamoodi on olemas lausa diagnoosina sekundaarne viljatus ehk esimene laps saadi kenasti, aga järgmine ei taha ega taha tulla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik oleneb, on ka vastupidiseid juhtumeid.

Mina jäin esimest last ootama aastaga. Peale esimest ei kasutanud ühtegi kaitsevahendit (teadlikult), läks aega 3a9k, et lapseootele jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest last jäin ootama 1,5 aastat peale pingutusi. Arvasin, et teine tuleb kindlasti kiiremini. Üsna kohe hakkasime teist proovima, praeguseks üle 3 aasta oodanud ja ei midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps tuli stimulatsiooniga koheselt (pco diagnoos, pillid keerasid tsükli tuksi); teine laps tuli esimesest proovimisest (sündis kolm aastat hiljem); kolmandat jäin 1,5 aastat hiljem ootama täieliku üllatusena, rasestusin väga uskumatul tsükli hetkel ühekordse hooletuse tulemusena.
Nii et minu puhul kehtib 🙂
Mainin veel, et olin kõigi laste puhul alla 30 a.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps tuli peale 5 aasta pikkust üritamist (olid uuringud, olid raviskeemid). Teine laps tuli lohakalt paigaldatud kondoomi tõttu 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on lohakalt paigaldatud kondoom?
Kuidas see võimalik on?
Sperma tuli üle ääre? Ma pole selle peale tulnudki…

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selles osas vist tõesti pole reegleid. Meil esimene tuli ainsast kaitseta vahekorrast, järgmised kolm last on igaüks lasknud end 5+ aastat oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läks nii. Esimest rasedust ootasin 2,5a. Tuli lõpuks ravimitega stimuleerimisel. Aga see katkes. No ja kui esimene tsükkel tuli, siis jäingi kohe rasedaks – ise mõtlesin, et nagunii ei jää ja suva (arst veel tahtis igast proove teha jne :D).
Ja 9 kuud pärast sünnitust jäin esimesest proovimisest rasedaks. Seegi kord mõtlesin, et ah, nagunii ei jää ja 2 aastat läheb aega.

See muidugi ei tähenda, et kõigil nii. Aga mul vist organism sai aru, kuidas asjad käivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tulid esimesed kolm last väga kergelt. Mõtlesime, et võiks olla ja kolme nädala pärast oli test positiivne. Kahjuks neljas laseb oodata.. Minu jaoks väga harjumatu olukord.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli nii. Esimese lapse saamiseks läks üle 2 a, pöördusime ka viljatusravikliinikusse, kui aasta jooksul rasestuda ei õnnestunud. Tehti uuringud. Saime ureaplasmoosi ravi, minul tehti LAP, parandati munajuhade läbitavust. Selle järel saimegi esimese lapse. Kui teise lapse otsustasime saada, siis õnnestus rasestuda esimesel triibupüüdmiskuul. Teise lapse jaoks otsustasime rohelise tule anda, kui esimene oli aastane. Ilmselt kogu see viljatusraviga läbi tehtu veel mõjus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus.

Esimene laps tuli väga kiiresti, olime mehega üsna värskes suhtes.
Umbes 1a4k hiljem olin rõõmus, et uus rasedus – ultrahelis oli täpike olemas(sain isegi pildi), aga katkes umbes 7ndl kanti. Ääretult ebameeldiv kogemus, õnneks meditsiinilist sekkumist polnud vaja. Mingit märki sellest rasedusest haigusloosse kantud millegi pärast ei ole – käisin noortenõuandlas ja veritsusega läksin emosse.
Rõhk kaitsevahenditele oli 0, aegajalt sai kasutatud.
Läksin lapse isast lahku kui esimene laps oli 4a.

Praeguse partneriga olin koos olnud u 2a, kaitsevahenditest loobusime ühisel soovil ammu. Lootust oli enne veel mitmel korral, kuid ebaregulaarne tsükkel ja tsüklihäired andsid oma panuse. Ühel korral kirjutati Duphaston päevade esilekutsumiseks. 10k hiljem sain triibud. Oleks veel pikemalt läinud, siis oleks juba asja tõsisemalt uurima hakanud.

I ja II lapse vanusevahe 7a.

Kolmas rasedus. Loobusime kaitsevahenditest kui II laps oli 11k. Sihikindlad ei olnud, võtsime asja vabalt – tuleb siis kui õige aeg – 9k hiljem triibud.

Nooremate laste vanuseks tuleb 2a5k.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Teine laps tuleb kergemalt