Esileht Tööelu, raha ja seadused. teine laps, vanusevahe ÜLE 3a

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: teine laps, vanusevahe ÜLE 3a

Postitas:
Kägu

Ütlen ära, et mul teist last veel ei ole tulemas, vaid katsungi aru saada, kuidas VH arvutatakse, et pere planeerimisel mõistlikult rahaasju arvestada. Oletame, et lähen tööle tagasi näiteks siis, kui esimene laps on täpselt 2a vana ja uus laps sünnib 13 kuud hiljem, ehk siis kui vanem laps on 3a1k. Saan aru, et siis vaadatakse minu sotsmaksustatud sissetulekuid, mida teenisin 9-21 kuud enne teise lapse sündi. Selle ajaperioodist ma 4 kuud käisin tööl, 5 kuud olin esimese lapse lapsehoolduspuhkusel. Need 5 kuud lähevad arvesse kui nulltuluga kuud, ehk siis nelja töötatud kuu palk jagatakse 9 kuu vahel ära ja saan hüvitist suuruses veidi alla poole oma palgast. Kas olen õigesti aru saanud? Või võetakse lapsehoolduspuhkusel oldud aeg ikkagi arvestusest välja, sarnaselt haiguslehel ja hoolduselehel viibitud ajaga?

 

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvesse läheb tõesti  12 kuud, mis eelnesid 9-kuisele lapseootusele. St sünnist tagasi 9k jäävad arvest välja, võetakse neile eelnenud 12 kuud.

Kui ka mõned kuud ei töötanud, siis nende 12k jooksul saadud töine tulu jagatakse ikka 12 kuuga. Ei, ei jää lhp aeg arvestusest välja.

Ja ei arvutata 9kuu vaid 12kuu keskmine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. teine laps, vanusevahe ÜLE 3a