Esileht Lapse ootamine teise lapse ootel

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: teise lapse ootel

Postitas:

Tere

Kas keegi saaks nõu anda. Esimene beebi sündis 28.03.2018 ning vormistasin lapsehoolduspuhkuse lapse 2 aastaseks saamiseni ehk siis kuni 28.03.2020 (vanemahüvitis hakkas laekuma al. 08.2018), nüüd olen teise lapse ootel( esimene laps on 1.a 1.k), teine laps peaks sündima detsembri alguses. Küsimus ongi selles ,et millist paberimajandust pean tegema ning kuidas oleks mõistlik vormistada uut dekreeti ja lapsehoolduspuhkust?

ette tänades

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 10:02; 13.05 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lhp võisid vormistada lapse 2a saamiseni või kas või 3a saamiseni, seda saab alati lõpetada, teatades 14p ette. Samuti ka uuesti alustada.

Sul on kasulik rahaliselt kindlasti lõpetada lhp ja jääda rsp-le ning jääda viimasel võimalusel st 30p enne tähtaega(nii kestab I lapse VH kenasti lõpuni ja nii on II laps VH lõppedes kõige vanem ning nii komp. kõige pikemalt sünnitushüvitis VH suuruseni=kõik sünnitusejärgsed rsp päevad).

1. Lepid arsti/ämmaemandaga kokku, et jääd rsp-le 30p enne tähtaega, täpsustate rsp alguspäeva.
2. Esitad tööandjale vähemalt 14p, soovitavalt siiski u 30p enne uue rsp algust lhp lõpetamise avalduse:

kellele
sinu andmed

AVALDUS

Soovin lõpetada lapsehoolduspuhkuse, esimeseks tööpäevaks palun lugeda xx.11.2019.a

xx.10.2019.a

allkiri

st nn I tööpäev=uue rsp I päev e 30p enne sünnituse tähtaega, nii ei ole vaja vahepeal töötada.

Suuliselt lisad, et lähed rsp-le II lapsega ja rõhutad, et ülioluline on, et tööandja taastaks töösuhte TÖR-is, et tekiks ravikindlustus tööandja kaudu (muidu ei maksa Haigekassa sünnitushüvitist).
3. Kui leht alanud, annad tööandjale teada ja palud lehe kinnitada (NB! põhipalga nr lehele märkimiseks=sinu töölepingujärgne põhipalga nr).

4. Saad sünnitushüvitise 140p e 4,6 k eest miinimumpalga alusel.
5. Laps sünnib, registreerid sünni, teed tööandjale uue lhp avalduse selle lapse andmetega, max tema 3a saamiseni.
6. Teed riiklike peretoetuste avalduse, koos I uue VH-ga saad komp.(u 3,6k eest makstakse juurde min saadud sünnitushüvitisele nii, et need päevad saad =VH)

küsi

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 11:09; 13.05 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te ometi jaksate seda ühte ja sama küsimust iga jumala päev küsida. Siin on, ma olen üsna kindel, umbes 500 teemat selle sama küsimuse kohta. Kasutage ometi otsingut joppenpuhh.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh teemaalgataja küsimuse eest, mul üsna sarnane olukord ja olid samad küsimused ????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin ka siis natuke sarnase olukorra kohta, ehk keegi oskab vastata. Ma olen ka teise lapse ootel ja vanusevahe tuleb alla 2,5 aasta. Hetkel on mees lapsehoolduspuhkusel ja ma läksin tööle tagasi. Kas ma saan ka uue lapse dekreedirahasid eelimse lapse järgi(nende rahade järgi mis enne esimese lapse sündi sain) või riiklikku miinimumi kuna mul eelmine aasta sissetulekut polnud? Ehk kas mul on mõtet üldse dekreeti minna (arvestades et eelmine aasta mul sissetulekut polnud kuna mees oli lapsehoolduspuhkusel ametlikult) või tähtajani tööl käia ja siis lihtsalt peale sündi vanemapuhkusele minna, sest alla 2,5 a vanusevahega peaks ju ikka eelmise lapse järgi raha saama?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

as ma saan ka uue lapse dekreedirahasid eelimse lapse järgi(nende rahade järgi mis enne esimese lapse sündi sain) või riiklikku miinimumi kuna mul eelmine aasta sissetulekut polnud? Ehk kas mul on mõtet üldse dekreeti minna (arvestades et eelmine aasta mul sissetulekut polnud kuna mees oli lapsehoolduspuhkusel ametlikult) või tähtajani tööl käia ja siis lihtsalt peale sündi vanemapuhkusele minna, sest alla 2,5 a vanusevahega peaks ju ikka eelmise lapse järgi raha saama?)

ESIALGU saad 140p e 4,6 k eest riikliku miinimumi st 540/kuus alusel
aga
koos I uue VH-ga kõik sünnitusejärgsed dekreedipäevad komp. kuni VH-ni
st

ikka on mõistlik dekreeti minna (dekreet+VH=575p e 19k raha, VH sünnist on 18k…lisaks kestab VH alguseni st dekreedi ajal edasi I lapse lapsehooldustasu 38,35/kuus st kui minna 30p varem siis saad veel 3,6 k edasi igakuiselt 38,35)…ja rsp(dekreedi) aja eest koguneb puhkust.

Jah, kui sünnivahe alla 2a6k saab eelmisega sama VH.

St võit dekreeti minnes (30p enne!) on 1 kuu miinimumpalka e 540 bruto(rsp aeg enne sünnitust) + 3,6 x 38,35 + min 11p puhkust ja puhkusetasu välja teenitud.

NB! kui oled tööle naasnud siis ei saa tähtajani töötada ja siis valida VH. Olles tööl on sul kohustuslik minna rsp-le. Kui keeldud enne sünnitust, vormistatakse sünnitusest. Kui ikka keeldud, siis ei saa alates sünnist VH ettenähtud suuruses vaid esimesed 70p karistuseks hoopis miinimumi
Seadus: Perehüvitiste seadus (lühend – PHS)
§ 40. Vanemahüvitise suuruse arvutamise erisused

(2) Kui rasedus- ja sünnituspuhkuse või sünnitushüvitise saamise õigust omav ema ei kasuta õigust rasedus- ja sünnituspuhkusele või sünnitushüvitisele, arvutatakse vanemahüvitise suurus esimese 70 päeva eest käesoleva seaduse § 37 lõigete 1–4 või käesoleva paragrahvi lõigete 3 ja 4 alusel, kuid vanemahüvitist ei maksta ühes kalendrikuus rohkem kui töötasu alammääras.

küsi

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 11:09; 13.05 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh informatiivsete vastuste eest! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 10:02; 13.05 15:04;
To report this post you need to login first.

Kuidas te ometi jaksate seda ühte ja sama küsimust iga jumala päev küsida. Siin on, ma olen üsna kindel, umbes 500 teemat selle sama küsimuse kohta. Kasutage ometi otsingut joppenpuhh.

Kuidas leidub inimesi, kes viitsivad neid mitte puudutavatele küsimustele reageerida ja vinguda 🙂 Kui häirib, ära loe.. lihtne ju?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine teise lapse ootel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.