Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teine laps tulemas ja firma, kus töökoht, on müügis

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Teine laps tulemas ja firma, kus töökoht, on müügis

Postitas:

Kas ja kuidas peaksin tööandjat teavitama, et saan teise lapse enne esimese lapse 3aastaseks saamist, st et potensiaalse töölenaasmise asemel olen kodune edasi.
Täielik segapundar ongi rohkem töökoha endaga. Juba dekreeti jäädes oli firma suurtes võlgades ning tulevik tume. Sain teada, et 2011. aasta lõpuks olid kõik töötajad (peale minu siis) koondatud ja mul pole enam ühtegi kontakti, et teada, mis tööl st firmaga toimub. Viimane uudis oli, et emafirmast välismaalt käib aeg-ajalt mingi mees koha peal ja ongi kõik. Mingit tegevust ei toimuvat, firma olevat müügis. Mis minust saab? Kas pean ise firma käekäigul silma peal hoidma, ametlikke teadaandeid ja krediidiinfot jälgides? Mis saab, kui hoopiski pankrot välja kuulutatakse? Seni pole firma minuga ühendust võtnud, aasta tagasi muutus AS OÜ-ks ja oleksin pidanud oma arust lepingu muudatuse saama. Mida peaksin siis ikkagi tegema, ei tahaks ülereageerida ja oma elu taas pingeliseks muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa plaanid vahepeal tööle tagasi minna?
Kui soovid olla LHP-l edasi, siis 14p enne järgmise dekreedi algust tee avaldus tööle tagasiminekuks. Kui töökohta enam pole, siis nad peavad su koondama. Saad paberid töölepingu lõpetamise kohta, mis hiljem annavad sulle õiguse Töötukassast abi saada. Kui töökoht on alles, siis on mõttekas end tööle tagasi vormistada, ja 30p enne TA-d uuesti dekreeti minna.
Kui selgub, et vahepeal on firma tõesti pankrotti läinud, siis mingi tõendi töölepingu lõpetamisest peaksid ikka saama. Muidu ei võeta sind Töötukassaski jutule (kui üldse lähed sinna. Mõttekam on vast uus töökoht otsida – kui asjad olid juba enne halvad).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud! Peangi uurima, kuidas mul kasulikum- kas minna dekreeti või mitte. Aga see omakorda sõltub sellest, kas firmat üleüldse sel ajal enam olemas ongi 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud olukorras otsiks mina pigem võimalust korrektselt vormistatud koondamispaber kätte saada ja põöörduks Töötukassasse ning võtaks ette nähtud töötuskindlustushüvitise.

St otsiks esindaja üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teine laps tulemas ja firma, kus töökoht, on müügis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.