Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teine pensionisammas ja kohtutäitur

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Teine pensionisammas ja kohtutäitur

Postitas:

missuguses virtuaalpangas avada konto,et kohtutäitur seda raha kätte ei saaks,kui soovin sinna kogunenud raha välja võtta septembris?

+1
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 22:47; 01.03 23:39; 01.03 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu probleemiga juba tegeletakse.

https://www.ohtuleht.ee/1023195/kohtutaiturid-mures-pensionisamba-volgnikud-voivad-raha-saada-teisele-kontole

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on vana uudis,vahepeal on asjad juba muutunud. Ja see sinu vastus ei ole mulle abiks kahjuks. Raha tuleb kanda enda nimelisele kontole aga kui see pole Eesti konto,on täituril ülelend,happy end 🙂 ma tahaksin teada millist virtuaalkontot on kõige lihtsam netis avada ja kas kellelgi on kogemusi nende virtuaalpankadega?

+1
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 22:47; 01.03 23:39; 01.03 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.err.ee/1608089374/riik-jattis-volglastele-voimaluse-pensionirahaga-taituritest-mooda-minna

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 22:47; 01.03 23:39; 01.03 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks üldse tahta kohtutäiturit “üle lasta”? Kui on võlad ja siiski tahta 2.sammas välja võtta siis on see just suurepärane võimalus oma võlgadest lahti saada.

+30
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks üldse tahta kohtutäiturit “üle lasta”? Kui on võlad ja siiski tahta 2.sammas välja võtta siis on see just suurepärane võimalus oma võlgadest lahti saada.

Miks sellise mõtteviisiga inimeselt nagu teemaalgataja üldse küsida sellist asja? See on ju konkreetne inimliik, kes elab üle oma võimete, tekitab omale võlad ja siis edaspidi teeb kõik selleks, et võlausaldajad “üle lasta”. Ja kui asjad on juba eriti hulluks läinud, siis saad ajalehest lugeda, kuidas võlglase pere kiusatakse ja tahetakse kodu käest ära võtta…. Vaesed lapsed peavad koduta jääma jne…

+33
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 07:37; 03.03 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No paljukest neist võlgnikest endale teise riigi konto ikka suudavad teha? Kontot ju telefoni teel ega läbi neti ei avata.

Miks P.P. muidu Isamaa suurtoetaja oli? Ikka selleks, et totukesed oma pensionisambast  hapuks läinud laenud BigBankile tagasi saaks maksta. Ta ise küll eitas seda tagamõtet, aga kahtlaselt jõuliselt eitas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh jeerum. Ma alati mõtlen et kes need inimesed on kes sellise suhtumisega on nagu TA? Kui mingitel väga-väga veidratel asjaoludel peaks mul võlgasid tekkima mis kohtutäituri kätte on jõudnud (minu puhul täielikult välistatud!), siis mina näeks selles II samba rahas just võimalust võlad ära maksta!

Kas ei ole tüütu elada kui kogu aeg peab ennast nö peitma täituri eest? Siis ei saa ka vist kinnisvara omada? Palka oma isiklikule kontole saada? Palk mustalt? Kellegi teise kontole? Ja siis kui kunagi pensionil ollakse siis on pension miinimum, või ei saa kinnisvara soetada, või ei saa sotsiaalseid tagatist vms ja lõpuks riik ja kõik teised süüdi et miks inimesele nii vähe antakse. Vastik!

Ehh, ma ei tea, minu jaoks nii kauge teema. Tahaks mõnikord sellisega näost-näkku rääkida, et kust see mentaliteet tuleb, et peab ainult saama ja saama ja kõigile võlgu jääma.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei ole tüütu elada kui kogu aeg peab ennast nö peitma täituri eest?

Kindlasti on. Me pärisime mitme peale arveldusarvetel oleva raha ja pole seda siiani kätte saanud, sest ühel meist on kohtutäitur kaelas ja pangaarvele kantav raha läheks automaatselt täiturile. Ehk siis mina ja veel üks inimene ei saa oma osa kätte, sest üks tegelane on otsustanud elada viisil, mis paratamatult toob kaasa probleeme.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 09:57; 02.03 12:00; 02.03 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükskõik kuhu oa ka sa teed konto, saadab täitur arestimisakti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei ole tüütu elada kui kogu aeg peab ennast nö peitma täituri eest? Siis ei saa ka vist kinnisvara omada? Palka oma isiklikule kontole saada? Palk mustalt? Kellegi teise kontole? Ja siis kui kunagi pensionil ollakse siis on pension miinimum, või ei saa kinnisvara soetada, või ei saa sotsiaalseid tagatist vms ja lõpuks riik ja kõik teised süüdi et miks inimesele nii vähe antakse. Vastik!

Sa siis ei taha elada nagu end kurja klassijuhataja või tigeda emme eest varjav paha teinud lapsuke? Miks küll? Nii põnev ju. See on elustiil. Ega väga erineva elustiiliga inimesed ei saagi teineteisest aru. Kui sa räägid, et hea võimalus võlad ära maksta, siis ta tunneb, nagu sa oleks talle näkku sülitanud. Kuidas sa ei mõista, et ta saaks ju raha, endale, oma raha ja kuri kohtutäitur võtab kõik selle ära, siis ta ei saa ju seda kulutada sellele, milleks iganes ta vajalikuks peab. Tal on kindlasti juba plaanid selle rahaga, puudugi jääb. See kuri kohtutäitur on nagu märulifilmis mingi õel psühhopaatne pahalane, kelle eest kangelane peab end varjama ja kelle vastu võitlema. Ja on ju varjamiseks nipid, neid tasub ikka jagada, mitte hakata rääkima vaenlasele alistumisest.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei ole tüütu elada kui kogu aeg peab ennast nö peitma täituri eest?

Kindlasti on. Me pärisime mitme peale arveldusarvetel oleva raha ja pole seda siiani kätte saanud, sest ühel meist on kohtutäitur kaelas ja pangaarvele kantav raha läheks automaatselt täiturile. Ehk siis mina ja veel üks inimene ei saa oma osa kätte, sest üks tegelane on otsustanud elada viisil, mis paratamatult toob kaasa probleeme.

No aga kui täitur on ühel pärijal, siis laske raha kanda teistele pärijatele – ega täituri käed ulatuvad ikka ainult võlgniku varani. Lisaks on võimalik pärand notariaalselt jagada, kus lepitakse kokku, milline osa sellest rahast, millise pärija osa on ja täitur ei tohi võtta teiste osa ära. Ise lasete ühel pärijal end üle lasta 😀 Rääkimata sellest, et pärimistõendi alusel saate minna kolmekesi panka ja nõuda sularahas kõike

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ei ole tüütu elada kui kogu aeg peab ennast nö peitma täituri eest?

Kindlasti on. Me pärisime mitme peale arveldusarvetel oleva raha ja pole seda siiani kätte saanud, sest ühel meist on kohtutäitur kaelas ja pangaarvele kantav raha läheks automaatselt täiturile. Ehk siis mina ja veel üks inimene ei saa oma osa kätte, sest üks tegelane on otsustanud elada viisil, mis paratamatult toob kaasa probleeme.

No aga kui täitur on ühel pärijal, siis laske raha kanda teistele pärijatele – ega täituri käed ulatuvad ikka ainult võlgniku varani. Lisaks on võimalik pärand notariaalselt jagada, kus lepitakse kokku, milline osa sellest rahast, millise pärija osa on ja täitur ei tohi võtta teiste osa ära. Ise lasete ühel pärijal end üle lasta ???? Rääkimata sellest, et pärimistõendi alusel saate minna kolmekesi panka ja nõuda sularahas kõike

Päritav vara on vaikimisi ühisvara ja kui üks pärijatest ei ole nõus raha kandmisega tema arvele, siis teised seda nõuda ei saa – kogu kontol olev raha väljastatakse ainult kõigile korraga, sõlmida tuleb pärandvara jagamise kokkulepe. Ainus variant on minna kohtusse, sest ka notariaalseks jagamiseks peaks inimene olema koostöövalmis. Aga ei ole.

Vat see sularahas kättesaamise osa on minu jaoks midagi uut, kuigi vabalt võib olla, et pank ei tohi sularahas väljamakseid teha, kui inimesel on konto arestitud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 09:57; 02.03 12:00; 02.03 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehh, ma ei tea, minu jaoks nii kauge teema. Tahaks mõnikord sellisega näost-näkku rääkida, et kust see mentaliteet tuleb, et peab ainult saama ja saama ja kõigile võlgu jääma.

Ma tean õnneks või kahjuks isiklikult ainult üht sellist, see on minu vend. Seega üldistada ma ei saa, aga tema mõttemaailm on umbes selline:
Nad on enda meelest targad ja kavalad, oskavad elada. Õppida pole nad küll eriti viitsinud, sest koolitarkus on mõttetu, elukogemus on see, mis loeb. Tööd teha nad muidu võiksid küll, aga mitte rumalaid ülemusi orjata, ülemused on aga üldreeglina rumalad ja käsivad mõttetuid asju teha. Samuti on palk liiga väike, selliste sandikopikate eest ei tasu töölkäimine üldse ära. Pealegi, riik võtab sellest ka veel mingi osa ära ja need, kes riiki orjavad, on veel eriti rumalad. Ettevõtjaks võiks muidu hakata, aga see loll riik on teinud sellised seadused, et siis tuleb veel suurem osa riigile ära maksta. Seadused on üldse tehtud neile lollidele lammastele, kes oma peaga mõelda ei oska, targad saavad teistmoodi hakkama. Ja laenuandja on loomulikult ise loll, kui laenu annab, lollidelt aga tulebki raha ära võtta.

Olgu öeldud, et vend on selle filosoofiaga tõesti juba paarkümmend aastat elatud saanud, räägib seda juttu meie pensionärist emale ja see siis peab teda üleval. Aga kust see mentaliteet tuleb, ma ei tea. Võin ainult oletada, et see sai alguse juba lapsepõlvest – mäletan, et vend ei pidanud kunagi millegi eest vastutama, ema alati klaaris tema olukordi, andis raha, hiljem maksis võlgu jne. Vennal on lisaks samasugused elukunstnikest sõbrad ka, ilmselt nad üksteisega vahetavad mõtteid ja saavad oma arusaamistele kinnitust.

+26
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Olgu öeldud, et vend on selle filosoofiaga tõesti juba paarkümmend aastat elatud saanud, räägib seda juttu meie pensionärist emale ja see siis peab teda üleval. Aga kust see mentaliteet tuleb, ma ei tea. Võin ainult oletada, et see sai alguse juba lapsepõlvest – mäletan, et vend ei pidanud kunagi millegi eest vastutama, ema alati klaaris tema olukordi, andis raha, hiljem maksis võlgu jne.

Meil tegelikult sama. Ema küsib pisarsilmil, et mida ta valesti on teinud, et 40+ poeg nii arusaamatute põhimõtete järgi oma elu elab. Paraku on ema algusest peale tema võlgu maksnud, talle raha laenanud (mida üheksal juhul kümnest tagasi ei saa), tema jamasid klaarinud, tema eest oma nimele lepinguid teinud, sest pojakesele kui võlgnikule enam teenuseid ei võimaldata… ilmselt ema selles elus ei pääse. Samal ajal elab vend vanalinnas üürikorteris ja sõidab kalli(te) auto(de)ga.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 09:57; 02.03 12:00; 02.03 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teise samba raha saab ainult ametlikule pangakontole kanda (sh ja välismaal) ja virtuaalkintodele ei saa. Seega peab minema siis ise välisriiki kohale ja tegema seal omale pangakonto (pärast võib muidugi ka krim asja kaela saada varade peitmise eest!)
Muidugi väga loll idee võtta raha välja ja seda mitte võlgade maksmiseks kasutada.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 15:50; 03.03 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükskõik kuhu oa ka sa teed konto, saadab täitur arestimisakti.

välismaa pankade kontosid ei saa täitur arestida

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>Sellised võlgnikud on üleelusuuruse egoga vastutustundetud luuserid, kellel on enamasti ka kompleksidest tingitud suurushullustus. Tean neid oma töö tõttu päris hästi. Põhiline küsimus, mis mulle esitatakse ,algab sõnadega “kas kohtutäituril/võlausaldajal on õigus mult” . Jah, luuser, on küll: Võlausaldajal on õigus oma raha tagasi saada ja sellele õigusele vastab sinu kohustus maksta. Viivistega, kui vaja.</p>
Enamasti (mitte alati) on sellised luuserid isasest soost (meheks on palju nimetada, ei kanna välja), neil on võlad nii kiirlaenufirmadele kui oma laste ees, nad vastavad meilidele ülehelikiirusel seni kuni sa neile arve esitad (pärast mida kaovad kirjad musta auku) , aga pildid fbs on eranditult uhkete autodega (või uhketest autodest) ja muul moel suurustavad. Töökohaks on tihti mingi Rakennus Oy, aga ametlikku töötasu ei ole ega tule.

Teine enamkevinud variant on selline kalanäo ja suurte huultega wannabe bimboharakas, kelle hilpude ja käekottide kogus on samas suurusjärgus kiirlaenuvõlgadega.  Instapiltidelt paistab arvukate filtritega palistatud särav glamuur, kivikesed ja pikad küüned, kuid kui kaamerat hoidev käsi väärataks, püüaks see pildile ennenägematult sassis elamise, keset tuba oleva laste pissipoti (võib olla täis) ja suitsupaki. Sarnaselt eelmisele näitele on ka siinjuhul fassaad feik – odav küprok, mis on üle lastud hõbespreiga. Haridust ega “päris” ambitsioone pole, eesmärgiks on vaid teiste kulul parasiteerida…

Ka see võlgnik on enamasti omaenda suurushullustuse ohver.

Need on kaks enamlevinud näidet, aga sellise suhtumisega võlgnikke on kõikide inimtüüpide seas. Ka poliitikute, ärimeeste ja muidu lugupeetute seas.

Haledad läbikukkunud “eluülikoolikad” ühesõnaga. Ei tunne kaasa ning toetan igati, et II samba raha läheks kohtulahendiga tunnustatud võlgade (ennekõike elatisvõlgnevuse) katteks, tõttöelda tuleks see seadustada. Sellised luuserid on oma perekonnale häbiks ja lastele tulevikus nuhtluseks.

 

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on vana uudis,vahepeal on asjad juba muutunud. Ja see sinu vastus ei ole mulle abiks kahjuks. Raha tuleb kanda enda nimelisele kontole aga kui see pole Eesti konto,on täituril ülelend,happy end ???? ma tahaksin teada millist virtuaalkontot on kõige lihtsam netis avada ja kas kellelgi on kogemusi nende virtuaalpankadega?

Palun vasta otse küsimusele. Miks sa ei taha oma võlga ära maksta?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 07:37; 03.03 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>Sellised võlgnikud on üleelusuuruse egoga vastutustundetud luuserid, kellel on enamasti ka kompleksidest tingitud suurushullustus. Tean neid oma töö tõttu päris hästi. Põhiline küsimus, mis mulle esitatakse ,algab sõnadega “kas kohtutäituril/võlausaldajal on õigus mult” . Jah, luuser, on küll: Võlausaldajal on õigus oma raha tagasi saada ja sellele õigusele vastab sinu kohustus maksta. Viivistega, kui vaja.</p>

Enamasti (mitte alati) on sellised luuserid isasest soost (meheks on palju nimetada, ei kanna välja), neil on võlad nii kiirlaenufirmadele kui oma laste ees, nad vastavad meilidele ülehelikiirusel seni kuni sa neile arve esitad (pärast mida kaovad kirjad musta auku) , aga pildid fbs on eranditult uhkete autodega (või uhketest autodest) ja muul moel suurustavad. Töökohaks on tihti mingi Rakennus Oy, aga ametlikku töötasu ei ole ega tule.

Teine enamkevinud variant on selline kalanäo ja suurte huultega wannabe bimboharakas, kelle hilpude ja käekottide kogus on samas suurusjärgus kiirlaenuvõlgadega. Instapiltidelt paistab arvukate filtritega palistatud särav glamuur, kivikesed ja pikad küüned, kuid kui kaamerat hoidev käsi väärataks, püüaks see pildile ennenägematult sassis elamise, keset tuba oleva laste pissipoti (võib olla täis) ja suitsupaki. Sarnaselt eelmisele näitele on ka siinjuhul fassaad feik – odav küprok, mis on üle lastud hõbespreiga. Haridust ega “päris” ambitsioone pole, eesmärgiks on vaid teiste kulul parasiteerida…

Ka see võlgnik on enamasti omaenda suurushullustuse ohver.

Need on kaks enamlevinud näidet, aga sellise suhtumisega võlgnikke on kõikide inimtüüpide seas. Ka poliitikute, ärimeeste ja muidu lugupeetute seas.

Haledad läbikukkunud “eluülikoolikad” ühesõnaga. Ei tunne kaasa ning toetan igati, et II samba raha läheks kohtulahendiga tunnustatud võlgade (ennekõike elatisvõlgnevuse) katteks, tõttöelda tuleks see seadustada. Sellised luuserid on oma perekonnale häbiks ja lastele tulevikus nuhtluseks.

Jah selliseid on palju kuid oma töö raames puutun kokku ka sellistega, kellele on elukaaslane (tavaliselt mees) võlad tekitanud kas siis vägivalda kasutades või siis salaja naise paroole kasutades. Väga õnnetud lood ja kahjuks nende hulk suureneb iga aastaga. Ja näinud ka juhtumeid, kus on võetud äsja täisealiseks saanud lapse nimele laenusid. Puudega inimesi kasutatakse ka ära. Ja laste pangakontode kasutamine vanematel tuleks üldse keelata!

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 15:50; 03.03 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükskõik kuhu oa ka sa teed konto, saadab täitur arestimisakti.

Vale. Tean Leedu panka kuhu neti teel saab teha konto suht lihtsalt kui esitad enda dokumendid.

Sinna ta küll ei saada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saksa veebipank N26 on kõige lollikindlam. Vormistamiseks on vaja passi (Id kaardiga ei saa Eestis vormistada).

Paysera ja Revolut pakuvad vaid osadele konkreetse panga teenust aga makseteenuseid või e-raha teenuseid pakkuvates äriühingutes (näiteks: Revolut Payments, Transferwise, Paysera, Holvi, Prepayment Solutions EU SA jne.) avatud kontodele kogumispensioni väljamakseid ei tehta.

 

Küll aga saab lasta notarile ka päran ametlikult jagada kui kõik nõus on, nii saate te oma osa välja võtta ja see kes ei taha tegelegu ise enam asjaga edasi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljamakse tehakse vaid krediidiasutuses olevatele arvelduskontodele. Ma ei saa aru, miks on nii raske kohtutäituritele oma võlad ära maksta ning elu normaalse inimena jätkata?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkan nüüd minagi uskuma, et kolmas Eesti ongi reaalselt olemas. Kurb ja masendav.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Teine pensionisammas ja kohtutäitur