Esileht Lapse ootamine Teine sünnitus peale keisrit

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Teine sünnitus peale keisrit

Postitas:
Kägu

Kuna tähtaeg on kohe kohe kätte jõudmas, siis liiguvad mõtted järjest rohkem sünnituse poole. Kellel on olnud esimene keiser, siis kuidas algas ja lõppes teine sünnitus? Armiga emakas on ikka armiga emakas ja kõike võib juhtuda. Laste vahe jääb täpselt 2a seega planeeritud keisrit pole võimalik saada kuigi väga tahaks (ei karda loomulikku sünnitust vaid seda, et asi lõppeb taas erakorralise keisriga)
Preeklampsia ja muude diagnooside tõttu olen riskirase, suure tõenäosusega ootab taas ees esilekutsumisele minek

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ütlen kohe ära, et sünnituse alateema alla ei saanud panna, sest lehekülg jooksis sada korda kokku ja ma ei saanud ühtegi tähte sinna kirjutada ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada armiga emakaga ei tohi esilekutsumist teha. Mul kirjutati lausa rasedakaarti suurelt, et mul armiga emakas.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada armiga emakaga ei tohi esilekutsumist teha. Mul kirjutati lausa rasedakaarti suurelt, et mul armiga emakas.

Mulle on juba kaks erinevat arsti rääkinud esilekutsumisest ????
Ilmselt siis oleneb haiglast ja põhjustest

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada armiga emakaga ei tohi esilekutsumist teha. Mul kirjutati lausa rasedakaarti suurelt, et mul armiga emakas.

Mul oli rasedakaardil sama info aga ikkagi tehti esilekutsumine  preeklampsia tõttu. Lõppes ikkagi erakorralise keisriga, sest emakaarm rebenes peale 8 tundi kestnud esilekutsumist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada armiga emakaga ei tohi esilekutsumist teha. Mul kirjutati lausa rasedakaarti suurelt, et mul armiga emakas.

Mul oli rasedakaardil sama info aga ikkagi tehti esilekutsumine preeklampsia tõttu. Lõppes ikkagi erakorralise keisriga, sest emakaarm rebenes peale 8 tundi kestnud esilekutsumist.

Appi kui õudne. Milleks küll naist nii ohtu panna. Kas kolmandat last ei tohi enam saada kui armiga nii läks? Või see ei mõjuta. Olen kuulnud, et vahel seda armi kuidagi testitakse enne.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen peale kaksikute erakorralist keisrit sünnitanud loomulikult kolmanda lapse 2a hiljem, sünnitus oli 8t ja mitte raske, mulle öeldi (et kuna eelmine kord keiser tuli nö poole sünnituse pealt), siis “keha mäletab” ja sünnitanud naine on juba sünnitanud, küll keha teab. Epiduraal töötas seekord hästi (kaksikutega ei töötanud) ja sai natuke leevendust paariks tunniks, oli jõudu ja enesetunne oli peale sünnitust muidugi palju parem kui pärast keisrioppi, sai kohe liigutama hakata, ainult istuda muidugi ei saanud hästi (ikka natuke rebenes, ei midagi hullu).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul lõppes ka seekord erakorralise keisriga, küll lapse seisundi tõttu. Kuna laps oli juba sügaval vaagnas, siis keisri kàigus rebenes sees kõik (lapse kätte saamine oli raske) ja nüüd enam rohkem lapsi saada ei soovitata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli esimene laps esilekutsumine, teine erakorraline keiser ja kolmas esilekutsumine. Teatud ainesisaldusega esilekutsuvaid preparaate ei tohi tõesti kasutada, aga mooduseid on erinevaid. Minul kasutati kolmanda lapsega ballooni. See aitas nii palju, et järgmine päev sai veed avada ja mingi hetk toetati veenisisese esilekutsuva mingi lahusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimene sünnitus erakorralise keisrilõikega. Teine sünnitus algas sellega, et tulid veed ja hakkasid tuhud.  Kuna sünnitusmajja jõudes leiti, et aktiivset sünnitustegevust ei toimu, siis saadeti sünnituseelsesse osakonda, kus ma sain natuke kergete tuhudega niisama istuda, aga siis mõned tunnid hiljem oli ikka vaja sünnitus esile kutsuda – ballooniga.
See toimis päris hästi ja sünnitustegevus hakkas intensiivselt pihta, aga jõudis välja peaaegu täpselt samasse punkti nagu esimese sünnituse ajal- emakakaela avatust oli veel vähe, aga loote südametöö aeglustus emaka kokkutõmmete ajal nii palju, et tehti kiire otsus uuesti erakorraline keisrilõige teha. Esimene keisrilõige oli mul seljasüstiga, teine üldnarkoosis, kuna isegi seljasüsti polnud veel jõutud sünnitustoas teha.

Esimene kord oli hirmsam, teine kord olin ise alustuseks rohkem segaduses, sest mulle endale tundus, et kõik sujub hästi, valuvaigistina piisas naerugaasist, ja siis äkki uuesti keisrilõige…

Nüüd ootan kolmandat, ilmselt peaks otsustama plaanilise keisrilõike kasuks.  Laste vanusevahe aasta ja seitse kuud, nüüd tuleb kahe sünnituse vaheliseks ajaks aasta ja kaheksa kuud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene sünnitus lõppes erakorralise keisriga, kuna 40+0 alanud sünnitustegevus vaibus ja lape südametoonid langesid. tegemist oli ka pikalt säilitatud rasedusega, mis oligi algusest lõpuni meditsiinilist tuge vajav.

Teise rasedeusega võtsin vastu otsuse, et kõik tuleb loomulik: ei rasedust toetavat ravi (vitamiinid ja soovituslikud toidulisandid olid ikka kasutusel), ainult vajalikud uuringud ja põhiline: leida naistearst, kes toetab loomulikku sünnitust ja ei suuna kohe keisrile. Viimane lahenes kohe nii hästi, et naistearst oli samuti teise lapse ise sünnitanud peale esimest keisrit ja teadis seega lisaks töökogemustele ka isiklikust kogemusest, et see on võimalik, tõsi, 1/8-1/4 juhtudest. Sünnitus oli pikk (üle 32h), sh. vahepeal aset elidnud sünnitustegevuse vaibumisel sain ka kahte esilekutsuvat ravimit. Mul oli isiklik ämmaemand ja riskirasedana ka suurendatud günekoloogide järelvalve. Sünnitus läks kokkuvõttes hästi ja teate kui hea on peale sünnitust ja sellele järgnevat 2h pikutamist normaalse inimesena liikuma hakata! Ei mingit haavavalu, pikka taastumist jne. Laps on erksam. Seega, kel vähegi tervisliku poole pealt ja lapse seisundist tulenevalt võimalik on: sünnitage loomulikult!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene sünnitus lõppes erakorralise keisriga, kuna 40+0 alanud sünnitustegevus vaibus ja lape südametoonid langesid. tegemist oli ka pikalt säilitatud rasedusega, mis oligi algusest lõpuni meditsiinilist tuge vajav.

Teise rasedeusega võtsin vastu otsuse, et kõik tuleb loomulik: ei rasedust toetavat ravi (vitamiinid ja soovituslikud toidulisandid olid ikka kasutusel), ainult vajalikud uuringud ja põhiline: leida naistearst, kes toetab loomulikku sünnitust ja ei suuna kohe keisrile. Viimane lahenes kohe nii hästi, et naistearst oli samuti teise lapse ise sünnitanud peale esimest keisrit ja teadis seega lisaks töökogemustele ka isiklikust kogemusest, et see on võimalik, tõsi, 1/8-1/4 juhtudest. Sünnitus oli pikk (üle 32h), sh. vahepeal aset elidnud sünnitustegevuse vaibumisel sain ka kahte esilekutsuvat ravimit. Mul oli isiklik ämmaemand ja riskirasedana ka suurendatud günekoloogide järelvalve. Sünnitus läks kokkuvõttes hästi ja teate kui hea on peale sünnitust ja sellele järgnevat 2h pikutamist normaalse inimesena liikuma hakata! Ei mingit haavavalu, pikka taastumist jne. Laps on erksam. Seega, kel vähegi tervisliku poole pealt ja lapse seisundist tulenevalt võimalik on: sünnitage loomulikult!

Mul oli peale loomulikku sünnitamist seest ja väljast kõik ribadeks. Seni kuni õmblused paranesid ei saanud normaalselt istuda ja pissimas käisin duši all, sest muidu oli tulivalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene erakorralise keisriga, kuna sünnitegevus vaibus. Vaimselt oli väga raske alguses sellega leppida.

Teisega soovisin ise plaanilist keisrit, arstid rääkisid mu ära ja olin nõus loomuliku sünnitusega. Aga kordus täpselt sama stsenaarium mis esimesega, oleksin pidanud endale kindlaks jääma ja nõudma plaanilist keisrit. Aga samas olin ma keisri võimalusega arvestanud ja  enam nii raske polnud kui esimesel korral. teadsin juba kuidas kõik toimub, mis pärast saab jne.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Lapse ootamine Teine sünnitus peale keisrit