Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: Teine sammas

Postitas:
Kägu

Pensionisammast ei puutu, las see tiksub. Ei pea selle välja võtjaid just kõige kirkamateks kriitideks finantsvallas. Targem on oma sammas nt Tulevasse ümber tõsta.

Miks tulevasse? Vaatasin pensionikeskuse lehelt ning swedi ja seb indeksid on rohkem tootnud ja odavama tasuga tuleva. Ei saa sellest mõttetust tuleva haibist aru, sest nad ei oled parimad.

Tänu Tuleva tekkimisele üldse hakkasid teised pangad indeksfonde pakkuma, seepärast ma põhimõtteliselt ei hoia oma sambaid kuskil mujal kui Tulevas. Ka võitleb Tuleva ainsana pensionikogujate huvide eest (tasude avalikustamine, kogujale soodsamad väljamaksevõimalused, fondi vahetustasude kaotamine jne). Ükski suur pank ise ei reklaami oma indeksfonde vaid ikka üritavad oma kalleid fonde pähe määrida.

Ausalt ise usud, mida väidad? Ma leidsin kiirelt ühe nn suure panga, mis oma indeksit reklaamib ja mis on odavam, kui tuleva.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole hetkel võtnud, aga ei välista, et seda mingi aeg teen. Hetkel on mul tänu ajutisele lisatööle küllaltki kõrge sissetulek ja see on ka pensioniosakuid arvestatavalt tõstnud võrreldes selle ajaga, kui tekkis esimest korda võimalus teise samba raha välja võtta. Minul on pensioniiga veel kaugel, arvestades ka pensioniea tõusu, siis jään mina pensionile alles 40+ aasta pärast ja selle ajaga muutub maailm nii palju, et näen suuremat kasu selle raha kasutamisel praegu. Küll aga ei plaani ma seda raha suunata igapäevasesse tarbimisse, pigem kasutaksin seda näiteks kodu ostmisel sissemakse suurendamisel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )